Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
6. aug 2009

ahojte.......mozem sa k vaam pridat?ja mam termin 2 februara 🙂

loginka
6. aug 2009

baby stane sa Vam, ze Vas tak pichne z nicoho nic, ja mam z toho strach

matka331
6. aug 2009

mna niekedy pichne aj 4 krat za sebou

jja
6. aug 2009

baby, probiotika mi nakazal doktor uzivat spolu s antibiotikami, a viem aj z vlastnej skusenosti, ze spolu je lepsie ako iba ciste antibiotika. potom som mavala tie mykozy ... ☹
len som nevedela tie vitaminy pre tehotne...asi zavolam mojmu doktorovi 😎

vevoncek
6. aug 2009

matka331 vitaj aj ja mám termín 2.2 podľa mrchy ale podľa ultrazvuku mám 6.2. 😀

loginka stalo sa mi to dva krát v spánku ale to bola bolesť akurát som sa išla otáčať a ma to tak zabolelo že som aj nahlas zjojkla ale neviem čo to malo znamenať tiež som sa zľakla ale od vtedy nič tak asi no nič neznemaná a na sone bolo všetko o.k. tak to je dôležité

vevoncek
6. aug 2009

jja no to je super že ti to kázal doktor brať mne to doktorka nikdy nepovedala a vždy som sa trápila až kým mi neporadili kamošky no podľa mňa veď vytamíny ti nemôžu uškodiť pokiaľ berieš antibiotiká ale skôr pomôcť podľa mňa ich môžeš brať normálne

kika58
6. aug 2009

vevoncek, ja sa tiz divim co vselico sa pise, ale zial z tej svojej skusenosti som poucena dokonca zivota, vzdy s antibiotikami aj probiotika, ja som drzala 2 tyzdne protikvasinkovu dietu, neviem ci to niektora poznate, a tu by som nechcela druhy krat opakovat...
no dnes v mediach najdeme vela vseliakych "mudrych odbornych clankov", smutne je, ze ich pisu akoze odbornici, si vezmi ja, keby som si precitala ten clanok a nemam tu skusenost, tak by som tie probiotika ani nebrala a to by dopadlo...
no a tehu oblecko ani ja nebudem kupovat nejaky hory doly ale zopar kuskov urcite kupim, ved chcem aj druhe babo, tak sa zide, a dufam ze mi tiez nieco zname pozicaju 😕 no a ja sit neviem, takze si nic neusijem 🙄

kakatka1
6. aug 2009

Ahojte! Tak na sone bolo vsetko OK, som moc moc rada. Smykalka /meno pre babo podla mojho synatora/ sa stale hybala a mame aj dve krasne fotky. Ak si niekedy najdem viac casu prihodim foto. Tak zase bezim a majte sa pekne 😵

olifcek
6. aug 2009

kyselina listova urcite neuskodi ani neskor, ved i v materne je jej take mnozstvo ako vo femibione, co je vlastne len kyselina listova, takze f poho x;O)

idem kuknut to oblecko u zucany x;o)

matka331
6. aug 2009

vevoncek mne ten termin napisala gyekol. do knizky 🙂som rada ze sa tu nasla zienka s takym istym terminom

joanna333
6. aug 2009

ahojte...konecne som vas docitala, od vcera ste popisali...ja som mala vcera hrozny den, najhorsie bolo ked som s malym sla k dr. kvoli vyrazkam na hrudi a ona povedala ze ma pasovy herpes...a v nedelu mame ist na dovolenku 😢

vevoncek
6. aug 2009

kika no poviem ti je to na nervy vždy keď mi doktorka prepíše antibiotiká ale musia byť silné alebo dlhodobo užívať tak viem že budem mať problémy a keď som čítala ten článko a to bola nejaká farmakologička ktorá robila liečbu ľuďom čo už užívali veľ liekov a tie sa bili medzi sebou tak od nej by som takúto radu nečakala veď podľa mňa musí byť skúsená ale asi nezažila takéto niečo a to sa jednoducho nedá vydržať treba buď tomu predísť alebo to liečiť

a ako prebiehala tá diéta? ja som prestala sladiť všetko, lebo mi hovorila doktorka že sladké majú mykózy a plesne radi takže teraz nič nesladím ale zákusok a čokoládu si občas dám ale ževraj tento problém súvisí s oslabenou imunitou.

vevoncek
6. aug 2009

matka ja tam mám obidva napísané 😀

olifcek
6. aug 2009

zuci fakt paradne veci..a ako Ti len pristane Ta ziva tyrkysova, wow...

kika58
6. aug 2009

vevoncek, ako som uz pisala nemavam taketo zenske problemy a v podstate do mojej 30 tky som sa s tym nikdy nestretla, som v podstate zdravy jedinec a antibiotika som brala ani nepametam kedy, ale v maji som mala zapal mocovych ciest a lekar mi dal antibiotika a smaozrejme nepovedal ze k tomu treba aj probiotika a tie antibiotika boli na 10 dni asi na 6 den som zacela mat tu mykozu, tak hned mi poradili probiotika ale to uz ked je prirodzena imunita v trape po tych antibiotikach tak len samotne probiotikum nepomoze musela som brat aj nejake cipky a aj tabletky
obcas chodim na stranku zdravie a tam su otazky na RNG, tam som sa docitala co najlepsie pomaha voci takymto mykozam a hlavne opakujucim sa
ale najdolezitejsie je dodrziavat minimalne 2 tyzdne prisnu protikvasinkovu dietu, to nesmies nic sladke ani ovocie, nic mucne ani celozrnne, ani mliecne, jednoducho com jedla len zeleninu priprvenu na kokosovom oleji (lebo ten je vyborny v boji proti kvasinkam) a mozes este maso ale nie vyrobky lebo aj tam su vseliake aditiva
takze som jedla len zeleninu a maso, nic ine, baby neviem ci ste si to niektora skusili ale je to hroza, teda aspon pre mna bola, ono nic uz potom nechuti, vzdat sa sladkeho bol ten najmensi problem (a to ja som na sladkosti vysadena) ale nemoct ani zemiaky ryzu a pecivo a ni mliecne to bolo velmi tazke dodrzat
ja som zabojovala a vydrzala cele dva tyzdne, v podstate si myslim ze som to mala ako ocisstnu kuru, si predstavte, ze o mesiac som uz bola tehotna 😀 😀 😀 po pol roku snazenia, to vyslo takto
no a je velmi dolezite naozaj tuto dietu neporusit,lebo tie kvysinky dokazu prezit aj na kusku zjedenom ovoci alebo peciva, takze tak... dufam, ze uz si tuto dietu nebudem musiet zopakovat nikdy 😝

olifcek
6. aug 2009

GRATULUJEM K DOBRYM SPRAVAM 😉

olifcek
6. aug 2009

kika, no sila, uff

kika58
6. aug 2009

ono pri dodrzani tejto diety by sa to uz nemalo opakovat, tak to potom stoji za to vytrpet a mat pokoj 😔

filiatko
6. aug 2009

ahojte chcem sa opytat ake ste mali vysledky po prvych testoch okolo toho 10t. PAPP-A, leukocity a tak. dakujem za odpoved

blumka
6. aug 2009

filiatko mne budu tieto testy robit v utorok ,tak ti potom mozem povedat
no som doma z prehliadky..utz nebolo tak neviem ako sa drobcek ma, ale inak je vsetko ok, akurat ze mam menej zeleza ( s tym bojujem cely zivot), takze konecne mi niekto predpisal zelezo a mozno zmizne aj ta nenormalna unava 😀
a ja si myslim, ze vitaminy sa nebudu bit ani s antibiotikami ani s probiotikami 😉

loginka
6. aug 2009

stale ma nejako popichava, mierne pobolieva okolo pupku, myslite ze je to ok? 😒

blumka
6. aug 2009

logi, myslim ze je to ok.to mozno ani nesuvisi s babatkami 😉

filiatko
6. aug 2009

Blumka dakujem za odpoved aspon niekto 😉 Loginka, ak ta casto pobolieva brusko je dobre magnesium pre tehotne naozaj pomaha 😎

zucana
6. aug 2009

loginka aj mna sem pam pichlo pri pupku napravo tesnucko 😉
baby to som len ja taka tlsta alebo co ze mi uz tak vidno brusko?
ved ja ziadne gate nezapnem uz 😒
a bola som v obchode co sa vola prenatal lebo tam mali 80% off a kupila este jedny rifle za 14 euracov a dali mi karticku na body a zlavy a knizku a taky kolotoc jak maju lekari na datumy a kazdu sobotu byvaju stretnutia tehuliek 😲
probiotika urcite S antibiotikami ... cim silnejsie tym lepsie
blumi tak ziadne foto nebude?kedy ides na sono teraz?

olifcek
6. aug 2009

blumi a to dnes si nesla na to NT?

zucana
6. aug 2009

filiatko ja som mala PAPP A v 12tom tyzdni 2,4 leukocyty v norme a aj ostatne jedine bilirubin vyssi a acido urico 😎

zucana
6. aug 2009

inak ktej zmrzke...treba sa spytat ci tam je vajco...lebo 90% zmrlin uz vajcia neobsahuje 😉

olifcek
6. aug 2009

zuci, ja ani neviem, ci zapnem nohavice, pretoze uz vyse mesiaca nosim nohavice na gumu...x;o) tak mi je najlepsie, hehe, ale mozem skusit ked tak, no na vahe som pribrala stale len 0,5kg, tak mozno i zapnem...ale postava sa zmenila....tak asi budu tesnejsie na zadku, bleee

mne robili testy uz davno, hodnoty neviem, sestricka len povedala, ze je vsetko uplne ok, ze mam dobre hodnoty x;o)

zucana
6. aug 2009

ja mam 3 kila hore ☹
a nosim len saty ale uz na vecer nejake gate som potrebovala 😉

olifcek
6. aug 2009

zuci aspon priberas postupne, mna to snad nechyti nejak naraz,hehe x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre