Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
29. júl 2009

martinka: jo, i ja na take testy idem, zacinam zu teraz, a jo, doplacam 7eur x;o)

vsak je ta knizka uzasna? ziadne omacky a kecy, ale krasne vystizne opisane dolezite veci

zusika
autor
29. júl 2009

:( aj ja chcem knizku.... 😒
sa nehram....
mati, mysim, ze ak by si velmi chcela, mozes ist na to NT aj sama za seba, bez toho aby ta lekar niekam posielal.... ak mas zaujem, popytaj sa...pripadne dam cislo na Kramare, v Gin-Fiv je to platene - myslim

olifcek
29. júl 2009

ak ides bez lekara, vysetrenie stoji 30eur...myslim

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

olif perfektna je ta knizka pacil sa mi ten predhovor co ten doktor tam pisal na uvod kedy ides na tie testy asi skor ako ja potom napises co to vlastne bolo a na NT ides

zusika
autor
29. júl 2009

baby, mam este taku otazocku na vas....
oznamovali ste v praci ze ste tehotne? ak ano - treba to pisomne - tak aky obsah to malo - nejaky formular, tlacivo?
nebojim sa ze by ma vyhodili, to nehrozi, ale ide o to, ze uz nemusim tiesit priepustky - teda navstevy u lekara v suvislosti s tehu sa nezapocitavaju do tych 7 priepustiek za rok na ktore mame narok.....
hmmm?? ak nieco mate, poslete mailom?

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

zusika ja som od presova ja to mam na kramare trosku daleko a v presove potrebujem sprievodny listok od lekarky ja si myslim ze ak by sa jej mieco nezdalo tak by ma poslala zatial je vsetko ok tak naco stresovat

olifcek
29. júl 2009

jj, na NT idem x;o)

mmaarrttiinnaa
29. júl 2009

ja som v praci povedala ekonomke aj vrchnej sestre ako mojej nadriadenej ze som tehotna hned na zaciatku lebo ja som robila aj nocne a to nemozem povedala som to len ustne nepotrebovala som zidany papier ale uz som aj tak pn

zusika
autor
29. júl 2009

🙂 Mati, tak to je jasne....
ale poznamocka.... ono aj u mna je vsetko OK, ale doktorka nevie obycajnym ultrazvukom odhalit pripadne vady... Tym ta nechcem zneistovat ani stresovat, ja sa tym prave naopak, upokojim.... ale je to kazdeho vec....

olifcek
29. júl 2009

zusika: ja som to este nezoficialnila, ale urob to kludne osobne, nech si ofotia knizku a to je vsetko, ziadna ziadost sa nepise x;o))) a ano, potom mas narok na viac paragrafov, neplati na Teba, ze len 7 do roka, ale tol;ko, kolko potrebujes x;o) a ak mas zmluvu na dobu neurcitu, vyhodit Ta nemozu x;o) nie, be zodstupneho a zrusenia prac. miesta x;o)

zusika
autor
29. júl 2009

Olif, trosku sa mylis, pokial to neoznamis pisomne, tak to akoby neplati....a je dobre, ak je to podpisane aj zo strany zamestnavatela....

no nasla som toto:

(meno, priezvisko, bydlisko)

(Názov firmy)
Vedenie spoločnosti

V (mesto), (dátum)

Vec : Oznámenie

V súlade s ustanovením § 40 /6/ ZP Vám týmto oznamujem, že som tehotná.
Predpokladaný termín pôrodu je určený na .................

V súvislosti s termínom pôrodu je predpokladaný dátum odchodu na materskú dovolenku stanovený na ...................

Zároveň Vás chcem požiadať, aby mi bolo umožnené absolvovať všetky povinné lekárske prehliadky, ktoré mi lekár určí.

Ďakujem.

http://www.profesia.sk/poradna/zakonnik-prace/a...

zucana
29. júl 2009

a inak moj tiez vedel zmerat to prejasnenie lebo aj operuje a rodi a posobi aj v nemocke ale poslal ma este k lepsiemu specialitovi a najma lebo mi museli brat aj krv...tu v IT totiz neberu krv ako na SK ze kazda sestricka u lekara..tu mozu iba kvalifikovany lekari brat krv v centrach kde sa berie krv a v nemociciach

olifcek
29. júl 2009

zusi : pracujem na personalom oddeleni...a pisomnou formou to je uz ked predlozis kopiu tehu knizky x;o) tu musis dat x;O)

ale jasne kludne to urob tak ako pises x;O)

olifcek
29. júl 2009

ale ako to ma HR nastavene, tak to staci. mne vzdy staci len fotokopia tehu knizky, ktoru si sama urobim... 😉

idem na obedik, pa, zatial

cukruska1920
29. júl 2009

kde sa vsetky tulate??

zucana
29. júl 2009

setky obeduju 😠
ja som si spravila toast s rajcinkami 🙂

cukruska1920
29. júl 2009

ja pojdem tiez ale az neskor... som mala neskor ranajky tak este som hladna neni..ja som vcera robila zemiakove placky s masom ...a zostalo cesticko tak si spravim nacerstvo placky

olifcek
29. júl 2009

a ja uz tu x;o)

placky milujem, ale naposledy som z nej vracala, tak nechcem ani citit... ☹

cukruska1920
29. júl 2009

ofi...ja zjem vsetko co nezje mna...zrejme moje babo bude po ocinkovi ked ten tiez zje uuuplne vsetko 😀

olifcek
29. júl 2009

i nas tatko spapa vsetko, co mu urobim...x;o) nemusi len malo veci a babo tiez x;o))) no placky drahy lubi...mozno som ju len s veeeelkou chutou zjedla x;o)

cukruska1920
29. júl 2009

asi hej... ja sa teraz naduvam multivitaminovym dzusom...muz bol vcera na nakupe a kupil mi ..a je mnamkovy

olifcek
29. júl 2009

😉 sa mas...ja mam polovicku dalekooo....ale ved, uz sa zanedlho vrati x;o)

blum: doma lepsie i vam je lepsie? tak nech sekaju dobrotu laskavo x;o)

cukruska1920
29. júl 2009

tak on mi ani riad nedovoli umyvat... zlaty je 😀 som zvedava ci ma bude tak obskakovat aj ked budem mat velke brusisko...jaaaaaaaaaj nudim sa

olifcek
29. júl 2009

jj, i moj anjelik sa snazi, a to si pis, ze az budeme mat brusiska, tak sa budu duplom snazit x;o)

ja by som si sla zaplavat, ale drahy nechce nic riskovat...sice som nemala nikdy ziaden problem, ale keby sa stalo, drahemu by som tym ublizila...chjo

cukruska1920
29. júl 2009

mi ked sme boli na dovolenke tak sme mali na hoteli vonkajsi bazen ale neodvazila som sa ist kupat...radsej nebudem nic riskovat

zucana
29. júl 2009

moj muzik je priebercivy lebo je talian a niektore slov.vei fatk nemusi...ale aspon to mam easy lebo talianska kucyhan je easy... 😀

olifcek
29. júl 2009

cukru: ja by som sa odvazila, ale nie, ked si to drahy nepraje 😉 predsa len... co ak by... ale buduci rok budem chodit na krytu plavat, milujem to tam 😉 ja slniecko moc nemusim, preto kryta 😉

olifcek
29. júl 2009

zuci: jj, viem, kapustu nemusi, hehe x;oD

ja mam stastie, ze moja polovicka nie je narocna, co je uzasne 😉

cukruska1920
29. júl 2009

ja by som chcela chodit plavat s malinkym...len to je este daleka pesnicka...

olifcek
29. júl 2009

mne pride, ze to je hned, glg x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre