Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
17. apr 2010

mami aky je svet malicky x;o)

maculik
17. apr 2010

Caute koceny 😀
Tak my dnes mame super den (teda az na to, ze drobci vobec nespia 😝
Hned rano sme isli do vodneho sveta, tam sme boli 3h, Adelka sa tak super vyblaznila, aj vody sa napila velakrat, hadam jej nic nebude. Som myslela, ze aj bude plakat, ked parkrat padla cela pod vodu, ale ona nic, postavila sa a blaznila sa dalej. Mame aj fotky, ale pridam az ked stiahnem.
Ja s Petikom sme sedeli na lehatku alebo sa prechadzali, ani nemukol, aj tam papal a trosku buval na mne. Nabuduce uz sa aj kupat budem, teraz som si nezobrala ani pradlo, ani uterak.

POtom sme mysleli, ze Adelka bude doma spat aspon 2h, ale ona pospala v aute 30min a koniec, doma uz len od 14,15 do 3 striedavo pistala, spievala a vykrikovala z postielky. Tak sme sa potom uz len najedli a Vladko ju vzal do Bonnu, isli kupit papanie a piesok pre vtacikov. A Petik tiez pospal v aute asi tak 20min a odvtedy uz len raz v kociku 30min, zobudil sa mi asi 1km od domu, no to ste mali pocut tie vresky, kym sme dosli domov 😅 😝

Teraz pozeram Panelak, maly sa jeduje v postielke, postupne to smeruje k placu 😒

to stretko vam zavidim, ja prave zo Sk odchadzam 18.5., no ale co uz ☹

olifcek
17. apr 2010

fakt nechapem ako mozete byt tak skvele a ist niekam von s drobcami a takto v pohode si uzivat x;o( kde ja robim chybu? chjo...

macu aspon si si kusok oddychla na SK?

zucana
17. apr 2010

nazdis tak sme spat...
prsi trosku tak sme behali po obchodochh...najprv sme boli v jjednom shopping centre a tam sme kupili v united colors of beneton vikinke teplackovu bundicku,rifle a take gate na traky 😵 potom sme sli do jedneho outletu co si tam muzik kupil 2 gate na leto a pak do dalsieho a tam som si kupila ja top na tu svadbu 😅 od druhej do siestej mala vydrzala dobrucka a aj spinkala dost...
ja som dostala strasnu chut na Mcdonald tak sme sa zastavili (chcela som si dat bigmac ale ten som si povedala ze si dam az ked viki dovrsi 3 mesiace) tak som si dala nugetky a hranolky a dali mi taky kupon ze v pondelok budem mat big mac za 2,50 no uplne osud viki bude mat v pondelok 3 mesiace tak si pojdem kupit 😀
olif ako baby vravia pekne zacni chodit von a trosku ucit olifku ze nie su iba prska na svete....musis ty zacat urcovat trosku rytmus uz je velka herecka tak nech nie je ako moja rozmaznanica 😉
zosi veru matesl tu nebola a to bola na tej kontrole veru...ani nedala vediet ako bolo alebo som nieco presvihla????
maminka urcite sa chcem stretnut takze so mnou ratajte!!!!

zucana
17. apr 2010

macu tak to dajme na 17.5. ked budes v Blave 😉
olif nemozes byt uz taka uzkostliva na malu...uz je velka a musi sa uz aj ona zacat prisposobovat lebo nie je ani dobre ked ju takto neucis stale mat co chce a na prsku....je dobre uz zacat ukazovat kazdodenny zivot...
boze ta moja sa naucila tak vykrikovat a vyskat 🙄

olifcek
17. apr 2010

zuci uz ju pomalicky ucim, uz vydrzi i par minut sama posteli, ale...mozno, ked zacneme viac vonku chodit, a takto bude kusok menej od prs...niekedy ma lepsi den a vydrzi i u tatka par minut nosit sa..pokrok urobila, uz neplace po kupani x;o) ked je na posteli, krasne santi, rozprava sa s nami, so sebou v zrkadle i s lustrom, to je jej velky kamos...i v postielke pri pustenom kolotoci chvilku vydrzi i pod hrazdickou, na ktorej ma kamosku, macicku x;o)) ucim ju, len neviem, ci zajtra zvladneme mesto, ved uvdime x;o)
napriklad, ked tu bola sesterka, dokazala ju hodku aj cosi zabavat, chi...

olifcek
17. apr 2010

ale uz je vybitaaaa....uz vie, ze ked zaplace, dostane, co chce 😀 😀 😀

zoska
17. apr 2010

olif, netreba sa bat placu 😉
ja viem ze mas predcasniatko, ale uz je velka a silna...nevie rozpravat tak si moze poplakat trosku 😉
deticky placu aj ked su unavene, unudeme, ale ked das prsicko jasne ze sa ukludnia...len aby sa ti to nevypomstilo tym smerom, ze fakt nebudes moct nikam vypadnut...
niekde som citala ze zdrave babo za 24 hodin poplace dokopy aj 3hodiny...neviem ci je to pravda, u nas sa place vela, ale ked ma mala dobry den tak place 1-2 hodky ked to spocitam dokopy 😉

ked mala Nelka mesiac zacala som rezimovat...najskor 2,5 hodiny, neskor 3 hodiny...ked zacala plackat skor tak som ju nosila spievala, cvicila pri prebalovani...proste sme to vydrzali a teraz pyta krasne papat kazde 3-4 hodiny

olifcek
17. apr 2010

zosi ked Oliv mam pocit, ze to prso este stale potrebuje...

ale zacneme sa manducovat, viac kocikovat a verim, ze to pomoze ;o)

pruh uz nevidiet, no neviem, ze ked jej to stlacim, ci tam predsa cosi necitit...asi by to malo byt uplne makkucke, ze?

olifcek
17. apr 2010

ked oliv je tak spokojne babo....ked ma prso 😀 😀 rano sa budi usmievava i medzi papaniami....pri prebalovani je ukecana...s tatkom hovoria a-hoooj, a ineeee chi,,,

ale jasne, viem, ze musime kusok ,,pritvrdit, ...len niektore mudrew knihy pisu, ze babo netreba nechat plakat, lebo sa im vyplavuje stresovy hormon...uz neviem ako sa vola, a ze to nie je bre...

skusim sem nebedakat a pomalicky Olivke menit svet tak ako doteraz...ked to budem robit nenapadne, mozno si to nevsimne x;o))

olifcek
17. apr 2010

idem pisat suzon...ved nevieme, co je s jej malou a ako sa im dari vlastne

zoska
17. apr 2010

jasne olif, pomalicky postupne treba...ale treba 😉
a s tym pruhom nepordim, ny ho nemame, tkze neviem ako by to malo vyzerat

no Nelka place niekedy strasne vela, priam az vresti, ale to vtedy ked brusko boli alebo zaha pali...
dnes napr. bola zlatunka usmiata takmer stale, rehotala sa, "rozpravala", metala so sebou 😉
az teraz ked sa zobudila po prechadzke bola velmi hladna, tak sa prejedla a po odgrgnuti z nej vytekalo mliecko na etapy, tak potom plakala- no to som vedela ze prso by to este zhorsilo, tkze ocko ju vzal na ruky a nosil a nosil, az kym neuspal 🙂

olifcek
17. apr 2010

cji, prechadzala sa s tatkom, teraz keca s macickou v hrazdicke x;O)))

olifcek
17. apr 2010

zosi jj, ja vyuzivam na nove veci jej dobru naladu x;o)))

ked budes nelinku prebalovat, skus len nahmatat hore na pindulke, ako sa zacina rozdelovat, ci citis nieco, alebo nic...x;o)

jemine, Oliv sa fakt super vyhajala, je taka ako cee doobedia, vesela, vyrehnena, nechyba jej prso x;O)) i mm vravel, ze vcera bola pokojna, tak ma az tak nepotrebovala ako dnes x;o) tak sa tesim, ze mi este nesibe x;o))

ja sa nechcem stazovat, ani snad uz nebudem, len niekedy to na mna dolahne...musim si hlavne uvedomit, ze Oliv ma 2,5 mesiaca, nie 4...

olifcek
17. apr 2010

no nic, v ramci zvykania si na urcity rezim, ideme hajat...Oliv bezomna nepojde 😅

mozno o par dni, az si zvykne, ze toto je cas hajat...x🙂

ale apson spat by som mohla kedy chcem x;oD staci, ze dam Olivke prso, ona potaha, ja zatial zaspim a ked sa prebudim Oliv haja vedla mna a prso je volne x;op a spat by takto vedela cely den, chi

lucia411
17. apr 2010

Olif, idem ta kusok povzbudit......ja som to tu uz raz v novembri pisala...moja kamaratka v Nemecku porodila v 34 tt, jej mala mala pri narodeni 2040g.....dnes je z nej 6800 g zdrave sikovne dievcatko...kamoska si tiez 1 mes odlezala s malou v nemocke, mala bola v inkubatore a ona pri nej denno denne, plakavali sme spolu, stale sme volali. Po mesiaci ked prisli domou, zacala normalne robit tak, ako to robia ostatne maminy ktore porodia donosene deti, kojila ako mala cca kazde 2-3 hodiny(bohuzial v 3 mes. uz prestala kojit)chodila s malou von, nicoho sa nebala, vsetci sme ju povzbudzovali, pravidelne navstevovali lekarov a tiez bola na vsetko sama , len mamina jej prisla pomoct na zaciatok Od 3 mes sla ucit malu pravidelny rezim a podarilo sa jej, mala jej zacala spinkat od 20.30 - 6.00 rana v kuse!!!!!bez zobudenia sa!!!!!!teraz je z malej 5 mesacne dievcatko, velka slecna, sikovnica...Olif musis aj ty byt trosicku tvrdsia, presadit si svoje, ucit pomaly malicku na nejaky pevny rezim...uvidis ake to bude lahsie a hlavne ako ta to bude tesit, aj ked samozrejme Oliv ti rozdava radosti denno denne...a klobuk dolu ako to vsetko zvladas, ze mas tolko trpezlivosti a ako to pekne stale vsetko popisujes!!!! 😉

blumka
17. apr 2010

ahojte kocky, pisem jak dilino dllllllllllllhy prispevok a vypadol mi net tak mi ho neodoslalo.. 😠

ja som dnes total vyresetovanaaaaaa...cely den sa len flakam po meste, po obchodoch, nakupila som paradne veci, ani nechcite vediet kolko som minula..ale ten pocit stoji za to..jasne ze s detmi, Juli cely den prespala a uz od deviatej spi zasa, a Terezka sa vysalela totalne...vdaka moim skvelym kamoskam, oni boli s detmi a ja som skusala veci v kabinke, potom sme sa vymenili...no super den..este aj to pocasie bolo take pozitivne

olif, kebyze tu nemam kamosky tak sa takto von neodvazim 😉
a rezim budee, neboj...zacni oliv pocas dna zavadzat pravidelnost..kazdy den v rovnaku hodinu rovnake cinnosti, ak prsi a nemozes ist von tak aj tak nech v tom istom case ide spat akoby bola v kociku...ona si postupne zvykne, tak ako si uz zvykla na kupanie, tak si zvykne aj na toto a bude to uz len lepsie..na to mysli 😉

olifcek
17. apr 2010

luci mne olivka papala na zaciatku kazde tri hodky, no trvalo to kratko, potom presla na hodinove intervaly..no a dnes ani neviem kedy papa ,,lebo sedim na stolicke a som jej k dispozicii. akurat, ked ideme prebalit, tak kecame, necham ju i na posteli, nech sa hybe, i pasieme, i ked sa nie vzdy chce, trosku bojim, ako to u neurologicky dopadne, ale ved...lutovat sa nejdem, len niekedy je toho na mna dost, nastastie, nie je uz vela takych dni ako dnes, a to, ze nema naladu ani sa prechadzat a chce len prso...

s mm sme este pozerali nahravky z kamery a oliv vytuhla a to tak, ze ju budem moct presunut, pretoze sa zobudi az o 4 hodiny ale takmer na minutu presne 😀 😀 😀

ale je ,,zabite,, ako Oliv da najavo, aby sme ju neotravovali, eheh...mala sefka proste...prisla mi smska od suzon, tak ju to kusok vyrusilo, chi, nahodila prizny vyraz, natiahla dlanea prsty, ale spinka, takze je bre, uz aj ju idem premiestnit x;o)

no Oliv ma naucila trpezlivosti 😉 vsetko mi ale stalo za to, ved dnes uz takmer vobec neplacka a ten pruh..kazdopadne sa jej uz nerobi vyduty kopcek ale neviem posudit, ci tam nie co nie je...tiez uvidim, lekarii povedia, ale verim, ze je sanca aby sa to bud neoperovalo alebo operovalo aaaaz bude uz velika slecinka x;o)

blumi ja takz Teba citim, ze nam fandis, nielen preto, ze si to uz aj priamo napisala,ale proste z Tvojich prispecvkov na nasu adresu x;O) dakujem

a veru uz si na niektore veci krasne zvykla, tak uz len to kocikovanie pridam, a mozno i spolocne lahnutie do postele pocas dna, pockam, kym zaspi a zdrhnem x;O))) i ked, ona, kotuha jedna, ked si mysli, zeby som mohla zdrhnut, just nepusti prsnik, ale zaspi tvrdo s nim, a chyti za koncek, aby mliecko netieklo, lebo to by ju zobudilo 😀 😀 😀 😀

blumi veru, ked mi prestala plackat pri prebalovani, bola som stastna ako blcha, ale ked i pri kupkani, nechcela som verit vlastnym ociam/usiam, mala Oliv naozaj robi taketo prekvapka zo dna na den x;)

ved na klinovom vankusi s auz sama nabok natoci, ked ideme hajat, lebo vie, ze bude prso...donedavna len hlavku otacala, ale dva dni som si ju k debe bokom otocila a uz to sama robi...myslim, ze je fakt pekne vnimava,,,,

niekedy, ked ma bru naladu a dam ju na brusko, nadherne pasie, len jej musimzadocek chytit, aby ho nedvihala a dat rucky do spravnej polohy, lebo ma tendenciu davat ich k telicku, alebo rozpazovat, snad to nie je nejaky neurolog. problem...v stredu sa dozviem...

verim Olivke, ze vsetko krasne zvladne. kazdy den mi dokazuje, ze mi doveruje, a ze ma lubi, a ja ju, VEEEELMI

olifcek
17. apr 2010

VLASTNE OLIV UZ KECA SKORO VZDY...I ked papa, hehe....i rehuna sa...len dnes od poobedia moc nemala naladu, tak bola len na prse nalepena...

ale inak je uzasna, ziva, riadne pohybliva,komunikativna, usmievava a to je super, myslim x;O)

idem uz i ja spat, alebo si este mm po neviem kolkych tyzdnoch uzit konecne 😵 😵 😵 😵

garonka
18. apr 2010

bre rankoooooooooo

ja tu sama? 😕
chlapi hajaju teda jeden sa uspava a druhy už spí 😀
ja pijem ranny čajík v kuchyni to je pohoda no
no baby režim ako režim my poobede len v kočíku postieľka nem dobra a ak prší tak balkonujeme niekedy je Tobi mrzuty ak niesme vonku
a mňa tak večer boleli nohy z toho chodenia ah jaj žeby som schudla len na nohach 😅 si posilnim svaly a budem mať krasne lytka 😀
dnes idem zas na logy fogy schopingovať nemame tenke nohavice a v aute je strašne teplo 🙄

nahodím foto do albumu a hajde variť obedík 😵

garonka
18. apr 2010

za toto nas neurologička vyhreší lebo tak sa vykruca ako mačiatko 😅

garonka
18. apr 2010

blumi a de ste boli na logy fogy v Optimeee?
ja idem do Galerii do toho Kiku nemame nohaviceeeeeee 😅

blumka
18. apr 2010

gari, to je nejaka zla poloha, robila mi to aj Terezka, robi to aj Juli a nik mi na to nikdy nic nepovedal 😕

blumka
18. apr 2010

gari, my tak tradicne Takko, H&M, C&A a este zopar podobnych, no a tradicne Terezka na vlacik a tie detske atrakcie, este v Bepone davali kazdemu decku balon, tak bola happy 😀 ..ale najviac som minula v Takku 😉 maju tak krasne tricka, take letne, vesele, moje farby 😀
zas pojdem na nakupy najblizsie asi az o mesiac, tak som sa vcera paradne vyresetovala 😀

blumka
18. apr 2010

olif, v optime je vystava od Doc. Krcha, Novorodenec, su to fotky deticiek, uz teraz velkych, ale plus su tam fotky ked sa narodili, vsetky do jedneho nedonosene deticky, jedno napr. 760g a aky pekny chlapec je z neho....som si na vas spomenula ked som t kukala 😉 Vies, ja mam taku teoriu, co sa tyka deti a ich potrieb a plakania a vsetkeho okolo toho...ked su pubertaci, tak kazdy rodic by chcel aby ich dieta zavolalo ked ma problem, aby ten problem neriesilo same, aby sa mu nic nestalo, zla partia a tak, lenze vtedy vacsinou su pubertaci uzavreti, treba k nim hladat cestu....no a my mame teraz babatka, ktore ked maju problem tak nas volaju, bud placom, alebo si vynucuju nasu pozornost a my im ju davame..tak preco by som svojim detom mala odopierat seba, ked oni zjavne maju nejaky "problemik" a potrebuju ma? to je jedno kolko to dieta ma, ci mesiac, ci rok, ci 10, ci 20 😉
viem ze to je na nervy, ja mam tiez nervy niekedy ked mam obe nalepene na sebe a ked ma Juli blbe dni, ze len na rukach chce byt, ale oni sa na svet nepytali, ja som ich chela, tak ich musim tolerovat take ake su 😉

garonka
18. apr 2010

blumi no asi zla poloha no prekladam ho našťastie potom spinka normalne 😅

no a v Takku sme minule mali zľavu 30% ale toľko ľudí tam bolo až som penila 😠 a ja tiež milujem vesele farby no teraz som presedlala na čierne trička aby mi zakryli tie pneumatiky na bruchu a veľke cici 😅

to fakt vystava? to pôjdeme hneď kuknuť a to aj mamina ide so mnou schopingovať no som na tie fotky zvedavaaaaaaaa

blumka
18. apr 2010

jj, je to hore pri cinemaxe, neni gto velke ale uzas foto 😉
a to ti uz neurologicka povedala ze to je zle? alebo si len myslis? lebo mne sa napr tak juli tiez vyklana ale len ked sa zobudi a asi sa chce pretocit ci co to stvara, ale napr. Terezka tak aj spala a nik sa k tomu nevyjadroval 😕

inak, uz mi 2x pipal monitor a neviem ci juli nezachytil alebo jej fakt vypadol dych, lebo vzdy ked som k nej priskocila a stuchla do nej, tak sa trosku trhla a nahlas si vzdychla...poviem vam, iny stres... ☹

garonka
18. apr 2010

blumi neurologička zatim nie k tej ideme toho 26teho ale maleho doktorka ako ho videla na poradni ma zdrbala ako sa vykruca a čo som mala robiť ležal na tom stole a kukal kde je a ona ma dookola kopu hračiek i farebne steny tak ho to zaujalo ja si myslím, že to možno nieje dobre ale ak ho všetko zaujíma tak čo mu mam dať čierne okuliare? joj ale vymenila by som tu doktorku hneď

no nebol to plany poplach? ona asi tvrdo hajala že? a ako si štuchla tak sa zobudila mala guľka 🙂 jj ale ten stres ak pipa monitor to je hruza

ja ani do sprchy som nemohla poriadne môj mm si vychrapkava a total ignoracia maleho svietilo mu slniečko do tvare jemu to asi vadilo tak mrnčal a ten hroch nie aby sa prebral ale ja zo sprchy musím do spalne, že čo tak som ho skoro prizabila či to nemôže ani trocha na maleho dohliadnuť, tak on sa vraj potrebuje vyspať 😠 😠 😠 ci panečky a ja nič nie?
ale Tobi sa začal rehuňať tak som to nechala tak nebudem sa toľko pajediť

blumka
18. apr 2010

jj, gari plany poplach, ale teda som sa zlakla nenormalne... ona si uz druhy den spinka tak spokojne, tak tichucko ze ani o nej neviem ze je tam, tak mozno preto ju to nezachytilo...inak dnesna noc bola uplna parada...zapala o pol deviatej, papala o jednej a stvrtej a od pol siedmej sme hore 😉 asi jej pomohol ten vcerajsi cerstvy vzduch a aj to celodenne spanie 😀
dnes sa chystame na jazero pospacirovat, tak som zvedava kolko tam vydrzi spinkat

garonka
18. apr 2010

blumi joj aj my sme tak hajali 😀
o deviatej zahajal tak papal o pol jednej a tak o pol šiestej ale to už bol moc hladny 😅
i ja chcem na jazero tam maju super dlhe chodníky pre korčuliarov a ja som tam synovca kočíkovala a parada
a ak my sme dlho vonku spinkame v kočíku tak večer tiež sme ako anjelikovia tak fakt ten čerstvy vzduch robí veľa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre