Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
10. apr 2010

matka, aj nas ma take dni, dnes spal asi max 1 hod cez den, inak len mikrospanky a tiez spusti z nicoho nic...tak ale ja som zvyknuta, nas trapi zaha a grckanie
neboj, to su asi tie koliky

zuci, viem si predstavit aka si bola spotena...ja sa tiez neviem nikdy vychystat aj k dr sme raz niesli vzorku stolice, lebo sa mi pokakal ked som ho uz vkladala do kocika, ale uz by som nestihla poradnu 😅

andrea2603
10. apr 2010

sely, Lenka bola 6 mesiacov len kojená, žiadny čaj a prežila 😉 , s Livkou chodím k inej lekárke a tá tiež hovorí, že stačí kojiť.

zucana
10. apr 2010

maminka dik moc... 🙂
a sely suhlasim so vsetkymi ako som pisala cajik nie 😠 bud silna.... neplac !presad si svoje si predsa mama a mm ked chce dat cajik tam mu povedz nech si aj koji 😉

matesl
10. apr 2010

mami nedala som, dala som ho na psia nech vysaje co sa da a potom ked uz nic neslo dorazila som ho 80 z flase a stacilo mu...vidime do kedy ho takto osaliem, ale som kludnejsia ked UM mam po ruke 😅

zoska
10. apr 2010

cauky 😉
mala uz hodku spi a ja sa zberam tiez, len som vas chcela kuknut 😉
mates- drzim palce nech mliecko nabehne, uz si si dost vytrpela tak verim ze uz bude dobre 😉
ink mne mala negrcka od stvrtka...iba ked sa prepapa tak pri odgrgnuti jej vytecie z pusy...
som zvedava aka bude dnes noc, dufam, ze nie ako vcera 😒

sely, neplac, nestresuj sa...malinkej staci mliecko, tk ako oni hucia do teba ze cajik treba, tak ty huč do nich ze netreba...je to tvoje babatko 🙂

zuciiii- krásne fotky, si krásna maminka, mali ste super pocasie...pekne vam to vyslo 🙂

matka- nema kysly zapach z pusinky, to by bola záha... ak nie tak ma nenapada coby ju mohlo este trápit ☹

selyma
10. apr 2010

Dakujem babky, keby ste boli po ruke. Ani kamosku nemam, ktora by pri mne stala. Je to tazke. Neviem co budem robit. Nie kazda lekarka s tym suhlasi. Do poradne sodi manzel somnou. Tak ked mu povie davat, uz si nepomozem. Asi sa zvriem doma a nebudem nikam chodit, aby ma neotravovali. Ale nie. To bolo len obrazne. Ale ja tak chcem len kojit, aby som nestratila mliecko. Ked jej dam caj, nebude chciet svoju davku mlieka, lebo sa nim zasyti. a to uz by som asi pomaly stracala mlieko. Az mi slzy idu z oci, ked to pisem. A to som sa v nemocnici tak bala, ci mi vobec nabehne. Nemam tu nijaku oporu ☹

zucana
10. apr 2010

Sely ja by som na tvojom mieste pred poradnou zavolala doktorke,
opytala sa jej na nayor a kebybola proti poprosila by som ju abypre mm povedala ze cajiky nie lebo si prajes iba kojit aby si nestratila mlieko.
Baby dakujeme za komplimenty

alex
10. apr 2010

Ahojte,
zuci gratulujem ku krstinkám, boli ste obe krásne! 🙂 pozerala som aj foto na FB.

matesl, tie sáčky na mliečko predávajú v Tescu, je to taká ružová krabička. Je ich tam 40ks.

selyma takú kamošku by som poslala do zadku, nech sa stará do seba. Určite sa nedaj prehovoriť, čajík je zbytočný, keď tak, tak prevarenú vodu dať. A mužíkovi povedz, že ty chceš pre vaše dieťatko to najlepšie a práve preto ho netlačíš čajíkom a keď je smädná, tak jej ponúkneš mliečko, pretože to je to najcennejšie, čo jej môžeš dať.

alex
10. apr 2010

selym a možno by si mal toto prečítať:

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

ewelyne
10. apr 2010

Ahojte maminky a deturence 😉
prisli sme vas pozdravit.
Obdivujem ako to stihate, takto tu pekne pisat-hlavne tie co mate dve deturence doma.
ja si pripadam, ze nic nestiham a casto nechapem, ako rzchlo den zbehol, dokopy nic neurobene,
a tak malo casu 😀 😝
nejako si neviem zharmonizovat deti, domacnost a pracu a studium 😅 a internet do toho 😅
tak to som rada, ked sme radsej vonku tak casto ako to ide, ako ja na nete a velke dieta pred telkou 😀
docitavat neidem-bolo by to nemozne 😀
abstaky co sa tyka netu ma uz presli 😀 aj ked prve dni boli tazkeeeeeeee.

foto kraaaasne, doma hodim aj ja nejake uz, lebo teraz sme na navsteve na vikend u svokrovcoch..

Selyma, chapem ta,.... dnes do mna svokra hucala, ze co jej nedam cajik, ked je nekludna...
no akurat ma vytocila...
ako pisala maminka, tak fakt len vodu a aj to ked su v lete horucavy a link od alex by som jej dala precitat asi...
len ja som uz rezignovala... blbe komenty ignorujem, alebo proste poviem, ze ja mam iny nazor na vec
a je to moja vec a moje dieta... a ze ked si nastuduje vsetko co ja som si o danej tematike prestudovala y roznych zdrojov,
mozeme sa porozpravat o danej veci, ale ze to co vravela nejaka pediatricka jej pred 37 rokmi nie je dnes aktualne....kks...

selyma, ak by pediatricka odporucila cajik- v momente by som ju vymenila... a manzela posad ya internet, nech si precita ten link od alex....

babky, peknu nedeelu a drzte sa a poslusne deticky 😉

olifcek
11. apr 2010

ewe no caaaweees, chybas tu 🙂 ale tesim, ze si aspon takto dosla 😉

sely moja pediatricka je zasadna len za mliecko, ze kusok vody by odporucala len vo veeelmi tepom lete, ale, ze aj to len vtedy, keby som videla, ze ma malicka suche pery...

olifcek
11. apr 2010

inak o 7.30 uz oliv papka a je okupkana...no a baby, neplackaLA mi. vo vode dokonca kopkala nozickami, ani nemala rucky iba v past, a pri masirovani i obliekani debata a usmevy s tatkom. pri masirovani chrbatika musela ,,past koniky,, pretoze chcela vidiet na tatka a tak cely cas mala hlavku nadherne hore, he he...schvalne som to pretahovala...vydrzala v pohode dve minutky, potom som ju uz otocila a chytro obliekala, lebo mi bolo jasne, ze bude chciet papu, co i dala najavo kricanim na mna, hehe, ale len kratko 🙂

som normane stastna ako blcha, ze neplackala 😵

kika58
11. apr 2010

zdravim vas maminky, chcem vas poprosit o radu
malickej sa najskor za uskami a potom aj na cielku a trosku na krku vyhodili take male cervene vyrazky
neviem ci su to potnicky alebo co.... nie som si vedoma ze by som jedla nieco ine ako zvycajne... co som citala na nete ze to ma vela babetiek neviete poradit co to moze byt a co mam s tym robit? spytam sa dr. ale tam mame na plane az vo stvrtok, tak skor pre upokojenie ci to nie je nic vazne.... 😕 😕 😕
peknu nedelu vam zelam

olifcek
11. apr 2010

kika citala som ako annag niekomu pisala, ze cervene vyrazticky su potnicky xo)

olifcek
11. apr 2010

matesl, mamicka

Zmenené prsia

Mnohé z nás sa tiež obávajú, že ak budú svoje dieťatko dojčiť, prípadne ho dojčiť dlhšie, prsia sa im „vyťahajú“ a nadobudnú ovisnutý tvar. Stáva sa to však len v skutočne ojedinelých prípadoch. Koža na prsiach je pružná, plne sa prispôsobuje aktuálnej situácii. To znamená, že keď sú prsníky plné, naliate a plnia vyživovaciu funkciu pre bábätko, koža sa adekvátne tomu natiahne a prsia sú väčšie, ťažšie. Ale keď neskôr kojiť postupne žena prestane, prsia nadobudnú svoj pôvodný tvar, zmenšia sa a koža sa ich veľkosti opäť prispôsobí!

Mamičky, neobávajte sa preto „ovisnutých sliviek“! Dobrá dojčenská podprsenka to istí!

takz eje to v suchuuu...ibaze ja podprdku nenosim ani vonku, nerobi mi dobre x;o(

kika58
11. apr 2010

dakujem olifcek, si ma trosku ukludnila,
som si to aj myslela ale pokial to nepocujem od niekoho druheho ,tak si namyslam kadeco 😨 ved jasne ze sa spytam lekarky ale ona je taka strasne precitlivela, ze sa bojim aby nas kade tade s tym nenahana, pokial su to naozaj len potnicky 😕

a dufam, ze dnes bude pekne pocasie a bude sa dat ist na prechadzku, ozak ako obliekate svoje deticky v takomto pocasi??
ja by som to mala zvazit a asi ju trosku menej obliect , ak to ma tie potnicky

kika58
11. apr 2010

ja podprdu nosit musim alebo aspon take to polotielko lebo ja nemam velke prsia normalne a teraz ked su vacsie je to dost neprijemne ale hlavne mam velmi citlive bradavky asi by som nezniesla pocit ze sa mi o ne obtiera tricko
ozaj aj vy mate tie bradavky take citlive? akoze ked kojim bolia ma len ked sa pridaje na zaciatku potom to je uz v pohode, neviete ci to furt ich budem mat take citlive?

olifcek
11. apr 2010

kika my dnes von nejdeme, nechce sa mi, mame tu 11 stupnov a prsiii...

kika jo, mne tricko, take klasicke, bez potlace a cohokolvek bradavky neskodi, ale podprda, a mam original kojenecke i sportove, mi ich osucha a potom ma palia...prsia mam velke, nastastie Oliv stale vyprazdnuje, no nemam na vyber..ale tielko nemusi byt zla volba, vidis? nakupim si par takych klasickych...

kika mna pri kojeni bradavky vobec nebolia, ale na zaciatku pobolievali xo)

zoska
11. apr 2010

ahojte
malinka spala v noci dobre, ibaze vstala uz o 7mej a odvtedy je nekludna a dost placka, chvilu spustila taky rev, ze sme nechapali co sa deje...ale asi brusko, lebo uz 2 dni nekakala a to sa este nestalo...vzdy kaka min. 1krat denne a pospini do plienok...teraz nic, ani fliacik ☹

kika, moja ma potnicky vzadu na krku...po kupani ked to mam moc cervene jej to obcas natriem tenuckou vrstvou sudocremu 😅 neviem ci je to dobre, ale do rana jej to vzdy zmizne...ale nerobim to kazdy den
a podprdu ja nosi den-noc uz od porodky...mala som velmi citlive bradavky a sestricka mi kazala nosit podprdu a prsne vlozky a je to fajn 😉
mam obycajne bavlnene materske podrpdy od canpol babbies, su dobre a pohodlne ako tielko 🙂
a bradavky som mala dlho citlive, asi 3-4 tyzdne, terz uz je to o.k.

zoska
11. apr 2010

ozaj- v Terne (jednota) maju u nas plienky pampers 3 (4-9kg) megapack 96ks za 14,99eur - akcia platila vcera a dnes...
este trojky nepouzivam ale kupili sme..je to super cena 😉

olifcek
11. apr 2010

zosi, nemusis kupovat dopredu, ak mas nejakeho predajcu, ktory predava tovar odtialto

http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky/esho...

x;o)

zosi jooo, potnicky sudocremom natriet ;o)

olifcek
11. apr 2010

s Olivkou sme akoze na preskacku plakali, ehe, tak sa jej to pacilo, ze pomedzi pustala neskutocny rehot a viskala, hehe x;o))) je to podarene...aku ma dnes uzasnu naladu to nase dietatko x;O)

teraz papa, pozera sa na mna, ked ja na telku, pocka, kym sa pozriem a rehuna sa x;O) potom zacne papat, ja opat kukam telku, a malicka sa vtedy na mna zacne divat, hehehe 😵

matesl
11. apr 2010

hojte babulky,

olif, diky za link 😎 tak nebudu az po pupok 😀

kikus, mna do dnesneho dna bolia bradavky...ked maly dopapa mam az biele konce...tiez nosim tie kratke tielocka pod prsia a prsne vlozky, aj ked teda teraz mi az tak netecie keze mam malo

Zosi, tak si sa aspon trosku vyspala 😵

moj bol hore od 1.30 kazde 2 hodky, nejak bol nepokojny ale este po 7 rano zaspal do pol 9...to nezvykol z od 6 spat a teraz aj o papani podriemkava a teraz s nim isiel mm von, snad pospi, poobede cestujeme spat, idem balit, ufff tolko veci co sa s babom musi vlacit ☹

a nasla som si tie homeo na mliecko, mala som ich zbalene, ja koza som myslela ze ich mam doma, uz rano som dala, teraz na obed si dam a snad to pomoze na mliecko, tiez mi bolo z do placu ked som si predstavila, ze uz mu nemuem mat co dat

alex, ak sa mi ver to mlieko este spusti tak ako pred tym, idem tvrdo po tom, ze zmrazim, pre taketo krizy...a to v tesco v novorodeneckom maju tie sacky?

olifcek
11. apr 2010

baby, najma tie, co mate aj UM, zaregistrujte sa na www.dojcenskavyziva.sk x;o))

skoda, ze ja nemozem sutazit...nie, kym nemame UM, ale co uz...

olifcek
11. apr 2010

matesl, skus castejsie maleho prikladat, skor sa mliecko tvori, nez ked sa ,,len,, odsava xO)

matesl
11. apr 2010

olifcek, davam ho...celu noc som ho len prikladala, celko sa dal oklamat, lebo na prse hned zaspi 😨 , aj vecer odsala a prilozila ho, on vysaje take miesta co odsavacka nie 😅

olifcek
11. apr 2010

matesl mliecka mozes mat dost, len to odsavka neodsaje x;O) mne i niekolko dni prsa netecu a potom pride den, dva, ked mam mokre fliaciky na triku...babatka si mliecko vyrobia, kolko potrebujuuu, neboooj a presne tak, malicky mozno chce len Tvoju pritomnost, alebo dudlikovat, a nie papat x;o)

laxity
11. apr 2010

ahojte

matesl...dúfam, že už bude lepšie...a malému soplík prešiel? Sirup dávam Stoptussin

olif...to fakt potničky potierať sudokrémom...no dobre vedieť...a riťku natierate za každým keď prebaľujete, ale stačí ako oni píšu 3 krát denne?

zuci...krásne fotky, už som ich stihla mrknúť na FB, ale vidno, že ste boli spokojní a malá...no nádhera 🙂. Ja zvažujem, že tiež jej kúpim niečo také krásnučke na oblečko...snáď mi ho neprekaká 😀

ja používam podprdu, tiež mi je nepríjemné, keď sa mi bradavky ošúchavajú o tričko. Natali má stále soplík, cez deň je to ok, ale v noci...chúďa moje, zle sa jej spinká, dúfam, že to čoskoro zaberie. My tiež dnes von nejdeme, je otrasne ☹

tak peknú nedeľu prajem

matesl
11. apr 2010

babulky a aky je vlastne rozdiel medzi nutrilonom a bebou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre