Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martinaj
4. máj 2010

dobre ranko 🙂
zosi, tie stavy poznam, ja ked som unavena vzdy placem..... tak od zufalstva..... ☹ ale to bolo skor pri Veronike, teraz som uz vedela co ma caka, nastastie maly v noci celkom dobre spi, aspon teda tu prvu cast, dnes spal do 5.15 a odvtedy je hore 🙂

matesl
4. máj 2010

mati
jasne
nejde mi chat na fb

olifcek
4. máj 2010

zosi DAKUJEM za info 🙂

zosi malicka...chjo...stale sa to nelepsi?

garonka
4. máj 2010

my furt hajame a ja chcem vonkuuuuuuuuuuuuuuuuuuu začína slnko vykukať

juj zoska tak mi je ľuto, že sa nevyspíš ☹ to ti verím aka musíš byť unavena ah jaj

garonka
4. máj 2010

olif v nemocke nezisťuju krv automaticky? jaj ty si bola v novej a aj kamoška bola v novej a že nevie skupinu malinkej v šaci beru automatisch lebo Tobi ma 0+ po mne 🙂

zoska
4. máj 2010

olif to som ti vcera este zabudla napisat 😉
no jo to vybiehanie mliecka som si uz zvykla, aj mala ale tieto intervaly...cez den papame kazde 3 hodky a v noci aj dlhsie itervaly...ja som z toho uplne mimo, ze kazde dve bola hore, a keby som ju nedala grgat a nenosila tak viem ako to dopadne...

mati, no to uz je aj smiech cez slzy, ja so ako nadrogovana a boli ma brucho...proste hnusny stav

hajdylca
4. máj 2010

zosik tak s tou nocou sme tam podobne, len s tym rozdielom ze s mojho drobca mlieko vysplechlo az rano, ale to bolo... krpcek to az na ockach mak, ja cele pyzamo, vankus a to bolo cca 1,5h po kojeni....
jaj a celu noc som ani spat nemohla lebo stres ze nic neviem 😒
macu malinky su krasni 🙂
olif super ze ockovanie bolo relativne ok 🙂

matesl
4. máj 2010

zosi, kukni moj prispevok vyssie, mali sme podobnu noc...kazde 2 hodky ☹ tiez som grogy uz...treti mesiac takto...ide mi hlavu rozhodit...niekedy uz neviem co bolo vcera

hajdy, moj rano pri kojeni zrazu prestal a vyletelo to z neho, presne az oci mal zaliate a ja celoaaaa oblinkana aj on...asi vsetko vyhodil co zjedol

zoska
4. máj 2010

hajdy moje,
a to dufam sa nestava casto u vas, ze vysplechuje mliecko...vy nemavate s tymto problemy vsak?
a stres ze nic neviem hmmm, uz opadol, lebo sme mali debatu s mm a povedal mi ze bude ako ma byt a ked neurobim vsetko naraz tak pojdem v auguste a ze to budeme riesit az ked to nastane 😉

maculik, ja som tiez maminu nebudila, lebo pomahala cely vecer a este aj upratala a navarila....
tak dufam, ze drobci budu coskoro fit a je to blbe ze ti vzdy na SVK cosi chytia ☹

kosicanky drzim palce, aby vm trom dnes vyslo stretko 😉

laxi, mne sa tie capacky zdaju dost drahe...ale pekne su 😉

zoska
4. máj 2010

mates jj, aspon ste ma v tom nenechli samu 😅

ja som ale mimo aj z toho ze ona place aj s bradavkou v ustach ☹

matesl
4. máj 2010

zosi, nie si v tom sama veru 😖

mozno len malu este tlacilo v crievkach...aj maly ma obcas stavy
alebo uz bola ja ona velmi unavena....

zoska
4. máj 2010

mates asi hej, asi bola unavena, lebo uz je hodinu na balkone a spi aj ked vedla na stavbe trieskaju ze ja nepocujem vnutri telku...
no ved nech sa vyspinka kuriatko...mm sa vrati az stvrtok vecer zo sluzobky, tak snad sa to napravi, lebo budem zrela na psychiatriu kym sa vrati

katina2209
4. máj 2010

ahojky babulky tak mi sme mali dnes presne taku noc ako zoska a matesl kazde dve hodiny hore a mrncanie,ale negrckal,bolelo ho brusko, lebo o pol piatej tak nalozil do plienky az po chrbat...som unavena a to ma caka dnes zehlenie, varenie a hrozne sa mi nechce...
matesl ako bolo vcera v cukrarni nebolo plno ludi?
martinaj ty si aka hviezda a aj ste nieco vyhrali?
maculik deticky su krasne skore uzdravenie, mne sa zda tiez,ze ma Matko zvysenu teplotu no este som mu nemerala meriate teplotu v zadocku?
olifcek tak super ste to zvladli ked vam v noci nevystupila teplota tak cez den vam uz nevystupi vysoko...

lenica81
4. máj 2010

ranko dievcata... u nas celkom fajn, fakt je mi luto, ze to poniektore mate take tazke so svojimi pokladmi... a ja sa tu stazujem, ked nevie 2 hodinky v noci zaspat, co ma v podstate rezim zo dna... ☹

olif, mala je sikovnica, ako to zvladla, kosicanky si to uzite... ja ked dojdem do KE, tak sa ozvem a dame tiez stretko... 😉
macu, skore uzdravenie... to si teda pobyt na SK velmi neuzijes... 😒

u nas na chodbu sa stahuju, tak hadam nebudu moc buchat s tym nabytkom... lebo pomalinky ide malinky spinkat... 😔

lenica81
4. máj 2010

dnes je tu opat nejako mlkvo... jaj, kosicanky kocikuju... 😀

zoska
4. máj 2010

baby pomooc, uz revem ☹
mala nespi, place, nepaci sa jej ani na rukach, ani nikde...teraz je v kociku na balkone a som zvedava za kolko minut sa zobudi...
cakam segru, kedy dojde a vezme ju von, lebo sa tu asi zlozim 😒

zucana
4. máj 2010

caute baby mne j tak luto ked citam ako sa trapite a pomoct nedokazem....
ja sa mam asi tak ako zoska aj ked som spala...mam totiz ciatocne vysledky krvi a mam ako som pisala problem so stitnou zlazou a musim an tie vysetrenia zas tam u lekarov necham vela penazi....to je isla tu moj mm vcera za vyplach usi cvakal 120 eur asi zbankrotujeme.normalne rozmyslam ci nepockam na SK si to dat spravit....
inak cakam dalsie vysledky a musim doplatit este co znamena ze tam nieco este museli dovysetrovat tak fasa bohvie co to bude....
co sa tyka malej vsetko oki boli sme poslednykrat na tych masazach vsetkym chutili mooc kolaciky hotove boli ze som sama cesto zamiesila ze to u nic nehrozi....a pofotili sme fotky (ktore teda neviem co je s nimi asi ta zena nieco stisla na fotaku a nejde teraz) mala krasne bola aj na chrbatiku kukala po inych detoch a bola proste sikulka a kludnucka... a poobede sme sli do mesta a zabudla som dudel tak si cumlala palce 😠
vecer bola od 20-23 hore s nami a potom papala a zaspala do 3.30 a potom o 7.00 a potom o 10.25
ku konzultantke sme nesli lebo tu leje ....takze super den doma 😖
p.s. v januari sa tam urazaju a vela bab uz prestalo pisat ja sa tak tesim ze som vo februarovkach a sme tu taka fajn partia nezavystlivych a prijemnych ludi 😉

cukruska1920
4. máj 2010

Ahojte... nesiem vam spravy z poradne...vsetko vyzera byt v poriadku, NT negativne, male si kopkalo kolko len chcelo a vyhadzovalo sa a ma 8 cm....som velmi rada... 🙂

tatiana1985
4. máj 2010

ahoj zoska 😒 juu malicka je zlunka? ta co sa deje?
mne moja princesa vcera vecer asi hodinu plakala ako odusu,,ani ruky ani cica ani hracky....po hodine sa ukludnila sama nakonec...
stalo sa nam to 1x , ale tiez neviem co jej bolo 😒
zeby prve faanty? 😨 😕

zucana
4. máj 2010

cukruska uzasne tesim sa s tebou ;)
teraz uz nam zahlasis o chvilku ze co to bude 😵

cukruska1920
4. máj 2010

zuci..no ak sa nebude schovavat...chcela som sa aj dnes ze ci naaahodou...ale potom som si to rozmyslela

zoska
4. máj 2010

cukruus, no hned lepsia nalada, gratulujeeem 😵 len tak dalej, drzim moc moc palce, nech sa červik drží 😉

zuci, ty brdo, ja len oci vyvalujem, ze kolko prachov stale platite za vsetko...tu sa v podstate platia len nadstandadne vykony a sukromnici a preto to tak aj v nasom zdravotnictve vyzera, ale na druhej strane aj tu sa najdu dobri odbornici, takze vlastne mozme byt radi...
a Vikina je uz velka slecna, vie ako sa ma spravat na masazi 😉
u nas neprsi konecne...sekgra dojde za hodinu a ja dufam, ze sa dovtedy mala nezobudi...

lenica81
4. máj 2010

zosi, tolko trapenia... ☹ slova ti velmi nepomozu, ale myslim na teba, nech to cim skor prejde... neskusali ste nejaky antikolikovy liek, ci to nie je v tom...
zuci, tu je celkom fajn, ale kedze u nas hapruje vytah, tak pojdem von len poobede, teda ak sa nerozprsi... 😅 hadam to s tou stitnou nebude velmi zle...

cukrus, gratulujem, len tak dalej... 😉

lenica81
4. máj 2010

Vilko spinka, ale na 2x... prisli smetiari... joj, to neznasam... 😠

zucana
4. máj 2010

zosi no my tu neplatime mesacne poistne ako na slovensku ale dan je tu cca 23 percent takze ti z platu strnu este viac akoby si platila aj za poistne....moje tehotenstvo ma stalo cca 2500 eur.....takze hroza naozaj keby som si predstavila co som malej za to mohla kupit...a teraz mi iba 6 mesiacov poslu po 200 eur a tal.stat so mnou skoncil a este aj o pracu pridem ked budem chciet byt doma...co chem
inak som si vcera na masazi aj poplakala ked som rozpravala moj porod a ako mala neplakala a museli ju ozivovat...

zoska
4. máj 2010

leni ja myslim, ze je len tak unavena az je z toho nervna a ani sa jej neda zaspat...ved v noci toho tiez moc nenaspala a tu na balkone ju budia, lebo stale trieskaju...a ja som dnes zla mama lebo absolutne nevladzem sa obliect ist s nou von...cakam na tu segru
myslim ze ju nic neboli, mozno ma len zahu lebo zsa grcla hodinu po krmeni taku vodu s bielymi kusockami 😒
v podstate mozem byt rada, ze ju nic neboli, ale som taka unavena, ze proste by som najradsej usla odtialto...
a teraz som na balkone, nohov kyvem kocik a pisem vam, aby som sa nescvokla...

ja viem ze baby co maju dve deti, alebo chore dieta tak to maju horsie, aj sa hanbim ze som tky slaboch, ale asi mam celkovo den blbec a mm je prec a tak....
ale uz sa idem vzchopit, lebo toto mi nepomoze...tk sorry za vykecavacky, ale pomohlo mi to

zoska
4. máj 2010

zuci ja som v nedelu jednej bbe hovorila o porode tiez mi slza vysla, ked som si spomenula ako ju kliestami tahali a bola uz namodrala, ale nastastie dychala vraj sama...
mm hovoril, ze ked videl ako je ta hlavicka v tych kliestoch a ako jej natiahli krk tak si myslel ze nie je ziva 😔

zucana
4. máj 2010

zosi prosim nehanbi sa tu za seba kazdy z nas je niekedy slaby a ja viem o ocom hovoris....si statocna neboj 🙂
a uvidis ako ti nelka bude vdacna za tuto obedu a bude ta lubkat
ja konene varim nieco normalne na jedenie 😎

lenica81
4. máj 2010

zosi, nie si sama, co ma obcas take stavy, ja sa v noci nervim, ked nechce chudacik spinkat, ale potom si hovorim, ked ja budem nervozna, dieta bude nervozne, ale nebud taka, ked si jak pozuta handra... 😖
a ked tu boli kamosi aj nasi na navstevu, proste som sa rozpravala a liali sa mi slzy po tvari... hormony...

juj, tu opat niekto do niecoho mlati... 😠

zoska
4. máj 2010

dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre