Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
14. apr 2010

baby, ja sa dnes citim strasne zle... ☹ to pocasie ma nici..a ta samota...esteze kon ide
hodila som nejake nove foto do albumu 😉

garonka
14. apr 2010

ahojteeeeeeeee

ja sa tu musím vyventilovať lebo ma šľahne od zlosti, akurat sme prišli z poradne
Tobi važi 5780g a meria 62 cm 🙂 akurat čítam že Zucankina Viki ma toľko ako my 😀
vraj že čo žerem s prepáčením že to nemôže toľko priberať no som odbila doktorku, že mam plnotučne mlieko ta čo
šecko bolo oki, len poslala nas na neurologiu lebo maly furt sa otača dozadu jeho všetko zaujíma skratka pozera sa dookola a to nem dobre ak dava hlavičku dozadu a poslala k naj jednej starej babizni ktora je vraj veľmi drza a necitliva no ďakujem pekne totalne som bola mimo
tak ešte na jedno vyšetrenie ideme na nefrologiu kvôli obličke lebo Tobi ma obličkovu panvičku zväčšenu to mu ešte v pôrodnici zistili, to by bolo oukej ale krava sestrička mi na vymenny lístok napisala meno inej doktorky a tel. číslo a ja zavolam a na druhej linke nejaka ambulancia pre debilov, no ostala som v šoku čo teraz, tak ešte dobre že existuje net lebo meno tej spravnej doktorky a tel. číslo som našla 😠 😠 😠 😠
ta sestrička je akoby prihorena minule na potvrdenie na ten príspevok mi napísala meno Markus a nie Tobias a krava dnes zas pobabrala čo mala
no hlavne, že stala som tak ako talpa lebo ona si debatovala so sestričkami z vedľajšej ambulancie bavili sa o kolačoch a až keď som prerušila ich dvornu debatu sa činila k veci no i tak dodžubala vymenny lístok, joj ale som nadavala doma
to ma ešte doktorka zdrbala čo robíme že maly furt kuka dozadu no jeho všetko zaujíma a hlavičku mu stale opravim aby sa dozadu nepozeral a aj tej harpii svokre som to vysvetľovala lebo ona furt len cez neho čumakuje 😠
joj babyy ale ja mam bojovu naladu a ešte aj pršíííííííííííííí
som sa vam tu vyžalovala dufam, že nevadí aj mi je lepšie lebo drahemu vylievať zlosť to nem dobre lebo vrčí na mňa 😔

garonka
14. apr 2010

jej blumi ake ste kočiceeeeeeeee 😉 😉 😉

andrea2603
14. apr 2010

gari, to čo máš za MUDr.? že veľa priberáte? no podľa mňa úplne v norme, ved jeho pôrodná váha bola veľká, tak podľa mňa tých 5780g je v pohode. A sestrička ... no coment.

laxity
14. apr 2010

hajdy...ja tiež jem všetko, teda ako písala zosi okrem citrusov, strukovín....

sely...aj ja mám niekedy tento problém, hlavne večer, keď som vycucnutá, našťastie mám ešte v mrazničke 🙂

zosi...aj nutelu? mňaaaam no tuším si dám dnes 🙂

my zatiaľ priberáme celkom ok má 7 týždňov a má 4700g a pôrodná bola 3460g, ale na začiatku sme máličko priberali...musela som ju budiť

zucana
14. apr 2010

kati aj my sme grckali....ale odkedy som znizila produkciu mlieka a upravila na vikinine potreby a odkedy kojim kazde 3 hodiny a drzim ju vo vyvysenej polohe tak 30 min po pape ked nezaspi (lebo ked zaspi v noci ani neodgrgne a oki) tak grcne iba sem tam malinko....podla mna je to aj tym (uplne z debilneho laickeho hladicska) ze deticky papaju viac a ich zaludok je este malick a nezmesti sa to tam....takze to nestihnu vykakat a musia to vylucit grckanim lebo zatvarac co neudrzi lebo nie je vyvynuty ;)

garonka
14. apr 2010

andy normalne som sa musela nejako odreagovať lebo by ma fakt šľahlo a nestihla som ani maleho obliecť a už sa pchala dnu druha mamička a funela mi za chrbtom kedy maleho oblečiem no des 😠

laxi pekne priberateeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 na našej žirafke ani nevidieť že je nadrozmerny tak ako sa doktorka vyjadrila 🙄

i ja som papala nutelu mňam 😉 😉 😉

andrea2603
14. apr 2010

gari, ja som si myslela, že keď si bábo vytáča hlavičku, že je to o.k., veď zle by bolo, keby s ňou neotáča, či nie. No teraz som aj ja zvedavá čo ti povedia na neurológii.

garonka
14. apr 2010

andy no i ja som zvedava lebo ta doktorka na neurologii je vraj drzaňa a necitliva osoba tak sa teším na navštevu k nej a aj ja som bola prekvapena ale to nieje dobre ak dava hlavičku dozadu síce nedava ju stale ale ak počuje zvuky alebo vidí svetlo tak vytača ju no opravím mu stale ale kontrola musí byť 😠

zucana
14. apr 2010

babyyyyyyyyyyyyyyy mne funguje slovenske a ceske programy 😀
konecne mi funguje vianocny darcek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zucana
14. apr 2010

gari no comment to co mas za lekarku.,....a sestricka sila proste....daj si nutelu na ukludnenie 😉

andrea2603
14. apr 2010

zuci, tak veselé vianoce 😀

garonka
14. apr 2010

zuci zgustla som si na jesenke natlačila som do seba rovno 3 😀 😀

fíha a maš i markízu i jojku? tak si cez telku na Slovensku 😀 😀 😀

zucana
14. apr 2010

mam mam aj novu 😝
a jesenku si dam dnes vecer 😉

zucana
14. apr 2010

andy dik ...ved macu spominala aj kapustnicu asi si spravim a poriadne to oslavim 😀

olifcek
14. apr 2010

gari a kam to na neurologiu chodite? my ideme do novej, teda vedla nej za zastupkynou primarky, vraj je suoper....ale napr. dr. Adamovu mi nik neodporucal....ani staru nemocku- teda srbsku ul.

a nejak moc dava hlavku dozadu? ved je malicky a tazkyyy

aj ja si myslim, ze je to priberanie OK...my sme s malou vahou zacali a uz mame dvojnasobok...takmer...itak mi je kusok smutno, ked vidim, ake mate uz velke deticky....utesuje ma aspon to, ze mam odratavat 6 tyzdnov, ze toto je skutocny vek Olivky...x;)

mne oliv papa vela, ale negrcka...nastastie...ale mozno je to tiez tym, ze papa i zadne mliecko....

gari kam to chodis ku lekarke?

gari zaklana hlavku, ci len otaca nalavo a napravo? a ked si este nebola na neurologii, zmen lekarku...mam par info o lekarkach, tyzden som hladala malej neurologicku totiz....takze pod porad sa somnou...

zuci prijemne vianoce x;oD

ja som spapala pikao x;o)
mliecko sa tvori stale, nebojte, ze nie x;o) ja by som nedokrmovala, keby uz neslo z jedneho, dam na druhy a potom keby nestacilo, opat na prvy...x;o) mliecko totiz v tom druhom prsniku sa stale posuva ku dvorcu...

olifcek
14. apr 2010

zastupkynou primara...

zucana
14. apr 2010

baby ta jasenka to je jesenka zahustena smotana zejo?

garonka
14. apr 2010

olif poslala nas ta stara harpya k Adamovej to je ani neviem kde vraj dajaka Vencova ulica ale vraj ta lekarka je otrasna no neviem či tam isť
on pozera naľavo napravo a dozadu dava hlavičku sem tam no preventívne mame isť na neurologiu aby sme sa uistili či je šecko oki no ak som prečítala na lístku meno doktorky som mala stokrat dosť
a na srbsku ulicu ideme na nefrologiu pana beka ale sa nachodíme po tych lekaroch ako na klavír

zuci no jo jesenka mňam to je smotana ja si kupujem každy deň lebo neprežila by som 😀

garonka
14. apr 2010

a keď budeme musieť cvičiť vojtovou metodou tak ma nanečisto porazí 😔

olifcek
14. apr 2010

zuci jo, i s cukrok kusa, ale to nevadi...annag pisala jednej babe, ze moze jest sladkeho kolko chce x;o)

gari nechod k dr. adamovej. mne tam chodilo par ludi z rodiny i par kamosiek /som netusila, ze tolko predcasniatok mam v okoli, i ked uz vyrastene/a ta dr. je vraj bezcitna...mamicky vchadzaju k nej s nadejou, odchadzaju zdeptane...

mne pediatrickadala kontakt na inu, v starej nemocke, teda, na srbskej, ale ani na tu niesu bre referencie...pod k dr. Lazarovej, 055/640 2535
Ty mas pravo ist k lekarovi, k akemu chces.a verim, ze pre maleho chces to naj!

my dozadu nedavame hlavku, tak snad to bude ozaj len preventivka na neurologii, lebo ja vojtovku odmietnem, budem chciet alternativu. Olivke som pruh nevidela, nepamatam, nakolko mi uz ani po kupani neplacka, kupem ju rano a to ona ma vtedy veeelice bru naladu vzdy....urobila som tak vela, aby neplackala, tak to vojtovkou nepokazim, no nie? x;o)

katina2209
14. apr 2010

garonka to co mas za debilnu lekarku moj matko mal pri narodeni 3420 a 6 tyzdnovi 5300 a lekarka sa tesila,ze takto ma vyzerat kojene dieta ze si ho da na vystavku... vsak kojene deti nemozu byt pretucnene...
jaj jesenku by som si dala aj ja...
zuci krasne vianoce inak mne lekarka spominala ze to mam asi nadprodukciu a maly papa dovtedy,kym nevypapa celu dydu a taky zaludocek asi nema tak potom grcka... lebo ze keby to bol vazny reflux tak by grckal stale slehou 🙂 a to zatial nevracia tak iba vygrcne ze mu vysplechne na zem.. a to nie vzdy tak 2-3 krat za den v noci vobec...
garon neboj tobinko bude v poriadku vsak to je velky chlap predsa...

olifcek
14. apr 2010

gari a co za pediatricku mas?

katina2209
14. apr 2010

olifcek ty uz kupes rano a je to lepsie? my sme zvyknuty vecer maly sa pritom dobre unavi a potom pekne zaspi sam v postielke vecer zaspal o 21,30 a vstal o pol tretej potom som ho uz prelozila ku mne a spal pri mne az do rana... takto by to mohlo byt stale 🙂

jja
14. apr 2010

gari, pozri sa na nasu vahu 🙂 a moja doki povedala ze to je OK....vyznate sa v tych doktoroch?

zucana
14. apr 2010

kati vidis tak ja mozem byt aj lekarka...inak aka sila pocuvat tu slovensky hovoriacich ludi...vsak mi mozno ani tak smutno uz nebude a menej depiek budem mat 😀 k tomu milu a jesienku a som vybavena 😝

laxity
14. apr 2010

garon...no sila fakt a sestrička ani nehovorím...treba zmenit 😀

zuci...tiež prajem príjemné sviatky 😀

a moja tiež vytáča hlavu dozadu 😕 ...je to zlé?

olifcek
14. apr 2010

laxi podla mna je rozdiel vo vytacani a zaklanani...

kati jo, ja som skusila rano, i annag davnejsie tak niekomu radila...mne oliv vecer moc narieka...ale rano je v pohodke x;O)) potom i pri pape i zaspinka, a ja ju casom,prelozim zo mna a snad i upracem paq cosi x;o))
mne Oliv spinka, staci, ze si s nou lahnem, ona sa pricucne a je spokojna x;o)

olifcek
14. apr 2010

inak ,,zboznujem,, tabulkovych lekarov...no horor

lenica81
14. apr 2010

veru, tabulky su kriz bozsky pre mamicky... 😠 rad povie doc, ze malo a potom ze privela, a clovek sa moze... moj si grgol po skoro hodine... ta to parada... a ja ze co je taky nestastny... 😅

ja som raz kupala cez obed, pred poradnou, a veru, nebolo to med lizat... my kupeme vecer... teda mangel... 😉

zuci, tak si to vychutnavaj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre