Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
21. apr 2010

MACU opravujem, konecne som nasla, kde sa tie obrazky zvacsuju....jednotka sa mi paci, a aj margeretky milujem, cize toto by som kupila...

je to bezna cena? uz davno som nekupovala, tak neviem...a aj si kupim tu jednotku, resp. prvy link....

zoska
21. apr 2010

olif ved uz sme ta ocakavali 😉
som myslela na vas, ked viem ako si sa obavala tej neurologie...ale vidis...super to dopadlo
no si sa aspon takto "vykecala", mne to tiez strasne pomaha, ze mozem sem pisat ked mam aj radost aj starost 😉

zoska
21. apr 2010

olif to sme jej asi moc nepmohli, tebe sa najsor pci druhy link, teraz prvy a mne treti 😀

zoska
21. apr 2010

sorry za preklepy, pisem jak mongol 😅

olifcek
21. apr 2010

zosi ale druhy sa mi pacil bez zvacsenia x;o)) urcite som za prvyyyyy

veru, pomaha moct sa vyrozpravat z dna....

zoska
21. apr 2010

tak ja hlasujem za tretí, paci sa mi ta kombinacia a ak je to cena za supravu 2 perinove obliecky a 2 vankuse tk je to super, ale ak za jednu tak ani nem 😝

mala je uz hore a nema dobru naladu 😖 ideme kupat, papat a duuufam spat 😅

olifcek
21. apr 2010

joooj, ale co som chcelaaaa..este vcera, ci predvcerom? som pisala, ze Oliv si na rucky nepozera..a dnes? zmenaaaa...Oliv sa mi niekedy hra s prsom, rehuna sa na mna, taha bradavku, pusti, opat sa rehuna, no a vzala som jej bradavku, ze ee, nedaaam, a ona kuk na rucku a sup cielene do pusinky, chiii a par krat to tak urobila...ze sa uz na rucku i pozrela nielen ju rovno do pusy dala, chi...

andrea2603
21. apr 2010

olif 🙂 , už aj ja chcem také hranie, to sú najkrajšie chvíle 😵 . A super, že u lekárov všetko o.k.

zoska aj ja gratulujem, ešte aby sa maličkej polepšilo a môžeš si MD užívať naplno.

ja ani neviem dočítať zameškané, moja fakt cez deň nespí. napr.dnes 1.spanie od 11.00-11.30hod., 2. okolo 13.30hod. a to úžasné 3 minuty, potom od 16.30 do 18.00 a to na prsníku a teraz konečne zase drieme, tak snáď o chvíľku zaspí.

olifcek
21. apr 2010

adik das aj foto z krstin? ci uz su? idem kuk...

no Oliv tiez nespinka, teda kebyze nie je pr mne....ale, uz i v kociariku haja...aaaaaaa, dnes normalne, ze neplackala, ked som ju dala do kociara...divala s ana hracku na nom, a rehunala sa na nu, normalne som nechapala, hech x;0) a cestou na bus rano s tou hrackou kecala vo velkom a usmevy, ze wow...

andrea2603
21. apr 2010

kuk foto z krstín

olifcek
21. apr 2010

juuuuj, krasna jeeee 😵 😵

andrea2603
21. apr 2010

ďakujeme 🙂
Livka sa už tiež zabaví pod hrazdičkou a má 2 obľúbených plyšákov a tým bude toľko vykecávať 😀

janielah
21. apr 2010

Ahojte babky 🙂 co nove?

My sme boli trosku zaneprazdneni, lebo tu bola moja krsna z nemecka, tak sme si to uzivali 🙂

"Mame novy kocaaaar, strasne sa tesim, je to Teutonia, da sa klikat aj v smere aj v protismere jazdy a plne odpruzeny, s komorovymi kolesami a milionmi doplnkami v cierno orgovanovej farbe...uuuuuzasny je 🙂

Malinka nam spi uz osem hodin v kuse, takze pohoda jahoda, a uz sme si navykli aj doobeda pospat tie styri hodky na balkone, takze sa da vselico urobit doma 🙂

Oli, tesim, ze navstevy lekarov su ok 🙂 Zoooosi??? Aka obhajoba??? co mi uslo ??? 😉 gratulujem ???

Babky chcem sa vas opytat, nemate k dispozicii detske pesnicky??? viem ze ste sa tu daaaaaaavno bavili o nejakych....dakujeeeem 🙂

Zuci - krasne ste krstili 🙂

olifcek
21. apr 2010

adi, Oliv ma pod hrazdickou len jednu oblubenu, ale hned ju uz vyhlada, ked ju pod hrazdicku davame a patri ej posledny kuk, ked ju z nej vyberame, hehe x;o))) a potomeste zrkadielko 😵

andrea2603
21. apr 2010

aké malé hlúpučké sme si ich z pôrodnice doniesli a už majú obľúbené hračky a komunikujú a usmievajú sa 😵

olifcek
21. apr 2010

adi, veru tak..a uz nas i placom komanduju...oliv teda urcite, presibana je...resp., nerada robi, co nechce 😵

ahoj Jani, mas kociarik v albume? idem kuk...

adka daaavno si new foto nedal do albumuuu 😅

andrea2603
21. apr 2010

jani, tak to v dobrom závidím, že štyri hodiny. To ked raz Livka takto bude spať, tak ja si otvorím šampanské 😀

andrea2603
21. apr 2010

olif, nestíham 😀 , teda môj syn nestíha, lebo to jeho vždy poprosím, keď treba niečo s fotkami.

janielah
21. apr 2010

Andy, neboj aj u vas to pride, mna strasne tesi, ze spi celu noc, to je k nezaplateniu 🙂
a aj vy ste pekne krstili, to zasa zavidim ja...neviem, ako to zorganizovat, ako sa to robi...fuuu

oli, este nem foto, ale urcite budeee 🙂

andrea2603
21. apr 2010

jani, našťastie aj Livka spí v noci 😵 . Musíš ísť na faru sa nahlásiť a oni všetko potrebné ti povedia.
olif, už foto je v albume, tak teraz už môže ísť syn spať.

andrea2603
21. apr 2010

a spať idem aj ja, tak krásne sníčky mamičky a detičky 🙂

olifcek
21. apr 2010

adi idem kuk x;o)

mm stale spinka, takze, ed sa Oli zobudi, musim si s nou na rukach umyt zuby i vycikat sa tak..ale ak by sa nezobudila ani mimo mna tak i sprchu dam a snad i upracem...

olifcek
21. apr 2010

zuby umyte, vycikana..Olivka hajala, ale uz je sice tisko, no nespinka ale zuzle si pasticku....idemteda cosi porobit, kym je tisko, co mozno bude asi uz len 5 minut, ale itak..pa a bru noc

lolka
21. apr 2010

jani, aj ja mam kocik Teutoniu a som s nim zatial max.spokojna 😉 vanicka je bezova, ale sportova cast je hnedo-oranzova pasikava.

aj u nas sa uz haja, tak idem do sprchy a potom drichmat 😅
dobru noc vsetkym

maminnka
21. apr 2010

Jani, Lilka, aj ja mam Tetoniu 🙂 radost kocikovat, ze? moja je celocervena 🙂

Oliv, velmi sa tesim, ze ste tak dobre dopadli, ved Olivka ma perfektne vysledky vsade🙂 a To s manzelom sa isto urovna, take veci sa stavaju casto, ze si ludia neporozumeju a vacsinou ide prave o take banality... Zoska Ti to napisala velmi pekne, myslim, ze vystihla manzelove pocity... a to, ze mas pocit, ze sa vas vztah zmenil, je tiez normalka. Pod mna, nic tak zasadnym sposobom nezmeni partnersky vztah, ako prve dieta... drzim palce, aby si sa zasa tak usmievala ako pred 2 dnami 🙂

Andrea, krasna bola Livka na krstinach!

Macu, mne sa najviac paci ten 1. link. A dik za zaujimavy recept!

Zuci, ja si tiez myslim, ze pre deti je idealny vekovy rozdiel co najmensi. Je to sice trocha tazsie pre rodicov prve roky, ale potom neskor je to vyhra 🙂 A poviem Ti, ze dlho cakat je niekledy nebezpecne, hehe... my sme uz boli taki pohodlni, chvalili sme si, ako nam je uz dobre, dieta voac-menej samostatne... ze sa nam uz akosi nechceli ist znova do toho kolotoca. Ale potom sme si uvedomili, ze uz nmame dost rokov a ze je teda najvyssi cas, ak este chceme druhe dieta.

Zuci, krasne vecicky, ja sa rada kocham v tychto babetkovskych obleckach, uz osm dlho nic nekupila a asi ani nic nekupim tak skoro, ked boli zimne vypredaje, minula som na malu strasne vela penazi, tak toho bude mat dost hadam aj do 2 rokov 😀

Matesl a Martina, velmi pekne dakujem za prijemne popoludnie a tesim sa na buduce 🙂

maminnka
21. apr 2010

samozrejme, myslela som Teutoniu 😀

selyma
21. apr 2010

Babky, posielam vam otazku aj odpoved od anny g. Aby ste vedeli co mi poradila

Ahoj anna g. Prosim o radu. Velmi som sa tesila, ze budem svoje babo kojit a je mi zle z predstavy, ze by to tak nemalo byt, ze by som musela dokrmovat. Klaudika ma 2 meisace. V noci krasne spinka zobudi sa o jednej a piatej na papanie a zaspinka. Doobeda pokecame, ideme na prechadzku (cca na 4 hod.). Problem (aspom podla mna to je problem) je v tom, ze ked prideme z vychadzky tak je nekludna a papka aj kazdu hodinu a pol. Mam pocit, ze to sa mi vtedy nestihne otvorit dostatok mliecka. Prve minnutky saje, neskor je pri sati nervozna, odtahuje sa, znova cucne, prisaje, odtiahne. Kojim z oboch prsnikov. Tak ju dam na druhy prsnik a tak sa to opakuje. Znova na prvy prsnik, znova na druhy. Takto dookola to robim asi pol hod. potom sa ona asi unavi a pomaly zaspava na prsniku. Az vtedy ju mozem dat lahnut a uz sa len trochu pomrvi. Nechcem, aby hladovala. Uz to trva asi tyzden, ale neviem kolko presne. Cajik jej nedavam, aj ked do mna stale niekto huci, z to sa ma. Ja sa branim chcem len kojit.
Ja som vzdy chcela kojit, nechcem to stratit. Je to pre mna nepredstavitelne, aby som nedokazala svoje babatko nakrmit.
Prosim pomoz mi. Dakujem ☹

selyma
21. apr 2010

Odpoved

ahoj, nemyslím si, že ide o o hlad. Skôr o typickú podvečernú nervozitu. AKo si sama zistila - bábo je "lepšie", ak dobre spinká. Tak, ako máš prechádzku doobedu, tak by sa jej zišla ešte prechádzka poobede či podvečer. Myslím si, že ak sa Ti podarí pridať jej o 1-2 prechádzky viac, bude všetk lepšie. Je jar, ide leto, pôjde to ľahko. Také bábo môže byť vonku skoro celý deň. Ak máš balkón, terasu, záhradu - využi to a nauč ju spať vonku. Dnu deti spia veeeeľmi zle . Potom sú non stop pricucnuté na prsíčku a pôsobí to na ne ako hlad. Je ešte maličká, potrebuje takých výdatných spánkov viac cez deň.

selyma
21. apr 2010

Inak tesim sa. Vysledky z poradne + 2 cm za posledny mesiac a kilo navyse. To asi urcite nebude z nedostatku mliecka.
Takze 58 cm a 4800g. Nechcela som tomu verit, ked mi tu vahu povedala. tipovala som 4400, mm 4500.

alex
21. apr 2010

ahojte,
jani pesničky mám, tak ti pošlem mailikom, ak to pôjde.

zosi gratulujem k obhajobe. Si veľmi šikovná, keď sa pri tak náročnom dieťatku, ešte aj učiť stíhaš, no proste maminka na 1s* 😉

olif gratulujem k dobrým výsledkom u lekára, vidíš aká je Olivka šikulka.

andrejka malá bola krásna na krstinkách.

selyma, tak vidíš, malá krásne prospieva, takže mliečka máš určite dosť 😉

Juj, Jakubko mi dnes urobil takú radosť, tak krásne dvíhal hlavičku, keď bol na brušku. Síce ju neudrží veľmi dlho, ale myslím, že už len pár dní a cvičení a bude to super. Inak spinkáme pekne, vonku samozrejme najlepšie.

No idem ja do hajan, Jakubko spinká cca od desiatej, som zvedavá, kedy bude vstávať na papanie. Včera zahajal o pol desiatej a vstával o 2:40, tak uvidíme, či aj dnes toľko potiahne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre