Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
24. máj 2010

no nerada by som do toho veľa investovala, tak pozriem aj v bazári. Olif, ty tu zvykneš v bazári blúdiť, tak keď natrafíš, tak mi daj vedieť. 🙂

blumka
24. máj 2010

ved to andrejka, je to dost drahe, ale tak musim povedat ze mne to za tie peniaze stoji...
ivetka uz uvazujete o druhom? no super...tak vam budem drzat palce potom 😉
olif, no hej, cim mensie casti tym horsie...preto ten treti link je najlepsi...

katina2209
24. máj 2010

Ahojky tak my sme dnes boli trosku vonku asi dve hodinky, maly je vonku taky dobrucky pekne si spinka 🙂
Teraz som ho ulozila do postielky tak cakam kedy sa zacne ozyvat uz je aj okupany a idem si spravit veceru som hladna ako vlk...
A dnes sme dostali do schranky uvitanie od miestneho uradu mame to 22.6. o 11,00.
Olif tak vy uz mate manducu a ako sa vam pacilo?
Blumka baby su nadherne 🙂a ta v fotka v tej zavinovacke 😀
Tak tu uz bolo jedno stretko Zuci a Lolka no ako vam je super 🙂
Ivetkab. vitaj 🙂

ivetkab.
24. máj 2010

Olifcek a myslíš, že to nebude v pohode? Určite sa zo začiatku kus potrápime, ale nechceme ostať pri jednom dieťatku a nechcem byť sto rokov na materskej... vy neplánujete?

ivetkab.
24. máj 2010

katina ... ďakujem...

olifcek
24. máj 2010

@andrea2603 spolahni sa x;o)))

@blumka chi, aha...oki teda x;o))

@katina2209 ja mam manducu uz asi 4 mesiace x;o)) mozno 3...mala som ju ako prva od nas, februaroviek, len sme ju nevyuzivali, oliv mrncala...ale teraz, ked je tak zvedava, tak sa jej v nej paaaaci...kociar sa nam uz totiz nepaaaaaci

andrea2603
24. máj 2010

inak sranda,. že Livka si sama položí ruky vedľa seba, keď ju položím a čaká kedy ju zviažem a potom spokojne zaspí. A cez deň tiež väčšinou spí s rukami vedla seba 🙂

olifcek
24. máj 2010

@ivetkab. ja nie, mm by rad...

katina2209
24. máj 2010

Moje dieta uz spi 🙂som zvedava dokedy 🙂

ivetkab.
24. máj 2010

Olifcek, tak u nás je to také obojstranné. A tiež som presvedčená o tom, že deti utužujú vzťah... tak nech sme poriadne utužení... asi bude musieť viac ten môj mm dohovoriť Tvojmu mm...

ivetkab.
24. máj 2010

katina, aj moje dieťa už spí. Od pol siedmej a dúfam, že to potiahne do tej druhej...

blumka
24. máj 2010

ja som dnes na jeden spanok nechala Juli volne, ale dala som ku nej deku, tak ona zhrabla deku, tulila sa k nej a tak spala hodinu...keby sa chcela tak naucit bolo by fajn..ale ked nie, nemam problem ju zavinovat aj dlhsie 😉

katina2209
24. máj 2010

olifcek tak super,ze sa Olivke paci v manduce, my v pohode v kociku maly je kludny, iba niekedy, ked sa mu volaco zasniva tak sa zobudi s placom, co sa moze takym malym detickam snivat ked tak srdcervuco placu? Aj vase deticky to robia?

katina2209
24. máj 2010

ivetka to mas super moj tak max. do pol dvanastej,ale mozno prekvapi 🙂

blumka
24. máj 2010

ivetka, ja mam rozdiel medzi detmi 2 roky a teda je to sakra tazke..aj ked uz je to podstatne lahsie ako prve 2-3 mesiace...teraz uz mame aky taky spolocny rezim ale su dni ked by som najradsej zaliezla niekde pod schody a nepriznala sa k vlastnym detom 😀 ale od septembra ide Terezka do skolky tak uz to budem mat lahsie 😉

aj moja juli sa tvari ze spi ale ona tak divne zaspava...na rukach zaspi, drzim ju tak aj hodinu, potom ju prelozim do postele, spinka pol hodinu potom sa zobudi, zas ju vezmem na ruky, do 10 min je tuha ze ju mozem aj dolu hlavou dat a uz spi tvrdo do noci 😅
no uz ju pocujem, tak idem asi po nu 😅

ivetkab.
24. máj 2010

Katina, náš Kubko cez deň keď vstane tak si stále začne rozprávať a nechávam mu stále pri hlavičke látkovú plienku a s tou sa hrá. Ale v noci keď sa zobudí na papanie, tak to je pohroma... najprv len tak mrnčí. Na to sa zobudím a idem k nemu. A keď ma uvidí, tak kričí akoby som mu nechcela dať papať. Tak ho rýchlo beriem z posielky a druhou rukou sa už rozopínam... hneď ako dostane papu, tak je dobre...

blumka
24. máj 2010

@katina2209 to by aj mna zaujimalo...aj Juli tak niekedy reve zo sna

andrea2603
24. máj 2010

zuci, inak ak to viditeľne Viki netrápi, napr, že ju to svrbí, tak sa veľmi netráp, možno, keď prídete do IT, tak to prejde. Aj som rozmýšľala, či to nemôže robiť voda chlórová, predsa je len iná ako v IT, či nie?

ivetkab.
24. máj 2010

Blumka... tak to máš veselé. Viem do čoho ideme, aj keď niekedy a možno aj častejšie ako len niekedy budem mať také stavy, že sa nebudem chcieť priznať k vlastným deťom... ale ... sestra tak mala a viem čo ju to stálo energie a kámoška ma tiež tak, že je medzi deťmi rozdiel rok a mesiac... nechcem byť sebec, ale fakt mi ide len o to, že nechcem byť dlho na materskej a deti chcem, lebo je to môj svet...

Ty uspávaš malú na rukách? Ja Kubka dám do postielky, urobím, že čččččtttt, pohladkám dám pusinku, krížiček a spinkáme...

ivetkab.
24. máj 2010

Blumka a Katina, nechcem byť múdra, ale nenechávate deti niekedy plakať? Kámoška necháva svoju malú plakať ked ju dáva spat a potom jej tiež tak place zo sna...

blumka
24. máj 2010

ivetka, prvy rok je najhorsi, potom ked sa uz deti dokazu spolu zahrat uz je to super 😉 a neskor ked budu vacsie bude zas jednoduchsie, ked budu mat rovnake alebo teda podobne zaujmy. ja som tiez preto chcela druhe max. do troch rokov, 2 roky su pre mna ideal...
tretie bude za 3 😀

no musiim na rukach, tak sama ako Kubko mi nezaspi len sa viac rozcerti a ked je velmi unavena tak potom je to len horsie. ale na rukach ju mam tak, ze len ju drzim, nehojdam, nechodim, ona sa prituli a ja tukam do pc alebo kukam tv...a tiez ju nemozem dat do izby lebo musim pockat kym zaspi Terezka a az potom ide Juli, inak by sa rusili

olifcek
24. máj 2010

@ivetkab. moj mm chce babo, ja ee 😀

@katina2209 NAM KED SA COSI ZLE SNIVA, CO JE ZRIEDKAKEDY, TAK SA OLIV ZOBUDI S TAKYM TENUCKYM PLACOM, POMOJKAM ALEBO POHLADIM JU A UZ JE BRE, MY SA SKOR NAHLAS REHUNAME ZO SNA 😵 😵 😵 😵
pardon, caps lock omylom...

@ivetkab. my s malou spime vposteli, ona len zamlaska, ja sa prisuniem, ona si vezme prso, ja jej zaspim, a ona papa, i dudlikuje, paq haja x;o)))

blumka
24. máj 2010

ivetka, neeeee....ja nechavam plakat max. tak Terezku ked trucuje..ale Juli nie, ani nebudem...ani Terezka neplakala, ani Juli nebude...sme na materskej pre deti a nie preto aby sme deti nechavali vyplakat..moj nazor..

olifcek
24. máj 2010

@ivetkab. tak uz sa nedivim, ze chce hned dalsie babo...mne oliv zabera 24 hodin...spinka pr mne, alebo vedla mna...dlho sama byt nemoze...

olifcek
24. máj 2010

@blumka suhlasim

blumka
24. máj 2010

inak, mm teraz spava vedla v izbe lebo kasle jak tuberak a ja spim na jeho strane a Juli na mojej, a taaaaak sa rozvaluje ze az...kazdy den nadranom sa ku mne este preplazi Terezka, tak ja som oblozena detmi...no neviem kde bude spavat mm ked sa vylieci 😀 😀 😀

ivetkab.
24. máj 2010

Blumka, hej, presne ako vravíš. Synovci už teraz majú 7 a 8 rokov, ale sú ako dvojčatá. Tak ako si povedala, všetko robia spolu. Ale aj to čo ich nebaví robiť spolu, tak robia. Ten starší chodí na futbal. Mladší nechce hrať, ale chodí sa na nich iba pozerať. Pekne to máš naplánované s tými deťúrkami. Hlavne nech to výjde. Aj my chceme mať 3, ale to tretie sme zatiaľ ešte neplánovali. Neviem ako to urobíme. Asi musíme najprv počkať, ako zvládneme tie dve a potom...

Myslím, že pokiaľ Ti malá chce zaspávať na rukách, tak to ani nie je potrebné znásilňovať inak. A obe kočky Ti spia spolu v jednej izbe?

blumka
24. máj 2010

ivetka, my spime vsetci v jednej 😀

no ja som aj Terezku uspavala na rukach, do roka...inak by plakala..ale to som ja nechcela, takze to bolo jedine riesenie...uvidime ako Juli dokedy ju budu bavit moje ruky 😅

ivetkab.
24. máj 2010

Olifcek, ale nemyslí si, že Kubčo je dobré dieťa. Ja nestíham pri ňom ani variť. Mrazák mám plný polotovarov a keď príde domov manžel, tak len rozmrazujeme. Pričom som nikdy také jedla nejedla, teraz musíme... nenechám predsa plakať dieťa preto, že idem variť. Venujem mu celý deň. Dnes som po dlhom čase stihla požehliť lebo Kubko sa hral s hrazdičkou. Inak ho nikdy nenechávam ani samého sa hrať... ale spinká sám. V posteli nám nespí nikdy. jedine keď je manžel na služobke čo je tak raz do týždňa určite. Ale teraz keď je už starší, teda... viac sa točí v noci, tak mi to vadí a dávam ho do postielky na noc...

blumka
24. máj 2010

olif, tej babe co objednava z nextu sa kedy plati? potom? prevodom predpokladam..a uz mas veci doma? ci kedy to vlastne malo dojst

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre