Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. apr 2010

zuci tak to je jasne, ze ked prides do ke, nebudes si nic platit, si pozvana, to bez reciii x;o)

len som zvedavaaaaa, viem, ze nemam nic posielat, si ma uz na to ,,upozornila,, x;o)

zucana
2. apr 2010

Dohoda znela kava ;)

olifcek
2. apr 2010

zuci 😵

olifcek
2. apr 2010

no nic, idem ja do hajan...

zoska
3. apr 2010

dobré ránko 🙂
po dlhšej dobe, celkom dobrá noc konecne 😉 mala bola hore 2.30 a 6.30, teraz este spinka, ale sa budi s placom, lebo jej vytlaca kyselinu...rano trosku grcla, tak jej asi ostalo v hrdielku cosi ☹

vcera sa kamosom narodil syn, poslali mms, boze aky je zlatucky...Nelka ma dalsieho frajera do zbierky 😀

inak konecne je pekne, sice chladno, ale aspon slniecko svieti 😉

olif ty co ponocujes? 😲 o polnoci som uz 2 hodiny spala 😀

blumka
3. apr 2010

dobre rankooo..
zuci, krasneho motylika si dostala a mala ina aktivistka, zachvilu ti vyskoci a zacne sa prechadzat 😀
olif, krasna mala Olivka jak sa tesi..inak k tej hrazdicke, dam vam tip ak tam nemate dajte im tam niekde do zorneho pola oci nejake mini zrkadielko. Nasa sa s nim nenormalne vyhrala, ale my sme mali take detske, nie klasika sklenene, tak ak nieco take pozhanate, je to fajn pre deti, oni maju radi zrkadla 😉
my ideme dnes do Optimy chcem kupit terezke jarne topanky lebo nic nema a pojdeme klasicky aj na vlacik 😀 a mozno si aj ja urobim radost 😉

matesl
3. apr 2010

akojte kocky,

zosi, tak to asme boli naraz hore a o tej 3tej mi maly tiez grckal 😖 to uz nie je nahoda 😀

olifcek, mala je tam suprova, ja tiez nieco rozmyslam, nech sa maly zahra 😅

zuci, aj ja chcem romanticku veceruuuu 😅 alebo kino, ale ak mi zacnu prsa pretekat ☹

blumi, ja ti este ani nemam potrebu sebe nakupovat, este su mi vzacne veci co som 9m nenosila 😀 ale obtiahnute tricka este nevyzeraju dobre na mna...pupiiik odstava...ale vcera som mala hnacku a celkom mam male brusko teraz 😀

matesl
3. apr 2010

inak som citala kdesi, ze su zeny ktore vobec nedavaju detom plienky...vraj ide len o to odsledovat signaly dietata, musim to najst kde som to citala..aha niekde na babywebe...aj sa to nejak nazyva...chcela so si o tom precitat niekde...kuknem a hodim link, ale neviem si to predstavit, ze maly zacvne tlacit a ja ho rychlo schmatnem niekam supnem...ci aj dokonci kaku taky laknuty 😀 😀 😀

zoska
3. apr 2010

mates
tak prave mala kukala spokojne na hrzdicku na lehatku a tlacila o stosest...ziadne priznaky predtym neboli 😀
myslim ze sa zase prekakala...vcera nalozila tak ze to vytieklo z plienky horom aj dolom...nechpem...ale nemoze mt hnacku z nutritonu, ci hej?
akoze som rada, ze ju nezapeka , ale ona posledne dni ked kaka, tak raz alebo dvarazy za den, ale straaasne vela 😕

blumi a beries aj juli do optimy? ak hej tak vo vajicku?

garonka
3. apr 2010

dobre rankooooooooo

mates Tvojmu Riškovi k dnešnym prvym meninkam všetko naj naj aby vam robil ešte väčšiu radosť 😵 😵 😵 😵 😵 😵

blumka
3. apr 2010

zosi, vsetci komplet pojdeme..a juli vo vajicku a zakliknem ju do kocika 😉 preco sa pytas?

garonka
3. apr 2010

blumi aj my sme tak mali Tobiho vo vajíčku a zakliknuteho na kočíku prespal v obchode cely čas len ja som nič nekupila lebo mm zuril že nič mi nepasovalo
a to Takko v stredu horor nič som nekupila pri pokladni 60 ľudí a ďalšia rota čakala pred kabínkou tak super zľava 30% vyšla nazmar ale ľudia brali tie renty ako o život 😠

matesl
3. apr 2010

zosi aj moj 😀 ked som ho vsera z okakaneho vyberala az po ruke som mu to zamazala.
aj mne od vtedy kaka raz denne a veeela, mozno lepsie ze nie je stale v hovienku namoceny ale raz a poriadne 😅 😅 😅
a to ked sme prvy krat skusali nutriton bez espumisanu, kakal po 2 dnoch ale nalozil kopu tak na 2 plienky, tak mal prekakane vsecko
teraz mi 2x kakal rano, ked som ho kvoli stikutke prilozila k prsu. ale ak by sa mi mal tak po...t niekde na prechadzke alebo na nakupe...dakujem pekne
inak tazko mi to ide z tych veciciek ta zlta farba aj tou lanzou...co tam je speci farbivo?

gari dikeeees 😎

blumka
3. apr 2010

gari, tak chvalabohu v tomto je mm trpezlivy, on poslusne caka na mna a zabava deti a ja si skusam, to skor ja stresujem ze ako som uz dlho ze ci to zvlada. Ale on preto tak, lebo ked on sa vyberie na nakupy to je horor, v tomto je horsi ako ja 😀
mne juli rada spava vo vajicku, aj doma ju tam niekedy polozim, lebo jej vadia sopliky a akonahle je lezmo tak sa prebera a vo vajicku je spokojna.

baby davajte niekedy spat malicke na brusko? viem ze by sa nemalo, terezku som tak nenechala nikdy, ale juli tak predvcerom spinkala cez den, spala tak 3 hodiny bez pohybu, dokonca si chrapkala, ocividne sa jej tak lepsie spalo. No ale bola som kazdu chvilu pri nej ci dycha. spala v prenosnej postielke, kde nemam monitor...v noci sa ju tak bojim nechat aj ked mam v postielke monitor...

matesl
3. apr 2010

zosi ozaj a malej espumisan smakuje? lebo nasmu celkom ano 😀 zalizuje sa

matesl
3. apr 2010

blumi, méoj nema nejak velmi rad byt na brusku, takze mi tak ani nezaspi...ale ak si ju strazila...

ozaj a kes sme pri tom...keby sa spustil monitor dychu...teda alarm a babo by fakt nedychalo, co treba urobit? ako zistim ci aj srdiecko treba masirovat a ako casto potom vdych a masaz srdca? to len ako prevenciu sa pytam 😨

matesl
3. apr 2010

http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/48

baby co poviete na toto? a do akeho veku, ci vahy sa da dieta v takom niecom nosit?

maculik
3. apr 2010

ahojte.,
tak ja mam za sebou otrasny vecer 😒
Poobede ma zacalo boliet brucho, postupne sa to zhorsovalo na skoro neznesitelnu bolest. To bolo asi o 5. Do cca pol8 ma 3x prehnalo a raz som velmi vracala, o pol9, ked som si uz isla lahnut, tak som vracala znovu. K tomu som mala hroznu zimnicu, nevedela som sa vobec zohriat. Krutila sa mi hlava a brucho bolelo uplne otrasne. Tak som zalahla o pol9, dala som si uz len vodu, ze nech mi nie je zle. Este sa Petko zobudil na papanie a zalahla som. O pol10 som sa zobudila, ze ma zase napina, tak ze idem na wecko, no v obyvackovych dverach (ja spavam v obyvke s malym) mi doslo zle, tak som este stihla sa zosunut na zem a prebrala som sa az na to, ako som si grcala do tvare a na vlasy. To som vyvracala tu vodu, co som pred hodkou pila, este ze tam nebolo uz nic kuskove, ze som sa nezacala dusit.
Tak som zvysok vyvracala na zem a doplazila som sa do spalne za manzelom, ten sa zlakol a ze ide teda spat so mnou. Poriadne ma pozakryval, lebo uz som mala triasku, a dal mi na brucho Adelkinu termofornu lienku, to mi fajne spravilo.
No ako naschval mala Adelka blby vecer, do polnoci sa stale budila a plakala, tak musel ist naspat k nej, tak sme si aspon nastavili telefony, ze ak by mi zase doslo zle, len mu prezvonim a prisiel by. Potom som zaspala a zobudila som sa 23,15, Petko chcel papat, a mala som hrozne suchoty, tak som si pokusne dala trochu vody, nastastie mi uz neprislo zle. Ale ledva som stala na nohach, cestou do kuchyne som si 2x musela sadnut na zem, co ma chytali mdloby. No otras. Brucho uz bolelo menej, ten termofor pomohol. Nastastie Petko akoby vedel a budil sa len kazde 3h.

Teraz mi je stale slabo, len polihujem, mala som zatial jablko a kusok chleba a pijem cierny caj, nech mi prejdu tie mdloby.
Nechapem, co sa deje, co ma to tak nahle chytilo, jedla som len to, co ostatni, tak asi nejaky virus.

docitam vas az neskor, idem si lahnut, lebo mi je este stale na odpadnutie.

a straky som asi nezachranila, lebo od vcera rana som ich tam nevidela, takze asi ten krkavec im vajicka zozral ☹

zoska
3. apr 2010

jemine maci co to? 😕 snad len nejaka viroza jednodnova 😒 oddychuj vela hlavne, dufam, ze to coskoro bude lepsie

blumi pytam sa preto, lebo aj ja by som uz chcela skocit do nejakeho obchod. centra, aj s malou, len neviem ci este nieje moc malinka na tyke prostredie...ale ked uz aj garon bola, tak asi v poho... no a mne sa zda ze vo vajku to nieje ono...reve ked ju tam davame aale potom zadrichme v aute hned....mam tam este tu novorodenecku vlozku a zda sami ze tam je natlacena, ale ked ju dam prec tak tam lieta...takze neviem 😕

mates, jeej Riškovi želáme krásny meninkovy dnik 😵
a hej, malej espumisan chuti 😀 cakala hnusny nutriton a som jej supla do pusy toto bananove a vytrstila na mna okale, ze co to za mnamko dostalo...necakala to 😀

zoska
3. apr 2010

mates,
vraj ten alarm by mal babatko zmobilizovt, by sa nadychlo same- ten hluk by ho mal prebrat..ak nie, ma sa zdvihnut na ruky alebo nadvihnut a to by malo tiez pomoct...no ak stale nereaguje tak treba volat zachrnku a skusit masaž..zasa mi 5 stlaceni a 2 vdychy- ustami obkolesit malemu pusu aj nos pri dychani...
mam to v nejakej knizke presne popisane, musim to este riadne nastudovat
ale radsej na to ani nemyslime 😉

olifcek
3. apr 2010

zosi, ked malicka zaspala okolo 23.30 az...sla som do sprchy a este nakukla sem 😵 kebyze si s olivkou lahnem na cely den, tak cely den spime, no samej sa jej nechce, chi

blumiiik my mame zrkadielkov tej hrazdicke, chi...a veru, oliv miluje zrkadlo...v spalni mame na skrini velke zrkadla, tak sa tam stale uzasne vyrehuuuna a aj tam mi zacala 1x vyplazovat jazycek 😵

blumiiii juj, ci by som i ja sla cosi si kupit...chjo...

matesl jo, ja som raz ola na prednaske o satkach, a predtym tam hovorila baba o bezplienkovom systeme...ja bych do toho nesla 😉 pride mi to trosku...

zosi vela papa, vela kaka, v poho 😵

gari neurobila si si teda radost? jooooj...

blumi moja oliv nechce byt na brussku, ale napr.moj brat nechcel inak spat, tak spal len na brusku...

matesl podla mna do roka?

zoska
3. apr 2010

mates moja na brusku reve akoby ju z koze drali..vydrzi tak 1 minutu mximalne a potom spustí krik 😅
s tou klokankou ti neviem poradit...ale lepsie su ergonomicke nosice alebo satky ako klokanky, blumka tu o tom parkrat pisala 😉

olif ahaa, takze nie ty, ale mala ponocuje 😀

olifcek
3. apr 2010

macu, pre pana jana, snad to nie je nic vazne.. 😕

matesl iste, Riskooo, vsetko naj x;o)

matesl no, ako pise zosi...ale j aby som asi hned zachranku volala, kebyze sa nenadychne hned, ci po dvihnuti na ruky...

i ja by som uz sla do obchodu...ale len s kociarikom ked, vajicko sa i este pre malu nepaci...predsa, mame pod 4kg este x;o) a nemame auticko, cize....

olifcek
3. apr 2010

zosi veruuuuu , ze vsetko oliv moze

baby...myslite, ze mozem olivke sposobovat nejak zle tym, ze sme kazdy den za pc?

matesl
3. apr 2010

macu, to co, ja som mala tie vcera tu teplotu z prsa a potom vecer bolesti v bruchu ze dovi, potom hnacka a zle mi bolo na tycku...nie je to nieco z vycerpania? ☹

olifcek
3. apr 2010

blumiiii, jal dnes babo obliect? staci body s kratkym ruk., overalik na spinkanie a hrubsi overal? samo, ze fusak vanicka, kocik

janielah
3. apr 2010

Ahojte Babky, Maci, je uz lepsie? Akurat nechapem, ze odkial si to chytila, ked vlastne nikam nechodis a tusim ani Adelka nebola dva dni v skolke, ze? No horor, len aby ti bolo uz lepsie.

Zuciiii, tak tvoja mala vyzera presne ako tvoj manzel, faaaakt 😉 uplne 🙂

my zasa spinkame na balkoniku, takze pohoda jahoda. Vcera sme sa aj my riadne pokakali...ale az tak, ze aj kos prekakala a musela som prat obliecky a zvliekat baldachyn a ta 😀 s kakanim tiez nemame problemy nastasie 😀

Krpka sa kazdym dnom smeje viac a viac a na chrbatiky sa jej celkom paci, ja som rada, lebo posiluje hlavicku, vcera ju uz suvislo drzala hore 🙂 a dnes uz stihla s tatinkom TELEFONOVAT ona normalne zbystrila pozornost, ked pocula jeho hlas a zacala sa usmievat - no co vam budem hovorit - je to laaaaska 😵

janielah
3. apr 2010

A pridala som aj ja foto - aktualne, akoto, ze sa tu neukazali ? Vidite ich babky? 😕

olifcek
3. apr 2010

ahoj janka, ano, fotky mas v albume

janielah
3. apr 2010

a preco sa neukazali v texte, ako zuzke napriklad? asi nejak inak to trebalo pridat, vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre