Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
18. apr 2010

no ja idem vyfenovať vlasky a mm dokonči obedík a hajde na logy fogy 😀

príjemnu a slnečnu nedeľu vam želám 😉

maminnka
18. apr 2010

babulky, off topic, ale ked vas tak citam, tak si spominam na svoje detstvo pri tom jazere... dokonca sme sa este ako skolkari chodili hravat na Hornad, ucitelky nas vyzuli, vyhrnuli nam nohavice a my sme sa v tej vode nize kolien hravali 🙂 a pustali sme sarkana pri jazere, na Jahodnej som sa ucila lyzovat... a pamatam si, ako pred nasim domom stavali elektrickovu trat smerom do Krasnej a behali sme bosi po tych cistych navozenych kamenoch... aaaaaach jaj, ako je to davno, ale ake krasne to bolo...

maminnka
18. apr 2010

ale spat do reality_ malinka mi krasne spinkala, vkuse do 22,3 do 6,30 hod. Zlatusik moj 🙂 teraz tu tlacim do seba hrianky s maslom a caj, mala drieme v lehatku, dobre nam je 🙂 aj ja by osm potrebovala nove veci nakupit, ale hmm, neuverite, ale nechce sa mi...

maminnka
18. apr 2010

fuuha, Garon, ty to mas doma inak zariadene, ked vies donutit muza varit v nedelu rano o 7,00 obed... moj mm sice varieva tiez, ale skor ako o 11,00 nezacne nikdy 🙂

olifcek
18. apr 2010

gari vidim, ze i Tvoj macko si vie tak chodidielka dat ako Oliv, takze je to oki? supeeeeeeer, Ty vzdy vies, co treba ukazat 😵 😵

my sa nezaklaname, ale je to fakt zle? ved vela deticiek ma fotku, ze tak hajaju ako Tvoj slonik...

blumi ved praaave. ja pre oliv to tak robim, vzdy si poviem, ze ved chce tak malo, mna a mliecko, tak preco nedat? ved raz to skonci a este mi to chybat bude 😵 😵 len uz potrebujem citit, ze som i zena a taaak moc sa tesiiiim do mestaaa. oliv uz okupkana, dala som jej teplacky,kratke bodynko, teraz tu tajk papa, chcem jej dat este tricko s dlhym rukavom a vetrovku? svetrik? fusak nahradim dekou...okolo 12tej vyrazime. tak som sa tesila, ze som spat nemohla od vzrusenia 😵

blumi uff...snad to len bolo nezachytenie malinkej, ze sa pregulala z podlozky...

gari hroch a slonik? chiiiiiii 😀 😀 😀

juuj, gari, urobis fotky z vystavy? ideme do mesta, optimu nestihaaam

blum dakujem 😵

olifcek
18. apr 2010

my tiez varievame spolu ale...ja malu na rukach a mm podla pokynov, ale veru, takto skoro nikdy to este v posteli spinkaaame x;oD

baby, mozem uz mat Olivku doma v kratkom bodynku, ci este radsej nie?

a vonku, ked ma byt tak straasne teplo, dat na tie body s kratkym rukavkom tricko s dlhym a svetrik, ci vetrovku? i ked, asi to itak nakoniec dolu dame a bude v triku...

mami kraene spomienky..i ja rada spominam ako nam na kvp skolu stavali x;o)

zoska
18. apr 2010

ahojte,
my sme hore od 5tej ☹ teda ja...mal spala na mne tak nepokojne, mala plny nostek...po krmeni grcla vybehla jej kyselina strasne place zasa ☹
ale teraz ju mm v manduce a haja 🙂 podarena bola, vystrcila jednu ruku z manducy, cytila ma za prst a tak zaspavala

olif uzi si prechadzku, vyzera byt krasne vonku 😉
ja malej davam este dlhy rukav body, mava casto studene rucky, tak este nechavm dlhe a vlastne s kratkym ani nemam 😅
vcera som kupil malej svetrik s kapuckou, 2 dupky, pancusky 😵

dnes si prechadzku neuzijem 😒 , idem sa ucit a kocikovt ide len mm 😉

blumi, super reset, aj ja by som potrebovala na nakupy ist, le momentalne skola je prednejsia, ale snad si to vynahradim potom...

mami ty brdo...kedy mne takto mala prespi noc??? ja som uz chronicky nevyspata..hlavne z toho ze ju v noci po kazdom krmeni nosim po odgrgnuti dlho

garon...bud dobra na muzika 😀 uzite si nedelu krasnu

maminnka
18. apr 2010

Olif,
mne sa doma zda na kratky rukav este skoro, ale mozno Olivka to uz v pohode zvladne. Ved vyskusaj.
Natalka ma za chvilku modrave rucicky, studene licka, takze ja ju mam v dlhych rukavoch a to je tak akurat.
No a vonku, ja davam bodynko, overal (taky tenky, co niektore volate bodynko s rukavmi a nohavmi), na to chlpatu bundicku a deku. Tot vsjo.

Zoska,
moj syn tiez v noci nespaval, u druhej v noci sa mi zobudil a uz mal den, styri hodiny ani oka nezazmuril. Zaspaval zasa az po siestej zasa, ja som bola ako chodiaca mrtvola. Ale dcerka ozaj krasne spinka (klop-klop), mam z toho velku radost, lebo mozem normlane fungovat. To mam asi za odmenu, hihi...

olifcek
18. apr 2010

zosi aha, tak oliv ma zatial rucky tepluckeee, ale neskor jej doma dam aj tricenko 😉

zosi veru, skolicka ma prednost

mami dikes

zucana
18. apr 2010

cafte baby ved tot u ani na vikend nevyzera kolko sa pise 😀
my sme vcera zaspali o 23.00 sami v postielke ale uz o pol hodku sme boli hore...ja to nechapem preco sa moja v noci budi kazde 3 hodiny ked cez den vydrzi aj 4....a rano ma tie prdiky tak ju musim stale mojkat a mat pri sebe...a presne tak vykrutenu ako garonkin 😉
blumi vidim ze sme mali vcera podobny den...ja vsak s mm 😉
aha jaka fotken

zucana
18. apr 2010

tak som to zakrikla 😅

zucana
18. apr 2010

NO TOTOK...vsetky sa flakate...ale som rada ze ani olif nepise aspon aj ona je vonku konecne 😉 🙂
som zvedava ako bolo...sikonvica olivka dufam ze nevystrajala...
my pozerame fotbal...mala je vonku a potom ideme my....ked sa napapa...
inak baby neodpisali ste na tu otazken ohladne tej ciary na bruchu....mne to dost vidno...kedy to zmizne??? 😕

olifcek
18. apr 2010

zuci UUUZASNAAA FOTKA 😀 😀 😀

zuci moja oliv mavala rano o pol siedmej mensi probs., ale odkedy beriem biopron 9, tak len v ten isty cas poprdka, o pol hodku sa vykaka a keca s lustrom 😉 skus, ci to nemaju v lekarni, je to probiotikum 🙂

zucik, kedze som porodila o mesiac a pol skor, tak som tu ciaru moc tmavu nemala, ale mala, bolo ju vidiet, a zmizla mi asi po dvoch mesiacoch?

baby, vonku bolo uuuzasneeee, Olivka bola skvela, spinkala dokopy takmer 3a pol hodky, z toho vonku dve a pol...kusok sa prebrala v tescu, lebo mm nakupoval zemiacky, ja na detskom body, pretoze som prisla na to, ze tie, co mame doma, su nam velka, pretoze som kupila 62/68, ale my body potrebujeme este 56...resp. 56/62, je to tym, ze nieje tak buclata ako babatka zvyknu, ze sa im to obtiahne o telicko a tym padom i skratia, a bolo tam teplo....overaliky su nam 56 kratke, tak nechapem...ale ved je to jedno, ja Olivke rada nakupujem, zboznujem to...paq dam foto par veciciek, co sme kupili, nedalo mi x;)

presli sme sa fajne mestom, mm mi kupil v aide gulicku, milujem to...je to vlastne zmes z kolacov, co robia, len v gulke a posypana kokosom, alebo vobalena v coko, no mali len kokos...ked sme sli nazad, mm, ze aku zmrzku Ti kupim? chi...no uz gulicku som odmietala, lebo som ozaj ako hroch, chcem dat dolu cca 8-10kg dolu, lebo vyzeram ako hrosica, veliky zadok, brucho a stehna, vsetko je vlastne tam x;i((

no verim, ze si najdes blumi a gari cas a budeme chodit do mesta, ked bude tak krasne ako bolo dnes...;o) a tam pochudneeeem, len vodu si vezmem x;O)

Olivke bolo skvelo, aspon tak posobila x;o) zboznujem ju

boze, ja mam tak krasnu naladu, toto mi uz daavno chybalo...ved od novembra som nikde nebola a uz vobec nie v meste 😕 😕

olifcek
18. apr 2010

😵

olifcek
18. apr 2010

mam to i v albume, tam je to vo vacsom, lepsie vidiet, najma ponozticky a toho uzasneho anjelika x;o)

zoska
18. apr 2010

olif supeeer 🙂
no vidis...Olivke cerstvy vzduch prospel a tebe s muzikom tiez...tesim sa s tebou 😉

krasne vecicky si kupila a tie ponozticky 😵

zucana
18. apr 2010

olif super ja idem teraz s mm von a napisem neskor ale vidis, aj sama takto musis castejsie 😉
som stastna s tebou

olifcek
18. apr 2010

zosi ze? tie karovane su, ze wow....mali i modre, tak ale...

veru, chyba bola vo mne, musim s oliv vela vonku chodit 😉 teraz je sice pricucnuta uz skoro hodku ale neva 😀

olifcek
18. apr 2010

zuci jj, ja som chodila i sama ale nie kazdy den a ked prsalo, nechcelo sa mi,,,

ale ako blum pisala, ked sa mi nebude chciet, pojdeme si aspon lahnuut 😉

zuci krasnu prechadzku prajem

maminnka
18. apr 2010

Olif, aj ja mam radost, ze sa ti pacilo, uzila si si to 🙂 Neboj, uz bude byvat teplo, bude sa dat chodit von, aj na dlhsie... ja sa uz neviem dockat nejakeho pikniku, grilovacky a podobne.

olifcek
18. apr 2010

mami v tescu som si na Teba spomenula 😵

normaalne som spokojnaaa 🙂 🙂

my neviem, ci budeme chodit grilovat...mozno az blum pozve 😀 😀

kika58
18. apr 2010

ahojte babenky, som zufala, malu dnes uz 3 x prehnalo vzdy pri papani ☹ ☹ ☹ sa bojim ze ci to nie je nieco vazne, nemate s tym nejake skusenosti? ked som ju prebalovala aj mne ustedrila celu som ju aj seba prebalovala
inak ona sa mi nezda byt nejaka ina, zeby mala bolesti alebo tak
ja som si neni vedoma, ze by som nieco pojedla, teda vcera som uzila probiotika, ze by to bolo z toho??? 😨 😨 😨
a este ma celu tvarciku vyhadzanu take drobunke vyrazky a niektore sa jej zvacsia a zapalia s takou bielou bodkou, a potom jej z toho vznikne taka chrasticka ☹ neviete poradit co to ma? maju to aj vase deturence? a co ste im nato davali?
prosiiiim poradte mi ☹ ☹ ☹

garonka
18. apr 2010

čafte babule

no to dnes vidieť že je nedeľa 😀 nikoho tu niet 😀 ale predsa bolo nadherne vonku a tak by mohlo byť každučky deň 😵

olif ja na zmrzku pôjdem vždy a budem rada ak s Olivkou pridete do mesta a aj blum s detičkami 😉

a prekrasne vecičky ste nakupili 😉 😉

aj my sme nakupili Tobimu vecičky bodynka s kratkym rukavom, nohavice a teplakovu supravu ale ja som to rovno šupla do pračky a necvakla to 😅 len nohavice budu asi uzke ale uvidím no

kika nevypila si niečo čo malej nesadlo? napr. jablkovy džus alebo či si nepapala niečo čo prehaňa, ja som naposledy vypila jablkovy džus original 100% a Tobiho tak prehaňalo až mal chuďa riťulu vyštipanu 😔
a tie vyražtičky mame aj my na brade ale asi zo cumlíka a občas na líčkach take biele ako pubertiacke pupeňaky 😠 ale natriem Holtovym kremom a troška miznu ale ten krem smrdí ako spečená guma 😅 a sem tam som aj prevarenou vodou utierala tvaričku

a ja som si všímla, že aj z tepla sa nam sem tam vyhodia take vyražtičky tak ja Tobiho prehrievať nemôžem a on nie je rad ak je veľmi naobliekany skratka je otužilec alebo čo 😅

a ozaj olif suzon ti odpisala na sms?

maminka no ja som postavila tu polievku ale mm dokončil on ma rad varenie aj pečenie a dokonca aj vyluxuje byt ale to nemôžem byť doma lebo mu vadí ak mu dirigujem čo ako ma robiť 😀

baby dieťa mi spi v kočíku od piatej a to nem dobre lebo mňa ťaha do spania a musím čakať kym vstane 🙄

pridam fotku ako som mu dnes spievala že tak vyplašene na mňa pozeral keby som vedela čo si o mne mysli 😅

olifcek
18. apr 2010

gari super, budeme sa dohadovat tu, oki? ja uz som aj rozhodnuta, ze keby sa oliv zobudila a nezaspinkala, ze ju pojdem nakojit do aidy a basta x;)

zajtra ma prsat, ale v utorok ma byt takmer ako dnes x;O)

pre mna to bola dnes udalost...do novembra prvy krat v meste a to som nemohla Olivke nekupit spravnu velkost bodyniek x;o) prave sa vecicky doprali, mm ich vyvesil a ja snad zajtra pozehlim, ak Oli dovoli

dakujem ale gari, mne sa velmi tie vecicky pacia x;O) som spokojna x;o)

jablkovy juice mozeme pit, ale treba riedit x;O)

my nemame problem s tvarickou, ale ked sme mali pupaka, lekarka v ravela, ze staci s prevarenou vodickou na gaze alebo odlicovacom tampone utierat len x;o)

gari malicky aky dospelacky vyraz ma, wow

mne tu oliv papa a uprene sa diva na flasku z odsavky, najnovsie je modra hitom u nas x;o)) ked jej dam pusinku, usmieva sa, chi

blumka
18. apr 2010

olif, supeeeeeeeeeeeer...tesiiiiiiiiiim, ze si vypla trosku 😉 😉
grilovackaaa? doobry napad 😉 daco poriesime v horuuuuuuucom lete, oki? 😉 😉
my sme boli cele poobedie na Jazere, Terezka sa vysalela na ihriskach, na kolotococh, Juli jasneee spala, vlastne spala dnes od jedenastej do siestej s prestavkami na jedenie 😀 no ale teraz tu strajkuje, asi jej nesadlo mliecko, lebo uz 2x grckala...snad bude ok

olifcek
18. apr 2010

blumik a odteraz to budem robit pravidelne x;o))

blumi, papala Julinka vonku?

vydrazila som siiii http://aukro.sk/item993509237.html a vybrala som si cierne x;o))

no nic, idem hajat, nech ma Oliv aky taky rezim x;o) itak iste uz len caka, kedy sa premiestnime, lebo ona sama hajat nemoze, no...

olifcek
18. apr 2010

gari joo, odpisala mi....su v ba, malicka, ze este mesiac vydrzi do operacie, pomalicky priberaju, troskus a vsak malickej zvacsilo srdiecko , pre tu jej nedomykavost chlopne, ktoru ma len jednu, tak im nasadili liecbu, aby este do operacie vydrzala. vraj je tam strasne vela deticiek a operacie su tam ako na beziacom pase. malicku caka uzavretie dierok medzi komorami a predsienami a rozdelenie tej jednej chlopne na dve. tak je to vraj v ruukach chirurgov, aby to urobili dobre a aby neskor nebola nutna dalsia operacia, aby uz mali pokoj...

poslala mi aj fotocku malickej

garonka
18. apr 2010

jeeeeeeeeeej Olif no som taka rada že ti odpisala tak ju pozdrav, že držkam jej moc prstíky a malinka aka guľka 😵 to nam tie babätka ale rastu ako z vody 😉
uf keby sa tej operacie dalo vyhnuť taka krasna je Timka 😵 😵 😵
ja už nervozna Tobi furt haja v kočíku no mm ma posiela do postele nech trochen pospim ale ja nehajam lebo potom sa ťažko preberiem 😕

zucana
18. apr 2010

cafte tak sme boli v meste s kamosmi....oni maju maleho 3rocneho a cakaju dievcatko v auguste....
maju byt tu kusok od padovy pri plazi a ona ide s malym na 2 tyzdne a ze ci nepridem s viki na tyzden...pravdupovediac to s nou vydrzim tak max 3 dni 😅 v utorok s nou idem na pizzu vecer a mm bude prvykrat sam s malou 😎
inak tobi jaky fesak 😉 no ma tam aj dve frajerky ...juli a oliv 😀
prisli sme domov o osmej (vikinka celu dbu vonku spinkala) a najedli sa, potom jedla vikinka a pozerala s tatom telku a hojdala sa a potom sme prebalili,prezliekli do pyzamka, od unavy zacala plakat...2 minuty na rukach dudel a do postielky s kolotocom a spinka sama v postielke...
ratam ze sa o 23.00 zobudi na papu...a pak dufam zaspinka...takto by to mohlo fungovat...skusam aj zajtra takyto rezim....celkom by vyhovoval
inak moj mm naucil viki vydavat take spievave zvuky ona to po nom normlane vsetko opakuje....no a prosim pekne nepacila sa mu vikinkina capica...ze ako kucharka vyzera 😕 co vy nato?
a olif pekne s muzikom kazdy vikend do mesta...aj ked bude prsat aspon do nejake shopping centra nabehnite na kafco 😉

zucana
18. apr 2010

aj ja pozdravujem timku 😵 drzime palceky a verime ze vsetko dobre dopadne...
aj sa pomodlime za nu...inak my chodime kazdu nedelu na ranajky do mesta a zapalit sviecku a pomodlit sa k panenke marii aj s vikinkou a chodime jej ju ukazovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre