Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
21. apr 2010

Matesl, jaj a este som ti chcela povedat, ze moj syn tiez tak zaspaval ako Risko... a to az do dna, kedy mal rok a odstavil sa sam.

Zuci, hehehe, dobre som sa pobavila na tvojom mm 🙂

blumka
21. apr 2010

dobre ranko..u nas bola najhorsia noc odkedy sme asi doma z porodnice ☹ juli spinkala od deviatej do dvanastej krasne tichucko, o dvanastej sa napapala, kym zaspala bola mozno jedna a o druhej uz bola zasa hore, kym ju mm nejako uspal uz boli aj tri, pytala papat, tak sa najedla zaspala asi na pol hodku a od stvrtej uz hore a je hore doteraz.... som sa uz vsade zacala chvalit ze konecne sa to u nas lepsi a asi som to zakrikla... ☹ ☹ ☹

lenica81
21. apr 2010

ranko kocky... hlasim sa po odmlke... asi nebudem citat, bo to by som nestihala... 😅
blumi, my taktiez... toho mojho synatora som vychvalila... a zakrikla som to... 😔 pekne zaspinka o 9tej, vstane o pol 4tej-4tej... no ale potom si mysli, ze uz vstavame... jedine manduca pomoze... ach jaj... lepsie bolo ked sa aj 3x zobudil, ale v podstate spinkal az do rana... ☹ uvidime, ci sa to este nejako spravi...
najem sa a idem si schrupnut, spinka mi v kociari... po boji rannom... naj je, ze je unaveny a nevie zaspat, tieto stavy su najhorsie... 🙄
vcera sme boli pol dna vonku, na 2x... krasne bolo, aj ma opalilo... tak aspon nebudem vyzerat nevyspato, lebo budem mat farbu... 😀

zoska
21. apr 2010

ahojte
tiez hlsim otrasnu noc ☹ ja som bola po vcerajsku hotova...vzdy po nejakej skuske potrebujem nohy vylozit a oddychnut, ale vcera mala podvecer bola ako sto certov...asi inavena z celeho dna a z cestovania, alebo neviem co jej bolo... uspavali sme ju od 21.30 do 0.30, to uz zaspala pri kojeni, samozrejme negrgla, tak som v strese pocuvala kedy jej to vystrekne nosom..nastastie sa o nestalo...4.15 bola zasa hore a spla necele dve hodiny...potom sa pucila pri prdeni a teraz tu rozhadzuje rukami nohami...
baby ja som ako mrtvola, chrbat si uz an necitim, co ju treba stale na odgrgnutie nosit a po vcerajsku, co som mala lodicky po dlhom case tak si ani nohy necitim...potrebujem sa vyspat...az mi je do placu

olifcek
21. apr 2010

no baby, ideme pomalicky na tu neurologiu...drzte palce prosim, nech je vsetko ok a nic nam nenariadia...

lenica81
21. apr 2010

zosi, gratulujem ku vcerajsej obhajobe...

takze nie som sama... zosi, supni ju do manduci, teda aspon v noci, mne tam maly zaspi a potom cary mary ho rozopnem a prelozim... a spinka...

olif drzte sa...

idem lahnut... 😎 neviem, na ako dlho... uvidime...

matesl
21. apr 2010

ahojte,

zosiii...ja uz som sa s tym nejak zmierila, ze sa pri malom nevyspim, takze uz som pripravema ze vstavam o pol 6 a od pol noci sme 3x hore...
a ja si myslim, ze v noci nemusis tak dlho chodit...ja v noci maleho po leziacky prilozim, naje sa a zaspi...nedavam ani odgrgnut, bo by som ho neuspala a ami nezahustujem, uz len rano a vecer do oddsateho mlieka davam....a celkom OK

nechcem to urieknut lebo presne jak vy baby...pochvalili sme ho podvecer, ze aj sam zadriemkal a potom bol dobrucky a pred kupanim a po hysak...

a dmes rano vstal o 4.30 tak ja uz som ho automaticky prilozila, ani neviem ci bol uz cas 😅 a nejak pospal po pol hodinkach. vzdy som ho vzala na ruky, ucicikala, zaspal, nenapadko som sa s nim zvalila na postel a tak do pol 8 vydrzal. potom pol hodku len kukal a bol zlaty, tak ze odsajem a uz sa rozplakal 😅

a dmes som mu po case pustila kolotoc nad postielkou a celkom reagoval 😎

blumka
21. apr 2010

zosi, nemas niekoho, komu malu supnes na par hodin a ty si pospis? co tvoja mamina? a manzel? normalne mu malu strc do ruk ked pride z prace a nech idu vonku, povedz mu ze nech sa aspon 2 hodky nevracia, ak mala bez jedenia vydrzi viac tak aj viac...aj ked bude revat...jej jeden zarevany den neublizi a tebe pomoze. sak skolabujes..musis spat...potom co bude mat Neli z toho ze sice je najedena a nereve ale ma mamu niekde v nemocnici? alebo popytaj maminu nech k vam pride, ty si lahni a len lez aj ked nebuds spat, len lez, mamina nech ti malu donesie na kojenie ale ty len nakoj a ostatne nech robi ona...
alebo v noci popytaj muza....ja viem ze aj oni chodie do rpace ze maju toho vela, blabla...baby, moj muz vstava rano o siestej, ide na 2 hodiny na stavbu, potom od desiatej do siestej je v praci, potom pride domov, kupe Juli, kupe a uspava Terezku a v noci vstava ku Juli 3x on ked ja uz nevladzem, dnes od druhej je hore s malou on, nie ja, ja som spala a on bol s nou v obyvacke aby nas nerusil...a funguje, zije a pracuje normalne...myslim ze ziadneho chlapa nezabije jedna, dve noci, ked namiesto mami budu musiet babatko vlacit na odrgngutie oni . Musis zapojit okolie, lebo dlho takto nevydrzis...a take reci ze oni idu do prace a musia sa vyspat, jedna noc im neublizi..mozno tu prvu takuto noc nebude spat ani ty ani manzel ani mala, ale ked si na to zvyknete, bude dobre vsetkym 😉

maculik
21. apr 2010

dobre ranko,
zoska, gratulujem k uspesnej obhajobe 🙂
leni, a maly sa ti nezobudi, ked ho spiaceho prekladas z manduce? Mozes mi opisat, pls, ako ho mas zapnuteho a ako ho vyberas? By som to skusila aj ja, ked mi tak cez den zaspi.

lolka, ako vyzera ten overal? To myslis take to pyzamko, ale bez slapiek na nohach? Ze sa ti pod to zmestia aj polodupky, preto sa pytam. Lebo u nas ma byt cez vikend tiez okolo 20st, tak neviem, ako maleho obleciem. Dnes ma byt len 11 ☹ A nasled.3noci ma byt len 1stupen! To ani vtaciky nemozeme vonku nechat...

lenica81
21. apr 2010

blumi, ja mojho zapajam... 😉 sice vidim, ze sa musi aj on prebrat, ale velmi to ocenujem... a k tomu mi este kazde rano povie, aka som uzasna zena a matka... 😵 no nemilujte ho... 😉 a to mam obcas v noci, ked maly nechce spinkat nervy v kybli... lebo ja si najlepsie odpociniem, ked spim nadranom, co mi teraz nie je dopriate... ☹

lenica81
21. apr 2010

macu, tak pololezim na chrbte, alebo sedim a rozopnem si manducu a chytim ho a nezvykne sa prebrat, trochu sa sice pohmyri, ale zaspinka... 😉 zatial to vyslo vzdy... klop, klop...

maculik
21. apr 2010

blumi, ja obdivujem tvojho muza, ze v noci je tak dlho s malou a potom cez den ma taky nabity program. Moj sa drobcom vecer venuje, aj rano malu chysta do jasli, ale ze by bol pol noci hore s Petkom, keby bolo treba, to nie. K Adelke vstane, ked treba, ale ona uz zvycajne prespi celu noc (konecne!) alebo sa budi len 1-2x, to jej povie, nech buva, nad ranom jej da mlieko a spia dalej.
Ale zase musim povedat, ze tie prve tyzdne, ked Petko aj v noci zacal plakat a bol hore este o 4rano, tak ma asi 2x vystriedal a nechal ma 2h pospat, kym maly zase nepytal jest. Takze aj on si zasluzi pochvalu 😀

maculik
21. apr 2010

leni, a kym mu rozopnes to medzi nozkami a mas ho vtedy polozeneho na kolenach, vtedy sa ti tiez nepreberie? Ci to uz nezapinas?
Inak, ja uz asi mu budem nechavat nohy vonku, lebo uz ma 6kg a to sa uz moze odvtedy. Vy uz nechavate?

matesl
21. apr 2010

inak baby, moze byt uz 2 mesacne dieta spekulant?
nam sa zda, ze ked sedim pri malom na sedacke tak zacne mrnkat a ide az do placu ak ho bezdvihnem len sa mu prihovaram a hladkam, ale ak vstanem a vzdialim sa...on prestane...ako by vtedy vedel, ze mrnka zbytocne.
sme sa s mm smiali, ze mu tam asi vadime... 😀

lenica81
21. apr 2010

ja som asi len 2x pouzila tu vlozku, uz nezapinam, aj ked je mensi... u doc som hodila rec s jednou mamickou a odporucila mi nepouzivat... pekne mi tam padne a upokoji sa..

lenica81
21. apr 2010

mates, moj je tiez vybity... 😉 skusa... i ked urcite neplanovite... 😀

lenica81
21. apr 2010

macu, este k tej manduce, kedze nemam tu vlozku zapnutu, tak si ho podrzim na hrudi a odlozim ju, popr. mi pomoze mangel a potom ho pomalinky polozim... 🤐

martinaj
21. apr 2010

ahojte 🙂 tak maly spal od 22,30 do 5,55 🙂 parada 😵
baby ja dnes malu nedam spat 🙂 tak mozme byt dlhsie 🙂

blumka
21. apr 2010

macu, moj muz je uz asi zvyknuty, ked mala terezka 3 mesiace, zacali moje depresie, nemohla som spavat..ale to tak, ze som nespala aj 48 hod a potom len 2-3 hodky, tak mi lekar dal okrem ineho aj lieky na spanie s tym, ze ak si ich dam nemalo by ma nic rusit aspo 8 hodin...takze vtedy musel s malou byt on. ked som sa ako tak dala dokopy, znovu som bola s malou viac ja ako on ale s tym, ze on vlastne zistil, ze musi pomahat aj v tomto smere, tak ma obcas vystriedal. teraz to uz berie tak automaticky, jednoducho pozera aj na moje zdravie lebo vie kam to moze zajst.
ked moze vydrzat zena byt v noci hore s dietatom a potom este tahat dennu, tak to moze aj muz..tam ide skor o to ze chlapi sa boja byt s tym dietatkom.

lenica81
21. apr 2010

inak baby, co mate chalanov, aj oni su taky citlivy, ked sa pocikaju... moj reve jak na raty... a mam pocit, akoby tie plienky jedol... 🙄 a tatovi hovorim, ze len na plienky robi... 😀
aj som skusala pampers, co by mali odvadzat vlhkost, ale blbost... ☹

matesl
21. apr 2010

macu, ty si sa pytala cim vyperies zlte kako? mne tu baby poradili, lanzu mydlo na rucne pranie a super to vyjde poto,m supnem do pracky 😅

matesl
21. apr 2010

leni, neviem ja som si to nevsimla...ale ukludni sa ked ho rozbalim vzdy.
a vsimla som si, ze vzdy ked cika tak ho tak strasie 😀 asi mu to je prijemneeee

matesl
21. apr 2010

mati, uz ste kakali?
mne uz sa po... tak nebude vonku posraty 😀
ako ma byt dnes? teplo?

zaspal mi na rukach...ale bojim sa ho zlozit, ale sla by som si vlasy zmyt 😕

matesl
21. apr 2010

leni a nema pipik nejaky zacervenany? ze by ho rezalo pri cikani?

martinaj
21. apr 2010

nekakal, len trosku a zaspal bez pogrcania, juchuuuuuuuuuuu 😀

maculik
21. apr 2010

leni, tak vyskusam aj ja bez tej vlozky, ved je uz velky. Mne to uz totiz tiez napadlo, len som sa bala, ci mi tam bude drzat, teda ze sa nebude mixlovat.
a tu vlozku ma teda za chrbatikom, ze?
a Petulovi pocikane plienky nevadia, on je taky maly humusak 😀 Inak, vcera vobec nekakal (to sa este nestalo) a dnes rano nalozil tak, to mal az hore na chrbate a ked som ho vyzliekala, tak az na ramenach 😝

blumi, tak to si vystihla, ze chlapi sa boja byt s dietatom! Teda aspon u nas to sedi, aj ked len na taketo malinke babo - lebo s Adelkou uz su zohrata dvojka. Ale Vladko sa boji maleho aj kupat, ze on to nevie a ze do pol roka, kym je Petko taky "neforemny" 😀 , ho ani nebude. A cez den sa tiez bal, ale odkedy si minule vyskusal, ze mu maly pil moje mliecko z flase, kym som bola u kadernicky, tak uz je s tym v pohode 🙂

martinaj
21. apr 2010

kedy a kde sa stretavame? 🙂 😎

maculik
21. apr 2010

matesl, aj Adelku striasa, ked sa pocika, to vzdy viem, ze cikala 😀 U Petka som si to zatial nevsimla.

martinaj
21. apr 2010

tak mm nema problem zostat s dietatom ale dve este naraz nemal 😀 u nas kupe on obidve decka 😀 ale aj ja niekedy....

blumka
21. apr 2010

ono je tu uz asi pri viacerych detoch ine, co uz vtedy narobia, musia pomoct 😀

matesl, to akoze ked cika do plienky tak vidis? to je super...len nech mu to vydrzi, mozno potom nebude problem s nocnikom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre