Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
12. apr 2010

laxi, manzel aky aktivny 😀 No nic, posli ho na nakupy a ako odskodne a bonus pridaj k povodnym satickam este jedny 😀 😎

maculik
12. apr 2010

hm, tak Petko este stale spi, a to tu Adelka bucha hrackami o106, asi je uz zvyknuty 🙂

laxity
12. apr 2010

olif...no cherokee z Tesca sme dostali darček a ešte to bolo vhodné aj do sušičky ☹

laxity
12. apr 2010

macu...a to som mu vravela, že nové vecičky nemusíme prať v práčke, že to si operiem ručne...ozaj aktívny, ale tak povedal, keď sa len horšie nestalo, tak kašľať na veci...ale boli fakt krásne 😀

laxity
12. apr 2010

vecičky by mi nekúpil, lebo to je pre ňho škoda, že aj tak malá z toho hneď vyrastie...no šak jasné, keď to takto perie, že to hneď zpere 😀 😀 😀 ...hlavne, že on má čo nosiť

maculik
12. apr 2010

laxi, tak to sa cudujem, lebo ja mam pre Adelku a uz aj pre Petka dost veci Cherokee a som spokojna, nikdy sa mi nic nezrazilo. A hlavne Petkove bodynka periem fakt casto, kedze uz sa parkrat prekakal 😅
Aj teraz na Sk sa chystam pozriet, co pekne tam maju, len obavam sa, ze v PU to bude vybielene, este ze ideme aj do BB.

No nic, idem nieco zjest a aj Adelke dat jogurt, lebo cakam, ze kazdu chvilu sa zobudi hlados a to musim byt hned k dispozicii 😀

laxity
12. apr 2010

macu...aj mňa to prekvapilo, tiež mám dosť vecí Cherokee, no nič stalo sa 😒

tak brú chuť, ja som práve maškrtila ruskú zmrzlinu...dnes už druhú 😕 dúfam, že sa s malou to nič neurobí

olifcek
12. apr 2010

laxi i ja papam zmrzku a pohodaaa, este mi to mm poleje pikaom a slahacku daaa 😵

maminnka
12. apr 2010

fuuha, Laxi, ani mne sa nikdy v susicke nic pre babatka nezrazilo, ani Cherokee

stamion
12. apr 2010

ja mám 6 kíl navyše,a tie chcem zhodiť, chválabohu že ide leto to nám všetkým prospeje že sa budeme viac hýbať a prechádzať po slniečku, idete babenky niekde na dovolenku s malými???????????Ja by som chcela ísť v auguste s rodinou do Chorvátska,kámošky mi hovorili že čím je dieťa menšie tým to lepšie znáša aj cestu aj prostredie tak neviem 😉

maculik
12. apr 2010

stamion, no my asi pojdeme do Chorv. niekedy od 4.7.na 2t. Najprv sme chceli az v sept., ale znami, kt.maju o nieco starsie deti od nasich, nas prehovorili, nech ideme s nimi. Tak tam chlapi bud.tyzden letia na 3dni a budu hladat vhodne miesto (plytke, ciste more, vhodny appart. pri plazi), aby sme uz isli na hotove. A budeme letiet do Tal.a odtial je to kusok tam, kam priblizne chceme ist, prenajali by sme si auto.

S Adelkou sme dost cestovali, takmer kazdy tyzden 250km v piatok a v nedelu. Plus sme lietali na Sk a ked mala 10,5mes, tak sme s nou boli v Porte na 5dni. Vsetko znasala velmi dobre, aj tu horucavu, ale je pravda, ze tam uz bola starsia, nez nasi drobci budu v lete. No inak vsetky lety boli bez problemov, ked som este kojila, tak ich v podstate prespala.

zucana
12. apr 2010

baby ja vsetko periem na 40 tke....a rucne veci co sa maju na 30tke flash....svokra z toho nechape ze jak mozem vsetko prat v pracke a nie rucne....ja zase nechapem jak ona moze prat tolko rucne....
inak bola som vymenit svetrik co mala viki na krste za bundicku (lebo vsak ho uz nevynosi 😀 ) musim to castejsie robit 😀
babina strazila v aute malu a ja som zatial povybavovala veci 😉

maminnka
12. apr 2010

Zuci, ja neperiem rucne vobec nic.

maminnka
12. apr 2010

zienky z BA s dievcatkami: kde ste dali prepichovat uska ci nastrelit nausnicky?

olifcek
12. apr 2010

ja tiez rucne neperiem nic...ale nasa packa ma taky program, no to uz asi vsetky, ze? 😅

zuci super, chi...to Ti kedy napadlo? 😀

my neviem, ci niekam pojdeme v lete....chjo...

baby, ked vam slniecko v tomto obdobi zasvieti na drobceka, nechate to tak, ci prikryvate? striekate, ci natierate babo nejakym repelentom?

olifcek
12. apr 2010

mami ja by som urcite sla do zlatnictva x;o)

laxity
12. apr 2010

mami...mojej malej to robila pediatrička

blumka
12. apr 2010

my na dovolenku toho roku isto nie, hlavne kvoli stavbe ale s takym malym by som aj tak nesla nikde. Podla Terezky viem, ze sice vela casu prespala ale isto nie vonku na tom teple ale vnutri, takze ist na dovolenku aby som vacsinu casu bola dnu to mozem ostat doma 😉 Ale o rok uz pojdeme 😉

olif, este asi nie je to slniecko take ostre ale ked zacnu take vacsie tepla ze uz budem citit ze naozaj to uz nie je zubate slnko budem malu natierat kremom s UV filtrom 😉 a v lete radsej v tieni, deticky maju velmi citlivu pokozku, nemali by byt na priamom slnku 😉

maculik
12. apr 2010

no, tak drobci uz spia, manzel isiel nakupit (chcela som ist ja, no Petko sa rozhodol, ze chce zaspat na prse a nedarilo sa mu hned, tak som musela ostat doma 😉
Uz sa len najem a pojdem spat.

maminka, nerobi to Tvoja pediatricka? Ja som Adelke davala na Sk (kedze tu takym malym detom neprepichuju) a robila to nasa pediatricka. Ale myslim, ze nastreluju aj v zlatnictvach, len prepichovanie je asi len u dr.

my k tomu moru ideme aj kvoli Adelke, uz davnejsie to odporucila dr, kedze casto kasle a soplikuje, no a dnes to aj krcny potvrdil, ze by jej to prospelo. Ale jasne, ze ideme aj kvoli mne, uz sa tesim na more, aj ked ako pise blumka, budem urcite dost vela dnu alebo niekde na terase domceka.

zuci, a v pohode ti to vymenili, ked uz to mala na sebe?

a mnam, rusku zmrzlinu by som si hned dala, tu taku klasicku, s oplatkami 😵 No uz vidim, co idem napisat mame, nech kupi do mraziaku, ked budem mat prist 🙂

zucana
12. apr 2010

maci ona to mala na sebe len v ten den a nezaspinila to...a dala som tam naspat tu cenovkovu karticku 😎
uplne bezproblemov to vymenili....
no boli sme na veceri...mala bola uplne uzasna....od 8mej do 8.50 bola v hojdacke a potom na tatovi do 9.30 a prisli sme teraz domov a zaspala sama v postielke (prvykrat bez placu odpadla od unavy 🙂 )
my ideme na dovcu tu hodku od nas a na SLOVENSKO juchuuuu
moooc tesim 😀

zucana
12. apr 2010

olif napadlo mi to ked som zistila ze nema tanku bundicku 😀

maculik
12. apr 2010

zuci, tak parada 🙂
a s manzelom sa uz bavite?

my ideme tiez na Sk, najprv teraz koncom mesiaca na 3t a v auguste na 2. Uz sa tesim na domacu stravu, segra zase ze si vezme na jeden den a noc Adelku k sebe, aj do ZOO sa chystame, ak bude pekne, to by som maleho len v manduci zobrala. Ved uvidime 🙂

tak dobru noc, idem ja uz spat.

olifcek
12. apr 2010

macu v tej zoo nemoze drobcek cosi chytit od zvierat? vzduchom?

zuci hech, i ja som kupila olivke par veciciek a medzi nimi i vetrovku, dnes postou doslo x;O))

zucana
12. apr 2010

maci bavime...na veceri rozoberala talianska strana ako mohli vsetci 4ia spat u nas (pritom mame 3izbovy byt) teta s muzom vzdy spavaju v hoteli ked dojdu za bratom (moj svokor) a ako sa mohla moja sestra zlaknut skorpiona, ze tu su normalni a ze ich mame aj v garazi (tak fasa)...tak som vysvetlila ze u nas nie su a ako ich berieme my...a svokra ze co som jej to nepovedala ze tam nesli spat...a ja pred vsetkymi ze preco by som jej to mala hovorit? co je ona? ze jej sa musim spovedat so vsetkym?? tak som to prave teraz aj mm povedala ze si to robi sama ze mi je z nej niekedy dost divne...ze aj keby uz nas spalo 100 ludi ona sa moze aj na plafon postavit a je to nasa vec....tak som povedala ze sa coskoro musime odstahovat...tak musime hladat
😉

blumka
13. apr 2010

zuci, asi sa tvoja svokra velmi nudi, ked riesi co by nemala riesit...tiez nechapem, co ju do toho kto u vas spi alebo nespi...
Tiez mam svokru v jednom dome a chvalabohu taketo veci ona neriesi, este to by mi tak chybalo...ale tiez mam pocit ze sa niekedy nudi, a zasahuje do nasho zivota, aj ked mozno nechtiac. Na jednej strane je fajn ze tu je, aj kvoli Terezke, ona ju ma velmi rada, aj sa jej babka venuje, ale na druhej strane si myslim, ze mladi by mali byvat sami, mozno sa trosku viac potrapia ked nie je nikto na blizku co im postrazi babo, ale ten pokoj asi stoji za to....a to ja mam svokru dobru, ale co ti co musia s nimi byvat a nevychadzaju..to by som asi nezvladla..

k nam zajtra pride znova navsteva, moji kamosi, teda zajtra len jedna kamaratka a v piatok dojdu dalsi dvaja, tak sa tesim, znova plny dom, nebudem sa rozpravat len s detmi 😀

Juli, sedi v lehatku a hrazdicku som jej dala tak, ze ruckou nechtiac bije do lopticky s hrkalkou, tak ma z toho dievca radost 😀 😀

katina2209
13. apr 2010

Ahojte babulky tak my sme hore od siedmej,pohreb uz mame za sebou boli sme prvykrat s matkom 170 km,lebo otec bol pochovany na valaskej belej tak matko to zvladol super celu cestu prespal..
Inak ked pisete o svokrach moja sa zase pytala muza ze naco idem ja na pohreb inak ona bola so svokrom rozvedena,ze ona by na mojom mieste nesla a moj muz jej hovori ze vsak on ma potrebuje pri svojom boku... ona je strasna cudacka robi rozdiely medzi detmi a to ja nemusim ja mam rada spravodlivost... moja mamina nikdy nerobila medzi mnou a braskom rozdiely ked dala nieco jednemu tak v takej hodnote aj druhemu... no len si vezmite ked prisla za mnou do porodnice nie ze mne nedoniesla ani jablcko,ale bol tam moj marko a svagrinina dominika a ona vytiahla z kabelky banan a dala dominike a moj syncek pozeral ze ci on je od susedov no hrozne.....takze asi tak
Zucanka a ako dopadli krstinky? My sme ich prelozili na 25.4. tak to oslavime aj s Markovymi narodkami bude mat 8 🙂
Maculik a ako Petko este mate vyrazticky? My ano na tvaricke len tie suche miesta na obocku uz zmizli...
No som nestastna lebo Matko zacal dost grckat a uz to islo aj prudom tak som zvedava idem vo stvrtok k lekarke tak jej to porozpravam dufam,ze aspon nieco pribral narastol to vidim,ale mozno preto ze sa vytiahol sa mi zda chudsi...
Do chorvatska chceme ist aj my s detmi v auguste chodime do Gradacu su tam krasne plaze a hlavne male kamienky s pieskom a stromy takze s detmi uplne super je tam aj vela tienu, svagrina bola s nami pred dvomi rokmi s 5 mesacnou dcerkou a uplne super to zvladala a aj cestu 850 km autom isli na noc a celu noc prespala iba raz svagrina kojila...

matka331
13. apr 2010

ahojee.....blumi mylis sa ja kojim a tiez som poprvej mrche.... ☹ aletoasi preto lebo beriem tabletky hm??a pisete o slniecku ....sombolav lekarni sa pytat kolko stoji ochranny krem pre deticky .....15 ecka ....aj dost ,.,,,,ale v sanite maju tiez za 5 eur a vravelaa perdavacka ze je dobryyyy tak asi kupim ten ....

zoska
13. apr 2010

ahojte,
kati dufam, ze malemu grckanie prejde...jaj preco sa tie deticky takto trapia ☹
to je super ze ti maly zvladol taku dlhu cestu, sikulka 😉
manzel je na tom uz lepsie? a zo svokry si nic nerob 😒

inak mam za sebou prehliadku po 600nedeli, no viem si predstavit aj prijemnejsie veci 😒 dost to bolelo 😖
vysledky cytologie budu az za tri tyzdne a mam prist este na krv (akokeby mi nemohli urobit vsetko naraz 😠 )
a sono moja dr. nema takze este musim ist na sono... 🙄

malinka mi spinka teraz, lebo od 6tej bola hore, mamina mi vari perkelt kuraci mnaam 🙂
mm je v dansku a dnes leti do finska tak si tu gazdujeme same baby, mamča ma dovolenku dneska, takze sa budem moct aj viacej ucit, aj si porobit veci 😉

maci, inak super si sa mala na futbale, aspon si zmenila vzduch a aj ja chcem uz dajaky vyletik...
a ten kondicny trener co si spominala nie je taky chalan okolo 30rokov a vola sa Roman?

lenica81
13. apr 2010

dobre ranko, to grckanie je fakt stresujuce... u nas sa to uz lepsi, ale musim nosit a odgrgavat dlhsie... a nenechat ho prejest sa... hlavne okolo obeda je taky nepokojny...
maly mi zaspal v manduce... 😀 tak sa vam a pradlu na vyvesanie povenovat...
inak, ja som bola na kontrole a na cyto mam prist az o 4 mesiace, ze teraz by vysledky nemuseli byt optimalne... tak o 4 mesiace sa mam stavit na preventivku kompletnu...
a tiez som vcera skusila to zmrazene mliecko dat synatorovi - minuly tyzden ho mangelovi odmietol... tak ze ci budem musiet moje zasoby zrusit alebo co... ale asi to bolo len v tom, ze to mliecko z mrazaku rovno zohrieval a nenechal rozmrazit v chladnicke... tak aspon som netrapila svoje prsia nanic... 😉
zosi, to ucenie ti nezavidim.. 😔

matka331
13. apr 2010

zosi aj mna to vysetrenie bolelo....adala si si napisat aj antikoncepciu??jasom tiezbolana sono ale mi ho nespravilalebosomnemalaplnyy mocovy nechuur aspon tak povedala alemne tak uz trebalo silno na wc a ona mi povedaaprist este raz 😀 tak idem 19.04....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre