Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
4. apr 2010

olif, ved aj ten ich len teraz ze zacal chytat 🙂
mne zase cucflek robi na prse, ked sa nahodou v rychlosti netrafi a miesto bradavky sa prisaje vedla - tak to je ina bolest, ked zacne cucat a potom ta modrina 😀

no, V.konecne uspal maleho, uz aj on spi, tak idem aj ja, len som este mliecko na rano chystala malej, nech to V.uz len zohreje vodu a primiesa mlieko.

tak dobru noc a zajtra prajem ziadne nemile prekvapenia v podobe sprchy do postele 😉

olifcek
4. apr 2010

macu no ale vy ste mladsiiiiii....gestacne ale nie, no ;o)

no mna to nastastie neboli, ale cucflek ostane vzdy x;oD

ideme aj my spinkat, Oliv zaspinkala skor, tak snad potiahne kusok, nech sa vyspim na mojom ortopedickom vankusiku, lebo mam krcnu chrbticu komplet zlu, a odkedy ma oliv...asi bude este v horsom stave...x;o)

sladke snicky baby

blumka
5. apr 2010

dobre ranko...
olif, davaj malu na brusko aj ked sa jej to nepaci..aspon minutu denne, to nejde len o dvihanie hlavicky, ked lezi na brusku a posiluje vsetky svaly aj na ruckach, nozkach, chrbatiku. deti sa zacnu tak certit a velakrat prave z takeho certenia sa prvykrat otocia a potom zisita ze na to tak sa zacnu otacat jedna radost, z tej polohy aj na styri pojde ale ked nebude zvyknuta moze jej to ist tazsie....ked ju drzis tak jej pomahas 😉 ved minutka denne jej neublizi, viem ze sa bojis aby vela neplakala kvoli pruhu ale nech si trosku zvyka na taku polohu, je to pre nu len dobre...zacni na chvilocku a jej sa raz zapaci, ked bude vediet zdvihnut hlavu a drzat uz na celych rukach, tak uvidis ako sa aj zahra 😉

ja som vcera Juli prvykrat uspala bez tradicneho 2 hodinoveho revu...ale na stojaka..chytila som si ju tak akoby bola v satke a zaspala do pol hodky 😅 uvidime ci to bola len nahoda alebo sa to uz aj u nas lepsi...
Teraz rano som chcela aby este podriemela a ona sa mi zacala tak smiat do ksichtu, taky krasny velky usmev na mna hodila..teraz je v hojdacke a hada sa s hrackami 😀

a potvorka mala, ked je na boku tak sa pretoci na brusko..z chrbta este nie...ale to tak smiesne robi, niezeby nohami a rukami sa nejako pretacala, ale ona najprv hlavu zabodne do podlozky a potom ostatok tela 😀 😀 😀

janielah
5. apr 2010

Ahojte babky, tak pocuvajte rekord ! : my sme zaspali o pol 9 a na prve papanie sme sa zobudilo o pol 4. 🙂

NO co poviete? Uz sa mi aj prsia strasne naduvali, normalne som nechapala...moj Anjelik to je, takto krasne spinka.

My sme vcera boli u mojej babky, tak mala bola pekne na terase, krasne spala aj do obeda a aj poobede, ani tam vobec neplakala, len sa smiala a dva krat sa pokakala 😀
A uz sa ani nestresujem, ze ako budem s malou soferovat, pekne som ju dala dozadu do vajicka (kvoli airbagu) a uz sme aj frcali 🙂 Len ma mrzi, ze nam nejde vypnut vpredu ten airbag, lebo ked som s nou sama, tak neviem, co mi tam robi babatko.
Kaslem take auto za tolko prachov, ked poondiaty airbag nejde vypnut... 😝

Dnes nas uz tatino vysibal 😀 aby sme boli krasne 😀 a teraz spinkaju obaja dalej 😀

garonka
5. apr 2010

bre rankoooo

Janka tak to poznam môj Tobi tak predvčerom v kočíku hajal 7 hodin prsia sa mi tak napli take ťažke som mala že som bola nervozna čo nevstava na papanie tak sa zobudil s takym hladom že pri cicaní mu normalne slzičky vyšli 😀

tak my hajame od siedmej pekne tvrdo s ručkami hore a otvorenou pusou 😀

ste poriadne zliate? ja som rano bola pekne očurana 😀

zucana
5. apr 2010

bre ranko a peknu sibackovu naladu...tu sa nesibe ale mne sibe dobre takze je to vpoho
muz je od 7mej na dome ....tom vikendovom lebo isiel zakurit a pripravuje sa obed pre kamosov s rodinami....tak som sa tesila ze jedna nepride s detmi (ta argentincanka co sa tu vydala za mm kamosa a co mi prvykrat ked ma videla povedala ze dobre som si vybrala ze teraz sa mam dostat do 2heho stavu a pak si ma zoberie....a ta co mi povedala ze preco uz jej detom nekupujem darceky...) no ale vcera volali ze su doma....ze teda pridu...tak sa mi tam ani nechce....cakam kym viki vstane dam jej papat a pak sa tam vydam....je to 25 km...
baby ja zavidim tie vase rekordy....moja mala kym vecer zaspi hodinu cucka....a natvrdo zaspi az o 1nej....o 10tej vacsinou s mm tancuje...vcera napr.rickyho martina un dos, tres ....a aj zadkami krutili 😀

olifcek
5. apr 2010

bre raaanko 😵 😵

oliv bude spat, kym budem s nou v posteli, super, he he...len ju musim nechat cuckat si 😵

ja uz navonavkovana, oliv vodickou pokropenaaaaa 🙂 🙂

blumi, oliv dviha hlavku uz daaavno, v nemocke ju davali po pape na brusko 😵 cize par sekund drzala hned, a neskor i dlhsie, no uz nam zlenivela v tomto..ked bude mat naladu, tak ju supnem na brusko kusok

ked ju mame na rukach, drzime ju tak aby nepadla, ale hlavku drzi krasne sama, tiez uz daavno 😵 ale mas recht, budem ju davat aspon kusok na brusko...paq i na neurologii im poviem, ze som ju na brusko nedavala...ivne, ze pediatricka na otazku, ci nechce byt na brusku, dostala odpoved, ze nie a nerierila...hmmmmm

janka a co to mate za auticko? mozno len airbag staci vymenit

gari som sa narehnila 😀

laxity
5. apr 2010

ahojte

zuci...ďakujem pekne 😉

jani, garon...tak ste na tom, ako my super sa teším 🙂 . Aj keď my sme túto noc spali iba 5,5 h. , ale zato cez deň spí stále 😕

garon...ťa dobre vyoblievali? U nás to nefičí, môj mm na to nie je, ale aj tak dobre...ale malá už mala šibačov-deda a pradeda 😀

olif...Tak aká bola noc? Ako sa spalo na vankúši? Myslím, že už je to s prsníkom ok, antibiotiká zaberajú 🙂

zucana
5. apr 2010

olif viki spi do 7mej v postielke a od 7mej vedla mna....pricucnuta telom a ked idem na wcko alebo ze idem vstat tak o 5 minut je hore 😉

olifcek
5. apr 2010

zuci no jo...ta argentincanka ai zavidi a zrejme ona prahla po muzovi, co ma prasule a tak uz berie vsetky tak...nenechaj si ale dnik nou znechutit x;o)

laxi v pohode x;o) my mame vankusik uz dlhooo, takze....ale uz mi z neho tak nepadaaa, sme sa naucili tak spinkat, ze ju drzim x;o))

super, ze je uz prsnicek na tom lepsie

Oliv mi tu teraz papa, diva sa mi do oci, rehuna sa a kopka si lavou nozickou,hehe x;o)

zucik, v oblecku od Teba x;O) ked papa, zvykne mat nozicky pekne pokrcene, ale ked ich vystrela, bola v tom naspanovana, hehe x;O) dlha je ta nasa Olivka, dlhaaa x;o))

olifcek
5. apr 2010

zuci my mame postielku stale len na paradu, ale uz denne vyuzivame kolotoc, po prebaleni ju dam do postielky a ona sa s nim vykecava x;o))) a po odgrgnuti ju davame pod hrazdicku x;o))

nam tvrdo spinka asi len hodky ale ked idem na wc a vstane, vydrzi na mna cakat x;o) chviiilu, hehe x;)) paq sa zacne ozyvat, ale ked sa jej ozvem, este je tisko...ani neviem, kolko vydrzi, ale medzi tymi 5-10 minutami v noci, cez den uz i viac, chi...

dnes sa normalne natahovala za hrackou, fuu, som si vydychla x;O) ale chytat nem...zatial...

zucana
5. apr 2010

jejda 🙂
no moj mm nie je bohac a som jej povedala svoje ze som do IT neprisla sa vydavat....ale ja som zastanca toho ze nahprv svadba a potom dieta nieze musis!
laxi super ze je lpsie 😉

olifcek
5. apr 2010

zuci ale ja neviem, ci je, ci nie je, ale ona si asi mysli, ze je, ze? x;O)

veru, ani ja by som sa nevydavala, lebo, ze musiiim...a ked uz bola Oliv na ceste, chcela som to odloit o dva roky, hehe...no mm, ze nie, ze babo to len urychlilo o par mesiacov x;o)

zucana
5. apr 2010

ani nasa hracky nic...dokonca radsej do okna sem tam kuka 😠

zucana
5. apr 2010

olif nenarazala som na teba trulo 😉
ale poznam vela takych ze muselli a tak to aj dopadlo...moja mamina napr....

olifcek
5. apr 2010

tak mali sme olivku na brusku minutu a pol...spociatku sa rehunala x;o))) nozicky davala pod seba, akoby chcela po 4 ist, hehe...ale hlavku nedvihla, rucky si chcela davat vedla tela ☹ aleeeee, pretocila sa na chrbatik, hehe...paq sme ju uz vzali na ruky, lebo zacala byt nepokojna a to uz dost x;o))

olifcek
5. apr 2010

zuci no ale vy ste mladsi...no veerim, ze ked uz zacne Tvoja malicka, ze i nasa x;O)

ja viiim, ze nie na mna x;o)

laxity
5. apr 2010

tak akurát som prišla od kamošky, prsia mám naliate a moja malá je akurát napapaná, čo jej dal mm z fľašky...môžem ísť odsávať 😠

my sme sa tiež nemuseli, ale čakali sme malú, dozvedeli sme sa to týždeň pred svadbou...ale tak my sme sa o malú pokúšali tri roky 😕

zuci...ty tam ako dlho žiješ? My sme tam boli na svadobnej ceste...hrozne zle mi tam bolo, akurát som bola v 2 mesiaci. A keď sme boli v Ríme, tak boli 40°C a mňa išlo poraziť...som nevládala chodiť. Ako sa tam žije?

olifcek
5. apr 2010

laxi my me sa pokusili raz a vyslo...mali sme stastie

laxity
5. apr 2010

olif...tak to ste mali ozaj šťastie...šťastní to ľudia 🙂

olifcek
5. apr 2010

laxi hej, len ja som bola nastavena na to, ze pol roka mi da male cas, ze ved, najmladsia som uz nebola, hehe...

laxity
5. apr 2010

olif...a koľko máš rokov? už tykali hodiny? 😕

laxity
5. apr 2010

idem si ja zacvičiť...šak nič neoblečiem 😠

olifcek
5. apr 2010

laxi no v marci som mala 29 x;o) neviem, ci tykali, no predtym som dieta nikdy nechcela, no jakmile som stretla toho praveho, a ten babo chcel, uz som sa nebranila...teda mm chcel babo o pol roka skor ako som s tym suhlasila i ja. povedala som si, ze preco nie, ze nemam preco vahat, ze je to uzasny muz, citim sa bezpecne, prijemne, dobre, a ze chcem s nim babo..x;o) bol tak stastny, ked som suhlasila s babom x;O) a tak uzasny, ked som mu povedala, ze to vyslo...;)

laxi ja tiez nic neobleciem, ale uz kaslem na to, kym bude oliv aka je, ani neschudnem... 😉

matesl
5. apr 2010

ahojte babulky,

citala som len poslednu stranu, a olifcek, mysle sa tusim brali tak nejak ako vy 😉 tiez sme boli uz v ocakavani...ale my sme nejak neriesili svadbu...a pol roka sme sa snazili o babo a ked to vyslo konecne, tak sme si povedali ze nech sa narodi ako manzelske 😀

laxi, to fakt tak dlho ste sa snazili...tak je fajn ze to vyslo...prirodzene to potom islo?

olifcek
5. apr 2010

keby ste vedeli, v akom som strese z neurologie, na ktoru ideme s malou... ☹

laxity
5. apr 2010

olif...pekne si to napísala, tak to je skvelé, že máš tak skvelého a úžasného mm...nie vždy ženy majú také šťastie 😒

matesl...jojo tri roky, prirodzene, prešla som si rôznymi vyšetreniami, laparoskopiou, hysteroskopiou a nič, potom sme sa zoznámili s jednou spoločnosťou, tak som od nich začala používať produkty a potom po troch mesiacoch to nejak prišlo a to šťastie, ktoré s nás žiarilo bolo neskutočné 🙂 🙂 🙂 . A doktor v centre mi povedal, že prirodzene nikdy neotehotniem, tak to bola riadna rana 😢

olif...kedy idete? držte sa...

olifcek
5. apr 2010

laxi predchadzli tomu dva zle vztahy, a predosly uplne, ze nechapem, preco som tak dlho bola v takom vztahu...ale uz je to jedno, teraz je mi hej x;o)

zajtra zavolam a objednam nas...len neviem, kam ist, ci do novej a ci do starej nemocky...

laxi otehotnela si...SUPER! DALSI DOKAZ TOHO, ZE ludia niesu stroje a su silnejsi. nez si kto mysli...

laxity
5. apr 2010

olif...ono človek si asi musí preskákať aj tým horším, ale dôležité je, že ťa stretlo šťastie...prajem ti to 🙂 . Otehotnela som a som nesmierne šťastná a ďakujem za to Pánu Bohu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre