Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
10. apr 2010

kto vie, kolko Oliv pije...ale papa castejsie...

maminka, dakujem 🙂

matesl
10. apr 2010

mamiiii to fakt...no to je super

baby poradte, stale viem vytiahnut len 80...malemu to isto nestaci lebo casto hlada...mam prikrmit UM? nejak sa tomu branum a verim ze sa to rozbehne, ze to nejak vydrzime, ale aby nemal hlad chudacik

maminnka
10. apr 2010

Matesl, nekupuj, rozbehne sa to, ver tomu!!!

Ja stale len odasavam, ale uz nezvladam 6-7 davok po 120 ml denne, proste to nestiham odsavat. Mala ma 5-6 davok MM denne a jednu az dve davky Beby. Netesi ma to, ale fakt viac nestiham. Neber si zo mna priklad. Drzim palce!

matesl
10. apr 2010

mami, ja ju kpenu mam, muz ju donesie z domu, len som ju este neotvorila, musi sa to potom po mesiaci fakt vyhodit?
no to kde ja teraz fakt presne 80 z oboch a to tak po 2 hodinach...juuuj...a malinky stale hlada,ked ho vezmes na ruky pricucne sa vsade 😠
ja sa bojim, ze uz teraz jak sa mi to stalo s tym prsnikom 3x tak sa mi to mlieko zastavuje...ved uvidim, zajtra doma supnem homeopatika...snad to zabere a odsavam a odsavam, aby sa tvorilo...len vcera vecer mi vypil 150 a teraz ho salim 80ml, uvidime dokedy 😖
a s tym odsavanim, ja tiez mam pocit ze len umyvam a skladam odsavacku ....dokola dokola...a nic ine nerobim uz pomaly cely den a to sme tu na neho 3, co bude doma od pondelka 😒

matesl
10. apr 2010

myslela som to tak, ze na UM je napisane, ze po otvoreni do mesiaca skonzumovat...to ked poriadne budem zatvarat takymi stipcami snad mozem aj dlhsie pouzivat nie?

maminnka
10. apr 2010

Matesl, na tom mojom je, ze do 2 tyzdnov. V lekarni mi povedala, ze najneskor po mesiaci urcite vyhodit. A to samozrejme, nespotrebujem, ale nevadi. Radsej vyhodim, ako cosi riskovat.

maminnka
10. apr 2010

no a k tomu odsavaniu? je to des. Dufam, ze apson pol roka vydrzim. Totiz jedno odsavanie mi zabera hodinu.

matesl
10. apr 2010

noo mami a to my mame velke balenie nutrilonu, lebo male nemali vtedy ked som brala antibiotika a dr mi povedala ze radsej nech to mam po ruke, ze mi z antibiotik moze klednut mlieko 😖 no nic, uvidim, idem zas odsavat teda

a to si myslela hodinu aj s pripravou a nasledne umytim odsavacky...ze?
inak mne stale blbne ta odsavacka, obcas uplne vypne a potom az po chvili ide zapnut...myslis, ze by nebol problem vyreklamovat, ved to stalo kopec penazi...
a maly sa este stale neprisaje? mne sa v pohode, len potom neviem kolko spapa a grcka mi...uz mu posledne dni ide len cira zaludocna stava asi...lebo to smrdka a dnes ked sa vykakal tak to tak kyslo smrdelo... ☹ no musime vydrzat

maminnka
10. apr 2010

matesl, nie, myslim cisto len odsavanie mi trva hodinu, aj to musim niekedy to mlieko az vytlacat... ked s tym raz skoncim, moje prsia budu vyzerat ako... no, nechcem na to radsej ani mysliet.

Odavacku reklamuj hned. MNe sa to nestalo nikdy a to ju mam este po synovi. Bezi mi hodinu vkuse, 4-5krat denne a funguje spolahlivo.
Ma sa vacsinou vobec neprisaje, ak aj ano a nieco vypije, vsetko to aj tak vygrcka :( Ja velebim Nutriton, lebo odkedy ho berieme, tak je to uplne v pohode, grcka minimalne.
Nastastie, ja som kupila iba to mini balenie Beby...

matesl
10. apr 2010

no aj ja si ich zmykam jak citrony aby islo 😀 pojdeme na plastiku 😀 😀 😀

len neviem ako to urobim, ked mi to vezmu na reklamacku, daju mi hned novu? a ako im dokazem ze obcas ide obcas nie 😅

aj z mojho to tecie ked kojim, a neskusala si vtedy ten nutriton zarobit na kasicku a potom kojit? mne sa 1 x tak v nom aj tak nic neudrzalo.
je pravda ze uz tolko negrcka, ale ma straaasnu kyselinu...vyteka cira z neho, bez zrazeneho mliecka, tak musim skusit ten gastrotuss
vy nemate kyselinu?
a to sme tu len my dve? odsavajuce?

maminnka
10. apr 2010

kyselinu mava, ale nie velmi casto. Za to po kazdom papani strasne place a cela sa napina. Vzdy. Uz sa az desim toho, ked dopapa, ze zasa zacnu hrozne place a to napinanie. K tomu prdiky, tie ju vzdy velmi bolia. Ach jaj, chudatka deticky... take male a tolko si toho musia vytrpiet.

Ved to, budes reklamovat, maju na to mesiac, co dovtedy? len im nepovedz, ze ti to robi dlho, lebo ti reklamaciu nemusia uznat. Podla zakona mas vyrobok doniest hned, ako zistis zavadu. Skus sa opytat, ako mas odsavat, ked ti ju vezmu. Aspon nejaku nahradu by dovtedy mohli dat. Kde si kupovala?

maminnka
10. apr 2010

kasicku som skusala, ale ani za svet to do nej dostat. Natalka aj na flasu horko-tazko otvori poriadne usta :(
Inak, aj mne Dr. odporucala Gastrotus, aj mi dala vzorku, ale zatial som ju nepouzila, Nutriton celkom zabera.

veru, plastika nas neminie 🙂

maculik
10. apr 2010

Ahojte kocky, dnes akosi nemam cas, len teraz som trosku nakukla.
Ako sobotujete? 🙂

Ja som po 3mes bola konecne u kadernicky, dokonca som si neplanovane aj farbu dala, manzel povedal, ze ked uz idem, nech si dam spravit vsetko. On zatial ostal s drobcami, Adelka spala, Petrik tiez, ked som odchadzala, ale po pol hodke sa mu zobudil. Ale zvladli to, dokonca si sam rozmrazil mliecko a dal mu z flase, takze som ich nasla vsetkych spokojnych 🙂
Tak som rada, aspon viem, ze ich mozem nechat samych.

Olif, vcera som zachytila, ze si sem dala nieco o probiotikach, tak ma potesilo, ze idu aj do mliecka, lebo ja ich beriem uz dlhsie a Petrik ma teraz tie atb, tak aspon mu to trosku vyrovnava tu crevnu floru.

a este som pozrela fotky, co ste popridavali sem, no zlati su drobci 😵

matesl
10. apr 2010

presne jak nas, problem az po pape

kupili sme to na starej vajnorskej v baby markete, tak mam este od kamosky taku rucnu ale tazko mi to slo s tym 😒
este kym to obcas ide necham, ved na reklamaciu mam 2 roky a poviem ze sa mi to prave stalo 😀

edala som gastrotuss...po hodine zrazenina hlienova vysla z neho, ale ten gastrotuss ostal..ten je ruzovy a nic ruzove nevyslo...asi to mlieko obyslo tu zatku 😅

nas maly tu kasicku jedol, on totiz zje vsetko 😀 aj hnusny kalciovy sirup smakoval 😝

ako stihas este Petka pri tom vsetkom? ja pri jednom padam od unavy... 😔

matesl
10. apr 2010

baby, nic...asi budm musiet priklmit, zas bohych 80 vytiahnutych ☹
len neviem ci potom mozem aj ten gastrotus dat, ci pri um sa to z nemusi.... 😕

matesl
10. apr 2010

maminka, zahustujes aj UM?

maminnka
10. apr 2010

Matesl,

ano, zahustujem aj UM. Ved nic to, daj mu UM, dalej odsavaj, to sa raz-dva rozbehne.

Ako stiham okrem Natalky aj Petka, domacnost, manzela a pracu? Ja sama neviem, cely den sa nestiham ani zastavit, mam pocit, ze fungujem ako stroj... ale viem, ze to raz prejde, proste treba vydrzat a prezit... este ze mi mala tak pekne spinka v noci.

matesl
10. apr 2010

mami, klobuk dolu...tak to je fakt, ze ked musis tak musis a nerozmyslas nad tym...proste ides... 😕
Petka mas v skolke cez den?
no a nocny spanok je fakt to najdolezitejsie, ja tiez verim, ked z noci budu dobre, ze aj ja sa nebudem citit jak zbity pes a bez nalady 😅

zucana
10. apr 2010

cafte baby tak my mame zas ebou krstiny 😉
pocko bolo uzasne....20 stupnov sme mali hned rano a po obede 23...takze super
noc nic moc vika sa zobudila o 2.30 a potom o 5tej a 7.30 a to sa dost pokakala....ale potom spala do 10tej takze sme ju hned obliekli do satenu ...dali dvoje kremove pancusky a bodicko a podbradnik a dala papat....medzitym ju potom mala segra a ja som sa obliekla....no a potom vravi segra ze strasne prdla a isto aj kakala tak ze idem prezliect....bolo 10.45 a o 11.tej zacinal krst...(kostol je 300) no a sok cela prekakana!!! az na satach satenovych bola bodka...takze moja mama rychlo prala saty, ja som obliekala biele pancuchy a prve body s kratkym rukavom co bolo som dala...tmavo zelene biele som uz nemala...
o 11.05 sme boli v kostole....
mala bola krasne kludna lepsia jak ten 2 rocny chlapec co tam pistal...vika vyplazovala jazyk a rozpravala a pocuvala farara 😀
po obrade zaspinkala isli sme na dom, dala som jej papat a potom zasa zaspinkala a my sme sa pekne napapali...potom boli tam...a potom sme sli domov papali a oddychovali....a je mi super lebo mala je s babkou a krsnou a hraju sa a nosia no som zvedava co ja budem robit ked odidu 😕 😅
pridavam foto do albumu 😉
pozdarvujeme

olifcek
10. apr 2010

zuc ale album mas praaazdny, teda, nevidime doooon...trpim nedockavostou x;o)

zucana
10. apr 2010

olif tahaju sa este foto 😉 potom zverejnim 😎

matka331
10. apr 2010

ahojte potrebujem poradit.... ☹ ☹ moja malicka je uz treti den uplakanaa a neviem co sa snou deje,,,,ona jespokojna aj sa usmiev a zrazu spusti takyy plac rev koby ju nieco zabolelo a potom je troski tisko a zas taky rev a vobec mi nespii aked zaspi taklen na 10 minut neviete co snou muze byt ci je to ok ??

zucana
10. apr 2010

tak baby uz by to malo ist 🙂

zucana
10. apr 2010

moze prdkat....neboj sa matka...pocvic nozickami ked neprejde zavolaj dokymu 😉

selyma
10. apr 2010

Ahojte babky. Je mi do placu. Dnes bola na navsteve kamoska a ze preco jej nedavas caj, ja som davala, co ked jej tak nejako ublizis? Ja som uz z toho ona nervy. Chce sa mi plakat. Vsetci si asi myslia, ze mi sibe, ze malu tyram 😢

olifcek
10. apr 2010

SELY ja len kojim...uz sa ma i par sestriciek snazilo nahovorit na caj, ale ja sa zlomit somarinami nedaj a Ty tiez nie...oki????? slub mi to

Matka kopka aj nozickami? prehyna sa v pase? ak jo, boli ju brusko...pocvic s nou, ako zuci pise x;o)

zuci idem na to

selyma
10. apr 2010

Ja sa asi rozrevem. Uz aj mm do mna huci, ze aj on pil a prezil. A ze sa popytame lekarky ku ktorej chodime. A co ked ona povie, ze davat? Tak uz ma nic nezachrani. MM povedal, ze potom jej on sam urobi a jej da

matka331
10. apr 2010

baby ona aj prdka a kakala dnes onokeby ju daco boleleo tak by plakala stale nie?ale ona tak mazlivo sa velmi rozplace asi15 sekund reve odusu aptom prestane leboju utisim neako...

matka331
10. apr 2010

sely aj ja davam sem tam cajik ale uz malicka ho nechce ....podla mna jetiez zbytocne trepat cajik do malickej do 6mesiaca staci kojit...

maminnka
10. apr 2010

Matesl,
ano, Petko je cez den v skolke a Natalku mi tiez doobeda na 2 hodiny pokocikuju, vtedy som v robote. Mala by osm odsavat mliecko kazde 3 hodiny, ale sa fakt neda stihat :(
Ako Risko, dala si mu to UM? Vypil?

Zuci,
blahozelam ku krasnemu dnu, som rada, ze sa vydaril podla Tvojich predstav aj napriek zelenemu body ukrytemu pod satenom 🙂 A ty si akoby z oka vypadla svojej mamine 🙂 Okrem toho, musim ti povedat, ze ste s Viki obe vyzerali skvele!

Matka,
vitaj v klube, mam uz druhy den doma presne to iste, co pises. Revy neskutocne, ale nie ze par minut, cele hodiny :( Dnes od obeda nespala vobec!! Az teraz pred par minutami konecne zaspinkala. Ale identifikovala som dovod: prdiky. Dala som do posledneho mliecka Espumisan, dufam, ze zaberie...

Sely,
kamoska ma 20 rocne deti??? Ved cajiky sa uz davno neodporucaju davat cisto kojenym detom, nanajvys tak v horucom lete vodu... nedaj sa zlomit, robis pre malicku vsetko na svete a robis to dobre! Skoda, ze nemas oporu v manzelovi. Ale verim, ze lekarka sa postavi na tvoju stranu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre