Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
2. máj 2010

babky, nechcem strasit, ale my sme najprv tiez celu pasticku ocmulavali a neskorsie sama dosla na to, ze ide len palcek vystrcit a da sa cmulat tak....tak neviem....neviem...

a dudlik tiez pocumlikuje, ale to musim byt pri nej, a drzat ho a pridrzat, lebo hned vypadne a zacne plakat a davat palcek do pusy..... ☹

no a ked je v kocari, tak sa to neda, aby som tam bola styri hodiny nahnuta a pridrziavala cumel...ale ked zaspi, tak nema uz palcek v ustach.....

tak neviem, co s tym....nechcem jej ublizit....

blumka
2. máj 2010

dobre ranko..ja len tak na skok..
jani, lepsie cumel ako palec, lebo od cumla oducis, jednoducho ho vyhodis ale od palca tazko...co sa tyka zubov, tak minule som citala nejaky clanok, ze uz sa az tak nehovori o tom ze modeluje cumel chrup, lebo aj tak ide len o mliecne zubky, trvale nema ako ovplyvnit, teda ak ho necmula v 6 rokoch.. 😉
Juli napr cumel vezme len ked je velmi unavena, vtedy zacne cmulat celu pasticku, a ja jej namiesto nej supnem cumel, inak ho nechce...ale ak bude mat tendenciu cmulat palec a nebude chciet cumel tak fakt neviem co urobim

maculik
2. máj 2010

dobre ranko 🙂
jani, aj my cumleme pasticku, zatial len tu, ale je to sranda, ked dopapa a hned strci past do pusinky a zacne strasne mlaskat pri tom, ako keby 2dni nejedol 😀
cumel nechce, dala som mu ho len parkrat, ked bol vecer velmi najedeny a stale chcel, aby sa cumlanim uspal, ale to by sa uz pogrcal, tak som mu strcila cumel, natocila ho k sebe, aby som mu ten cumel pridrziavala hrudou a vtedy sa ucumlal ku spanku a hned som mu ho vytiahla.

Inak, pozicali sme od kamaratky hrazdicku a predvcerom tam mama maleho supla a on sa hral asi 20min sam, to predtym vobec. Ajk vcera tak 2x vydrzal, aj dnes rano. Tak rozmyslam, ze nieco take kupim este, aj ked mame nieco v Bonne, lebo aby aj v Bystrici sa vedel zabavit.

Zuci, ja som od Puchova, dedina sa vola Mestecko. Pytala som sa manzela, kedy pojdeme do BA, lebo letime o 7 rano z Viedne 18.5., ale povedal, ze pojdeme az podvecer.... Takze to stretko nestihnem ☹
A co ta dovolenka v juli, pojdete teda?

Blumi, prosimta, mozu byt od zubov hnacky a horucka? Lebo Adelke sa konecne prerezali prve 2ocne zubky, min.vikend mala len zvysenu teplotu, ale dnes v noci mala skoro 39 a uz par dni ma sem-tam hnacky. Doteraz to pri zuboch nemala, ale ocne asi horsie znasa. Zajtra ideme k mojej dr s oboma, lebo kaslu, len pre istotu nech ich pozrie, ale len ze ake mas ty skusenosti. DIky 🙂

jja
2. máj 2010

🙂 jani, prosim ta ty co papas ked ti mala takto vyspi celu noc 🙂 🙂 my spime dopolnoci pekne , ci ulozim o 6 ci o 9 stale pekne a potom kazde dve hodinky papame 🙂

olifcek
2. máj 2010

ali super, ze sa uz malicky pretaca! nam sa Oliv uz tiez par krat pretocila, no neviem, ci je to pravidlom, ci nahoda, kedze na brusko ju davame fakt, ked ma naladu..vtedy uz totiz aj zadocek pekne na podlozke drzi, nedviha ho x;o)) asi neurologicka vedela, co vravi, ked to radila len pocas malickej brej nalady robit x;o))

matesl hehe, pricucne k hocicomu, supeeer...x;o))))

zuci vidiet, ze m si stoji za svojim sovom a chce vam len to naj x;o) to chcu iste i ostatni, len maju slabu vooolu..ja si neviem predstavit ake to je, odnaucit sa fajcit, kedze som to v zivote ani nevyskusala...teda, fajcit x;O)

jani, pokial viem, annag ma na svoje stranke, ze pasticka, ci palec je to najmenej a nemame ich ani odnaucat, ze iste lepsie ako cumel...nasa cumel nechce, a uz jej ani nedavame...

gari cumel? hehe, uz mu povedz, ze prides o krize vonku, napriklad, hehe x;oDDD

Olivka zatial len pasticku, palcek nie, tak snad ani nebude palcek chciet...inak na zaspinkanie prsnik pouzivame...x;o)))

aj ja musim s Oliv chodit, ked je v kociariku, uz sa mi vracaju svaly na nohach, hehe...len na stehna cosi viac budem musiet vymysliet, nez len chodenie...teda, na vnutornu stranu aspon x;o))

olifcek
2. máj 2010

janka garon takto v kociariku malickmu cumlik pridrziava, hehe x;o)) ze garooon? o chrbat priiide

blumi tiez mi napadlo, ze ked je v kociariku a je moc unavena, cmula pasticku, ze by som skusila vtedy cumel, mozno jej to vtedy vadit nebude, hmmm...len ked annag cumel vobec neodporuca, kvoli prisatiu sa a zubkom, lebo vraj babo, ktore nepozna cumel a flasu, nebude hryzt do bradavky...

macu vcera som citala, uz neviem kde, ale tu na konikovi, ze malicka jednej mala hnacky a horucky zo zubkov...

A JOOO, BRE RAAAAANKO x;o)) vstali sme uz o 6, ale potiahli sme paq do 8, polhodku sme sa rehunali na seba, chytali tvaricku, Oliv moc fascinuju moje vlasy, a tvar, stale sa ma chce dotykat, hehe....kecali sme a tak...potom dalsich par minut s mm kecali, ja som sla do sprchy, a este bola asi polhodku v hrazdicke, tam je tiez ukecana, a vyrehnenaaaa, sa mi to paci, moc, moc, moc

janielah
2. máj 2010

oli? tak annag hovori, ze palec je lepsi ako cumel? lebo som si myslela - ako aj blum pisala, ze prave naopak....no neviem teda...

ale celkom ma to vystrasilo, budem teda viacej sa venovat pridrzaniu toho dudla... 😒

olifcek
2. máj 2010

janka kuknem ku annag, ale ak bre pamatam, annag bola skor za pasticku a palec ako za cumel...

joj,nieco som chcel..aaa, uz viem...ja ked dam olivke plienku, tak bude cmulat tu, skste dat drobcom cosi k rucke, ci si to vezmu a daju do pusy to namiesto paste, ci palceka x;o)) ja som i preto kupila tu hracku naposledy, aby ju papala...a funguje to x;o))

maminnka
2. máj 2010

Garon, na margo Tvojej svagrinej: to nie je o lenivosti, ale je to vysoko prakticke. Ani ja nezehlim, nie je treba. Susicka to vyzehli, len s nou treba vediet narabat. Zehlim len muzove kosele zo 100ˇ% bavlny, tie su pokrcene, inak nic.

Olif, neznasam tie mudre rady z okolia! A dobre som sa pobavila na tej, aby si davala umele mlieko, ze rychlejsie narastie 😀

A k fajceniu: som rada, ze u nas nikto nefajci, moja mama prestala po 30 rokoch zo dna na den!

Janiel, aj nasa mala sa pokusa cmulat palcek, ale tiez sa snazim jej v tom zabranit... hlasujem skor za cumel.

Alex, Jakubko je fesaaaak v casaku!

Maculik, nas Petik prehnackoval a preteplotoval kazdy jeden zub. Natalka teraz hnackuje, mala jeden den horucku a zvysok dna zvysenu teplotu, prsteky si uplne drhne o dasienka, tak len trpnem, ci to nebude nejake zubadielko!

Laxi, pridavam sa, aj ja mam uzasnu svokru!

No a nasa mala spala 11 hodin! Po pposlednych dnoch je to pre mna prekvapko. Cez den uz nespi skoro vobec, len take 10 minutovky.

maminnka
2. máj 2010

Oliv, Natalka si presne tak isto cmula veci, co sa priblizia k jej pusinke... hlavne podbradnik, kedze ten tam ma stale 🙂

olifcek
2. máj 2010

mami jo, i ja olivke davam pri prebalovani podbradnicek al. plienku, hehe a v postielke taku hracku urcenu i k tomu 😵 😵 je uzasne ako ju to bavi, hehe

olifcek
2. máj 2010

PYTALA som sa annag
annag lepsie pasticka a palec ako cumel, ze?

odpoved
olifcek, jasné lepšie 😅

zucana
2. máj 2010

bre ranko...
no rozoberate to,co riesime u nas uz pekny tyzden...lebo ako janka napisala zacalo to pastickou a ide po palceku ...tak jej vravim NONONO a davam prec ruku a ona sa mi rehuna a naschval ju tam pcha ale potom prestane a davam jej aj cumel namiesto toho...snad dokazem tomu zabranit...
lepsie pasticka ako cumel ale horsi prst ako cumel podla mna....uz len z estetickeho hladiska sa mi absolutne nepaci ako si 3rocne dieta dava do pusy palec a pritom zaspava...stacilo mi to vidiet raz...dvakrat a povedala som si,ze nechcem....
a mala cez den zaspava s dudlom ...v noci ani za nic dudel....sranda
a rozmyslam ze skusim aj trochu okruhly od aventu....ten play ci ako sa to vola...lebo zatial cuca tie asymetricky rezane a kaucuku nie silikonove tak chcem vidiet co to spravi.... 🙂
inak tu zamracene ale ideme na namestie su tam stanky s jedlami z roznych krajin europy ...aj rakuska, madarska tak sa konecne najem 😀
inak ja mam tiez ok svokru vramci toho ze pomaha ako sa da,ale niekedy ma take hlasky ze mi lezie na nervy a to s mojou rodinou som si s nou vydiskutovala....vsetko zaprela a otocila ze je svata ale necham to uz tak...je uz starsia tak to bude tym 🙄

olifcek
2. máj 2010

zuci si super ako vidis v kazdom to dobre x;o) aj my ideme do mesta....mame tu tiez nejake stanky, majove, nejake remesla a tak x;o)))

janielah
2. máj 2010

Zuci, tak mas stastie, ze aspon ako tak vezme dudel mala. Moja veru nie, skor ju tym skor rozculim... 😒 teraz mame ten celokaucukovy od Chicco, ten ako tak - ked drzim pri puse dudle....
Ine silikonove a neviem ake idu este menej.... 😒

garonka
2. máj 2010

JANKAAAAAA to my tak cumľujeme ja musím Tobimu cumeľ pridržať kym zaspi inač aukaaa a je nespokojný a Olif videla že čoskoro prídem o kríže 😕

maminka no moja ex švagrova bola od začiatku leňoch 😝 sušička neviem aku mali ale nenormalne krčila veci asi tak ako ja som raz svokre vyprala veci pri 1000otačkach na 60tke 😅

garonka
2. máj 2010

olif tie stanky su i dnes?
mm mi včera tam kupil tašku blazon tie čo sme hneď prve videli 🙂

olifcek
2. máj 2010

gari myslim, ze to bude nejak do polky maja? vygooglim veru x;o))

a jo, garinka fakt malickemu musi dudlik pridrziavat kym nezaspi, hehe..ale to aukanie je uchvatne, hehe..

garonka
2. máj 2010

olif a včera šla mamina kočíkovať tak mi volala po pol hodke nech ju vystriedam bolí ju chrbat 😀 no a jej vravím tak jej treba lebo ona pchala malemu dudlík do pusy 😀 a ho naučila na neho

no vygugli joooo?

taku tašku som dostala že prvy maj a ešte aj pusu pod čerešňou som dostala ale ten bordel pod ňou ani radšej nespomínam 😀

garonka
2. máj 2010

tak teraz spinkame od pol 11 ale s prestavkami lebo tu v spalni je horuco 😠

olifcek
2. máj 2010

gari daj fotooooo, keru Ti kupil??

garonka
2. máj 2010

hi Olif super link tak tie budky budu dlho super a kukam že včera v ZOO otvarali sezonu a to preto ak sme boli pred týždňom tak niektore zvieratka ani neboli vonku ale svoju podobu som hravo našla hrocha 😀

olifcek
2. máj 2010

gari, telepatia? x;o) peknuckaaaa je x;O)))

hehe..i ja som mamine len raz nechala olivku pridem a ona mala cumel v puse...nastastie odvtedy ho uz nechce ani od maminy...ale i ked mam mamku nalbizku samotnu olivku jej nenecham...to vies, stara skola, stare praktiky...a ja s nimi nesuhlasim...nejde ale o dudel...este by jej zacala davat stavy a pod. vcera ma na ne nahovarala...ze ja som v troch mesiacoch stiahla flasu mrkvovej stavy na ,,posedenie,,, hehe x;o))

gari pojdete do mesta? ci nem? x;o)) sa ozeme stretnut x;))) malicky fajne haja, ale my uz nemame ani v noci dlhy rukav, nie to cez den, saq horuuuco jeee

garonka
2. máj 2010

olif do nej nahadžem maleho veci ak niekam ideme na prezlečenie lebo do tej kočíkovej mi vojde akurat voda a doklady 😅

vy o ktorej idete na hlavnu? a včera i lietadla poletovali si počula?

olifcek
2. máj 2010

gari, Ty si hroznaaa s tym hrochom 😀

olifcek
2. máj 2010

pocula x;o)))

a pojdeme...tak do hodky sa vychystame...x;o))

garonka
2. máj 2010

no i my mame kratky rukav ale naš ocko ho rano tak obliekol lebo sa Tobi prekakal kdesi dopredu a kym som sa naraňajkovala a vypila čajík už takto hajal 😀

olifcek
2. máj 2010

a vonku dam len kratke body a trickovinu...saq ked bude treba, aj dekou prikryjem, a ked, tak i vanicku zazipsujem a aj kociar...ale nebude treba x;o)

garonka
2. máj 2010

olif šak si ma videla, riť ako kufor, brucho ako sud a vyzor ako liberijsky hrošík no v zoo môj kamoš
a inač som zabudla maju v zoo prirastok od minuleho roka ťavu vola sa Tobias a krstnym otcom je Tomaš Bezdeda 😀 😀 😀

tha my ešte spíme a pak príde mamka

joj a tie stare praktiky i u nas su preto sa občas chytime 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre