Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
12. apr 2010

mami snad jo...lebo ked ho lekarka naposledy pozerala, bol ok...ked je uz raz ok, nemoze byt, ze by sa este otvoril, ze?

no ale sunar je mnamka...a veru, nevonia ta beba....ako je na tom nutrilon? x;o)

blumi, daki

laxity
12. apr 2010

ránečko baby 🙂

olif čo prsník? zlepšilo sa to?

ja som dala malej včera Nutrilon večer bo som nemala nejak mlieko, všetko vypila a ešte pýtala a potvora ani to nechcela. Tak som ju neskôr priložila na prsník a bola spokojná a zaspinkal o 21.00 jak drevo do 4.45 🙂 a do siedmej hore a teraz spí zase od 8.00 🙂

dnes idem na kontrolu po šestonedelí som zvedavá 😕

olifcek
12. apr 2010

laxi ale, dala som vecer caj a uz mam v nom hrudky...snad si s tym Oliv poradi, ak nie, skusim odsavat...mne sa v nom robi tvaroh proste...

drzim prsty na kontrole

laxity
12. apr 2010

olif...tvaroh 😀 ty kokso ja mám pocit, že mám len zafarbenú vodu...zdá sa mi slabé 😒 ...díkes

olifcek
12. apr 2010

laxi jo, len to sposobuje nepriechodnost mliekovodov, fnuk...

teuska
12. apr 2010

caute babenky 😅
Co robite s deturencami, ze vam tak dobre spia? Moj pytal papat kazde 2 hodiny tuto noc. A zvycajne vydrzi 3 hodiny a jeden jediny raz 5 hodin. A to kym ho prebalim a zaspim, tak spim v kuse asi hodinu 😝 No uz len cakam, kedy sa to uoravi. 😅

andrea2603
12. apr 2010

ahojte.
teus, že čo robím, že Livka v noci takto dobre spí /dnes od 21.30 do 6.00 bez kojenia/? Celý deň je hore, len asi 4-5 krát zdriemne 10 až 30 min., celú 1 hodinu nespala ani nepamätám, len ak pricucnutá.

teuska
12. apr 2010

No u nas teda tie noci nie su take hrozne, maly sa rozplace, papa asi 5 minut zaspi, ja ho prebalim a spi dalej. Cele to trva asi 15 minut, len sa to opakuje kazde 2/3 hodiny. A cez den mi spinka, za co som vdacna, lebo mozem aj nieco urobit.
Ty si teda Andrejka malej uzivas cez den, tak aspon v noci oddychuj 😅

andrea2603
12. apr 2010

vyspatá som do ružova, len cez deň toho veľa nenarobím, no čo už? možno prídu aj lepšie dni 😕

teuska
12. apr 2010

😀

olifcek
12. apr 2010

my sme pricucnute cez den i v noci 😀

maculik
12. apr 2010

Ahojte 🙂
Tak my sme sa pred chvilou vratili z vyletu, vcera doobeda sme isli na ten futbal (asi 1,5h daleko), no a ostali sme pri stadione v hoteli, nech sa vecer nemusime stresovat a tahat deti domov. Tak sme si objednali dvojizbu, aby drobci spali oddelene.
A super som si oddychla, uplne zmenila vzduch a bola medzi ludmi, vo VIPke bol Vladko vonku a ja s kamoskou (so zenou toho futbalistu) sme kecali, deti sa zatial tak blaznili, ze Adelku som tak este nevidela, oni maju 4r dievca a nasa z nej bola hotova, ako za nou behala a vybuchy smiechu a tak. No parada. A potom, ked sme uz isli pred 8 do hotela, tak nam este volali z auta, ci nejdeme na chvilu este k nim, tak sme na 2h isli, myslela som, ze drobci uz budu protivni, ale obaja boli zlati, Adelka sa zase u nich blaznila, lebo maju srncieho ratlika, no a to ona este nevidela. Aj Petulko bol zlaty, vobec neplakal, pritom stale bolo plno ludi okolo, takze nemal ten svoj pokoj.
Na hotel sme dosli pred 10, Adelka po sprche len vypila mliecko a spala do rana bez zobudenia, rano sme ju nevedeli zobudit, taka bola unavena. A Petko zaspal o pol 11 a rekord sme mali - na prve papanie sa zobudil az pred 3! Parada.
Vladko ked ulozil malu, tak este do 2 bol so Stanom dolu v bare, akurat mi poslal hore po casnikovi nealko miesany kokteil 🙂

Tak som rada, ze sme boli, velmi dobre mi to padlo.

zuci, krasne fotky, super, ze sa vam krstiny tak vydarili, a to pocko vam len zavidim 😉 🙂

olifcek
12. apr 2010

macu juuuj, i ja chceeeem...

andrea2603
12. apr 2010

maculík, treba chodiť častejšie na futbal 😀

jja
12. apr 2010

baby, zavidim vam ze vam dietky tolko spia v noci...my max tak 4 hodinky. potom sa budi kazde dve, pocucka si 5 minut a spi dalej. ale aj tak je ta noc taka rozbita.
dnes sme boli na poradni. mame 66 cm a 6300 g. dost, co? 😀

andrea2603
12. apr 2010

jja, parádne miery 😉 , ty už budeš pomaly obliekať veľkosť 74.

blumka
12. apr 2010

dievcata, to spanie sa upravi, a nestazujte sa ze vam spia 3 alebo 4 hodiny, pre take male babo je to vykon, vydrzat tolko bez papania. My sme na UM, co kazdy vravi ze viac zasyti a ze deti lepsie spia a Juli sa budi kazde 2,5 niekedy 3 hodiny 😉
inak odborna literatura za prespatu noc u maleho dietatka povazuje uz prespatych 5 hodin (v noci samozrejme) takze ak cakate ze vam babo prespi nejakych 8 a viac tak to si pockate 😉

olifcek
12. apr 2010

my neviem, ci 4kg mame x;o((( ale zase...odratavem 6tzdnov...no itak...

olifcek
12. apr 2010

veru, ja som kedysi prosila nebesa, nech mi malicka aspon 2 hodky vkuse spinka a dnesne 3 su ako bonus , ak sa stane ze 4, tak to je darcek x;o)

andrea2603
12. apr 2010

olif, ja Livkine prespaté noci mám tiež ako bonus 😀 . Lenka zaspávala okolo 21.00-22.00hod a do polnoci už bola 1.krát hore a potom do rána ešte 3-5krát, takže ja som si takto s ňou užívala, pokým som ju neprestala kojiť.

stamion
12. apr 2010

No my sme boli v poradni a malý má 5,5kg,ale na tvoju malú jja nemá 😉 To čo jej dávaš papať????????????????Blumka aj ja malému dávam UM a večer vyspí raz 6 hodín a potom každé 4 hodiny a j cez deň. Teraz asi druhý deň už vypije 190ml beby.Tvoja Blumka koľko vypije?

andrea2603
12. apr 2010

olif, sesternicina dcérka má 7 mesiacov, síce neviem koľko váži, ale oblieka jej veľkosť 0-3mesiace. Vzrastovo je drobnejšia, ale očká má šibalské 😉

blumka
12. apr 2010

stamion, Juli pije 90 az 120 ml na jedenkrat...ked jej dam viac tak ju boli brusko, viem ze keby vypila viac, vydrzala by aj dlhsie spinkat, lenze ja som rada ked mame dni ze nema problem s prdami, tak ju nechcem este zatazovat aj tym ze jej budem davat viac mlieka. Mozno by si zvykla po par dnoch na tu vacsiu davku, ale radsej nech si to reguluje ona sama.
Mne napr. aj Terezka bola na um od tretieho mesiaca a do roka sa budila na papanie kazde 3 hodiny, takze to nie je ani tak tym ci to je um alebo mm ale tym ako su tie deticky stavane. Niektore maju asi vacsi zaludok ze im nerobim problem vypit viac mliecka, ktore ich zasyti na dlhsi cas 😉

njonja
12. apr 2010

Ahojte dievcata 🙂 Som tiez februarovka, ale zatial som bola neaktivna, len som si vas citala.. Narodili sme sa 12.2. s vahou takmer 5 kil.(4870gr).
Pozeram, ze riesite zobudzanie v noci - moj Pati sa budi kazde tri hodky, ale pravidelne musi kakat medzi 5- 7 rano, cp znamena ze o tom vie cely dom, vzdycha ako stary chlap..niekedy mu musim dat dokonca teplomer!

Nam lekarka nakazala, ze ho mam kojit kazde 3 az 3,5 hodin, lebo ze je velikansky, aby nebol tucny.. Na kontrole v 7.tyzdni vazil 7 kil...Takze skusame predlzovat intervaly, teraz sme na 3 hodinach🙂

olifcek
12. apr 2010

adi, daki 😉

jja
12. apr 2010

njonja...uz som myslela ze moju modelku uz nikto neprekona...ale predsa 🙂 moja karolinka papa iba mliecko....a vzdy ked si vypyta...raz to je kazdu hodinku, inokedy raz za 3 hodinky...mne doktorka povedala ze jej mam davat vtedy ked si vypyta...
ja sa nestazujem na spanie...vsak to je celkom OK, ja ju neprebalujem v noci, lebo viem ze kaka ako Pati( prispevok vyssie) od 4-6 rano...a tiez o tom vie cely dom🙂)) takze si v noci pocucka asi 5-10 minut a spime dalej..iba ja si musim este ist odsat mliecko ,lebo by mi praskli prsia 😉 ale to je tiez iba 5-10 minut...

maculik
12. apr 2010

adka, no ja by som aj kazde 2t ako kedysi, ked sme nemali deti, ale to sa neda 😉 Aj nas znovu pozvali, ale uz to do konca sezony nevychadza, lebo Vladko ma sluzobky alebo ideme na Sk. Tak len dufam, ze nevypadnu do 2.ligy a Stano tam este ostane a budeme moct chodit aj bud.rok 🙂

jja, krasne miery mate, hlavne ta dlzka 🙂 My ideme v polke maja, tak som zvedava.

njonja, fiha, tak to si mala riadneho valibuka 🙂 A mas co nosit teda, ked uz ma 7kg. Dari sa vam kojit tak, ako dr povedala? Vydrzi maly?

maculik
12. apr 2010

a v noci sa aj my budime kazde 2-3h, predvcerom to bolo cca kazdu 1,5-2h, ale tiez neprebalujem (pokial nie je precikany), takze kojim v polospanku, on tak 5min papa, zabuva a spi do dalsej papy 🙂

njonja
12. apr 2010

Niekde som citala, ze vraj deti idu na bazalny metabolizmus, kedy je cas na vyprazdnovanie prave v case od 5 - do 7 rano, vraj aj pre dospeleho je to idealny cas.
Inac aj mne doki najskor povedala, ze mam davat, len ked pyta a ked som jej povedala, ze pyta kazde dve hodiny, tak vraj jej mam davat len kazde tri a az tri a pol.. no a vyznaj sa v tom 🙂

jja, aka velka bola tvoja mala?

jja
12. apr 2010

Oli...na to vsetko co si si s malinkou prezila a co prezila ona, mate uzastne miery....je strasne zlatunka 🙂 a neboj , prejde par mesiacov a dobehne nas vsetky, a potom ani nebudes vediet ze bola predcasniatko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre