Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
22. apr 2010

no baby ale už je hore 😀

zoska
22. apr 2010

ahojte,
nasa noc v pohode a dokonca rano som ju uspala u mna v posteli a tahala do 8.30, z toho poslednu hodinu na brusku...potom sa zobudila a polhodinu so sebou hadzala a usmievala sa az potom chcela papat 🙂

adka- mala Livky je zlatunka 😉
baby , ktorym som nedakovala- tak vdaka za gratulky k obhajobve....este tie statnice zmaknut v juni 😅

jani- mala som v utorok obhajoby diplomky 😉
a mala super spava, boze to u nas urcite este nehrozi dlho 😝

leni, ja mm tie cipky homeo na koliku, my sme zistili ze to nie je kolika, ale kyselina tak mi ostali skoro cele balenie...chces? napis mi do IP adresu, poslem ti ich, mne su uz nanic skoda ich vyhodit, aspon takto pomozem, mozno vam zaberu 😉

zoska
22. apr 2010

kym som nisala predosly prispevk tak presla hodina...mala chytila strasny hysak az do bordova bola v tvari a az do straty dychu vrestala...normalne som nevedel co s nou 😒
teraz a tu hram na indiansku babicku a tancujem ritualne tance s mnducou a je klud 😀

alex
22. apr 2010

zoska juj, máš to ťažké. Ale za ten poklad to stojí, nie 😉

ja som malého dala na bruško nech dvíha hlávku, tak sme trošku pocvičili, ale ešte je unavený, tak je opäť v lehátku a zaspáva.

zoska
22. apr 2010

a baby mam trosku problem...mala najprv n brusku bojoval, ale dvihala hlavku, aspon na dve sekundy a skusala, ale teraz posledne 3-4dni vzdy zabori hlavu a nedviha, ani sa nesnazi a len reve, pripadne otoci nabok a kuka alebo zaspi 😕

dvam ju nabrusko 2-3 krat za den na par minut, ale je to cim dalej horsie...najprv som sa tesila ze budeme pekne dvihat hlvku, ale terz sa prestala snazit, nepomaha ani hrcka ani ja...hmm neviem co stym ☹

olifcek
22. apr 2010

baby, vase babatka na brusku asi nedvihju i zadocek, co?

inak, rano som dala Oliv na brusko, hned sa mi pretocila na chrbatik, hehe, ale asi opat len nahoda...x;o) ale jak sa z toho radovala, chi

zosi Oliv zatial moc manducu nechce, do kelu

olifcek
22. apr 2010

zosi, mne neurologicka vravela, nech davam oliv na brusko len ked ma naladu x;o)) neviem, ci kvoli pruhu, alebo proste ked videla,ako vystraja, ze to vtedy nema zmysel...

zoska
22. apr 2010

hrcka= hracka 😉
sorry pisem popri ritualnych tancoch 😀

zoska
22. apr 2010

olif, moja sa jeduje a dviha zadok...
no tazko je mi vystihnut naladu...budem musiet skusat 😨

olif, moja tiez manducu najprv nechcela, aj teraz place ked ju do nej davam...trosku trva kym tie nozicky naskldam tak aby netlacilo nic ju ani mna a potomzacnem pochodovat, tncovt, kyvat sa zo strany na stranu a to pomahha, uz spinka 🙂

janielah
22. apr 2010

zosi 🙂 tak super, ze to mas za sebou, uz len tie statnice 😅
mna cakaju za chvilu promocie, len neviem, co na seba, s tym zadkom obrovskym 😠

dievky a mate este niektora problem s hemoroidmi?

(Simonka stale spinka, nezobudili ju ani tie tanky, co chodia kosit travu a revu na celu Bratislavu 😠 )

katina2209
22. apr 2010

olif aj moj matko sa jeduje a dviha zadok ale vidis aku ty mas sikovnicu ze sa ti uz aj pretoci... 🙂
zoska musis sa natocit a ukazat ako tancujes tie ritualne tance 😀

katina2209
22. apr 2010

jani ja mam vnutorne hemeroidy lebo mam strasne tvrdu stolicu a nic mi na to nepomaha ani vela zeleniny no ak ked sa utriem tak mam obcas krvave a boli to ako slak ale ty mas asi vonkajsie ci?

janielah
22. apr 2010

no tvrdu stolicu mam aj ja, ale doteraz ma nenapadlo, ze to moze byt z vnut.hem. ... to sa len tym da zistit?

a ano, ja mam teda vonkajsie a natieram aj faktu mastou a nic, vobec nic....zostane mi to navzdy ???? 😢

alex
22. apr 2010

no a už som ho dala na balkón, doma nejako nevie dobre pospať, tak hádam mu vzduch pomôže.

A takto dvíhame hlávku:

alex
22. apr 2010

juj hemeroidy mám aj ja. Tvrdá stolica mi robí naozaj problém, tiež keď sa utriem, tak trošku krvička, ale natieram to masťou avenoc a trošku to prechádza sa mi zdá.

olifcek
22. apr 2010

zosi veru, sa tu rehunam, ked si predstavujem ako tancis, chi x;O))

zosi, kati, i vase deturence maju rucky tak pod sebou ako u alex? Oliv ich ma pozdlz tela, mam jej ich davat takto? takto je to asi jednoduchie pre babo, co? saq vyskusam x;) no pozdlz tela, viete jak to myslim, ze? a dviha sa mi uz i na ruckach, nielen na laktoch...snad to neva a je to len vyssi level...no dam jej najblizsie rucky tak ako u alex...x;o) mozno tak zadok dvihat nebude x;o)

dakujem za reakcie, aspon viem, ze je to normal a nie je to nic, na co treba rehabilitacie nejake...ved uvidime o mesiac, ci toto sledovala neurologicka x;o)

olifcek
22. apr 2010

ja mavam len niekedy trosku krvicky na papieri, nic ma neboli, tak to nejak neriesim, snad nerobim chybu...v nemocke, pri klystire mi vravela sestricka, ze mam kusok vacsiu zlatu zilu...

zoska
22. apr 2010

alex ako krasne dviha hlavku 😵
juuj a to ste od nas mladsi, nam sa este takto vysoko nepodarilo...ona si tie ruky hned da daleko od tela ☹ no nic musime trenovat...

kati dnes som natocila video ako mala rano krasne sa zobudila a usmievala sa a ja koza som to cele omylom vymazala...skoda ze s sem nedaju pridat videa...no ale ritualne tance radsej ee, to by ma do kazajky brali 😅

uz som oskrabala a dala varit zemiaky a mala stale drichme v manduce 🙂

zoska
22. apr 2010

som dalsia do klubu hemoroidov, pouzivam avenoc mast- je homeopaticka a je to lepsie trosku

njonja
22. apr 2010

Ahojte dievcata...Som tu znova po kratsje odlmke..a prebdenych nociach... Paty sa strasne puci a tlaci ho brusko posledny tyzden, takze od druhej v noci sme stale hore ☹ Uz padam na hubu ☹( esteze nieked moj partner vstane v noci a pomoze mi...
Leni, citala som, ze mate koliky - mi sme mali tiez - veeeelmi zle, bol casto az modry od placu a nedal sa hodiny utisit. Zbavili sme sa ich takto:
1.niekolkokrat do dna cvicenie s nozickami a rucickami (to rozhybe crievka a oni lepsie pracuju)
2. kojit s prestavkami na grganie (tak 2 prestavky za kojenie) a davat mu papat ked este nie je celkom hladny, potom tak hltavo nepapa a nenapapa sa vzduchu
3. vecer masaze bruska mastickou vetrovou (v lekarni)
4. masaze noziciek tam, kde su body bruska a koliky
5. teplomer!! Som vzdy davala malemu na vykakanie do ritky teplomer, vacsinou vyslo same spanene hovienko - to tie vzduch, ktore vlastne robia koliky (a nenavykol si na to, cize obavy nemusis mat)
6. po dobrom vykakani som mu davala pol cipku z kminu ( dostat ho v lekarnach v rakusku a nemecku - aj tu v Hainburgu) - Wella Carum Carvi Kinderzäpchen (je to prirodny produkt a krasne z neho v noci prdkal)
7. a najnovsie davame Sab Simplex 10 kvapiek pocas kazdeho kojenia a neviem si to vynachvalit!
8. a zabudla som - davali sme pravidelne pocas celeho dna teplu gumenu flasu na brusko - to tiez rozhybe crievka

Dufam, ze ti to pomoze, je to strasne, vidiet babo tak plakat a trapit sa!

kika58
22. apr 2010

ahojte maminky
zoska gratulujem ku statnicam, si velmi sikovna, dokoncit skolu a starat sa o mimino, som mala co robit s ucenim nie tak este starat sa o babetko, to teda klobuk dole pred vsetkymi co to takto zvladaju
ste sa ti bavili o druhom babetku, ja sa zaoberamtou myslienkou, ze kedy to bude najlepsie ale tiez tak palnujem az ked Ivanka bude mat aspon 2 roky, alebo ked uz nebudem musiet aj ju prebalovat, s mm sme sa bavili o tom on povedal, ze to nechava na mna ako sa bude mcitit ale ze rozhodne chce aj druhe babetko a aj tretie by chcel 😀 😀 no to by musel tiez viac pomahat, teda on sa aj snazi ale pravda, ked je mala nervozna nic ine ako cece ju neukludni a s tym on zial nedisponuje 😀 😀
salex, janielah ste sa bavili o heneroidoch, mne po porode tiez vybehol jeden von, nikdy som to nemala som nevedela ze co to je... ale poradili natierat mastou a davat cipky a asi za 2-3 tyzdne sa stiahol a dnes uz nemam ziadne problemy s tym a tiez som pouzivala tu masticku faktu a aj cipky, takze kocky to by sa malo upravit
olifcek sa tesim s tebou z dobrych vysledkov, malicka a hlavne jej mamina je statocna
moja Ivka hlavku krasne dviha hadam uz od 3 tyzdna aj dr chvalila, ze ju dviha ako 3 mesacna, je velmi ziva a cula ale je drobnejsia, moc nepriberame
ked sa narodila mala 3100 g a po 6 tyzdnoch 3750 ale nic nam na to dr nepovedala, tak sa kojime a apetit ma skvely, tak to hadam dobehneme
inak to ze moc nepribera sa neni co cudovat,bolieva ju brusko to tak velmi kope nozkami a uckami, ze neviem kto by pribral z tolkych nabehanych km 😀

njonja
22. apr 2010

Alex -nadherne ti dviha hlavicku!!! To sa nam moze len snivat..Ale cvicime,cvicime, tak snad jedneho dna..

Oliv, gratulujem k neurologovi a klbikom🙂 Sikulka!

alex
22. apr 2010

olif ja som mu tiež ručičky tak nedávala, ale kamoška mi poradila, že to takto a hneď mu to ide lepšie, takže skús tie ručky olivke takto dať.

njonja
22. apr 2010

Zosi, gratulujem ku obhajobe, este statnice a ms to v suchu🙂 Aj tak je to uspech, takto dokoncovat skolu s malym babatkom!

Kocky, ako ste zistili, ze mate hemoroidy??

K tomu druhemu babatku - chceme aj my co najskor, ani nie tak koli detom, ale koli mm, je o dost starsi, takze aby si ho deti uzili a on ich v plnom zdravi 🙂

Ozaj, neviete mi odporucit, kde sa da kupit dake pekne oblecko pre maleho? Planujeme svadbu v polke juna a neviem, co mu obliect..A tie kosele a kravaty pre malych mi pripadaju blbe, dietatko by malo byt podla mna oblecene ako dietatko, nie ako karikatura dospeleho.... Takze hladam nieco svetle chlapcenske a detske... Asi mam vysoke poziadavky. ☹

olifcek
22. apr 2010

ali, ja ked Olivke chytim zadocek, nadherne dviha hlavku, uuplne vysoko, nielen hlavku dvihne, ale i trup...no ale ako pises, skusim tie rucicky, mozno to pomoze dvihat len hlavku a zadok ostane na posteli x;o)))

kikus, mamina statocna nie je, ale Oliv veeelmi...i ked...mame 4 mesiace, malicka je ako dvojmesacne babo, no krici tak, ze ju nik neprehliadne, hehe x;o))

kika konecne niekto, co pribera pomalsie x;o) aspon viem, ze je to fakt ok...x;o)
aj ked vraj Oliv pribera krasne, no ale neviem, ci i teraz, ci to nejde kusok pomalsie posl. 3 tyzdne...uvidime

njonja dakujem x;O) neurologa som sa fakt bala...citala som tu v temach, ze predcasniatka mavaju svalove distrofie a pod....

ked sa podari, odfotim i ja Oliv ako dviha hlavicku x;o))

zoska
22. apr 2010

njonja , kika dakujem 😉

njonja- s tym obleckom asi neporadi, skus male obchodiky s detskymi vecami, mozno nejake cocodrilo aleb take specializovane- tam by mohli mat...
a hemoroidy som zistila ja osobne tak, ze pri stolici som mala dost bolesti a po utreti bolo na papieri trosku krvi

kika, tak super ze mala je sikovnica ... 😉

kika58
22. apr 2010

kocky aj vam sa deturence rehocu nahlas? vzdy sa pozeram ze co sa deje a Ivi ma pusinku od ucha k uchu a rehuna sa nahlas 😀 😀
no dnes vypada ze je krasne pocasie tak vybehneme na spacirku, v kociku mi prespinka aj 4 hodky v kuse, to sa jej moc moc paci

zoska
22. apr 2010

njonja
http://www.coccodrillo.sk/

http://www.emade.sk/shop/

viac ma nenapada...ale zuci a maculik nakupovai aj v benettone, mozno aj tam by sa dalo...ja neviem ake tam maju veci

olifcek
22. apr 2010

njonja skus www.dudel.sk, mozno cosi najdes i tam...

kika Oliv sa smeje nahlas tiez x;o) ale to uz v inkubatore zo sna robievala x;o) sestricky sa smiali, ze je to spokojne babo ;)

olifcek
22. apr 2010

inak mamickovske veci fakt drahe moc...tolko niesom ochotna na seba dat...radsej vyhrniem triko, nakojim Olivku tak a cosi pekne jej kupim x;o))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre