Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
30. mar 2010

zoska a papate dost zadeho mliecka?

adi i u nas by to asi tak bolo, he he....takze je to asi normaaaal....tak pa a uzi si ich 😵

lolka
30. mar 2010

ahojte, vidim, ze som dobre prisla 🙂 mame sa dobre, len doma sa velmi nezdrziavame....napapame sa, vychystame a ficime von......doma mi nespi a vonku ano 😅
v piatok som bola s alex kocikovat a tam nas "prepadla" markiza......ja som nechcela rozpravat, ale alex bola v spravach 😀

zoska, chudatko male, sa natrapite ☹

maculik
30. mar 2010

dobre ranko
mame vonku slniecko, tak hned je krajsi dnik 🙂

gari, tie fotky na slniecku su uzasne 😵 aj nas Petulo sa tak natahuje a vykruca, najradsej mam, ked sa napapa a este na rukach po leziacky sa tak prehne do obluka a hlavku vykruti dozadu a naspuli pusinku, to by som ho spapala 😵

olif hej, staci masirovat. Normalne len jej ich akoby natahuj, napinaj ako ked baletka vystrie spicku. A to ked budes robit pri kazdom prebalovani, krasne sa to bude samo posilovat a narovnavat. My sme to teda mali riadne, ked som mu to videla po porode, tak som sa zlakla, ale uz vtedy dr povedal, ze masaz bude stacit, ze je to ten najlahsi pripad.

hajdylca
30. mar 2010

olif z tel. novin robili anketu, na temu ze SR ma zakon o "ochrane penazi" - ze znehodnotit bankovky moze len NBS a ze EU navrhuje tento zakon zrusit, no a sa pytali ze ci by si ludia nicili vlastne peniaze (tak ejako presne si to nepaatam- snad sa to da pochopit), a alex tam odpovedala 🙂

juuuj zoska moja zlata...verim, ze cim skor prejde, a snad ta u lekarky niekto pusti s takym mini mimcom...

maculik
30. mar 2010

zoska, a mate v postielke vyvyseny matrac? Nam to velmi pomaha. Skusala som aj dat naspat na rovno, ale Petko hned zase zle spal, tak mame stale vyvyseny. Tu stranu, kde ma hlavku, som podlozila 2 malymi vankusmi (su vedla seba, nie na sebe) a Petka davam uplne hore, zvykne sa sice potom hociako poposuvat nizsie, ale pomaha mu to na tu kyselinu. Ked si v noci aj neodgrgne, tak spi aj tak, nebudi sa na to, ze by sa mu to vracalo. Vyskusaj, mozno to pomoze aj vam.

laxity, ja mam manducu a som spokojna velmi. Chcela som satku, ale manzel ze by to nenosil, tak sme kupili toto. Blumka ma satku, ta je tiez spokojna, ved ti povie, ked pride 🙂

zoska
30. mar 2010

olif
myslim, ze ano, papa kazde dve az tri hodiny cca 15-20min. v polohe aby mala zadocek nizsie ako hlavicku, cez den si zvycajne vzdy pekne odgrgne aj viackrat, ale pokojna je len na mne akonahle ju dam lezat tak sa strhne a zacne vrieskat bolestou...

to co sa stalo vcera bolo apnoe- kratkodoba strata dychu...
najhorsie, co sa moze stat je, ze to vdychne...dnes jej zase pri zachvate vyslo zrazene mlieko nostekom a nemohla dychat...drzala som ju vo zvislej polohe a revala s nou...

manduca je momentalne pasé lebo jej nozicky tacia na brusko a tym padom mliecko ide hore...

baby ak toto bude trvat do 4-6mesiacov tak sa zblaznim...po 2 dnoch som zrela na cvokaren

laxity
30. mar 2010

andrea...a v tom babyvaku je otočená smerom k tebe? lebo moja by už sledovala svet a ja ju nevládzem stále tak držať, potrebujem si niečo kúpiť...bo takto nič neurobím 😒

lolka
30. mar 2010

macu, a uz nosis petka v manduce ?

zoska
30. mar 2010

maci ano, matrac v postielke mam podlozeny osuskami, spinka od 21.00 do jednej potom uz len utzkovito a okolo tej 4tej uz zacina tento cirkus

aj ked ju davam na gauc lezat, aj pri prebalovani je vyvysena

zoska
30. mar 2010

laxi ja mam manducu...kym sme nemali tieto problemy tak sme sa nosili, aspon som doma cosi porobila, ale teraz sa jej tam nepaci...budem ju pouzivat az po troch mesiacoch ked uz bude moct mat nozicky vonku

je to fajn, len nie vsetky deti tam chcu byt...ak mozes skus si ju na par dni pozicat, aby si vedela 😉

lolka
30. mar 2010

zosi, mate lehatko? ci aj to je moc lezmo ? 😕

martulanr
30. mar 2010

ahojte dlho som tu nebolaa ale polepším sa

boli sme na poradni mame 5550g a 57cm riadny maco 😀 😀 mam co nosit

maculik
30. mar 2010

lolka hej, niekedy doma poobede, ked nechce spat a ani v postielke, a ja musim nieco uvarit, tak ho mam v tom a tam pekne buva aj hodku. A uz sme boli parkrat aj vonku tak, ale to ked bolo tak teplo, teraz je zase chladno, tak cakame. A rozmyslam, ze o chvilu uz aj nozicky bude moct mat vonku (nie tak vnutri oprete o brusko), lebo uz sa blizi k 6kg a odvtedy mozu byt prestrcene von.

zoska, tak som zvedava, co ti dr povie. ked tak sa pytaj aj na nejake to vysetrenie, nie ze ta odbavi s tym, ze to je tak a len musis cakat, kym to prejde. Lebo to fakt osedivies 😒

zoska
30. mar 2010
maminnka
30. mar 2010

nasa mala spinkava uz takmer len v lehatku, dufam, ze to nie je zle na chrbticu, lebo to lehatko nie je samozrejme rovne, lezi tam ako v hojdacej sieti... co myslite?

tiez hlasim pokojnu noc, spinkala nam 7 hodin vkuse.

maminnka
30. mar 2010

Martula,
no teda, aj my mame 57 cm, ale len 4 kg 🙂

zoska
30. mar 2010

loli aj lehatko mame, tam ju davam ked stikuta, ale vydrzi tam max. 20min. a ked place tak ju tam nemozem dat vobec, len ked je v klude tak tam vydrzi...

iba tak ako teraz- mne na pleci...nevyspata je, lebo tak tvdro spi, az je mokra

macu mala by mi dat listok na sono a recept na nutriton...ak mala prestane priberat budem musiet prikrmovat AR mliekom 😢

olifcek
30. mar 2010

lolka, my nechodime kazdy den...velmi ma boli ako Oliv narieka ked sa obliekame a dam ju o kociara..niekedy vonku ihned zaspinka, inokedy este takych 10 minut narieka ;o(((

macu i oliv sa tak natahuje...hehe,,,milujem ked to robi, je uzasna...x;o)

macu, snad este nie je neskro s tym zacat...hlavna vec, ze v nemocke nas trapili s cvicenim a pritom mame tiez lahku formu, vraj x;o(( pri tych cviceniach tak plackala, ze si ten hlupy pruh uhnala grrrr....az mam strach sa objednat na neurologiu, ze co vymyslia...ale super je, ze ste tu vy, a mozem sa popyat, co radili lekari vam, na zapade x;o)

macu a mozem to robit i pri papani? ci lepsie pri prebalovani?

hajdy ahaaa, a ja, ze odpovedala na nieco ohladne MD, ci MHD x;o)

zosi akoze to Ta chce nechat cakat????? ja napriklad idem zajtra na kozne, so sebou, to svrbenie pokozky neprechadza a uz som zufala...tak mm zajtra rano zbehne po papier k obvodakovi, pojde do prace, z prace pride kusok skor, aby som o 17.15 mohla byt u koznej, kde ma hned vezme...jo, bude to stat 6,62eur, ale hned ako pridem, tak ma vezmu...a ked idem s malou k pediatricke, tak tiez ma hned berie...akurat na hematologii maju hlupy system..beru ludi ako prisli...bez ohladu, ci ste tam s mesacnym babom a ci s trojrocnym, alebo 15rocnym...my ale necakame, sme predcasniatko...

macu a nepouzivas ten vankus, co sme kupili? ja jo, ale Oliv sa mi stale dolu posunie, grrrr

zosi juj, chudacik malicka....ale viem, ze na to lekari cosi predpisuju...akurat, ze ich paq vraj zapeka....

zosi dufam, ze mas bru pediatricku a pomoze vam

martulanr
30. mar 2010

maminka aj nas Lukáško spáva v lehátku 😉

maculik
30. mar 2010

olif, kludne aj pri papani, tiez to robievam, uz tak automaticky. Vlastne hocikedy mozes, ked Ti to napadne 🙂

a ten vankus pouzivam, ale cez den len, lebo z toho sa viac skotula, nez z matraca, a uz sa stalo, ze bol uplne pod dekou 😅

olifcek
30. mar 2010

martu wow, kolko 5 tam je...

macu cize od 6kg nozicky vonku? nie od 3mesiacov? oliv uz ma 56cm, iste bude moc dlha za chvilu...ups

maminka my mame 3600g a 56cm 😵

zoska nemusis prikrmovat. lekari to takto riesia lebo je im to phodlne. porad sa paq s annag...

olifcek
30. mar 2010

baby...oliv ma v obochockach po jednej mihalnici...nijak na to nereaguje...to neva? a ak by jej to vadilo, ako jej to vyberiem? glg

olifcek
30. mar 2010

macu ale ide o chodidielka vonutra, jo? x;O)

maculik
30. mar 2010

olif, bud od 3mes alebo od 6kg. No a u nas sa zda, ze budeme mat tych 6kg skor, ako dovrsime 3mes 😉

maculik
30. mar 2010

olif, Petko mal chodidla akoby otocene smerom k lytkam a tiez stocene trosku dnu.

olifcek
30. mar 2010

macu jj, i oliv tak bola v brusku...hehe...a uz ked mi kazali cvicit na to, prislo mi to zbytocne, lebo este bola v inkubatoriku a vzdy si nozicky tak vedela poskladat...

ale uz je to omnoho lepsie...keby som vedela, ako presne chodidla masirovat, uz to mohlo byt uuuplne ok...eswte ma ale stale kosticky ok, takze verim, ze sa to polepsi na uplne ok bez akychkolvek cviceni, ktore nema Oliv rada a teraz ani nemozeme robit, co nechce, nech zbytocne pruh nenamahame...uz v nemocke to jej lekarka stopla x;O)

olifcek
30. mar 2010

oliv somnou komunikuje pri kojeni, hehe...rozprava s plnou pusou....a diva sa na mna...boooze, je to uzasneee...a jak sa rehuuuna... 😵

matesl
30. mar 2010

ahojte babulky

zosiiii mame podobnu noc za sebou, po kupani mi pekne zaspal do 23.00 od 20.00, a od vtedy plac do 2.00 a potom kazde 2 hodky s placom vstaval co grckal pred a po jedle,staaale.
zajtra mame poradnu....ale u nas deti do 3 mes bez cakania
ale skusila som aj gastrotuss co lekarka poradia, nechutilo mu to a vygrckal i to...tak mame vsetko ruzove z toho

matesl
30. mar 2010

a teraz nas oboch ogrcal ☹ az hlieny

matesl
30. mar 2010

a zasa grckame, mozem ho opat prezliect...to je hrozneee...je mi ho tak luuuto...skusim zas nutriton namiesat do dalsieho papania...potom sice 2 dni nekakal, az sa zakakal aj cez 2 dupacky...co uz s nim, neviem 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre