Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
31. mar 2010

som tam nieco menila ;) ale u z je to oki 😉

maminnka
31. mar 2010

Kati, pouzivam Avent flasky aj cumliky 🙂

Matesl, juuj, sladkosti 🙂 a pocuj, co robis s tou zdureninou? oxitocin ti pomaha?

Laxity, nekojim, mliecko si odsavam a davam malej flaskou. Nevazim ju, to su len cisla z poradne.

Cudujem sa januarovkam, ze vyhadzuju energiu na hadky... ale nam je tu dobre, ze?

Garon, rozprava zo sna? to musi byt zlateeee... aj ja chceeem!

katina2209
31. mar 2010

Maminnka dakujem a ake cumliky je to nejako odstupnovane 0-3 mesiace alebo ako to mam kupit? Ja sa akurat napchavam pernickami a davam si kavu a zehlicka zapnuta a ja tu sedim aka som lemrava
🙂

katina2209
31. mar 2010

Zuci mala je aka princezna usmievava a ta fotka s tymi plnymi lickami 😀je super

olifcek
31. mar 2010

ako mam malicku obliect? zaklad mame...tielko a domaci overalik, no co dalej? mame 12 stupnov, vietor ani neviem, ci fuka, skor tak normal

olifcek
31. mar 2010

jo, kropi...

maculik
31. mar 2010

olif, no hej, pri 2 drobcoch je to takto 😀

matesl, no keby sa dalo, tak hned ti poslem adresu 😀

Adelka zase vracala, od rana mala vlastne len krupicu na ranajky, potom na obed 5lyz polievky a tie vyvracala, ked sa zobudila, tak nejake piskoty, potom si vypytala papriku a ked chcela prvy kusok prehltnut, tak zase ju natiahlo a vyvracala este aj tie piskoty a tu trochu caju, co som do nej dostala. Takze nic nepapa, pit ju musim nutit 😒 Ale je celkom ciperna, momentalne dala dole macovi Petkovu plienku a dava ho kupat do vanicky 🙂

A Petrik spal nakoniec cca 2,5h, napapal sa, porozpravali sme sa a prebalili a teraz je trosku v postielke.

blumka
31. mar 2010

maculik, uz aj u vas uraduje choroba? u nas to drzi uz len Juli, Terezka obcas zakasle ale inak je ok...
robila som Juli ryzovy odvar, ma hnacku...no este toto nam chybalo..dufam ze zaberie

maculik
31. mar 2010

zuci, my mame 4.vyrocie 22.4., ale von nepojdeme, kedze by nemal kto ostat pri detoch ☹ Ale aspon si nieco dobre uvarime a otvorime este posledne svadobne vinko, co nam ostalo (kazdy rok si tak otvarame, lebo nam ostali 3flase, ale min.rok sme zabudli 🙂

A manzel ma teraz v nedelu narodky, tak rozmyslam, ze aspon nepecenu tortu spravim, len chybaju mi okruhle piskoty, musim najst nejaku alternativu. Darcek uz nekupujem, vybral si vino do zbierky, tak na to som mu dala.

olif, ja by som dala uz len nejaky svetrik a do fusaku. Ale neviem, ci ja Olivka naucena na teplejsie alebo nie. Ked tieto teploty su zrovna take klamlive, tiez nikdy neviem, ako obliect.

maculik
31. mar 2010

blumi, no Petrik kasle stale, ale nic na to nemame, dr povedala, ze vraj netreba. ale ak sa to stale nezlepsi do utorka, tak pojdem, nech mu nieco da, ved uz to ma velmi dlho.

a adelka ta kasle a sopli tiez uz asi mesiac, ale to neriesim, lebo to maju vsetky deti v jasliach a boli sme u dr, povedala, ze ma vsetko ciste a ze to je proste pocasim. Ale v noci ju teraz chytila teplota, tak sme ju dnes nechali doma a uvidime, co bude.
Teraz je v pohode, uz vymysla, isla akurat krmit Petka zufankou, skoro ho prizabila, este ze som ju stihla odklonit 😅 Teraz mu hadze do postielky hracky, len cakam, kedy ho rozplace.

A velmi ma Juli tie hnacky? chudiatko, boze, ako sa to na tych nasich drobcov lepi ☹ ak by to mala dlho, tak jej skus dat aj ten taky ioniz.roztok, aby doplnila mineraly, len zase neviem, ci to mozu aj taketo babatka...

blumka
31. mar 2010

macu, no zatial kakala len tak 3-4x do dna, co u nas je uz vela, lebo kakala raz za den...a vcera na poradni povedala doktorka ze ak to bude viac tak jej mam urobit ryzovy odvar..no a od vcera poobedia kaka do kazdej plienky...asi to je aj tymi atb a hlienami, to aj lekarka povedala ze kvoli hlienom moze viac kakat, no ale radsej som jej ten odvar uvarila

maminnka
31. mar 2010

Kati, cumliky su odstupnovane podla veku, my mame teraz 1+, te je oznaceny dvoma kvapkami, t.j. na cumliku su dve dierky.

Macu, Blumi... mate to tazke, zienky... drzim palce, lebo nic nie je horsie ako chore dieta!

blumka
31. mar 2010

mami, vdaka...Juli sa chvalabohu nejavi ako chora, nejak extra vela neplace, akurat ze dnes sa jej neda spinkat...ale napr predvcerom prespala cely den..ale aj tak je to na figu, lebo ju buia sople a kasel..

prihodila som nove fotos 😉 do pozornosti davam tu poslednu...toto vas caka o dva roky 😀 😀 😀 😀

zucana
31. mar 2010

a ako zistite ze ma hnacku?lebo moja ma vzdy riedke....max so splami
a z vecery nic nie je ideme az zajtra...juuuj aka som nasr....
dosla svokra zvonku a pytam sa ze ci chce prist varovat hore (lebo viem aka je viki vecer a ma tu hracky aa vsetko) alebo ci ju chce k nim...a ona zacne: vies vcera sa ma svokor pyta lebo je tu taky par z juhu ze ci neurobim veceru dnes a ja ze ok tak kupil ryby a mne az vecer trklo ze mam varovat ale neboj to je len jeden par a uz mam skoro navarene takze mi ju mozes doniest....
tak jej vravim ze nie..ze mi to mohla povedat predtym ked vedela ze si idem odsat a ona ze nechela lebo by sme nesli....ze ti dvaja nie su chori
ja vravim ze tu nejde o to, ze nie su chori ale viem aka je viki a nechcem aby tam plakala...ze ona si myslela ze jej dam jest a ona bude spat....
hovorim ze tak zajtra....
teraz musim dat mlieko do mrazaka ze? to mi do zajtra vecera nevydrzi v chladnicke...lebo to je viac ako 24 hod.
no a odsajem zajtra zas....
a inak ked sme pri tych jedlach tak minule som jedla banan a ona ze skus jej dat na pery ze ako bude reagovat...no skoro ma vystrelo!

blumka
31. mar 2010

zuci, hnacka je ked kaka viac ako inokedy a je to viac hlienovite a velmi riedke...nie klasicka prazenica

skoda vasho vecera...take nieco potesi, ze? moja svokra si to niekdy tiez tak predstavuje, ze sak neni problem a pritom navstevy u nej sedia, ze nestiha...no starsia generacia... 😒

blumka
31. mar 2010

baby citujem moju terezku prave v tejto chvili...papa ryzu: "hmmm, to je dobeee, hmmm, to je fajneee...ahaaaa..hmmmm"...a blazeny vyraz k tomu 😀 😀 😀

matesl
31. mar 2010

kati,

prepaaac, ja mam AVENT tak ako maminnka, maju anatomicky dudliky robene take, ze by babo nemalo odmietat po tom prso...a moj teda nema problem, ked ma hlad je mu jedno aj nos mi cumle ked sa mu dostane do rany 😀
a dudliky maju podla mesiacov baba odstupnovane..maju to tu u nas v lekarni...vsetko od aventu

bola som trohu s malym von, celkom som vymrzla ale spinka este furt a to je hlavne, to bude aj v noci dobre spinkat ked nebude mrzuty 😉

zucana
31. mar 2010

moja kaka 2-3krat a ma riedke vzdy nikdy nemala taku hustu prazenicu.......co to znamena???

blumka
31. mar 2010

zuci, nic to neznamena 😉 je dobre ze nie je huste, aspon ju nezapeka ;)

katina2209
31. mar 2010

Maminnka ,Matesl dakujem pojdem teda kupit aspon este jednu avent mam aj je tam nejaky dudlik tu co sme dostavali v nemocnici dostavali ste aj vy? Taka je dufam dobra...
Blumka Maculik rychlo sa vyliecte ja som taka nestastna, ze su tie vase deticky chore hned si predstavim nas keby to tak bolo a z Markom som si zazila vela kazdy rok v nemocnici tak viem co to je... nam aj tu predkozku operovali a sa bojim aby to tak nemal aj Matko...

blumka
31. mar 2010

kati, ved toho sa aj ja bojim aby sme neskoncili v nemocnici...ale dufam, ze uz zajtra to bude viditelne lepsie

olifcek
31. mar 2010

macu, dakujem krasne..dala som ju do overalika, do fusaka, vanicka a kociar x;o) aaa, dve ciapky, plus kapucna z overalika...radsej ,,,

blumi, macu, juj, uz aby ste boli vsetci zdravucki...

kati, neprivolavajme, dufajme, ze bre bude len...

zuci, super, ze si sa opytala na tu hnacku,lebo i mna zaujimalo, ako zistim, ci mam ehnacku...no vyzera, ze niekedy mame hnacku, ale mne sa zda,ze je to zo zeleza...proste, nie vzdy mame prazenicku, tak ale ked je to ok, tak neriesim x;o)))

u koznej...zajtra idem na krv...ideme zistovat cukrovku, pecen a helikobaktera....dufam, ze sa nic nepotvrdi...glg

olifcek
31. mar 2010

zuci, neprijemne..iste si sa na vecer tesila...ach jo..

andrea2603
31. mar 2010

olif, tak nech sa nič nepotvrdí 😉 . Nedávaj 2 čiapočky, keď dávaš aj kapucňu, máš ju vo fusaku a určite dobre schovanú v kočíku, ona tam má teplejšie ako je v skutočnosti vonku a už nie sú také nízke teploty. Len si myslím, že aby si ju neprehriala.

katina2209
31. mar 2010

olifcek tak ti drzim palce na zajtra ...
ja neprivolavam len sa bojim 😒 dufam,ze bude vsetko v poriadku....

andrea2603
31. mar 2010

Livke sa už 3.krát urobila zaparenina podpazuchou ☹ , stačí že sa jeden večer neokúpe a na druhý deň to má zaparené, včera som neokúpala a teraz ked som ju utierala, tak už to má červené.

katina2209
31. mar 2010

Andy tak Livka ma tiez citlivu pokozku a plienky dobre znasate?

andrea2603
31. mar 2010

raz mala aj riťku poriadne zaparenú, ked som jej kúpila plienky DM, lekárka nám predpísala krém Imazol a odvtedy je dobre. Ale ked vidím náznak zapareniny, tak jej to hned natriem tým Imazolom.

olifcek
31. mar 2010

macu ako si das vinko? juj, i ja by som si pohar cerveneeho dala, al. pivko...ja inak nikdy nepijem, ani take chute nemam...ale tak, raz za par mesiacov som si vinko dala...

adik dakujem za radu...nevedela som sa rozhodnut, ci dat dve...hech...tak od zajtra len jednu...a to i ked kapucna nebude?

kati dakujem...ono...aj keby sa cosi potvrdilo, nezacnem nic brat...oliv a mliecko pre nu je mi prednejsie, no lahsie sa mi bude dychat, ked nic z toho nebudem mat, co i verim, ze nie....ved rkvny obraz spred 3 tyzdnov je ok, pecenove testy i cukor pocas tehu boli skvele...ten helikobakter ma strasi, no snad ho nemaaam...

adi skus jej tam dat aviril puder...nam pomaha na zadocek, sudokrem uz nedavam...x;o) ten puder je ako cary, hned je pokozka ok x;o) hlavna vec, ze som kupila sudocrem za 300sk, tusim 400g...robil sa nam vzdy pluzgierik na pindulke, odkedy nedavam, pokozka je super...chjo...

andrea2603
31. mar 2010

olif, ved ten púder aj mám doma, tak skúsim. Olivku máš doma bez čiapočky a máš v byte cca.22 stupňov, tak ked je už vonku teplejšie, tak nedaj ani kapucňu. Ked bolo vonku tak príjemne, asi vo štvrtok a piatok, ja so dala do vaničky deku, mala oblečené body, dupky a svetrík a čiapočku a aj strechu na kočíku som jej stiahla dopolovičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre