Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
16. jún 2010

@zucana a ako vlastne papate ked nemate desiatu, to ti mala vydrzi od rana do obeda?

svetlankat
16. jún 2010

mne mala nevydrzi ani nahodou, ale myslim ze zucana pisala ze krmia kazde 4 hodinky ci nie? Uz neviem

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
16. jún 2010

@rivatha aj nas presne tak objednali 6 tt a 1 den. na preockovanie. Je to v pohode

zoska
16. jún 2010

baby my uz mame za sebou aj ockovanie aj preockovanie ☹
v knizocke mam napisane ze ockovanie 3-4 mesiac a preockovanie 5-6 mesiac...
dnes ma Nelka presne 4 mesiace a uz ma za sebou oboje...preockovali nas po 6 tyzdnoch a prve ockovanie bolo v 2,5 mesiaci...mam pocit ze dr. si robi co chce 😠

inak zasa nas trapia prdy 😒 zacinam mat pocit ze je to z pradajok, alebo z chytam paranoju 😅

zoska
16. jún 2010

a kde je @garonka ? 😕

maculik
16. jún 2010

dobre ranko 🙂
tak ja od rana ako-tak ohadzujem byt, kedze cez obed pridu fotit z tej realitky. Mm a Adelka uz odisli, Petik sa pestuje, pojde papat a buvat. Mame krasny slnecny den zase, takze aj von sa pojde.

my ten parny hrniec mame tiez uz par rokov, ja ho pouzivam takmer stale. Robim v nom ryzu, zeleninu, uz aj maso sme robili, mm v nom robi zemiaky a dokonca aj rozne dezerty sa daju, ale to som neskusala. Aj Adelke som v tom robievala papanie, ale nie to uplne prve, az ked uz bola schopna spapat viac, tak vtedy sa to oplatilo. Alebo ked som napr.nam robila mrkvu a pod., tak som z toho odobrala a dala jej. Ale ten prvy mesiac sa to ciste pre nu neoplatilo, lebo ona velmi malicko spapala.
Tiez nemame ten najdrahsi a funguje uz velmi dlho.

preockovanie mame mat 30.6., len dufam, ze sa uskutocni, lebo Petik zase chytil nejaky chrchlavy kasel od Adelky (stale ho pusinkuje, objima, tak sa necudujem 😅 , tak uvidime, ked ho pozrie.

hajdylca
16. jún 2010

ahojte 🙂

konecne mam chvilocku, tak idem i napisat, aby ste na mna uplne nezabudli 😉

olifcek drzim velmi palceky, urcite vsetko dobre dopadne, i ked som dufala a myslela, ze nakoniec tej operacii sa vyhnete, ale mala olivka je velika bojovnicka ona to zvladne uzasne, myslim na Vas, a bude dobre...
a olif este davnejsie si pisala, ze mas asi jedina take "narocne dieta" tak ver tomu ze nie.. moj maly v kociku vydrzi max. 15min. spat v hlbokom vobec, na sportovy sa mi zda este skoro, kedze nevie sediet sam.. vecer uspavame na lopte, alebo ciciku, potom potiahne 3 hodky sam v postielke, a potom idem k nam a spime tak ako si Ty tu raz foto davala- cize ja na boku a princik ma svedske stoly, da si kedy chce a kolko chce 🙂 takze nie si sama, nemusis sa bat... niekedy to ide i mne, i mm na nervy, najnovsie nam ani v aute spat nechce, ale hovorime si ze to je docasne, chvilku sme sa zamyslali, ze ci sme nespravili niekde nejaku chybu, no ale daju sa taketo male deti uz rozmaznat? a vyplakavat, to ja teda neviem, skusili sme ho nechat v aute tak, prvy krat sa pogrckal, a druhy mu nenormalne zabehlo...

boli sme teraz u dr. som sa jej postazovala, ze nam kakava max. raz za tyzden, ze aky je v noci hladosko, tak mi povedala, ze mame zacat s prikrmami... takze mozno zacneme i skor ako Vy toho 19... uvidime... lebo on cez den chudacik i po hodine pyta papat, niekedy vydrzi i 3... neviem, ale moc tomu nerozumiem, dr. mi hovorila, ze mu zrejme to mlieko nestaci, ze ho na tak dlho nezasyti, ale vsak mame "iba" 6kg, vsak su i vacsie deturence a ziadne netreba dokrmovat... tak ale ak dr. mysli, ze to bude pre neho lepsie... len mi to tak rychlo vsetko na mna hrrr, medzitym ho i zaockovala, ze si pamatam akurat tak, ze mame zacat s mrkvou, dat mu len 2,ci 3 lyzicky a nakojit potom a az za 3 dni skusit zase a viac... dala mi nejaku brozurku od hami, kde je napisane, ze neodporucaju pripravovat detom doma "vyzivy" ze je lepsie kupit ich vyrobky...

zoska ak chces ja pridem niektory den ten bud. tyzden do Ba, a mozme ist kocikovat, i ked u nas to bude skor pestovanie, ale moznoo 😕 by vydrzal....

blumik Ty si tusim posielala nieco ohladom tych prikrmov, mozem Ta poprosit posles i mne 🙂
dakujem

jaaj a aby som nezabudla vitam vsetky nove kocky- niekedy som vahala ci som vobec dobre forum otvorila 🙂

maculik
16. jún 2010

@hajdylca to s tou brozurkou ma pobavilo, jasne, ze neodporucaju robit papu doma, ved potom sa im menej predava... Mne napr.Adelka kupovane ani nechcela, okrem normalnej ovocnej presnedavky. A

a mne dr tiez povedala, ze mam skor zacat, ked som jej povedala, ako casto papa, ale ja vydrzim do tych 6mes, ved uz len 6t.

zoska
16. jún 2010

@hajdylca ahooj moja, no nasa tiez uz nespáva v aute ☹ , ale v kociku vydrzi aj ked nespi nastastastie...no ale zasa nie extra dlho
inak o tej BA este rozhodujeme ci pojdeme...dala by som ti vediet, zatial to ale vyzera, ze pojdeme cez vikend, aby sme si uzili aj svagrovcov aj nakupy...takze uvidime

blumka
16. jún 2010

hajdy, poslane 😉
ohladne tych prikrmov, tam je napisane, ze sa maju zacat davat babu nad 6 kg, ktoremu nestaci liter mlieka, okrem ineho. Ale ak je kojeny tak to teda nezistis kolko spapa za den, ja osobne ak tebe nevadi ze ti malicky pyta papat tak casto a zas ak v noci spi a nepapa, tak je logicke ze cez den pyta castejsie, tak by som mu zbytocne pred 6.mesiacom nezatazovala zaludok. ono pri tych jedlach nejde len o to ze uz zacnu jest, ak na to nie je organizmus pripraveny tak mozme narobit horsie, zapchy, hnacky, alebo ked je to prilis skoro napr. u lepku aj celiakiu...takze treba zvazit...

jasne ze ti Hami napise nerob doma kup nase aby zarobili, na jednej strane kupovane su ok, lebo urcite musia prejst prisnou kontrolou, takze su to zdrave veci, ale ja som davala kupovane len jednozlozkove, aby som mohla lahsie zistit, ci to terezke vadi alebo nie a ked uz bola vacsia tak som obcas kupila aj tie vacsie prikrmy ale vacinou ked sme niekam sli na cestu a tak 😉

hajdylca
16. jún 2010

@maculik ja som tiez chcela vydrzat do toho prveho augusta, ale uz i minule svokrovci zacali do mm, ze na veceru by sme mu mali dat hento a hento, ze uvidime kolko si pospi potom.... no este uvidim, minimalne by som najskor chcela zacat od jula- Tvoj Petik, je tusim tak isto narodeny ako nas zunzulik, prveho, ci? 🙂

@zoska no nas v kociku vydrzi tak 15min. ak ma nejaku hracku neokukanu, potom este dalsich 5 ak na neho robim nejake opicky- to akurat pridem do obchodu, rychlo nahadzem k nemu veci, zaplatim a uz cestu domov sa nesie, ale to bolo ked boli vonku take horucavy, i ked sme boli vonku este pred 10 bolo uz 30 °C, tak mozno i preto.... a zaspat sam vie v kociku iba malokedy, dost casto ho musim na rukach uspat a tak prelozit 😒 ale toto som radsej ani pisat nechcela, lebo potom mam pocit, ze je fakt rozcecko, ale proste su deturence kt. sa v tych kocikoch nepaci, a kt. sa nevedia same ulozit a spinkat nie?
on kym bol malinky a este nevidel poriadne, sme ho lahli do postele, chytili rucky a do minuty dvoch spal, teraz ked ho lahnem okukava celu spalnu, zacne sa dvihat do sedu, pretoci sa brucho a snazi sa lozit....

blumka
16. jún 2010

@hajdylca ja uz som to minule pisala, ze zavidim tym maminam, ktory deti zaspia same. Zazila som to prve 4 mesiace alebo 5 u Terezky, lenze potom sa rozkukala, vsetko ju zaujimalo a uz nevedela zaspat sama..tak zabralo kolisanie a cez oci musela mat plienku aby ju to odputalo od sveta...a to iste s kocikom...kym bola uplne malinka ze len spinkala tak oki, akonahle zistila ze za kociarom je svet koniec...tak kym nevedela sediet aby som ju mohla dat do sportiaku, chodili sme von v satke 😉
ja si nemyslim ze take male babo sa da rozmaznat pozornostou mamky, ved podla mna o to predsa vo vychove deti ide, ze ked nas potrebuju sme tu pre nich a take male deti nas potrebuju stala a pre kazdu blbost, lebo pre nich to je dolezite..uz neskor ked su vacsie a rozumeju sa im da vela vysvetlit a dookola opakovat a oni same zistia ze to ide aj inak..ale podla mna je to zbytocne riesit do roka

zoska
16. jún 2010

@hajdylca netráp, este na to s usmevom buds spominat...su fakt deti, ktore v kociari hlbokom nechcu byt
ja vecer ked mala nezaspi na prse tak tiez uspavam na rukach, uz si necitim chrbat, kolena....

no a tie reci ze dajte mu ksu alebo cosi ine nech pekne spi..jaaj to asi vsade funguje 😅 no mozno ti pospi dlhsie, lenze oze ho z toho pekne aj brusko boliet...takze neriskuj...zacina sa prikrmovat na obed zeleninka a nie na noc, nenechaj si do toho kecat vsetko co urobis z vlastneho presvedcenia ze je pre tvoje mimi najlepsie je dobre...kazda predsa chceme len to naj pre drobca 🙂

blumka
16. jún 2010

mne tiez tak vraveli daj na noc kasu..dala som a zbytocne terezku bolelo brusko ☹

jja
16. jún 2010

ahojte dievcata, tak a mame po ockovani, dnes to moja princezna zvladla celkom super, ani neplackala pri vpichu len ked ju to po´tom zastipkalo, ale bol s nami tatino tak robil na nu opicky a ona to ma rada, tak mozno aj preto to bolo o 100 percent lepsie ako minule.
mne dr. nekazala prikrmovat, ak budem mat mliecko kludne az v 6,5 mesiaci mozem zacat. a teraz neviem ci sa mam pochvalit, ci uz hanbit kolko vazi to moje bucla. (8450g a 72 cm) 😒 ale kym je ona spokojna a kludna tak je vsetko OK. 🙂 ze baby? musim poklopkat, odkedy spavame na brusku aj v noci , zobudime sa max 2 krat na papanie a spime dalej, cize aj ja som celkom vyspata. dufam, ze to ockovanie nerozhadze.

blumka
16. jún 2010

jja, wau...ake miery 😉 ja som zvedava na Juli, radsej sa s nou doma ani nevazim, ale mam pocit ze sa to spomalilo u nas 😉

maculik
16. jún 2010

@hajdylca Petik je tiez 1.2. 🙂 V hlbokom kociku tiez nechce byt, mozno tak prvy mesiac, ale potom tam uz len plakal, tak sa odvtedy vozi vo vajicku (viem, ze nic moc volba, ale ved nikdy tam nie je viac, ako 1,5-2h) alebo v manduci. To aspon nieco pospi. Este minule som ale dosla na fintu, vzala som von Peg perego (ten som si dala na balkon, ked som si este myslela, ze bude spavat v stojatom kociku 😀 , inak pouzivame Quinny. No a na tom Peregu som ho dala na brusko, rozzipsovala som mu striesku tam vpredu, aby videl von a on tak pozeral asi 10min a potom zaspal. To sme akurat dosli na ihrisko a vydrzal asi 40min potom odstaveny spat. Tak mozno budem aj toto pouzivat.

A tiez zaspi len pri pape.

S kasou ja mam taku skusenost pri Adelke, ze sice som jej asi od 8-9mes davala z mojho odstriekaneho mliecka (lebo chodila do jasli, tak som si vzdy v robote cez obed odstriekala a vecer z toho spravila kasu) a vobec to nemalo efekt, budila sa tak isto. Ale zase kamaratke to pomohlo. To asi zalezi od dietata.
A ked ti dr povedala, ze zatial mas len po lyzicke tak kazdy 3.den, tak to tiez nie je zle. Ved ako sa ty citis, ak fakt ta to velmi vycerpava, tak si myslim, ze taketo malinke mnozstvo od tych 5mes mozes vyskusat.

vergulka
16. jún 2010

ahojte,
chcem sa len spytat, vidim tu stranku nextu a su tam nadherne vecicky. Uz ste z toho nextu aj cez net objednavali? vsetko prebehlo v poriadku? co stalo postovne?
Vopred dakujem za info.
Pekny uprsany dnik 😉

maculik
16. jún 2010

@vergulka máš IP 🙂
a ešte som zabudla, kurz je cena na stránke x1,30 plus poštovné

andrea2603
16. jún 2010

ahojte.
Livka má dnes preočkovanie 😠 , to bude zase deň 😖 Ja sa chystám prvé príkrmy dávať až ku koncu augusta, 11.8. bude mať 1/2roka, a začneme pekne mrkvičkou, zemiačikom, jablčkom, ... som fakt zvedavá ako jej to bude chutiť, lebo moje staršie deti nemali s ničím problémy - zjedli všetko a samozrejme Lele po každom papaní si ešte aj mliečko cucla 😵 😉

vergulka
16. jún 2010

dakujem baby.ste strasne zlate! 🙂

blumka
16. jún 2010

joj baby, nieze len alergia ale aj choroba na mna lezie..ma porazi... ☹

zoska
16. jún 2010

@blumka tak oddychuj, ked budu deti spinkat, cajik, nohy vylozit odpočívať 😉
aj mm je nejaky nachladnuty, ale to skor z klimy v praci v aute 😒 dl si vecer paralen a vraj uz je lepsie dnes...no bodyj by to podchytil skoro, aby to neprepuklo...

maculik
16. jún 2010

@jja fiha, ake miery ma Karolinka, tak to mas riadne vyzivne mliecko 🙂 Ale presne ako pises, pokial je spokojna a kludna, tak to neries. Ved ona ked sa zacne hybat, tak sa priberanie spomali.A zase, ona je aj dlhsia, tak ta vaha je taka rozlozena 🙂

@blumka no to nic moc.... Pospi si s kockami, ked si lahnu, nech sa to u Teba nerozvinie. 😒

olifcek
16. jún 2010

@jja krasne velka babulka x;o)) my mame 4400g a asi 58cm, hehe x;o)))

idem volat baby do nemocky, ci sa uvolnilo miesto uz dnes, a ci plati toho 29.06. ...

blumka
16. jún 2010

do kelu, ked beriem lieky na alergiu plus este ine lieky a neviem ci mozem kombinovat s paralenom..ale risknem to a vecer si dam, lebo toto neni mozne...

zoska
16. jún 2010

@olifcek tak som zvedava co povedia, daj vediet 😉
@jja fiiih vy máte ale velké babatko, ty mas miesto mliecka slahacku 🙂 a vsak nemusi ti to byt blbe, prave naopak 😉

olifcek
16. jún 2010

prisla im ta narona operacia hrudnika, takze az 29.06 ideme do nemocky na 9.30

janielah
16. jún 2010

AHojte babky.

Zuci, ty mas teda riadnu tlustosku 😀 ako stoji v tej vode...len oci vyvalujeeeeem to co jej davas jest 😀

Oli? a ty preco sa od malej nepohnes...nechapem tomu celkom, ved je zdrava, pekne rastie, tak v com je problem? Ona si ta takto uplne vycvici a neurobis vlastne vobec nic...
Ved trosku zaplackat moze? NIe? Ved nie pat minut, ale tak minutku - dve nech si pomrnka...aj Krpka si obcas poplace, lebo by chela byt na prse aj dve hodiny, keby som ju nechala...ale to takto nejde predsa..ved ti uplne prepne z toho....nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre