Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
1. jún 2010

no.idem na zubky, a hajde hajat...zajtra nervne rano...ked si predstavim ako oliv bude u lekarky plakat x;o((

blumka
1. jún 2010

mami, fakt sa neboj...kym natalka nechudne tak to neries...mna udivuju tabulkovy lekari, sami oni nejedia a nepriberaju kazdy den rovnako ale od babatiek to vyzaduju...ved to su tiez ludia...deti najlepsie vedia kedy im treba papat, a teda myslim si ze keby bola natalka hladna tak to da poriadne najavo.. 😉
a dalsia vec...existuju nove tabulky ktore rozlisuju priberanie kojenych a nekojenych deti, ale samozrejme vacsina pediatrov ich nema...kojene deti priberaju inak ako nekojene prave preto lebo piju tolko kolko na jednu davku potrebuju a samozrejme ze nikto nevie kolko to je...
moja kamaratka ma 8 mesacnu dcerku a ta ma nieco vyse 6 kg..babo sa narodilo tusim okolo 3kg a nikto to neriesi, proste sama lekarka sa vyjadrila ze dieta pribera, sice menej ako by podla tabuliek malo ale pribera, nechudne, je zdrave a hlavne cule a zive... 😉
aspon mas menej nosenia 😀

olifcek
1. jún 2010

idem vyplatit puzzle a hajde hajat x;o)

olifcek
1. jún 2010

zaplatene a idem..bru nocku prajem

petuskaxfun
1. jún 2010

🙂

alex
2. jún 2010

Dobré ránko,nemám doma net,tak krízujem,ešteže mužík má na mobile 🙂
Idrm s vám pochváliť,včera sa narodila švagrovcom dcérenka Anetka s krásnymi mierami 4220g a 52cm. Nakoniec to bol cisársky aj keď od rána sa trápila a už bola otvorená na 7,ale že by to ešte dlho trvalo,tak cca o 18-tej jej urobili cisarák. Ale myslím si že super,lebo si neviem predstaviť ako by ju vytlačila.
V sobotu sme boli na svadbe,Jakubko bol dobručký,ale nepáčila sa mu hlasná hudba,keď spievala kapela,tak sme sa trošku prechádzali vonku.
Inak toto počasie mi už lezie na mozog.

svetlankat
2. jún 2010

@olifcek velmi dobra tabulka na vypocet, my sme tiez v norme.
@maminnka neries my mame este menej akovy, malinka my spapa okolo 650 ml na den. Je to fakt v pohode. Doktorka je asi trosku mimo.

svetlankat
2. jún 2010

@alex gratulujeme, naozaj krasne miery. Aj mne to pocasie uz riadne lezie na nervy.

matesl
2. jún 2010

ahojte babolky,

v BILLA akcia na papmpers premium, ze 361 sk (rvti ja stale nejak nekukam 😀 )

garonka
2. jún 2010

brre rankooooooooooo

už som vas dočítala 🙂

tak my pijeme vodu lebo musíme a neprevarame Lucku netreba ale zas komu veriť 🙄
a tych 150ml denne je volovina vypiť len polovicu vypijeme viac nie to i tak stačí
ale zato veľa cikámeeeeeeeeee 😀

joj a pozerali ste tu paľbu včera? kriste ta ja som nadavala čo robili s tym 12tt babätkom a ta inštruktorka mi normalne pripadala ako nejaka sedlačka no otras 😠

@olifcek držíme prstíky na neuroooooooooo 😉

laxity
2. jún 2010

ahojte

garon....jój nepozerala, to ja už zalomená spím 🙂 ...ale určite to bolo otrasné, takže nemusím ľutovať 🙂

matesl...no to vyzerá byť dobrá cena, ja som teraz skúsila Babylove z DM-ky, malej vyhovujú a 100ks balenie stálo 13,25 evri, takže super podľa mňa 🙂

alex...lepšie cisarák, lebo ozaj neviem ako by to vytlačila 🙂 , ale chúďa od rána a večer sekcia, no dlho to trvalo....ale miery sú úžasné 🙂 . Nie si jediná, komu toto otras počasie lezie na nervy 😠

olif...drž sa, myslíme na vás 😉

ja inak ani nemám šajn koľko malá vypije denne 😕

katina2209
2. jún 2010

Ahojte tak mi dnes konecne lepsia noc maly mi konecne v noci neplakal i ked som ho prikladala o 11.30 , 2.45 a potom o 4.00 ale potom vydrzal az do 8.00 krasa to sme uz nemali minimalne 2 tyzdne vcera som trochu upratovala no co sa da v takomto pocasi a vecer som isla s mm von a prsalo este,ze mame igelit na kocik...
A dnes zase hnusne pocasie kto vie co ten moj Marko v tej svp robi ked takto leje....
Gari to som rada ,ze uz je Tobimu lepsie a co som to citala Zucaninkina mala mala teplotku a z coho nedocitam vsetko lebo nestihnem...
Maminka ty si nerob starosti malinka pribera ako ma ved keby bola hladna tak by pytala,kazde dieta pribera inak ved pozri na mojho Marka 4 mesacny mal 7800 gramov a teraz ma 8 rokov a 23 kil najmensi a najchudsi v triede ....
Alex gratulujem k prirastku do rodiny...
Gari ja take veci nemozem pozerat co davali v tej palbe,lebo ja by som kazdej matke odobrala dieta co to dovoli,alebo robi s dietatom sorry, ze az takto kruto,ale podla mna je to chore..

katina2209
2. jún 2010

laxi ani ja nemam sajnu kolko maly vypije este mi nepil nikdy z flasky....
matesl a pampers premium su dobre? ja som zatial vyskusala len huggies teraz mame pampers sleep and play a este normalne tie active baby ake su premium?

laxity
2. jún 2010

kati...podľa mňa sú Pampers Premium care super....aj teraz je ozaj tá cena dobrá 😉 , ale ani Babylove nič nechýba a za super cenu 🙂

blumka
2. jún 2010

ahojte 🙄 najhorsia noc za posledny mesiac...hroza des...a to som si myslela ze uz horsie byt nemoze ale teda som sa mylila...
zacinam verit ze to ockovanie to sposobilo... 😖

blumka
2. jún 2010

a teda ta druha davka by to mohla otocit, ne? 😀 😀

laxity
2. jún 2010

blumi...takže nevyspaté? tak asi ozaj to bude očkovaním 😕 ....snáď cez deň ti pospinká 😉 a možno aj ty si oddýchneš

blumka
2. jún 2010

laxi, no uz spi hodinu tak ona dospi, ale ja nieee..ked budem spat cez den nezaspim vecer..tak radsej sa teraz cez den domordujem a vecer lahnem uz o osmej s detmi 😀

laxity
2. jún 2010

blumi...tak ona to pekne dospinká...ja tiež si neviem predstaviť ísť spať cez deň...ale ja zase chodievam spať okolo deviatej-desiatej keď už malinká tvrdo spí 😀

blumka
2. jún 2010

laxi, ja chodievam okolo desiatej, vcera sme sli az o jedenastej a mala sa ozvala o jednej prvykrat, nevedela po napapani zaspat tak s nou mm siel na fitloptu, potom spala od druhej do stvrtej zas sa napapala a nevedela zaspat, do toho sa zacala pucit, vykakala sa ale samozrejme ze uz ju to zobudilo totalne..takze ja som tuto noc spala nejake ubohe 4 hodiny...
mne ani nevadi to ze sa takto budieva ako to ze kazda noc je ina...kebyze takto spava kazdy den ze sa budi kazde 3 hodiny tak si zvyknem, lenze jednu noc spi vkuse 6 hodin tak som super vyspata a dalsia noc len 3 hodiny a mna to total rozhodi 😒

teuska
2. jún 2010

caute babulky, ja mam s tej huciacej vody uz morsku chorobu a neuverite, ale tu v kuse od vcera prsi a ten hrozny smrad ☹
Ale ma to jedno pozitivum, na kontrolu k ocnej sa nejde, lebo by sme potrebovali cln a tak som tam volala a vraj ked bude ocko o.k., tak nemusime chodit vobec, tak dva dni je bez hnisu, tak snad to uz tak ostane, baby drzte palce

laxity
2. jún 2010

blum...ten režím by to chcelo 😒 , snáď sa to upraví....je to zabijak ti verím...

teus....a ako to vyzerá? Keď vkuse prší asi to neveští nič dobré 😕

blumka
2. jún 2010

teuska, ty si tiez vytrpis..s tym ockom, s vodou...boze, uz by fakt mohli tie dazde prestat

maminnka
2. jún 2010

blumi, olif, akti, svetlanka:
este raz kocky dakujem!

ja tu radsej nejdem provokovat s Natalkinymi 12 hodinami spanku vkuse 😉

maminnka
2. jún 2010

@teuska juuuj, drzim palce, nech je ocko uz OK a tiez, aby vas ta voda nezaliala!!! vyliala sa kanalizacia, co?

toto pocasie je uz fakt divne... posledych hadam 10 rokov boli maj a jun najteplejsie mesiace v roku... hmmm...

laxity
2. jún 2010

mam...aj my máme 11 h. ale s jednou prestávkou 😉

matesl
2. jún 2010

Citala som neziaduce ucinky v letaku Rotarix....unava, plac, ospalost, poruchy spanku, zvracanie, teplota, hnacka, bolesti brucha, nafukovanie...atd
takze ak aj tie ockovania co dostavali do noziciek maju podobne vedlajsie ucinky co asi maju, tak mi je uz jasne preco su nase deti take po ockovani co dostali do noziciek...isto to vyvolava podobne reakcie organizmu...ach jajaaj 😕

blumka
2. jún 2010

joj baby ako vam zavidim...mne tolko Terezka prespala az po roku a juli uz par noci potiahla od osmej do tretej ale po tom ockovani sa to total po...alo 😠

maminnka
2. jún 2010

pozrite: http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_gapocasi... 3. stupen povodnovej aktivity uz takmer na celom Slovensku!!!

blumka
2. jún 2010

@matesl no ale dokedy mienia tie neziaduce ucinky trvat? juli bola ockovana minuly pondelok...a vidis...znova ju nafukuje a pritom uz krasne spinkala bez pucenia ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre