Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
24. apr 2010

Zuci, myslela si arkady? no a krasne fotky, mne sa velmi pacia ciapocky a celenky, co davas Viki 🙂
Alex, naozaj ukazkove cisla 🙂
Matesl, zabudla som: to ste fakt dobre, ze ste to do toho auta napratali 🙂 ja som povodne myslela, ze beriete aj vanicky, ze to sa preda nemoze vojst... 🙂 A pokupili ste, co ste chceli?

Nasa telku nepozera, aj ta si myslim, ze tak daleko este dobre nedovidi. Za to syn by pozeral rozpravky od rana do vecera, musime to regulovat. Detske kanaly su dvojsecna zbran.

maculik
24. apr 2010

Dobre ranko 🙂
Vcera som vas docitala, ale uz som nepisala, lebo akurat sa zobudil maly na papanie.
Adelka v noci dostala teplotu, 37,8 mala, rano tiez. Aj kasle, porazi ma, ak zase na nu nieco lezie. Takze asi ani von nepojdeme, pritom hlasia slniecko a 21st ☹ Ale mozno poobede, ak sa zobudi bez teploty, tak pojdeme, uvidim.

zoska
24. apr 2010

ahojte 🙂
mala zaspala uz o 20.15 (kedze noc predtym takmer nespala)
a fungovali sme tak ze som nakojila, prezvonila mobilom mm, ten prisiel zo spalne zobral si malu nosit na grganie a ja som sla spat do spalne...on ju ulozil do postielky lahol si na postel v izbicke a ked sa zobudila prisiel po mna ze krmit treba....takze som len krmila a spala a som konecne trosku vyspata 🙂
ideme do mesta na obed, mm si ju potom vezme kocikovat a ja sa vratim domov ucit 😒

maci juj, co to ta adelka zasa chytila kuriatko male ☹ nech jej to rychlo prejde, drzim palce

zuci Vikinka je uz riadne slecna teda, pekné fotky 😵

alex gratulujem, myslim ze ty jedina si sem nepisala ziadny problem s malinkym, vzdy len prides vysmiata ako slniecko, ze maly je zlaty a pekne papa a spinka...no uzasne dietatko zdravucke dobrucke...tak to ma byt 😵

myslela som vcera ked som bola taka nevyspata na logi...uz sa dlhsie neukazala, comu sa ani necudujem... hadam sa mau dobre 🙂

deda
24. apr 2010

ahojte,tak ja som asi tiež ta štastna,maly papa cez den každe 3 , 4 hodinky a vecer sa napapa po kupani a o pol osmej je jak omačka....zaspi a zobudi sa o 3:30 a des dokonca o 4:30 takže spal v kuse 9hodin parada....dufam, že mu to aj zostane....musim fodiť niekedy nove foto....obdivujem vas že mate stale čas sem prispievať....ja si ho nejak neviem najsť...a to malinky je fakt dobručky...

olifcek
24. apr 2010

bre raanko

olifcek
24. apr 2010

uz tu budem kuspok pomenej x;O)) doobeda budeme buvat, paq papanie, a paq snad vonku a paq prikvitnem x;o)) inspirovala ma janka vcera x;o)

blumka
24. apr 2010

zosi, konecne aj pre teba dobra noc 😉 a chvalim manzela, ze tak pomaha 😉

zucana
24. apr 2010

juj babce to bola noc....sice sme spali do stvrt na dvanast ale zaspali sme o pol dvanastej s tym,ze som ju zacala kojit o stvrt na jedenast...zjedla tolko ze som si myslela ze jej to vystaci na tyzden a ona sa o 3tej zobudila na jedenie a potom plakala lebo mala plny nos...tak sme sali ale nic neslo....potom na mne zaspala a musela som byt na nej nalepena v postielke a drzat ju a spala.....potom o 5tej strasny plac opat asi soplik.....nic neslo vysat...zaspala na mne a potom sa zobudila o 8smej na jedenie mala zasa soplik nic neslo vysat....a potom vedla mna spala sem tam zaplackala na prdiky do 11.15 rano som chcela este sople odsat a uz nic nema.....
takze tak...
zosi som rada ze si sa vyspinkala...olif pekne si si to nalanovala tesim sa a suhlasim....
baby krasny vikend prajem...ja este pridem ale 😉

olifcek
24. apr 2010

tak pa, pridem v podvecer, precitam vas a popismenkujeem

zuci 😵

alex
24. apr 2010

ahojky, u nás v pohode noc. Síce malý zaspal o deviatej a už o pol jednej bol hore na papanie, ale potom vstával až o pol siedmej ráno. Potom ešte zahajal a o pol desiatej papal a o dvanástej a teraz hajká v lehátku.
Zosi ďakujem, je fakt, že Jakubko je naozaj kľudnučké bábätko, aj keď zaspávanie mu robí problém, ale na to sa vôbec nemôžem sťažovať. Keď si čítam koľko trápenia máš ty, tak toto je naozaj nič. Strašne ťa obdivujem, že pri tom všetkom sa ešte aj učiť stíhaš.

alex
24. apr 2010

jááj a ešte som sa zabudla pochváliť, Jakubko bude v májovom časopise Dieťa, v rubrike Vitaj drobček. Som poslala fotku a keďže môj manžel pracuje v tlačiarni, tak už mám časopis doma a foto je tam 😵

blumka
24. apr 2010

vidno ze je dnes krasne pocasie, nikto tu nie je 😀
my sme dnes cely den vonku, malicka sice spinka ale zas ju trapia prdiky, no ale co uz, zajtra snad bude lepsie...
Terezka sa este blazni vonku, ma tu dvoch kamaratov, skacu na trampoline, mm jej urobil pieskovisko, tak sa hraju aj tam, behaju po dvore, hraju futbal..no dnes odpadne uz asi pri veceri 😀
o dve hodky odchadzame s mm na oslavu do Bardejova, zas budeme mat noc bez deti, aj sa tesim vypnem trosku aj sa bojim ako to hlavne Juli zvladne bez mamky, a hlavne ako potrapi zasa svokru 😅
tak padam sa chystat, majte sa, zajtra sa ozvem 😉

maculik
24. apr 2010

ahojte 🙂
tak my sme doobeda boli hodku von, ale teraz nejdeme, aj ked je krasne. Adelka ma zase trochu zvys.teplotu a je dost umrncana, odkedy sa zobudila. Nemam rada, ked takto pisti. Z nicoho nic zacne mrncat, na vsetko, co sa jej spytam, je odpoved dalsie mrncanie, no na porazenie...
Petrik spal doobeda len chvilu v postielke, tak ked sa zobudil, vzala som ho do manduce a isli sme na tu prechadzku. Prvych 10min reval, lebo chcel sa pricucnut a zaspat tak, ale predtym grckal, bol prejedeny, tak som mu nedala, lebo by bolo len horsie. POtom zaspal na zvysok prechadzky. Od pol12 nespal, pekne sa hral, bol v lehatku, kym som nakrmila a ulozila Adelku, no a potom uz ho to tahalo spat, ale akosi sa stale branil a ked mi nakoniec o 2 zaspal na rukach, tak sa hned zobudil, ked som ho prekladala do postielky. V kociku na balkone tiez len 20min obzeral kocik, spat nechcel, az teraz mi od unavy zaspal na rukach a spi v Adel.postielke, kedze v obyvke ona mrnci...

Manzel mi uz volal, ze rezervovali nejake ubytko, tak sa tesim. Nie je to sice na plazi, ako som chcela, ale ved budeme mat prenajate auto a je to len 10min od plaze. Aj tak na plaz nepojdeme kazdy den.
A uz je o chvilu v Mnichove, tam bude chvilu cakat a o pol7 prileti, tak pojdeme prenho.

Blumi, uzi si oslavu, celkom Ti zavidim, ze sa mozes takto odreagovat. Ja som akurat manzelovi v stredu hovorila (ked tu stratil nad Adelkou rano nervy, ked mala blbe rano), ze on moze hocikedy od deti "vypadnut", ale ja som v podstate 21mes v kuse s detmi (teda, ze ani jednu noc som nestravila bez dietata). Lebo aj ked som bola v nemocke bez Adelky, tak som uz mala zase Petrika. A Adelka zacala z flase pit az v auguste na Sk, potom sme isli sem domov a tu ju nema kto k sebe vziat.
Teraz to bude dalsich par mesiacov, kym budem kojit Petrika, co budem v kuse s nim.
Niekedy mam dost, aj by som chcela vypnut, ale ved aj to pride 😀

alex, super, som zvedava, Mama a ja uz sice neodoberam, ale teraz doma si kupim a pozriem 🙂

zoska, prijemne ucenie, nech Ti to dobre pali 😉 Super, ze manzel v noci tak pomahal, aj si na to ucenie lepsie oddychnuta.

co sa tyka telky, my nemame, teda mame, ale nemame zapojenu, pozerame len dvd a video kazety. Adelke tak 1-2x tyzdne pustime Teletubbies alebo Elmov svet, ale vydrzi pri tom len chvilu.

No ja koncim, idem do kuchyne, lebo mala tu mrnci uz 15min v kuse a vobec sa so mnou nebavi, uz ma zacina z toho boliet hlava, tak ju tu necham chvilu, nech sa spamata. Som myslela, ze sa budeme spolu hrat, kym Petrik buva, ale nema zaujem o nic, co som ponukla a zacala robit 😒

Tak pekny slnecny dnik. A o 5dni o takomto case uz budem domaaaaaa 😵

maculik
24. apr 2010

ups, zase som sa rozpisala 😅

olifcek
24. apr 2010

kukuk, idem docitavat

olifcek
24. apr 2010

ali, paradicka, tabulkove babatko 😵

mami neviem, ale oliv vidi cez celu miestnost uplne v pohode x;o)) myslim, ze i Tvoj drobcek x;o)

macu ako adelka? i teraz je este umrncana? super, ze auticko budete mat, pomoze x;o)

zosi super, ze sa mm tak snazi pomahat x;o)

deda no ja niekedy nemam na vyber x;oD le uz budeme inak fungovat, takze budem tu ale pomenej pocas dnax;o)

zuci u vas sa neda kupit ten libenar, co? zeby si toto vikinke davala

blumi vezmite i mnaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

oliv hajala v kociariku dve hodky a cosi, chi...este by potiahla, ale uz som sla radsej dom, ze ked sa zobudi, nech moc nekrici x;o))))

inak, asi som ju moc obliekla...mala teple nadkolienky, teplacky, body s kratkym rukavikom, tenku trickovinu s dlhym rukavikom na gombiky a bundicku, zvonku hunatu, capicku a bola v tej deke, akoze vo fusaku x;o) ale kryt z malej vanicky som dala prec, z velkej som ho zrolovala ku mne, cize bola len v deke, a rozopla som jej bundicku kusok, i deku trosku uvolnila....bola teplucka a hajala, takze jej uz nebolo nejak moc teplo a ani zima nie 😵 malinka vladze uz viac hajat vkuse, len musim chodiiit ;) uz sa tesim zajtra do mesta 😵

olifcek
24. apr 2010

ja som dnes chcea dat olivke uz len hrubsi svetrik, alebo vetrovku na bodynko s kratkym rukavikom, ale nakoniec..radsej taka rozopnut x;o)

uz som videla, ze niektore maminy nemajuv kociariku deku, babo polozene rovno vo vanicke...to sa tak v lete riesi?

selyma
24. apr 2010

Oliv, aj ja som vceraa dala malu do kociarika len v perinke, ale pod tym mala body s dlhym, tricko s dlhym a svetrik.

Dnes mala Klaudika hrozny den. Napapala sa o osmej, spala do 12 (nechcela jest) a potom vkuse plakala a jedla az o 4. Taka bola znicena, vyplakana. Ale plackala s prestavkami, pospala si 10, 20 min a znova plac. Ja som hotova. Neviem z coho. Ale o 12 som jej odsavala sopliky, ci som jej nesla hlaboko. Mam tu odsavacku, co sa dava do ust.
Ked nechcela jest, tak som si nakoniec odsala mlieko, a o 15 min chcela papu. A ja som samozrejme mala uz len minimum. Tak som jej dala aj trosicka s flasky, aj tak z nej nevedela pit, ale nieco vypila. A teraz znova buba a ked sa zobudi ideme ju kupkat.
Chudacik, teraz spinka. Taka bola znicena. Asi mala zly den. Mne jej bolo tak luto, nevedela som jej nijako pomoct.

hajdylca
24. apr 2010

pekny vecer 🙂 dnes bolo super pocasie boli sme pozriet vo Sv. Jure na hody, ale skor sme obehali bocne ulicky, aby maly mohol spinkat 🙂 a boli sme i v avione, konecne som si kupila nove tenisky (od 18 som mala tie iste 😕 ) a chceli sme drobcovi nieco kupit v H&M, alebo C&A ale nic tam nemali,teda nic co by sa nam zislo, a zrovna 68 som teda oblecko v H&Mku ani nevidela... nevadi, zajtra ideme do extra Tesca tak snad nieco tam dokupime 🙂

laxi no k tomu obliekaniu- ta foto som bola s krpcom vonku u nas ked som z domu odchadzala o 10h rano bolo 8°C takze sa mi zdala dost zima a kedze domov sme isli az o 14 tam som sa bala aby mi nenachladol, ale tiez sme sa dnes s mm zamyslali ci to neprehaname s oblecenim, ale dnes drobec mal body s dlhym, pancuchace a teplakovu supravu, nuz a vonku bol este v overale, ale bol rozopnuty, ani dekou ani nicim prikryty, tak snad ho nebabusim moc..ked on ma stale ruky a nohy ladove, ba az fialove 😒

olif Ty hovoris ze prechadzat sa po sidlisku je nuda, co mam povedat ja? sama samucka sa prechadzam po obci, kt. ma mozno 5 ulic i to je vela, ja mam za 20 minut celu dedinu prejdenu.... tak som si nasla "vypadovku" do dalsej dediny, len tam zacali chodit vselijake nakladaky, a tie mi drobca budia, tak teraz najnovsie prejdeme dedinu aspon 4 krat- nech anjelik poriadne zahaja (uz ma aj havinovia poznaju a nestekaju na nas 😝 😅 ) a potom som si sadla na fut. ihrisko a ucila sa, ale drobec vydrzal ale 40 min. byt bez pohybu, tak sme isli zase prechadzat...

blumik ja som tiez este nebola na kontrole u gyndaca, nejako to odkladam, a ja teda vobec nemam ziadne vazne dovody, len sa mi nechce a neviem teda na kedy sa mam objednat-. ci drobcurik nahodou nebude musiet vtedy papkat 🙂

tak som sa vykecala, mozem ist zehlit 😔

lenica81
25. apr 2010

dobre ranko... u nas opat skore vstavanie... 🙄
vcera sme boli na prechadzke, krasne bolo... 🙂 a mali sme navstevu... maly bol poslusny, zaspinkal, aj pocas navstevy, aj pocas prechadzky... 😀
dnes pre istotu ideme na navstevu my... az do NR, kamosi maju prave narodeneho synceka, tak ideme na prepad, pozriet maminu a babo do porodnice a tata iba tak... 😀

lenica81
25. apr 2010

nejake novsie foto...

lenica81
25. apr 2010

alex, paradne rastiete, aj do dlzky... teraz som kukala, ze som napisala, ze maly ma 58, ale mame 59 cm... u takeho drobca to ale nie je hore, dole... 😉
neviem, ci som uz pisala, ale na tu koliku nam zabral infacol, tak aj maly je teraz viac ok a dobre spinka... v noci sa sice prevaluje, ale aspon nenarieka o dusu...
maleho mam v manduce a mangel si chrape vedla... chudacik, hotovy je, vcera varil, upratoval a bol na nakup a este ma aj nechal si pospat a venoval sa malemu v jeho akcnej faze... 😅
ja na prechadzkach sa snazim davat nove trasy, ale pri tych petrzalskych bublinovych chodnikoch je to trapenie niekedy... 🙄 ale Vilkovi evidentne to hrkanie nevadi... obliekam svetrik s dlhym, dupky, teplakovu mikinu s kapucou, rukavicky, ciapocku a prikryvam dekou, resp. dvoma, a nanoznik, ale vcera v tom hice som jednu deku zrusila, mam cierny kociar, takze nemoze sa maly stazovat, ze nekuri...

zoska
25. apr 2010

cafte 😉
vcera sme boli vom od 14.00do 18.00 😅 malu som vonku aj nakojila....ja som sa sla ucit (ale moc som tomu nedala 🙄 ) a mm ostal do 18tej vonku...mala z toho celeho casu spala len hodinu a zvysok sa kukala a nespala ale ani neplakala...vecer uz bola hotova, po kupani zaspala a spala 5 hodin a potom este 3 hpdiny, no a potom vygrcala polku krmenia nosom 😔 a odvtedy sa trapime 😒

hajdy tiez c 😒 hodim sama vonku ☹ ale aspon mam viacej moznosti a viacej ulic 😅
ko sa ti dari ucit? mne teda moc nie, uz zacinam sa zmierovat s moznostou ze cast odlozim na august ☹

leni maly je zlaty 😵

ja som vcera malu obliekla takto: boy s dlh. rukavom, teplaky , 2 ponoziek, mikina s kapucou a ciapka, zkryla som dekou...na slnku bolo 24 stupnov, v tieni 21...dufam ze staci...ja mam vzdy dilemu ako obliect 😕

janielah
25. apr 2010

Dobre ranko dievky 🙂

My sme spinkali od pol 9 do pol 6 a teraz sa hraju s tatinkom 🙂

Zoska! Nic neodkladaj, pokus sa zvladnut to ! Fakt !

Lenica a ty kade brazdis? Ved aj my sme uz v Petrzalke... A Aj Alexka je odtialto....tak?

Hajdylca moja, ako? Ide to ucenie? Kedy to mate? Ja som stastna, ze je po...teraz akurat si uzijem promocie 🙂 drzim paste, nech aj ty uz mas po, je to pocit na nezaplatenie 🙂

alex
25. apr 2010

Ahojky,ja som bola s malym vcera vonku od 17:00 do 20:15,prisli sme domov,dali kupel,papat,ale hajat sa mu nechcelo. Zaspal az okolo jedenastej cca,aj to som ho musela zviazat do zavinovacky,ale len vrch,nozky mal volne. Hajal az do 5:15,aj to som ho budila,lebo mi islo prso prasknut. Potom este zaspal o 5:50 a teraz uz sa budi,tak ideme papat.
Jeeej Leni mame rovnaku hraciu deku 🙂
a oblecene sme mali vcera ponozky,take zateplene nohavice,body s kratkym rukavom,svetrik a bundicku s kapuckou a ciapocku.
No a este deka.

lenica81
25. apr 2010

jani, ja byvam pri tescu, striham to krizom krazom cez sidlisko ku drazdiaku na rameno... k technopolu, vcera ku kauflandu... chcela som checknut, ci uz predavaju zmrzku, popr. na druhu stranu k antolskej, okolo kostola a potom spat pomedzi panelaky... sa mocem vselijako...

zosi, dakujem, a drzim palce s tym ucenim aj s malou...
alex, sranda... 😉

alex
25. apr 2010

Ja chodim popri Chorvatskom ramene az k Drazdiaku,Jani vy v tom okoli teraz byvate,ze. By sme mohli niekedy spolu pokocikovat 😉

alex
25. apr 2010

Tak my zase zaspavame...

janielah
25. apr 2010

Kocky, tak sa zorganizujme vsetky tri, Alex, Leni, ja som uz raz bola pri Drazdiaku a smerom ku bunkru nejakemu sme sli, tam je taka novovybudova cesta za nemocnicou, tak tam bolo pekne - priroda a tak.
Nepojdeme sa tadial prejst? To by bolo super, hm? Ja mozem doobeda - to Krpka spinkava na balkone, takze jej je jedno ci sa budem prechadzat popri tom s nou, alebo na taku hodku dve po obede, okolo druhej- tretej ... HM?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre