Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
21. apr 2010

kati, ja mam podvozok v kufri auta... tak hadam mi kvoli nemu niekto nerozbije auto... ☹ inak to nejde... ta korba je dost tazka a ked tam je aj Vilko, tazoba velikanska... a to musim opatrne, aby som ho "nevysypala"... 😅

katina2209
21. apr 2010

ja ked idem pozriet mamu ona byva sice na prvom tak musim vyniest najskor matka a potom kocik a je dost tazky mam co robit esteze doma mam na uspavanie druhy po markovi ....
leni a vy nemate kocikaren v dome?

lolka
21. apr 2010

cafte 🙂
maculik, ten overal co mala Viki je taky aj s nohami a kapuckou, pod tym mala body a teplacky. mala ho aj v zime, ale to bola este vo fusaku. je to v podstate jedna vrstva naviac - nie hruba.
dnes som bola s kamoskou vonku a viki mala nohavice, body, mikinu a zakryta dekou......rucky mala teple, tak stacilo.

mama mi zobrala malu teraz, lebo musim upratat, prezliect periny a tak.....musim to vyuzit, tak idem ....

andrea2603
21. apr 2010

ahojte 🙂
tak my sme v nedeľu pokrstili a už si snáď najdem čas aj sem nakuknúť. Trošku dočítam zameškané 😉 , že čo máte nové.

maculik
21. apr 2010

lolka, a kde si ho kupila, pls? to by sa mi hodilo tiez, ale tu som nic take nevidela, len vo velmi hrubom prevedeni, na zimu. Ale take tenke nie.

Petrik je dnes super, doobeda spal prvykrat 2,5h, potom sme boli hodku dnu a 12,40 sme isli do obchodu, cakala som typickych 20-30min spanku, lebo bol v kociku, tak som sa aj lahko obliekla,. a on spal 1h40min, no ja som riadne premrzla, mame tu 9st... a potom sa doma napapal a zaspal na dalsiu hodku 😵 no od 4 je hore a uz nevie zaspat...

zucana
21. apr 2010

maci nic moc ta zima....my zasa 26 stupnov...ale trosku fuka ale teplo v aute som musela zapnut klimu lebo ukazovalo 29 stupnov...a vike bolo teplo...
bola som s nou u gyndaka pre potvrdenie ze som prvorodicka a vika tam spustila strasny rev....tak som jej dala papat a strasne papala...podla mna z toho tepla je velmi smadna....to znamena ze jej budem musiet davat castejsie baby????alebo ako to je?ked uz mame rytmus 3-4 hodky teraz ked je teplo tak castejsie???

zucana
21. apr 2010

a este som pre zmenu na svokru vytocena.bola s malou vonku ked som bola na rehabilitacii a ked som dosla ponahlala som sa ku gyndakovi a ona na man zacne skoro vrestat ze co som jej dala aj bundicku (pritom velmi tenku ako sustakovu len je takym frote zvnutra okrem rukavovo) ze sa isto spotila a ze to je umelina.....akoze tak jej ju mala dat dole...a vobec sa nespotila v bundicke...a dam jej ju ...aj ked je to sustak...je to kvalitne a proti prefuknutiu....ved potom si aj grcla tak som jej dala dole dlhy rukav a mala iba kratky a na tom tu bundicku a nevyhadzala sa na rukach tak jej to snad nevadilo...a praveze ju to podla mna chladilo.....co vy na to ako odbornicky?je to a bundicka ruzova co som dala foto...

zucana
21. apr 2010

zusik a jaska ze mozes dat hocijaku omacku...ja som tam davala aj nivu kedysi a smotanu...ale mm smotanu nemusi... 😉

zucana
21. apr 2010

inak nechcem provokovat ale do stredy tu mame mat 24 stupnov a pekne....a kde ste vsetky vonku? ja som uz doma boli ma ta noha...

zoska
21. apr 2010

jeej zuci ja som robila zavitky kuracie so sunkou a syrom min. tyzden ale so smotanovo syrovou omackou a neopekala som to, ale supla do rury zapiect a bola to fakt mnamka 🙂

no segra postrazla malu aj po prechadzke tak som si trochen upratala...

uz prisiel aj muzik, doniesol krasne ruze za obhajobu 🙂

de je olif? 😕

maculik
21. apr 2010

zuci, viki moze mat ten rastovy skok, mate 3mes a vtedy sa to zvykne objavit. Tak jej davaj, kedy pyta a ona sa potom znovu nastavi na ten svoj stary rezim.
Petko zaspal, jasne, ze nakoniec na prsku, lebo on inak nevie 😅 Ale dala som ho do Adelkinej postielky v spalni, lebo vcera som ho nechala tu v jeho postielke v obyvke a jasne, ze Adelka ho za 5min zobudila, lebo takto podvecer ma akosi vela energie a je dost hlucna. Tak dufam, ze teraz pospi trosku dlhsie, potom sa bude kupkat, natrela som mu hlavku olejom, lebo ma hrozne tie supinky...
Boze, uz aby sme boli v novom byte, len stale hladame, lebo realitku nechavame az ako poslednu moznost, nechce sa nam platit tak vela len kvoli tomu, ze ten prenajom sprostredkuju oni 😖

to teplo super, hned by som brala 😵

mne akurat manzel volal, ze zajtra predsa len leti do toho Tal., myslel, ze nepoleti kvoli tej sopke, ale uz pustaju aj tieto lety. Tam ho bude cakat kamarat zo Sk a autom pojdu do Chorv. hladat nieco, kam mozeme ist v juli na dovcu. Tak som zvedava, s cim pridu.
Ale tajne som dufala, ze nepoleti, lebo tu teraz budem do sob.vecera sama, no a to este bude sranda 😅 Ale hadam to zvladnem, len si budem musiet naplanovat, ako Adelku do skolky, lebo Petko zrovna okolo tej 9 zaspava, tak asi ju budem muesiet vozit skor. No ved uvidim...

zucana
21. apr 2010

olif isla na neurologiu...asi sa zastavila vonku a dufam,ze uz napise...
a niekto sa pytal na zemiaky opekane...uvarim a potom na masle ich opeciem...alebo ked mam cast tak do truby s maslom 😉
mala spi od tristvrte....v kosi...pocujte to na tej markize co je teraz ze bez servitky to tam je ten rom z big brothers ci odkial no nieco hrozne....by som ho domov nepustila 🙄

maculik
21. apr 2010

zoska, a co si si radsej nelahla?

tie zavitky super napad, asi spravim v piatok ,manzel taketo velmi nemusi, tak mi ostane aj na sobotu, kedze nebude doma.
a ked hovoris, ze prsia nakrajat, to kupujes nejake v celku? Lebo ja zvyknem kupit take balenie, co su tam 3ks. Tie mam este poprekrajovat?

inak, toto je vyyyyyyyborne, ak mate radi baklazan http://archiv.nova.cz/multimedia/epizody/lilkov...

zucana
21. apr 2010

baby ja som mala dneska na tej rehabilitacii (kedze tam lezim hodinu na bruchu) take divne myslienky...ze co keby sme mali druhe (kedze chceme mat isto aj druhe) hned po prvom....ze trebars po 9 mesiacoch...to by som ptom mohla hned na dalsiu matersku nabehnut....a dnes mi vravel aj ten fizioterapeud ze je to super...lebo deti sa pohraju, vozis ich spolu do skoly....na kruzky...a mas to uz za sebou 😅
co vy na to ako odbornicky?

zucana
21. apr 2010

maci no aby boli take tenke...niektore su take tenke uz nakrajane ale ked su cele prsia iba tak prekrojim na polku ...z toho co je take vcelku tak zaviniem a zo zvysku spravim cinu naklajam na slize...
ozik baby podla vas mozem cinu? sojovu omacku teda....

zoska
21. apr 2010

maci
ja som si aj lahla, ale nedalo sa mi zaspat, furt som rozmyslala nad blbostami a potom som zbadala tie chumace prachu na zemi tak som vstala a sla po vysavac 😅

zuci 😀
ja chcem tiez dve deticky ale absolutne sa na to teaz necitim...neviem si predstavit fungovat s dvoma malymi drobcami, ale tak da sa to ako vidis macka a blumka to zvladaju 😉 no ale vsak aj tak im nic ine neostava 😀

maculik
21. apr 2010

ahaa, tak aj ja ich budem prekrajovat a este trosku naklepem.
a cinu mozes podla mna, aj sojovu omacku, ja som uz jedla aj sushi, aj v thajskej sme boli min.pondelok, tam su tiez rozne chute a malemu z toho nic nebolo 🙂

maculik
21. apr 2010

Zuci, tak ja mam medzi drobcami 1,5r a teda je to niekedy dost narocne. Ale mam 2 kamaratky, co maju takyto rozdiel, a pochvaluju si teraz, ked uz su deti trosku starsie. Nemusia im vymyslat iny program, bavi ich to iste, pekne sa spolu hraju, no pohoda. Ale teda mensi vekovy rozdiel si predstavit neviem, ze by mala teraz len rok, este by nebola schopna sa sama zahrat, napapat (aj ked to papanie je zatial take, ze je polovica mimo ust, ale snazi sa, to je hlavne 😉 , ze by sa tiez budila este viackrat za noc (co v jej roku bolo aj 4-5x) a pod. A k tomu Petrik, ktory je sice teraz dobrucky, ale nedajboze by bol taky, ako tych prvych par tyzdnov, tak by som asi bola po case uplne sediva z toho 😝 😅
A aj kvoli tomu, ze som sa urcity cas chcela venovat len tomu prvemu dietatu a aj tak mam niekedy pocit, ze Adelku trosku zanedbavam, aj ked sa snazim nezanedbavat.
Ale jasne, ze je to na kazdeho uvazeni, a ak sa na to citis, mozno Tebe by taky rozdiel vyhovoval viac 🙂

maculik
21. apr 2010

zosi 😀

zucana
21. apr 2010

no rozdiel by bol 18 mesiacov 😅 ale nem trufam este 😉
inak jak som jej dala viac jest tak teraz po hodke trosku vygrcla take vodove....takze asi nebudem

olifcek
21. apr 2010

ahojte baby 🙂

tak rano sme sli z domu o 8.30, smer neurologia. ordinovat zacinaju o 9.00, vzali dnu jedno babo, my sme mali por.. cislo 4, no nastastie nas vzali hned ako druhych, malicka robila cirkus, hech...no nakoniec tatkovi zaspala v naruci, ibaze sme sli uz dovnutra, k lekarke, kde sa preudila a opat vrieskala. lekarka ju pozrela, vsetko v norme, akurat, ze ju mame polohovat na brusku, AK BUDE MAT NA TO NALADU, takto mi to lekarka povedala, hehe, zdalo sa jej, ze sa mozno prehyba, ale nechcela to posudit, a nemohla, nakolko bola Oliv riadne nervna. tak budeme polohovat, pridrziavat zadocek, nech ho nedviha a o mesiac na kontrole sa uvidi, ci bude vsetko ok, alebo bude snaha nejake rehabilitacie dat...;o) takze som spokojna

len Oliv tym placom, a to, ze sa somnou mm moc nebavil, vysvetlim nizsie, tak vystresovali, ze somsa zabudla na ockovanie opytat. ale povedala som si, ze pojdem dom, a paq zavolam, mobil som si totiz zabudla...este sme boli na hematologii po spravu z posl. nastevy u nich, nakojila som Olivku, hlavne sa potreboval aukludnit z vysetrenia, kde som raz zhikla, lebo lekarka si malu normalne nechala akoze padnut do ruk, skoro ma porazilo, ale asi slo o to, aby sa Oli zlakla, lebo bola spokojna s reakciou malej. uff...vselijako si ju pretacala, i si ju pritiahla za rucicky a Oliv krasne hlavku drzala x;o)) takze neuro dopadla super, len dufam, ze i o mesiac to tak bude x;o)

boli sme potom este na prechadzke, dom sme prisli az o cca 11.20, cize sme boli mimo domu takmer 3 hodky. skoda len, ze sa mm somnou moc nebavil ☹

doma som Olivku opat nakojila, a o cca hodku sme sli na ortopediu. opat o Olivke kazdy vedel, jedna pani nas pustila, ze je jej luto, ze s tak malym babom cakame. od 12-13.30 su tam same babatka, lebo sa robi sono noziciek v tom case,no jasne, ze my sme boli najmensi...a jedini, co sme vrieskali,hehe...tak a sono dopadlo uzasne, naposledy sme mali Ia a Ib a balit nasiroko, ja som samozrejme nebalila a mame Ia a Ia, SUPEEEER. len musime o mesiac na kontrolu, lebo jeden klbik este nema puzdierko. ale, vraj je to Ok, kedze Olivka by mala, resp. ma, len 2,5 mesiaca, ale inak,ze ma klby super pevne, rovnako velke, a ze o mesiac to uz isto bude ok,ale, ze to chcu radsej mat overene x;o)

mm paq siel s Oliv vonku, pred polikliniku a ja na kozne, zaplatila som si opat prednostne vyseterenie, takze pecen Ok, cukor Ok, helicobakter zvysene hodnoty...cize nic nove. liecit nevieme, kedze kojim, takze ak vydrzim, preliecime, az nebudem kojit...dala mi na predpis i balneum, cosi podobne ako to Oli.... a este masticku, ktoru mi namiesali, ale nebola som si po nu a mm som nepoprosila, kedze je to dnes divne medzi nami...

u lekarov mi bolo ,,uchvatne,, dietatko, ktore mi plakalo a mm, co sa somnou bavil len najnutnejsie x;o((( aspon, ze vysledky boli OK x;o)

no a pocas tej hodky, pred ortopedom, som volala neurologicke, sestricka, ze,ja si myslim, ze to bude mat odklad, ved je Olivka mala, no lekarka, ze jasne, kludne mozete ockovat, malicka je v poriadku, a treba uz zacat, ze ak chcem odklad, mozem poprosit pediatricxku. volala som i tej, lebo sme tak boli dohodnute, ze po neuro jej zavolam, a ona, ze, nech sa nebojim, ze nemju hlasene ziadne problemy, ze to bude Ok, i ina pediatricka mi pisala, ze nech dam malicku zaockovat, lebo v roku 2009 bolo najvyssie cislo cierneho kaslu na SK za posl. roky, a ze v tom ockovani je i to...tak ideme ockovat v pondelok medzi 13.00-15.00...kuPILA SOM I PANAdol sirup, odporucila pediatricka len pre istotu mat doma, no a ja zistim, z eje to pre deticky od 6kg x;o((((( tak uvidim, to mam len z obalu, este som letak nestudovala...

a preco sa mm somnou nebavil? rano som Olivku obliekala, tak zacala kusok protestovat, tak jej chcel z klotoca pustiti hudbu, no a pretocil to. a ja, ze si to pretocil? a on, ze ano...a ja, ze takze si to pretocil. abo tak nejak. vraj ho niekedy viem riadne prekvapit a pod. ked som zistila, ze sa somnou nebavi, aspon som sa opytala, ze co presne sa stalo...ze nejde o to, co som povedala, ale, ze ako som to povedala. tak som sa ho opytala, ci som nemohla byt podrazdena z Olivky, ze place, resp. z nej vystresovana....premna je tresom, ked Oli place...

taakze pekny den zamnou, ale len preto, ze som bola mimo domu doobeda takmer 3 hodky a poobede 2,5hodky...

mm si lahol...Oliv spinka na mne...ja kukam spravy, paq kuknem panelak. je tu strasny bordel, a ja nemam sancu upratat...je mi smutno...citim sa bezmocna. zajtra snad dojde garon a popestuje mi Oliv aspon 15 minut, nech aspon tak na povrchu upraccem x;o( ak nepride, skusim sesterku, ale tomu vela sance nedavam ;o(((

a jo, helicobakter..ze s anemusim bat, ze to sa slinami prenasa, a ze i keby, takk sa to roky formuje, kym sa nejak prejavi, ze t nie je ako virus, ktory sa za dva tyzdne prejavi x;o)) takze dalsia pozitivna sprava na adresu Oli

olifcek
21. apr 2010

macu ja by som si vybrala prostredne...ale tak, ja som na oranzovu moc x;o) a keby nie tie, tak zlte, cize prve x;o)

olifcek
21. apr 2010

mm, ze ziada len o trosku ucty, nic viac...ja fakt neviem, akym tonom som mu to pvoedala, ved je to len kus plastu, uz mame objednaney novy kolotoc, dokonca bude pasovat ta krabicka i na tento, takze budeme mat vlastne dva funkcne...a tiez si ho velmi vazim, tak ma boli, ze to nevie x;o(

olifcek
21. apr 2010

zuci mm druhe dieta chce, ale ja uz nie...netrufam si teraz, a am pocit, ze paq uz buem stara na dalsie...i s mm sa nejak odcudzujeme, ci co...resp. mam pocit, akoby sme surodenci boli...bodlo by mi, keby i Olivku dlhsie popestovat ako len par minut, ci polhodku x;o( ale je faktom, z eniekedy ju neutisi nic, len prso...

olifcek
21. apr 2010

dufam, ze sa dostanem do sprchy...

zoska
21. apr 2010

olif uff aky napinavy roman 😉
tak v 1. rade supeeeer vysledky, tesim sa 😵
a k tvojmu manzelovi...on urcite vie, ze si ho vazis...mozno keby mal lepsiu naladu tak sa ho tvoja poznamka vobec nedotkne, tiez asi bol vystresovany co vas dnes caka a ze malinka placka a kedze je odkazana len nateba, chcel trosicku pomoct a natocit kolotoc a este aj to mu nevyslo tak sa ho to asi dotklo...
mrzi ma ze se mali kvoi tomu taky den, ale ak ved si to vysvetlíte urcite a bude zasa svet krajsi 😉

maci, mne sa neskutocne pacia tie posledne 🙂 mozno ich objednam 😅

olifcek
21. apr 2010

zuci ako a kde Ta boli ta noha? mna neskutocne uz par dni boli clenok na pravej nohe a ja neviem z coho x;o((( ja kebyze sa dostanem k ortopedicke, asi by ma zastrelila...uz pred tehu som mala problemy z aktivneho sportu...teraz to uz musi yt katastrofa uz len z toho ako spim, ci z toho, ze som doteraz velmi vela sedela a kojila...

olifcek
21. apr 2010

zosi, dakujem x;o) pri precitani si Tvojich riadkov, mi vyhrkli slzicky...uvolnilo sa vo mne napatie...vidis? nedokazala somsa na to takto pzoriet...mm spinka, tak snad sa zobudi, kym ja odkvecnem od unavy, chcem sprchuuuu....

olifcek
21. apr 2010

jj, roman, sry, ale potrebovala som to, ved dnes som nekecala tu s vami a ani s mm, cize som to uz potrebovala.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre