Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
22. apr 2010

Olivku asi cosi ustiplo do druheho palceka na nozicke ☹ ma tam taky akoby pluzgierik, ci po ustipnuti...chjo...ale ked som jej to chytala, nebolelo...len nechapem, kedy sa to stalo x;o( moze to byt i z oblecka? ze nejaka nitka ju tam drazdila?

maminnka
22. apr 2010

Olif, uvidis rano... ked ju to neboli, tak to asi bude len niecim podrazdene.

maculik
22. apr 2010

zuci, no trochu hej, ale ved tam maleho len prebalujem 🙂
maminka, diky za info, super 🙂
olif, no niekedy hej, ale takto vecer, ked uz je jeho cas na spanok, ´tak nie. Ale musim pockat, kym ma uz ten hlbsi spanok a az vtedy ho supnut do postielky.

adelka nejako zle spi, uz 3x plakala, ma nejake cervene licka a kasle, dufam, ze zase na nu nejaka choroba nejde ☹

ja som prave dovarila obed na zajtra a papam a pojdem spat. Dufam, ze bude dobra noc...

zoska
23. apr 2010

caute maminy,
Nelka si urobila o 4tej budicek 🙄
nejaka je umrncana, a zakaslala rano, aj sople som dolovala 😕 ☹ dufam, ze neprechladla lebo co dokelu 😔

teraz ju mam v mnduce, uz si na nu zvykame...vcera sme ju radne vyuzili a dnes zasa posl. zachrana...pekne tam zaspinka po 2-3 minutach, ale furt este reve ked ju tam davam...

juuj baby som jak mrtvolka zasa, vcera bola super noc aj den a dnes toto aaach

leni,
kyselina vyzera tak ze babo straaasne place, pritom je napapane, prebalene odgrnute a pr ogrgavani mu vybehne do pusiny mliecko aj s kyselinou a spoznas to podla kysleho zapachu z pusy....my sme to mavali casto, ale teraz je to uz lepsie, pripada mi ze mala si uz na to aj trosku zvykla, lebo obcas aj citim kyselinu a ona moc neplace 😅
nechces tie cipky? ci uz si si kupila? kludne napis, poslem ti ich rada 😉

blumka
23. apr 2010

dobre rankooooooo..ja som sa taaaaaaak dobre vyspala..sla som spat s terezkou uz o osmej, Juli uspal manzel, potom ju doniesol do postielky, ani neviem kedy, zobudili sme sa 2x o jednej a o stvrtej, napapali a spali dalej, vsetci traja v manzelskej posteli 😀 a budicek byva u nas medzi pol siestou-pol siedmou 😉

maculik, dufam, ze adelka nebude chora akurat teraz co s nimi si sama....to budes mat zaberak...
ja nakoniec nebuem sama s detmi, vcera tu bola svokra na kavu a akurat sme sa bavili s mm o tom, ze sa mu tam samemu nechce ist a ona ze preco nejdem aj ja, ze ona nam postrazi aj obe deti....tak sa toho mm chytil, hned volal znamej co nam brava Terezku ked niekam ideme a ona cela natesena, ze jasne, ze nam vezme Terezku na tu jednu noc, tak teda ideme s mm na oslavu a deti sme zas rozhodili 😀 a oslava je zajtra nie dnes...mm to poplietol 😀

zoska
23. apr 2010

blumi ty agent provokater 😀

blumka
23. apr 2010

zosi 😉 ved uz si aj ja zasluzim, ne? 😉

zoska
23. apr 2010

jasne 😉 ja si este pockam a potom sa budem tiez tak vytesovat ako ty 🙂 uz teraz sa na to tesim 😀

idem malej zmerat teplotu, nejak sa mi nezda... 🙄

blumka
23. apr 2010

zosi, dufam, ze vas nechyta choroba 😕
u nas to vyzera ze pri juli budeme mat postielku na ozdobu, vzdala som pokusy ju dat spat do jej postielky, sice spi ale strasne zle, pri mne sa jej 100x lepsie 😉

zoska
23. apr 2010

tak teplotu nema 😉
ale ma strasne plny nostek pocujem ako jej to chrapci hlboko v nose, to co bolo na zaciatku som vybrala a dala libenar a stale funi...myslite ze u takej malej mozem pouzit uz vysavacovu odsavacku...doteraz som sa bala 😕

Nelka spava v postielke v pohode, ale poslednu spankovu fazu nadranom spva so mnou v posteli a vtedy aj dobre potiahne aj tri hodky, ale dnes nezabera nic
teraz je na brusku a kuka ...zistila ze na brusku sa da aj len tak lezat a nemusi dvihat hlavicku tak na mna kasle...juj dufam, ze je to o.k. a ze to casom pride, lebo ruky dava daleko od sebe vypina sa na hrudniku a dviha zadok...ako tak husenica...nemam z toho dobry pocit, hlavne ked uz takmer vsetky vase deticky drzia hlavku aspon chvilku ☹

blumka
23. apr 2010

zosi, v pohode uz odsaj vysavacovou, vobrc sa jej neboj...juli bola prvykrat chora ked mama 5 tyzdnov, vtedy sme odsavali 2x denne a aj teraz odsavam tak raz za dva -tri dni lebo je zasoplena 😉
ked ju davas na brusko rak jej das rucky hore, vedla hlavky a ona si ich sama da dolu?

hajdylca
23. apr 2010

zosik, maculik dufam ze budu tie Vase princezne zdravucke...
zoska moj maly tiez vstal o pol 4 napapal a zacal kecat, po chvilke hladal papu, tak som si povedala ze toto nie, ze skusim ist na loptu, tak po polodinke vytrvaleho hopsania prisla odmena- zaspinkal a o 5:15 uz pytal papat, tak som zobudila manzelika ci ho neprebali 😝 no a papal do 6 a odvtedy sme hore, spokojne sa vykakal- ja som ho mala zabaleneho v deke tak som nevidela ze kam to az islo, ja so mu este s nozkami cvicila, dala ho do lehatka isla som sa ja najest a az potom prebalit, a moje zlatee to malo fakt az v ponozkach 😲

mami Ty si manducu poziciavala cez tu eskrinu? dlho si na nu cakala?

zoska
23. apr 2010

blumi tak skusim vysavacom, snad sa jej ulavi, len herecka na tom bruchu zaspala 😅

ja jej dam rucky ku hrudniku blizsie aby sa jej lepsie drzalo, ale ako sa jeduje tak si ich da dalej, nevystrie ich popri tele, ma ich stale pokrcene, ale daleko od hrudnicka

hajdy, ja som tiez odmietla dat 4ty krat po 20min. zasa prso...supla som ju do manducy a zaspala, fitloptu nemam, lebo v ramci maleho priestoru som ju supla k nasim,a tam ju ale prudko vyuzivam 🙂
no a to kakanie...ked sme isli utorok do BB na obhajoby, tak rano ju nosil muz na odgrgnutie tak sa pokakala, ze jej to tiekto z plienky po stehne cez dupacky az na mm a v BB poobede to ise...dvarazy za jeden jen to mala vsade, neviem kde sa to v nej vzalo...a uz viem kedy ide kakat, ona vzdy predtym urobi taky zvuk, taky akoby dlhyyy vzdych a hned za tym kanonada 😀

zoska
23. apr 2010

ty brdo, tak teraz V SPANKU ju daco vyrusilo a jak zdvihla tu hlavu 😀 teliatko moje 😀

hajdylca
23. apr 2010

zosik mi sme vcera skusili dat tie rucky krpcovi uuuplne pod neho- tak ako alex vcera davala foto, a tak mu to islo lepsie- keby bol na rovnom a napapany tak by i vydrzal, ale mm sa k nemu hodil na postel a drobcek sa prekotil na bok 😖
nas maly zacal kakavat rano, a tiez vidiet ze tlaci 🙂

blumka
23. apr 2010

zosi, tak jej rucky stale napravaj..ked ju das na brusko, daj jej ich hore ako najviac sa jej budu dat vystrete, ona sa na nich raz vzoprie a zdvihne tu hlavu a ked ich bude davat dalej, tak jej ich posuvaj 😉

matesl
23. apr 2010

ahojte babulky,

tak vcera sme sa s Matkou do toho ich auta pomestili aj s 3 detmi a autosedackami a konstrukciami na kocik...tak sme trosku posmejdili v avione, dali v mekaci obed, mne sa tam maly pokakal...nastastie kakal rano tak nebolo vela 😅

zosi. kolo a ako davas ten libenar? moj maly tiez chrci niekedy tak by som mu rada uvolnila tie zmiesane hlieny z mlieka a soplikov

baby, jak maleho prinutit aby nezaspal na prse a poriadne sa napapal a potom si zdriemol..takto chvilu cucne, zaspi a dokola 😠

zoska
23. apr 2010

hajdy som si predstavila ako sa tam ten tvoj muz hodil 😀
blumi, dikes, budeme skusat a trenovat!
mates, najprv som davala tak, ze som nakvapkala na vatovu tycinku a vytrela nostek a teraz surovo kvapnem jednu kvapku do kazdej dierky...obcas sa pri tom ndychne tak jej to zbehne az do krku, ale pomaha to...ale takto zasoplena este nebola 😒

olifcek
23. apr 2010

kuk

matesl, ked zacne zaspavat, stlacaj mu prsnik, mliecko pojde silnejsie a on bude papat x;o)))

my uz po kupkaniiiii x;o) a mame omnoho lepsi kolotoc, nez ten prdtym, chi...

inak..ja neviem dat olivke rucky tak ako ich mala alex, ked je na brusku malinka...nejde to...chyba?

zosi neboj, ziadna chyba, len sa malickej este nechce x;o) vidim na Olivke...niekedy krasne dviha hlavku, inokedy akoby jej odrazu otazela o 100kg x;O) niekedy sa rehuna, inokedy rev...

dufam, ze Oliv nebude nervacka x;o( i neurologicka napisala do spravy, ze dieta na vysetreni nervozne...snad ma pravo byt nastvana, ked sa s nou robi, co ona nechce..

martinaj
23. apr 2010

ahojte 🙂 tak maly dnes zatial nevracal 😀 snad som to nezakrikla
po dlhsom case som ho kojila a dala gastrotus....... 😉 a zaspal 😀

zoska
23. apr 2010

olif, to je nejaka hovadina pisat ako sa spravala pri vysetreni 😀 chcem vidiet kolko deti ma pri neurologickom vysetreni dobru naladu 😝
mi to pripomina ako prepustacie papiere z porodky- nalada mamicky- normalna- depresivna- smutna- placliva...mne napisali ze normalna, ale ake baby blues som ja mala to vedel len mm 😀

zoska
23. apr 2010

marti super 😉 sa tesim s tebou...nech to ide tak aj dalej 🙂

olifcek
23. apr 2010

aj mne tu Oliv zaspava...ale pricucnuta je statocne...a dudlikuje, chi

olifcek
23. apr 2010

zosi veru, i mne napisali, ze ok, ale pritom som nebola moc OK...i ked, pri prepusteni som uz bola nad OK 😵 😵

a i ja si myslim, ze je somarina dietatku take pisat, ale lepsie, ekd pocujem / citam, i od vas vas nazor x;o)

olifcek
23. apr 2010

inak, pri kupkani sa nam ,,podarilo,, kusok namocit tvaricku, nastastie Oliv neplackala x;o)

ja ked ju kupkam, tak ju mam najprv na chrbatiku a potom ju otocim na brusko, jasne, ze ju drzim na rukach, ale tentokrat som dala kusok nizsie ruku a Oliv jak na potvoru pustila kusok nizsie hlavku...ale vodicky sa nenapila, myslim aspon, len ocicka mala od vody, hech x;o)

blumka
23. apr 2010

mne napisali do prepustacej spravy tiez nieco v tom zmysle ze ok, a moj muz sa smial, ze im ide povedat ako mu revem do telefonu kazdy den 😀
olif, ja myslim ze alexin jakubko si tie rucky tak uz sam poskladal, moja juli ich ma najprv pri hlavicke, z tej polohy sa nadvihne a potom uz si da ruky ako chce, ked ich dava dolu ja jej ich davam nasilu hore a ked ich dava pod seba tak ju nechavam, lebo uz parkrat sa stalo ze jednu si dala pod hlavu, druhu vystrela, odrazila sa a prevratila na chrbatik..tak nech trenuje
teraz spi uz hodku a pol na balkone, stihla som dat prat aj povysavat polovicu bytu, super...terezka je u babky, dnes ide s mm ku kardiologovi, tak drzte palce nech to je ok

olifcek
23. apr 2010

blumi, veru, budem drzat palce...i ja s oliv pojdeme o mesiac na kontrolu kardio...tiez ma selest, ale vraj ten neskodny a vraj to este moze byt uplne ok, ze to u malickych deticiek je tak bezne...tak uvidim, glg

zoska
23. apr 2010

blumi na som to skusila vystriet tie rucky a mala krasne zdvihla hlavku, sice len na chvilku, ale super, pekne vysoko 🙂
drzim palce Terezke, nech jej to dobre dopadne 😉

matesl
23. apr 2010

diky za rdy,

zosi a ked malej prichytis ritku? mojho maleho tiez hlava prevazuje 😀

olif aj mne sa to uz podarilo, ze som ho trochu potopila, bol taky prekvapeky 😅

baby mna depky plac chytil az doma, ked maly reval.. a ja s nim

moj maly je herec, zaspal na rukach...prelozila som ho a teraz sa premaha aby nnezaspal..ale aj tak zaspava 😀 😀 😀

a robia aj vase deti ze sa chvilu nahlas rehocu, potom zaplacu a zas rehot?

olifcek
23. apr 2010

matesl 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre