Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
30. mar 2010

ahojte babky moje 🙂

dakujem za gratulacie, nastastie to teda mam uspesne za sebou, ale poviem, riadna makacka s malym babatkom sa ucit...fu.. 😝

my spinkame v noci stale pekne, v priemere pat - sest hodin, takze sa v pohode vyspime. Tiez rastieme do krasy a mala sa usmieva a rozprava nam veselo, smeje saa krasne 😀 iba vecer niekedy mrnka, asi ked je uz unavena a vtedy staci, ze sa snou tatino hupe na lopte. Inak sa veru nemozem vobec stazovat, ked si citam, ako niektore deticky dokazu plakat, az mi je luto..

Popridavam i ja nejake nove fotky, teraz bude viac casu konecne, len sa este budeme presuvat od mojej maminy k manzelovej a este chcem aj novy notebook kupit si, aby som si tam mohla vsetky fotky skompletizovat 🙂

matesl
30. mar 2010

tak som ho nestihla ani obliect do cisteho a zas to ogrckal, tak znova....juuj...furt ho mam omotaneho plienkou chudaka...aj to ho musi znervoznovat....

a toto je aj von ked ideme, 3x ho prezliekam a to ho fakt opatrne obliekam... ☹

laxity
30. mar 2010

zosi...myslím, že bábätká majú prednosť, neviem či nie aj do jedného roka

asi skôr zvolím šatku, lebo v tej manduce by jej vyseli nohy a to asi nechcem 😒

matesl...to ma mrzí, zajtra daj info 😉 ...držte sa

zucana
30. mar 2010

cafte baby jaj jak mi je luto ze vam deti plackaju a grckaju....
my uz negrckame ale sa mi zda ze menej papame....
aj ked to sa mi zda od zaciatku tie 5 minutovky...teraz uz pri papani ale neplaceme aspon....
no a prestavame moc grgat...ale tak pokial negrckame tak mi to je jedno len aby to nebolo zle....
a cmulame si ruky...nechapem...dopapa a zacne si cmula ruky a ked ju dam na prso tak nechce papat....je to normalne alebo mam zle mliecko???
inak mala zaspala tvrdo po polnoci a 2krat sme mali alarm angel care....lebo sa posuvala....ale vobec s na to nezobudila....zato my ano...ja debilka najprv som zacala hladat mobil 😅
no a rano bola zosmyknuta pod perinou....

matesl
30. mar 2010

laxi, jani to mate super s tym spankkom 😉

olifcek
30. mar 2010

laxity v manduce nohy nevysia praveze x;o)

olifcek
30. mar 2010

zuci je to normal s tymi rucickami x;o) niektore cmulaju palcek, ine pasticku...i oliv si uz neviem ako dlho pasticku cmula x;o)

maju uzasne vyvinuty saci reflex, takze je to len fajn x;o)

zuci zle mliecko neexistuje, neboj x;o)

janka uzasne, ze Ti tak haja krpka x;o)

mne oliv tuto noc moc nehajala....ale za to teraz by aj spinkala...x;o)

laxity
30. mar 2010

olif...nie? odporúčaš?

zuci...to robí aj moja a pritom ani dudel nechce, ale neviem ako ju to odnaučiť...bo nerada by som, keby si zvykla a cumlala si prst ešte keď bude mať 5 rokov a nedaj bože bude mať zakrpatený prst alebo predkus 😅

olifcek
30. mar 2010

laxity citaj

http://www.eskrina.sk/841-nosic-manduca-hneda.html

x;o) je pre babo bezpecny...

ja len dufam, ze mi tam oliv bude chciet byt...inak tobude predavat...x;o)

laxity
30. mar 2010

olif...díky idem na to 😉

laxity
30. mar 2010

99 Eur im drbe? pardón za výraz ale je to choré podľa mňa 🙄

matesl
30. mar 2010

no vsetky veci pre deti su predrazene, lebo vedia ze clovek za to da ked jjee to pre babo... 😠

matesl
30. mar 2010

maly driemka na mne, ale potrebovala by sm odsat aby som mu dala probiotika do mliecka 😖

matesl
30. mar 2010

inak na to ze grckame mame uz 3 brady 😅 zajtra som zvedava na vahu

olifcek
30. mar 2010

laxi ved satky stoja o 30eur menej, a to je uplne prehnane, podla mna x;o)

blumka
30. mar 2010

ahojte, sme spat z poradne..vazime 5100g 😉
a mame nasadene antibiotika, lebo uz su chytene priedusky ☹ ale ak sa to do stvrtku nezlepsi musim prist na kontrolu, takze dufam, ze do stvrtku budeme ok

laxi...ja mam satku aj nosic beco, je to podobne ako manduca. Ked bola terezka malicka nosila som ju viac v satke, ked vacsia a raz chcela byt hore a raz dole, tak radsej v nosici. Nosic je praktickejsi, lebo si ho raz dva zapnes, satku musis vediet viazat..ale nie je to tazke, da sa to naucit. Momentalne Juli mam v satke kazdy den, zaspi tam do 5 minut a vydrzi aj 2 hodiny. Aj satka aj manduca (al. ergo, al. beco) su ergonomicke, toznamena, ze v nich deti maju sparvne polozene nohy, teda nevisia za rozkrok ale maju podsadeny zadocke, zagulateny chrbatik a nozicky nasiroko ako keby si ich balila nasiroko. Existuju potom este kadejake klokanky, ktore ale nie su zdrave ani na chrbatik ani na klbiky deti, su sice lacnejsie ale no radsej som zaplatila za kvalitu ked viem ze to moje dieta neohrozi na zdravi. A co sa tyka toho ze ci je babo smerom k tebe alebo od teba..babo sa nesmie nosit tak ze ma tvar od teba, nie je to pren prirodzene, lebo ked je smerom k tebe tiez vidi a ked je unavene tak si polozi hlavu na hrud a spinka, ked je naopak ma vela podnetov ktore nevie spracovat a ani sa nema kde ukludnit, kedze nevidi mamu a neciti jej srdce. A samorzejme ze take nosenie nie je zdrave lebo zasa dieta nei je v dobrej polohe

uff sorry za dlhy prispevok

zucana
30. mar 2010

baby este som vam zabudla napisat ze muz bol hrat fotbal a pre zmenu si natiahol slahu stehennu vzadu a ledva chodi takze s pomocou mam vystarane a musim sa este aj o neho starat.... 😠 uz by mohol prestat s tym fotbalom stale si nieco spravi....najma ked nie je v branke 😒
ale vcera zalasil ze bude hrat do 60tky a do 70tky bicyklovat a pak infakrt...tak som povedala ze s 8mimi kavami co denne pije to bude aj skor

zucana
30. mar 2010

no obed je uz navareny...mala v stolicke zaspava ale pride muz a budu kecat takze zo spanku nic...ale o 14.00 ideme do mesta na stretko s tou slovenkou 😉

andrea2603
30. mar 2010

zoska, to je mi ľuto, že maličká tak trpí, ale niečo by mala lekárka s ňou robiť. Ja som pred týždňom bola s Livkou u lekárky, lebo fakt mala celé dni uplakané a veľa sa jej grgá /bez zápachu/ a sem tam troška mliečka vytečie a dala nám papier na sono pažeráka, že pre istotu. Inak klasika naše zdravotníctvo: objednali ma na 7.4., že skôr sa nedá 😠 . Ešte nám lekárka dala miesto Sabsimplexu Espumisan a je to viditeľne lepšie 😵

andrea2603
30. mar 2010

matesl, ty sa Riška naprezliekaš ☹ , dúfam, že sa to polepší, držím palce.

Julke skoré uzdravenie.

lienka2
30. mar 2010

baby, zemiakovy salat sa moze? ci sa mam tesit na velku noc 😅

matesl
30. mar 2010

adi do toho este ten jeho plac...chuda moje...
teraz som si zuby umyla co som sa od neho neodtrhla...aj by som s nim sla von, ale to by grcal keby s nim manipulujem, tak neviem co robit....

olifcek
30. mar 2010

lienka kludne si daj...len ked sa da, bez cibule a co najmenej uhorky...x;o)

maculik
30. mar 2010

lienka, daj si kludne 🙂 A ja uz aj cibulu v pohode papam, zacala som varenu, potom trochu surovej, nic nebolo, tak teraz papam vo velkom. Boli ma totiz dost hrdlo, az do usi mi to ide, a nechce sa mi ist k dr, kym nemusim, tak liecim prirodne 😉

Boli sme hodku vonku a kedze nechce byt v kociku, pripla som miesto vanicky autosedacku a Petrik zaspal, len co som ho tam polozila. Nie je to bohvieaka volba, ale tak ved nechodime na dlho von, urcite tam nebyva viac, ako tie odporucene 2h.

Teraz idem robit spagety s pestom a parmezanom, na nic zlozitejsie nemam naladu... Petulo je v postielke a stikuta sa mu 😀

olifcek
30. mar 2010

co vsetko vlastne robite na velku noc? to i zemiakovy salat?

zucana
30. mar 2010

maci my chodime uz len s autosedackou von vo vajicku.....
a olif preco nie uhorky 😅

olifcek
30. mar 2010

zuci, vraj nafukujuuu

blumka
30. mar 2010

maci, ja som tiez tak chodila s Terezkou, kedze vytrvalo odmietala kocik, tak bud len v satke alebo takto v sedacke...zaujimave ze tam bola ticho vzdy...

zosi, chudatko malicka, tak sa trapi ☹ matesl, vy mate tiez reflux ked ti tak vela grcka? inak baby ja som vraj bola vracajuca fontana, pravdepodobne teda som mala reflux, ale v tej dobe to nikto neriesil..

maculik
30. mar 2010

blumka, tak skore uzdravenie, nech to Juli skoro prejde, chudiatko. Petrik tiez stale kasle, taky ten hlienovy vykasliavaci kasel, no dr nam nic na to nedala, tak dufam, ze to bude ok.

ja som zase pri Adelke vanicku naplno vyuzila, chodili sme na dlhe prechadzky, pekne tam vedela dlho spat.

zoska
30. mar 2010

babky uz sme doma,
mame ist na sono- viete na kedy nas v nemocke objednali, na 21.maja!!! az sa mi chce revat a vraj ak sa to pani dr. zda neskoro ma tam zavolat ona...takze idem volat dr. ze nas objednali az za dva mesiace nech s tym daco robí 😠

takze andy ty si to este vyhrala s tvojim datumom sona 😉

ink vobec neplakala, iba v aute ked nebol pusteny motor 😅 teraz spi v kociku na balkone 🙂
mame ten nutriton a po velkej noci mame zavolat ci pomohol... no som zvedava

mates, jezis chudatko maly aj ty, ja som vcera malej tisickrat povedala ze by som jej tu bolest zobrala na seba ☹

jani vitaj pani mgr 😉 tesime sa vacsiu frekvenciu tvojich prispevkov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre