Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
5. apr 2010

Janiel:
epi-no mi velmi pomohlo, ziaden nastrih, ziadne natrhnutie 🙂
a s tym autom som smjutna aj ja, sice sa mi vpredu da vypnut airbag, ale nepasuje tam zakladna pod autosedacku!! Vobec sa tam neda poriadne uchytit, tak mam obe deti vzadu a vobec nemam prehlad, co sa s malinkou deje, kedze je otocena proti smeru jazdy.

maculik:
fuuha, to si si teda uzila :( hadam uz je to celkom za Tebou, lebo to su velmi neprijemne stavy toto!

Olif:
drzim palce, urcite vsetko dobre dopadne! ved malinka je sikovnejsia ako vela inych deticiek v jej veku!

pamatate, ako som vam pisala, ze stale spinim? tak to spinenie preslo do normalnej menstruacie :( ach jaj... zajtra hned rano volam dokimu.

nasa mala hlavicku pekne udrzi aj ju sama dviha, ale zato sa stale na mna nediva a ani sa neusmeje cielene :(

olifcek
5. apr 2010

laxi a este aky krasnu datum narodenia ma malicka 😉

male babatka maju sediet v autosedacke v protismere jazdy?

mami dufam len, ze mi nebudu chciet natlacit vojtovku...ja to cvicit s malou nebudem, pokial pri tom kricat bude...snad poradia masaze...ale ved uvidiiime...itak mam strach, co bude...

mami fuuuha, tak snad uz nemenstruujes...supi tusim uz jo, ze? 😒

olifcek
5. apr 2010

uz som kludna...ved Oliv by malalen nejakych 11tyzdnov, kebyze ratam, ze sa narodila v 40tt, cize je naozaj sikovna na svoj vek...pomohla mi oci otvorit jedna baba v teme vojtovka x;o) a aj vy tu x;o)

laxity
5. apr 2010

olif...pekný dátum si vybrala, veď aj maminka si vybrala krásny, tak aj ona 😀

moja malá sedí v protismere jazdy

a prečo ideš s malou k doktorovi olif?

olifcek
5. apr 2010

laxi, lebo, ze predcasniatka do roka preventivne prezera neurolog...ja len viem, ze sa nenecham na nejake veci nahovorit a budem dufat, ze alternativa pomoze...dolezite je, dobre sa rozhodnut, kam pojdem, ci do novej, kde malej pruh uhnali, ci do starej, kde neviem, aki su lekarui...hlavne staru nemocku mam daleko, a novu tu za rohom...

maminnka
5. apr 2010

Olif,
autosedacka - vajicko sa dava vzdy v protismere jazdy... dokonca teraz je snaha j tie vacsie sedacky tak vyrabat, je to bezpecnejsie...

Olif, preco cvicit? Vojtovka v tvojom pripade nema ziadne opodstatnenie, neboj 🙂

laxity
5. apr 2010

olif...aha chápem, tak neboj a určite všetko dobre dopadne...ufff a s nemocnicou ti neporadím 😒

olifcek
5. apr 2010

mami ked v nemocke sme ju cvicili...ale len do pruhu...paq som jej osetrujucej povedala, ze uz nechcem, pre dobro oliv a ona s tym suhlasila, tiez to i fyzioterapeutke povedala 😉

mne oliv pride uuplne ok i v pohybovej casti 😵 teda motorickej...akurat, ze jedno chodidielko kusok dovnutra dava, ale uz masirujeme, ako i macu x;o))

oliv si rada dava rucky, ke dje na brusku vedla seba, chjo...snad sa to coskoro odnauci x;o)

mami ale verim, ze uz teraz vojtovku nenaordinuju, lebo itak smola...x;o)

laxi musiii x;o)

matesl
5. apr 2010

mam tu rodicov aj sestricku, tak nejak nestiham...priebezne docitavam 😉

dakujem za gratulacie Riskovi 🙂

laxi, ty si mala tiez narodeninky...takze vela lasky a stastia a zdravia...ostatne pride 😉
a neviem ci mi zabral ten obklad ale skor, ze som si odsavala a mackala tie zdureniny a aj maleho som zo vsetkych stran prikladala na ten prsnik...a klop klop teraz mi to po 3 ibalginoch za den preslo..takze som to mala asi len upchate. vino asi nepomohlo myslim. a je dobre ze uz ti to preslo 😉
a co je to ta hysteroskopia??? si si teda uzila moja...

zuci, ten nosic sa da prepnit do zvislej polohy, proste si to babo tam polohujes, preto ma zaujal len je na objednavku a asi sa neda vidiet, pojdem kuknut este do predajne nejake prospekty, nevidno ako tam ma babo nohy 😒

teuska
5. apr 2010

caute babulky 🙂
ako dlho nechavate babo na brusku? A ako casto? Ja len chvilku vecer pri kupani, staci to?

olifcek
5. apr 2010

matesl ked das babo do zvislej polohy, tak tam podl amna visi, co nie je bre na pohl. organy...

teus i ja len po kupkani, kym masirujem..ale ododnes budem davat par krat pocas dna na minutku aspon, ako blum radi x;o)

katina2209
5. apr 2010

Ahojte babulky krasny sibackovy den nasi chlapi boli doobeda sibat a matko este tento rok zostal doma vcera a dnes vobec nechce cez den spinkat tak sa mu musim stale venovat a nemam velmi na vas cas no dnes nad ranom som skoro odpadla vstavam z postele ze sa idem vycikat a podomnou krvava skvrna dostala som menzes zrejme,lebo uz som prestala krvacat pred 2 tyzdnami... normalne som bola z toho nestastna...
pri Markovi som prvy krat dostala menzes az po deviatich mesiacoch mali ste uz niektora menzes?
A ako sa mate ako som citala babatka vam skoro vsetkym krasne spinkaju, ja asi dam za chvilku matka na balkon mozno trosku pospi... uz mi vydrzal pekne papat kazde 3 hodiny a zase zacal pytat kazde dve tak neviem ci mam menej mliecka alebo co...
Dnes ma sused rano pooblieval a Matka som mala na prebalovacom stole tak sme boli komplet mokry este,ze mal teplu vodu vo flasi skoro som ho prizabila nas tatinko len tak decentne vonavkou aj s Markom...
Ja som tiez aj pri prvom otehotnela az po 9 mesiacoch od snazenia a pri druhom po roku takze nie tak ako Olifcek na prvy krat to je ine stastie 🙂

teuska
5. apr 2010

ja mam doma bertoni nosic a tam sa da dat babo aj po leziacky aj zvisle a tiez mam strach z toho, ze sa mu vlastne tlaci na pohlavne organy, tak ho nosievam v nom len malu chvilku a len obcas, ked ma velmi boli chrbat

a ty o akom pises Matesl?
Inac vsetkym oslavencom, vsetko naj, naj, najlepsie 😅

laxity
5. apr 2010

matesl...ďakujem a aj ty si mala? Robili mi laparoskopiu a hysteroskopiu naraz, neviem proste mi všetko vnútri prezreli maternicu, krčok... Ja tam mám tú hrču stále, myslela som si, že už je to ok, ale ona tam stále je tesne pri bradavke...no sila a tuším je teraz väčšia...prikladám aj malú, ale nič vypije len 0,3 z toho prsníka ☹

maminnka
5. apr 2010

Katina,
dnes som pisala o tom istom: dostala som menzes. Pri synovi som dostala az po 8 mersiacoch. A teraz buch, uz je to tu.

matesl
5. apr 2010

olifcek, ved to sa aj mne zda ze mu z toho nohy budu visiet, preto chcem nejaky lepsi prospekt kuknut v predajni a rozhodnem sa. a neboj, ty s malou izaj nebudete mat problem u neurologa...nie je dovod ved nezaostava v nicom, prave naopak 😉

mami, ani nas nekuka po prste ani po hracke.... a usmieva sa len kedy chce, nie vzdy reaguje na niekoho...

kati to fakt? mami pisala myslim a aj asi supi uz 2x kramovala 😖

katina2209
5. apr 2010

Ani Matko nechce byt na brusku davam ho asi tri krat denne ale maximalne minutu lebo potom zacne kricat strasne a ja to nemozem pocuvat musim si ho pritulit... A po kupkani davam aj ja... Aj Supi uz menstruuje ja som z toho nestastna...
A Riskovi k sobotnajsim meninkam vsetko naj prajeme...
Olivcek neboj sa vsak tvoja Olivka je sikovna ziadna vojtovka sa konat nebude... 😉
Maminnka tak ty uz asi tiez zacinas a kedy si dostala menzes pri Petkovi?
Mati ty si si davala ibalgin a to mozes ked kojis?

matesl
5. apr 2010

laxi ja som oktobrova 😉

olif a aj nas maly jednu nohu stale vykruca...lavu...dovnutra, druhu tak nie...tiez mu ich masirujem, ale v nemocke mi nic nepovedali...

a ja maleho tiez pred kupanim davam na brusko...cez den malo, lebo stale pogrckava...aj vecer vo vani po 3 hod po jedle mi grcne... ☹

katina2209
5. apr 2010

Tak som si Maminnka precitala ze aj ty tak podobne, ja som aj volala nevlastnemu tatkovi on je gynekolog a ze to je v poriadku a ze je to individualne ze vacsinou to byva 7-8 tyzden po porode ked nastupi menzes...a ja som chcela byt bez toho ach jaj..

laxity
5. apr 2010

matesl...aha, bo si písala, že aj ty si mala narodeninky? tak som nevedela 😕

laxity
5. apr 2010

mat...nebála by si sa robiť niečo rukami? že malého buchneš do hlavičky? aspoň tam to tak vyzerá 😕

matesl
5. apr 2010

laxi to fakt? kedy som pisala? 😅

katina2209
5. apr 2010

Mati a ako casto davas papkat? Moj maly zase sleduje hracky stale aj pekne mi ide po prste a smeje sa uz tak ze robi heee...
Ale hlavicka sa mu nechce dvihat.. to je lenivy ked je na mne tak ju drzi pekne ale ako ho dam na brusko tak len na chvilku a uz sa certi...

laxity
5. apr 2010

matesl...laxi, ty si mala tiez narodeninky...takze vela lasky a stastia a zdravia...ostatne pride Dnes 15.35 😀

michele11
5. apr 2010

Ahojte baby, chcela by som vas spytat, ako dlho po porode ste dostali menstruaciu? U mna po cca 6 tyzdnoch a trva to uz akosi dlho 😒 . A mozem si dat teraz aj tabletku od bolesti, ked stale kojim??

katina2209
5. apr 2010

Michelle ja som dostala dnes a to je asi 7-8 tyzdnov po porode tabletky od bolesti mozes paralen... tam kde je paracetamol

blumka
5. apr 2010

ahojte
olif, a preco by mala malicka cvicit vojtovku? nie kazde predcasniatko musi, neboj, nebude 😉 vy ste sikule 😉

matesl, podla mna ta klokanka vyzera divne...a uz len to ze to je klokanka 😅 http://detsky-bazar.predaj.sk/?inzerat=cybex-i-... kukni tu na obrazky, babo v nej visi za rozkrok...radsej si to poriadne obzri a ak mozes vyskusaj 😉 a ak ma risko reflux, tak ti asi vodorovne nebude chciet byt 😉 Juli ani nema reflux ale vodorovne nema rada, radsej pekne zvisle na mame pritisnuta 😀

inak aj ja uz mam mrchu..dnes dorazila, svina jedna 😠ale ja som aj rada, lebo ked je mrcha, je aj ovulacia, ktoru teda citim poriadne, takze budem vediet kedy mozme a kedy nemozme 😅 🤐 😀

matesl
5. apr 2010

kati, moj je teraz zas nejaky rozhodeny, stale taha, zaspi pri papani,potom zas hlada hned...neviem co je s nim, ale asi zahana kyselinu...grckame stale ☹

laxi, jaaaj, ja som tak myslela, ze sviatok, ze teda aj moj maly mal. 😎

michelle, ja som len asi á dni po porode krvacala, po CS a kludne aj ibac daj 🙂

michele11
5. apr 2010

katina, dakujem. A co tak Ibalgin, ten som si zvykla davat a pred porodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre