Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
26. apr 2010

joj, mami, chudacik...tak nech sa mu to pekne a hlavne rychlo zrastie

maminnka
26. apr 2010

Blumi, ma obe ruky vyviazane hore :(

olifcek
26. apr 2010

jja a tak preto sa mi ckalo 😅

jja ja neporadim, ved vies...i preto budem smalinkou doobeda vylihovat, aby spinkala, paq vonku, resp, pojdeme vonku doobeda i poobede, nech mi spinka a ja nech si popretahujem svoje stare kosti x;)

maminka uuuha ☹

blumka
26. apr 2010

mami, cooo?paneboze, chuda male...

olif ako si dopadla?

maculik
26. apr 2010

mami, a to preco obidve? Chuda male ☹ Si mi pripomenula mojho bracha, ten ked mal 3r, tak sme boli s tatom na futbale a kym on pozeral futbal, tak my sme nanho so segrou mali davat pozor (ja som mala 13, ona 11), no a on nam spadol z cca 2m vysky a este mal v ustach aj tycinky, tak sa zacal dusit, nastastie tam bol chlap, ktory mu to vytriasol a zavolal nasho otca a leteli sme na pohot., tak mal zlomenu klucnu kost, no a my so segrou sme tak dostali vynadane, ale aj tak najvacsi trest bol pre nas vidiet toho drobca v posteli so zlomenou rukou ☹

tak prajem skore uzdravenie, chudiatko 😒

ja cakam na Vladka s Adelkou, ostanu pri malom a ja pojdem do mesta vymenit ciapku a pyzamka do C&A, co som kupila o cislo vacsie. A prisli mi nejake peniazky z byv.roboty, co som necakala, tak urcite kupim nieco nove obom drobcom 😀

olifcek
26. apr 2010

blumik, nechala som si ju zvazit, pretoze to by bol tiez dovod na odklad ockovania, vazi 3765g, cize pribrala 175g za 3 tyzdne...ja, ze wow, nejak malo, co? vedela som, ze sme malo pribrali x;o(( a ona, ze nie, musime pozerat tabulku 3-4, ci 4 - 5 mesiacov /nepamatam/, mala tabulku z mama a ja x;o) mam ju i ja idemhned kuknut, a ze je to v norme, ze starsie deticky uz tak vela nepriberaju ako mesiace predtym...potom jej hovorim, ze po TBC ranku asi nema uplne ok. kukla a veru, prepichovali to olivke ihlou a veeeel ahnisu slo x;o(( som nechapala, kde sa tolko vzalo v tej malinkej rucicke. vraj to musela urobit, lebo by sa to dlho tahalo tak, ze jeden den uz by to vyzeralo ok, dalsi zase nie...takze sme ockovanie presunili na pondelok...

aj som jej povedala ze sa toho bojim, lebo som vela negativneho na net eprecitala. a ona, ze co take> a ja, ze nech nechce ani vediet, ze ma to len desi...povedala, ze ale kolko zivotov to zachrani, to tam nie je?

inak, Olivka najprv prekvapila, som ju vyzliekla, bola uuuplne v pohode, kecala somnou, i na vahe bola uplne ok, i ked jej sestricka merala hlavku a dlzku, tak bola v pohodenke, prisla lekarka, zacala ju pocuvat a o chvilku brutalny plac, a nie a nie ho stopnut x;o((( museli si ju natocit, aby jej vedeli prepichnut to po TBC, tak este viac...ja som si uz myslela, ze prestane dychat, alebo, ze mi praskne od revu x;o((( potom ju este prezrela, tiez zistil, ze na brusku byt nechce, tak ja som jej to len potvrdila, ale, ze ked ma naladu, ze ju davam, tak povedala , ze jasne, nebudeme jej robit zle, ani ona ju totiz nenechala dlho, par sekund len...potom pozrela, ze nie je vypreta, a, ze nemam mastit, lebo, ze ma toho vela v pindulke a to je zle, ze su z toho zapaly mocovych ciest, utrela jej to teplou vodou, malicka stale jacala, ale vedela som, ze ju nic neboli, tak som to brala tak, ze len krici, ze nechce, aby sa jej ini dotykali a tak...ale bolo mi hrozne x;o( neviem si predstavit, co to bude o tyzden, ked ju aj pichat budu x;O((((

dlzku nameralasestricka 57cm, ale tak...nemala uplne vyrovnanu nozicku olivka...

blumka
26. apr 2010

macu, to mal bracho stastie ze to len klucna kost schytala

lenica81
26. apr 2010

mami, fakt strasne, chudacik maly...

baby, poradte, maly mi zachripol, co na to... nejake skusenosti s tym nemate... blumi, maci, mami... ☹ je z toho nervny...

laxity
26. apr 2010

olif...keď som ťa začala čitať, tak som pozerala, že ako málo priberáte, ale ak je to v norme tak super...veď pricucnutá je stále, tak určite papá 😀 . Nám tiež dr povedala, že ešte tento mesiac bude viac priberať a že potom už nie, lebo už sa bábo viac hýbe a ....

pridám nejaké novšie foto 🙂 , ale z krstín ešte nie

olifcek
26. apr 2010

laxi my sme doteraz v priemere priberali 140g za tyzden, s tym, ze boli tyzdne, kedy pribrala az 200g, na zaciatku, co sme prisli dom, tak pomenej, lebo si zvykala papat len z prsa a kedy chcela...cize priemerne 140g za tyzden...tusim...abo 160g? uz neviem...no od 3-4mes. priberaju kojene babatka od 70g-110g, my sme dali po 60g, co je fajn 😉

olifcek
26. apr 2010

laxi krasne obleckooo a malicka je podarena 😉

olifcek
26. apr 2010

blumi s tym zaludkom si spravne dedukovala. oliv nevie spapat az tak vela ako velke babatka ale, ze stale drzi krok 😉

olifcek
26. apr 2010

laxi oliv papa tak vela, ze niekedy i kaka jak papa, hehe...som jej prave vravela, nech si ale tucik berie, aby nestagnovala 😉

lekarka mi este povedala, ze no, a od 5-6 mesiaca moze priberat len 35-55g tyzdenne...cize mala to z mama a ja 😉

olifcek
26. apr 2010

vidim to tak, ze my zacneme viac priberat uz az s prikrmami...

lenica81
26. apr 2010

zda sa, ze sa tema rozpustila... ☹

zucana
26. apr 2010

mami uha to si enviem maleho ani predstavit chudacik maly...
olif malinka je dlha modelka nemoze predsa tak priberat ona ide do vysky..nasa pohuzel do sirky 😀
my sme boli v meste a tato viki kupil v dieseli capicu ale je velka zajtra idem vymenit..inak tu je 28 stupnov....
no idem si pozriet film...mm isiel na fotbal som zvedava s cim dojde...som povedala ze ked si nieco spravi nech nechodi ani domov

zucana
26. apr 2010

😵 laxi mala je nadhernucka

zucana
26. apr 2010

olif nasa kaka zasadne ked papa ale nie vzdy samozrejme 😉

selyma
26. apr 2010

Ahojte babky. Ja nemam moc casu a Vam venovat. Dnes som bola s Klaudikou von od 14,00 do 16,45. S 2 prestavkami na papkanie. Potom sme okupkali a teraz bubka v postelke v obyvacke.
ewe, tatiana, krasne deticky. Oli, Olivka okata bambulka. Aj klaudika je podobne velka. Tie nase deticky sa nam nejako vydarili, nemyslite?

My sme mali krstiny, aj ked nie sme zobrati. Ale sme obaja krestania, takze nebol problem. S tym ockovanim. Aj ja mam strach ako dopadne. Caka nas to az o 3 tyzdne, pokial sa rozhodne lekarka, ako vyzera ranka po TBC

maminnka
26. apr 2010

Dievcata, dakujem za povzbudenie...

Leni, aka tema? inak s tym zachripnutim ti neviem poradit, nase deti to nemali...

Macu, pytala si sa, preco ma Petik obe ruky vyvyziane... vraj teraz velmi rychlo rastie a ak by mal iba jedno, mohlo by mu to vykrivit chrbticu. Dost ho to boli, nic nemoze robit... navyse sa pozabudol, vyliezol na stolicku podvecer a znova spadol na tu ruku :( ja osm sa akurat starala o Natalku... ach jaj...

alex
26. apr 2010

ahojky,
no idem dočítavať, mám čo robiť. Ale stihla som niečo. Maminka prajem Peťkovi čo najrýchlejšie uzdravenie. Musí to byť hrozné, také chlapčiatko a také zranienie.

Jakubko včera zaspinkal o cca jedenástej a spinkal až do 5:30 😵 Potom sa napapal a potiahol ešte do 9:15. Okolo jedenástej, pol dvanástej sme išli na barák čo svokrovci zdedili, manžel tam išiel niečo porobiť a ja som sa s Jakubkom prechádzala v takom parku tam. Úžasne bolo vonku, som sa opálila, červená som ako rak na rukách. Jakubko hajkal, zobudil sa po troch hodinách na papanie a potom zase spinkal, no úplný anjelik. To isté aj včera, keď sme boli v Sade Janka Kráľa, pospal v kočíku 3,5 hodinky a to sme boli odparkovaný, ani som chodiť nemusela 🙂
No problém má zaspať večer. Teraz už hajká, ale už hodinku bol v postieľke a prehadzoval sa a budil. Dala som ho do zavinovačky, tak uvidíme, že kedy bude vstávať, či opäť až ráno, alebo aj v strede noci bude nejaký budíček.

ewe videla som, že aj ty si sa po dlhej dobe ozvala. Dúfam, že sa máte dobre. Teším sa na stretko kočky, ako si pokecáme 🙂

alex
26. apr 2010

olif inak aj náš kaká, keď papá. Vždy taký pohľad nahodí, že ja nič 😀

maculik
26. apr 2010

leni, no Petik (mami, chytila som to od teba, paci sa mi, ako maleho volas a uz ho tak volam aj ja 🙂 😉 bol zachripnuty, najprv dr hovorila, ze nic na to, ze to prejde, lenze jemu sa to tahalo 3t, chytil kasel od Adelky a preslo mu to na priedusky. Takze sme mali atb 😒 Teraz zase kucka, vacsinou tak sucho, ale uz sa mu podarilo aj odkaslat, nervny z toho nie je, ale tiez neviem, ci mam davat sirup alebo co.
a je len zachripnuty a odkasliava, alebo ako? Ak mu to do 2-3dni neprejde alebo sa to bude zhorsovat, tak by som isla k dr, radsej nech ho pozrie. Nech sa to nerozvinie a tiez nechyti nieco horsie. su teraz v lekarni rozne sirupy, aj homeo, ale nam to nepomohlo, museli sme ist nakoniec k dr.

olif, krasne rastiete 😵 a zda sa, ze mas milu dr, ze?

aj my kakame len pocas papania - akurat mi dnes napadlo, ze co ak sa mi vo stvrtok prekaka na letisku alebo este lepsie rovno v lietadle 😅 Na let.ho lahko prebalim a prezleciem, ale v lietadle sa to neda, tak sa modlim, aby to vydrzal, kym doletime.

Inak, bola som vymenit malemu tu ciapku a pyzamka, ale uz nemali mensie, tak to bude mat na neskor, no a zbehla som aj do H&M, ci nahodou tam nemaju nanho ciapku na zavazovanie, nemali, a ja miesto toho, aby som hned isla domov, tak som sa zacala obzerat a oplieskala som 50€ - kupila som Adelke nohavicky a Petulkovi klobucik na teple dni, ponozky, riflicky, cerveno tricko s bielymi dlhymi rukavmi a zelenu bundicku na zips. A bola by som este kopu toho vybrala, ale radsej som uz isla, ved ma este caka na Sk Tesco 😀

laxi, mala je krasnucka 😵

idem buvat, dobru nocku.

maminnka
27. apr 2010

Macu, som rada, ze som Ta inspirovala 🙂 My ho tak volame vsetci, je to take mile meno, ze?

inak, s ciapkami mam problem aj ja... ci so snurkami alebo nie, Natalka v kociku tak vrti hlavou, ze ma za par sekund hole uska, stale jej to napravam, ona je z toho nervozna...

no a my nekrstime, nechame to na deti, nech sa rozhodnu, ked uz tomu budu rozumiet. Navyse, aj tak by nam deti asi nepokrstili, len tu nechcem vytahovat, ze preco. Ale tak moj krstny otec je knaz, tak keby som za nim sla, hadam on by nas neodmietol.

matesl
27. apr 2010

ahojte ;)

my male dnes poradnu, tak som zvedava kolko vazi nas puclik 😅

mamiii aj my mame vecny problem s ciapkou...asi mu ju prilepim, idem pozriet co ste popisali...kedy nas zas navstivis?

matesl
27. apr 2010

mami a co ty nevies spavat? ja reku to len nase dieta vstava o pol 5 😀
tak by som uz potrebovaka spanok

blumka
27. apr 2010

dobre ranko... 😉 matesl, neboj, nie si sama...juli vstava medzi piatou siestou, ale vacsinu o piatej 😉 ale potesim ta, postupne si to bude predlzovat a raz zacne spavat aspon do siedmej 😉

maminnka
27. apr 2010

Matesl, odsavala som mliecko 🙂 preto tak skoro hore... ale spala som len 3 hodiny...
rada za vami zasa pridem, ked bude Petik fit....

zoska
27. apr 2010

ahojte 🙂

dnes mame poradnu, vonku je skaredo...nejaku mam zlu naladu a nikam sa mi nechce ist...najradsej by som dala malu na balkon a sla si lahnut, ale neda sa , lebo by mi prespala poradnu 😅

inak aj my mame hracky lamaze- dostali sme jedneho slona a ma veliky uspech, malu stasne zaujima a vie byt dlho kludna ked sa s nim hrame ... su to drhe hracky, ale myslim ze kvalitne, tak aspon ze to 😅
http://www.darovanek.cz/ShowImage.asp?IMG=/foto...

aj my mame plesinku na zatylku a pod nou huste vlasky 😀

gari, my sme rovnako starí...mala sa nepretaca sama, na brusku sa jej nepaci moc a ked uz aj na nom je tak rucky si pred seba sama neda...musim jej pomoct a hlavku nedrzi...zdvihne ju na ľ sekundy parkrat za sebou a to je vsetko...takze ber lekrku s rezervou...o mesiac na kontrole to uz bude o inom 😉

zoska
27. apr 2010

mates, my ked mame velmi dobry den tak vstaneme o 7mej, inak medzi 5- 6tou ☹

maminka, boze chudatko Petko, drzim mu palce, nech sa mu to coskoro zahoji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre