Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
8. jún 2010

@zoska aj my pojdeme von...skusim manducu... 😅

matesl
8. jún 2010

@blumka
@maculik

dik za nazor, beriem, bo ja by som nevydrzala nechat ho plakat, lubi sa mi mozno to nocne krmenie ze ho trosku dotlacit a mozno ta pravidelnost je fajn, nie?
vecer ju mame a zasavame tiez celkom OK, len podla knihy nespravne...o 19:00 kupem a potom jak papa tak zaspinka, niekedy odgrgneme niekedy nie, podla toho jak si pyta, ked pokojne spi, netreba...
a v noci som zistila ze az tak ani jest nepotrebuje ked sa preberie ale dat mu prso je to najrychlejsie ako sa nepreberie a za chvilonku zas spi...a cez den ho dam spinkat ked vidim ze mrnka - to uz poznam....a sucha si ocka, ale nie je to nejak ze pravidelne, ked to na neho pride - riesim, niekedy staci len ho prilozit k prsu ani necucne a zavrie ocka, to zatial funguje na 100%
len mi zacal muzovi vecer plackat, ked idem cvicit, proste sa napapa a zaspi a bud sa preberie a plac ze 1/2 hodky alebo ani nezaspi...uz asi citi rozdiel, ze MAMA, co?

matesl
8. jún 2010
matesl
8. jún 2010

minule som aj ja mislela na suzon, juj a my starosti ze nespime v noci...a co ona chuda 😨

maculik
8. jún 2010

matesl, zatial to neries, spinka ti pekne, do 6mes sa moze vselico zmenit, aj tie noci. A uvidis 🙂

kocky, mna Petik asi vyslysal, on spal teraz bez 5min 2h!!!

olifcek
8. jún 2010

mm taha dnes zase 12...konci okolo 20.00 vidim, ze zavolam kamartke a pojdem k nej na tyzden.. 😵

svetlankat
8. jún 2010

@olifcek pozdravuj suzon aj odo mna, drzim im silno palce. Drzia sa statocne.

suzon78
8. jún 2010

Ahojte maminky, na koníka nekašlem, len fakt bolo toho teraz na nás až moc. Písala som Olifček, že dobehnem, tak to musím dodržať 😉 Mám strašne málo času na seba a na net už vôbec nie. Stále odsávam a malučkú kŕmim s fľašky, lebo na prsník sa už po operácii nechytala, chúďako, ale ako sa snažila pol hodinu mi bez prestávky dudlala prsník, ale zabudla techniku, tak nevytiahla takmer nič. (lebo sme ju vážili pred a po kŕmení, preto viem, že nič) Ale hlavné je, že operácia splnila účel, malá papá viac ako pred operáciou, len máme čo doháňať veľmi sme málo priberali. Teraz máme len 4700g od narodenia pribrala len 600g. Tak som zvedavá akým tempom to pôjde teraz. Zatiaľ papkáme 8 x denne po 80-95 ml.

Koľko pujú Vaše detičky, aby som mala prehľad na akú úroveň sa máme dostať. Inak nechávam to na ňu, nech si ona určuje tempo, vždy dám viac do fľašky a nechám koľko si stiahne.

zoska inak je pravda, že vyzerá ako zdravé dieťa, človek by neveril ako rýchlo sa po operácii zotavila a v podstate jej nič nieje, tá umelá chlopňa ju dala do stavu zdravého dieťaťa. Ale ako dieťa bude rásť, musí sa chlopnička meniť, lebo umelá samozrejme nedorastie, no a v dospelosti sa bude meniť po cca 20-30 rokoch z dôvodu opotrebenia materiálu, ale už vedci pracujú na živej chlopniť, čo by jej problém definitívne vyriešilo vraj o 4-6 rokov už budú dávať živé chlopničky prvým detičkám, tak kto vie, možno budeme prví adepti 🙂

olifcek
8. jún 2010

@suzon78 ne ne, nie prvi, pockajte rok, dva a az paq x;o) nech su ini pokusnymi kralikmi x;o)

suzon78
8. jún 2010

no a ešte liečiky budeme musieť brať preto, lebo na umelej chlopničke sa môžu ľahko tvoriť zrazeniny, tak nám nasadili liek, ktorý "riedi" krvičku, aby k tomu nedošlo. Inak už sme všetky lostatné ieky na podporu srdca a na močenie vysadili, srdiečko fachčí o dušu 🙂, vôbec sa nezadýchava, pred tým strašne chudiatko ťažko dýchala dosť cez bruško, bolo to dosť viditeľné.

Júj baby ani ja sa v noci nič nevyspím som totál na dne, už sa neviem dočkať, kedy začnú príkrmy a len jedno kŕmenie v noci, to bude parááááda 🙂

suzon78
8. jún 2010

veru Olif to máš inak pravdu.... 😉

suzon78
8. jún 2010

Olif vy koľko a ako často papkáte?

olifcek
8. jún 2010

@suzon78 ja neviem kolko, a veeelmi casto...plne kojim...vazime 4200g a 57cm....

maculik
8. jún 2010

suzon, krasne to zvladas. Super, ze sa jej polepsilo a ze jej chuti papat. To nevadi, ze ste zatial tak malo pribrali, Timkina energia isla inam, nez do tukov a rastu, ved este to dozeniete 🙂

my sme boli trosku von, Adelka sa skotulala zo schodov, ale nic sa nestalo, len si oskrela ruku a plakala len asi 5s a uz ratovala babiku, ktora spadla s nou. Potom ju priniesla, ze nech aj jej pofukam bo 😀

@olifcek, ja zase budem sama cez vikend, mm ide na Sk v piatok vecer, zastavi sa u nas po moje auto, potom do BB odvolit a v nedelu rano na tom aute naspat sem. Takze dojde az niekedy vecer, dufam, ze to tie 2dni a 2noci s drobcami zvladnem, aspon ze sa budem moct ist vecer sem k vam vyvetrat 🙂 😀

olifcek
8. jún 2010

@maculik ja viem, musim si zvyknut...

laxity
8. jún 2010

ahojte babule

nestíham vás čítať...len tak narýchlo, možno večer bude čas 🙂

ale samozrejme garonke prajem všetko len to najsamlepšie, veľa veľa len toho dobrého 😉 . Vynahradili si si to v sekáči?

ja som s mm až moc 😀 ....dennodenne spolu to tiež nie je moc dobre 😒

olif...kuk 😉

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3168597&tab=1

olifcek
8. jún 2010

@laxity prvy link..draheeeeee, nextiky som nasla uzi tu za 5,50eur x;o) a tie cherokee som videla, ale je mi ta znacka nesympaticka..mam take bodynka, ale ...skoro sa zmolkuju...x;o)

ale DAKUJEM!, ze na mna myslis 😵 😵 😵

olifcek
8. jún 2010

@svetlankat Tvoja malicka kolko vazi?

olifcek
8. jún 2010

mozem kupit 3x cherokee za 3 eura...nove...no fajne...len ked ja tu znacku fakt...

blumka
8. jún 2010

jeej suzon sa ozvala....malinka je krasna a super ste to zvladli....februarove babatka su bojovnici 😉
suzi drzte sa, vela na vas myslim a tesim sa na stretko niekedy v buducnosti v Namestove na VP 😉

laxity
8. jún 2010

@olifcek pekne si to okomentovala 😀

olifcek
8. jún 2010

@laxity 😅

blumka
8. jún 2010

jej tie ma juli co laxi hodila link...ale niekto asi nevedel na co to je tak jej kupil na 9-12m...to mi budu na dve veci opalovacky na jesen 😅

blumka
8. jún 2010

zoska, sveti ide vam mail

olifcek
8. jún 2010

@blumka 😀 😀 😀 mozno si mysleli, ze dorastie...ved aj v auguste teplo budeeee a juli je vascia 😅

olifcek
8. jún 2010

KONECNE JE len 21 stupnov, fajneeee

suzon78
8. jún 2010

Ahoj Blumi...to stretko platííí, len čo budeme väčší vyrazíme do Námestova to je isté. Blumi ty kŕmiš z flašky, koľko a ako často malú kŕmiš? Tá moja dnes po kúpaní prvý krát vypila 110ml, juj či som sa radovala, keď si predstavým, že pred operáciou ledva 70ml, tak je to pokrok.

olifcek
8. jún 2010

volal mi mm x;o) zlatusik x;o) doma pokecame o mojom navrhu a uvidime, k comu dospejeme x;o))

olifcek
8. jún 2010

@suzon78 papa uzasne x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre