Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
11. apr 2010

my sme od 7:45 same, tato siel na turu

matesl
11. apr 2010

olifcek, ja tiez dufam, ze to bola len kriza, aspon 3 mesiace nech je kojeny 😉

laxi, u nasho to bol len jednorazovy soplik, inak nemame problem...klop klop

a ten sudokrem aj mne dr povedala, ze mozem davat na rozne zaparene miesta, aj na krku
a ja ked je len pocikany ho len prebalim do suchej plienocky, moc ho ani nedrazdim utierkami, tiez tak kazdy 2-3 krat aj pretriem ritku, ked vidim ze uz to ma osuchane...aj v nemocke mi povedali ze ked len cika nemusim stale utierz obruskom

matesl
11. apr 2010

😅 olif a nezmoknu?

olifcek
11. apr 2010

matesl asi kus pomokli 😵 pobavila som sa, ze ma nepremokavu bundu i ponco ale siel v teniskach, bo turistaky su doma 😀

aleeee, prave mi volal, ze je o 14.0 domaaa

olifcek
11. apr 2010

no, ideme si kusok lahnuuut

blumka
11. apr 2010

ahojteeee...
tak my sme sa vcera paradne zabavili.. 😉 vyresetovala som hlavu, ale poviem vam, cely vecer som myslela na deti aj ked som vedela ze su v dobrych rukach 😅
olif, nevidela si nas na KVP, stadial bola nevesta, boli sme po nu okolo druhej, aj hudba hrala pred blokom 😉

sely, musis sa naucit nepocuvat taketo rady..cim bude tvoje babo starsie, tym ich bude viac a hlavne od svokry a starsej generacie. o par mesiacov ti budu radit aby si uz malej dala krupicu a mozno aj nejake ine veci, potom im co povies? jednoducho nesmie to pocuvat. Ty si mama, ty si ten NAJHLAVNEJSI clovek ktory ma NAJVACSIE A JEDINE prave povedat co malej das alebo nedas a ostatny nech sa aj na hlavu postavia. Caj absolutne kojene deti nepotrebuju, sak mlieko je tekutina, ne? na co este nieco ine pchat do babatka...sorry za prirovnanie, ale ked teliatko pije mlieko tak aj caj mu davaju? alebo ine cicavce? Cajom a inymi tekutinami klameme babatka a oni sa tym zasytia, piju menej mliecka,, potom sa mliecko z prs straca, mama prestava kojit a uz je babo na UM. Ked toto nepochopi tvoja rodina a kamaratky, tak sa s nimi o tom vobec nebav 😉 Teraz je to len caj, a co ked o mesiac ti svokra povie, ze jej deti jedli ako trojmesacne halusky ze daj aj ty, potom co? das halusky a babo ti ochorie, svokra s nim bude v noci ked bude mat bolesti bruska? Ty si ta ktora rozhoduje, nie tvoj manzel ani svorka ani kamaratky, oni sa ti o dietatko starat nebudu, ked ty prestanes kvoli caju kojit a budes musiet v noci vstavat a ohrievat UM..oni si budu spat a ty budes mat o to viac starosti....povedz im to takto mozno to uz konecne pochopia...ked oni boli vychovani na caji a nic im nie je, tak teraz su deti vychovane na materskom mlieku a tiez im nic nie je 😉 Drz sa dievca a nedaj sa.... 😉 😉
sorry za tu dlzku, ale som ta len chcela povzbudit 😀

olif, si sa pytala na probiotika ja davam biogaia..5 kvapiek denne

zucana
11. apr 2010

cafte baby my mame opat slniecko....vnoci sice lialo...segra a chlapi o 5 odchadzaju a mamca ostava do stvrtku...
porafala som sa dnes s muzom kvoli FB...lebo jeho kamarat je pridany medzi mojimi a ze rano mu volal ze videl fotky...ze sa mu to nepaci ze ich kazdy moze vidiet tak som povedala ze kazdy nie,iba moji kamosi a ze jeho kamosa teda zrusim naco sa nahmeval ze budem mu robit hanbu....ked ho zrusim
jak male deti proste
inak mala je strasne dobrucka....
a dala som si trochu kapusty co mamca robila tak snad malej nic nebude 😅
a k tym prsom babce...lebo tu citam MK s maminou tak moja mamina je asi ten jedinecny pripad lebo jej od kojeni prsia ovisaju...kojila nas do roka....
a mne podprdy zavadzaju....ale v tychto teplach uz zacinam nosit von podrpdy lebo sa strasne potom pod prsiami 😕
a toto je dnesna foto 😉

maminnka
11. apr 2010

Matesl,
ja ani neviem aky je rozdiel medzi tymi UM... a s tym balenim mas pravdu, my sme na Velku noc cestovali a ten najmensi clen rodiny mal najviac batoziny 🙂

Zuci,
myslim, ze ked niekoho odstranis z priatelov, tak to nijako nezisti, iba ak by ta cielene hladal, lebo inak mu ziadna hlaska nepride...

laxity
11. apr 2010

zuci...ja som si tiež priateľov na FB pretriedila a veľmi rýchlo, keď si ma niekto pridal medzi priateľov a pritom so mnou ani veľmi nekomunikoval, alebo ma nevidel 100 rokov 😀 . A najlepšie, keď niekoho vymažem a potom ma požiada znovu, tak ho ignorujem a požiada ma znovu...no sila 😠

olifcek
11. apr 2010

blumi nevidela x;o( a to sme uz boli z prechadzky doma...odkial z kvp ste sli? ako sa vola nevesta? x;O)

zuciii a de tota foto? idem kuk album x;o)

matesl j len viem, ze bebu davali v nemocke ciganom a nutrilon bielym 😵

zucana
11. apr 2010

ved som si pretriedila...ale s tymto sa zrovna stretavame....a ide o princip komunikacie....
ale neriesim uz 😉
segra uz s chlapmi odchadza a mamca ostava...do stvrtku
trochu ma nemilo prekvapila moja svokra ale to napisem ked bude viac casu.....krasnu nedelu prajem

blumka
11. apr 2010

s tymi um to je tak, ze treba skusit a ktore babu sadne...lebo v podstate su vsetky na jendo kopyto ale aj tak niektore sadne a ine nie. Terezka bola na Bebe a bolo ok, Juli Beba zapekala tak je na Nutrilone 😉 vraj Sunar je sladky, najsladsi zo vsetkych a Francuzske mliecko vraj robi najmenej problemy, ale to su len take, ze Jedna baba povedala...treba skusit 😉

blumka
11. apr 2010

inak, moja svokra si vcera s Juli vytrpela dost 😅 akurat mala malicka zly den, nespala cez den, max. take polhodinovky, v noci bola do polnoci hore a plakala a pucila sa, potom vraj o do tretej od nejakej jednej spinkala a potom este do pol siedmej, ale ked bol manzel po malicku, tak sa svokra vyjadrila ze ci to mame casto takto lebo ze uz chape preco som taka unavena a ze este k tomu ked sa prida Terezka tak to musim mat fakt tazke... takze odporucam nechat deti na noc rodinnym prislusnikom aby zistili ake to my matky mame tazke a aby viac potom pomahali 😀 😀

olifcek
11. apr 2010

sely

Zloženie materského mlieka

Materské mlieko je z 87 % tvorené vodou, v ktorej sú rozpustené všetky dôležité živiny. Najpodstatnejšie sú bielkoviny, ktoré tvoria základný stavebný prvok mladého organizmu. Tuky, ktoré prijíma bábätko z materského mlieka, tvoria polovicu jeho energetického výdaja. Zdrojom energie je aj mliecny cukor – laktóza, ktorá je zástupcom dalších dôležitých látok – sacharidov. Materské mlieko obsahuje aj minerálne látky a stopové prvky, ako sú sodík, železo, zinok, horcík alebo vápnik. Vaše bábätko dojcením získava aj vitamíny, enzýmy a protilátky, dôležité ako ochrana proti infekcii.

Pokial má mamicka nedostatok mlieka, už od prvého mesiaca môže byt drobcek prikrmovaný mliecnym prípravkom. Takéto príkrmy sú obohatené o železo, aby sa predišlo anémiám.

cely clanok
http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

maminnka
11. apr 2010

Blumi, moj syn pil spociatku Nutrilon, kym sme nepresli na kojenie a dcera pije Bebu, malinko, ale predsa. Vzdy som im dala to, co pili uz v porodnici. Ta m pred 3 rokmi davali Nutrilon a teraz Bebu.

blumka
11. apr 2010

mami, ja som to tiez tak robila ze co pila juli v nemocke som jej dala, len sa mi potom zdalo ze ten Nutrilon zle znasa, tak som skusila Bebu, ale ta ju tak zapiekla ze koniec, tak som presla znovu na Nutrilon a je to ok. Pri terezke som to zas urobila tak, ze som najprv skusila Bebu, lebo bola lacnejsia a ta jej nerobila nic, tak som ostala pri nej 😉

maminnka
11. apr 2010

Beba ma aj male balenie... cize ak davam 1 davku denne, nevyhodim po mesiaci velku krabicu plnu mlieka, do kosa.

olifcek
11. apr 2010

mne prisla od nestle postou vzorka beby, tak mi ju mm teraz chystaaa.....sunar ja lubim moc moc moc, chi, uvidime, ci i toto mi bude chutnat x;o))

olifcek
11. apr 2010

kde je garonka?

a katina? i oni krstili x;o)

zucana
11. apr 2010

olif katina nekrstila lebo jej zomrel svokor ☹
foto je v albume ;)

olifcek
11. apr 2010

jaaaj, jasne ,boze, ja som somariq....

olifcek
11. apr 2010

zuci to dnesne foto myslim, nevidim v Tvojom albumiku nic nove ☹

olifcek
11. apr 2010

zuci AAAAA, UZ VIDIIIIM

olifcek
11. apr 2010

zuciaj ma malicka cosi pod menzestrakmi ?

zucana
11. apr 2010

pancuchace 🙂

olifcek
11. apr 2010

baby, Oliv ma kusok cerveny pupcek, co to moze byt?

olifcek
11. apr 2010

baby ako sa volaju rtie kvapky na zvysenie produkcie? lavy prsnik, ten, co sa mi sem tam upcha, je nejak malo produktivny, az zalostne x;(

olifcek
11. apr 2010

ble, sunar je lepsi

blumka
11. apr 2010

olif, ricinus comunis 5ch, nepomyl sa 15ch je na zastavenie laktacie a 5ch na rozbehnutie 😉

maminnka
11. apr 2010

Olif, nemoze to mat iba podrazdene od plienky? hehe, nedivim sa ti, ze Ti Beba nechuti, ona ani nevonia 🙂 ale nasa mala sa po nej oblizuje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre