Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
16. jún 2010

olif tak za dva tyzdne uz budete mat po tom 😉 viem že mas strach, kzda z nas by mala, ale prezili ste si s Olivkou tažsie časy, neboooj dobre bude 🙂
29.6. mam meniny a okrem mna len tak mimochodom aj Peter a Pavol...to je vynikajuci den, takze vsetko bude oukej 😀
ozaj co ti poradili tie laktačne?

zucana
16. jún 2010

@olifcek olifcek tak sa na to aspon trosku pripravite aj ked take narychlo je asi najlepsie ale nezabudni ze drzkame palce aj ked budeme na dovci 😵
@blumka veru vydrzi.....my papame tak o 6-7 a potom tahame do 12tej.....potom o 15-16.00 a potom o 19-20 a potom o 22-23 a spime do rana 😅 predtym sme sa budili aj cez noc raz ale posledne 4 dni uz nem.....
no vsak uvidime 😀 mozno sa to prikrmami uplne dotentuje....
inak baby ked tak vydrzi to neznamena ze jej nestaci mliecko ze? ze nemusim prikrmovat...ved za 2 tyzdne pribrala cca 200g a kaka min, 3 krat denne
a teraz sa tu rozprava s krackami na hrazdicke 😀 a to dnes potiahla az do 10.45

janielah
16. jún 2010

Oli az teraz docitavam, vy idete na operaciu????

olifcek
16. jún 2010

@janielah oliv nesmie plakat...vraveli to ked nas z nemocky pustili, i primar chirurgie to potvrdil vo februari a vcera na chirurgii dalsi lekar...mrncat ju ale necham x;o))

uz vcera bolo lepsie..mohla som cosi i porobit, mozno tie divne obdobia presli...no nepohnem sa od malickej, lebo teraz napriklad je po pape, dudlikuje uz, a zaspinka...kebyze ju prelozim, je hned hore...takto ju necham pospat si, ked sa preberie, opat bude papat a ked i ocicka otvori, dam ju odgrgnut a do lehatka a cosi porobit x;o))

ale mas recht, mali sme par dni ako kedysi, tak mi z toho dobre sibalo uz...no pricinou, podla lekarov, je pruh...vraj je velka pravdepodobnost, ze bude pokojnejsia, ked sa to zoperuje, tak uvidime

@zoska jjj mam strach, ale sa aj tesim, ze bude po x;o) a mam dost casu vyrovnat sa s tym uplne x;o) ved uz to, ze som tam vcera sla znamenalo, ze som sa chytila strachu x;)

hehehe, si podarenaaa, ale operacia bude az 30.06 😀 😀 ze nemam na vyber...radila mi @strapco13 ona je lekarka, a aj @latvia ona je anesteziologicka...x;o)

zucana
16. jún 2010

inak cos a tyka tych presnidaviek aj ste pisali ze tam uz mate plasmon....ja napr.z tych veci budem len bio kupovat kde nie je nic pridane...lebo hentie su tak pre mna je tam cukor a dokonca aj citronova stava....

janielah
16. jún 2010

Oli, to ona nemoze vobec zaplakat??? Ja som take dieta este ani nevidela, ktore by nezaplakalo... 😒 To ti lekari povedali, ze vase diete nemoze vobec zaplakat??? A ako ti ma dat potom nieco najavo? A ako si vyventiluje to vsetko, co sa jej nahromadi za cely den? A plucka precvicit? A hlasivky?

olifcek
16. jún 2010

@zucana veru veru, pripravime....len teraz by to bolo super, lebo sa ochladilo, a oliv si nevyzaduje az tak casto prso...neviem, ake bude pocasie 30.6., vytrapi sa olivka moja mala x;o( bez prsa, papy, zaroven vodicky 4 hodiny, paq operacia a po nej hodka az tri, kym bude moc papat x;o(((( ak bude horko, tak to bude tyranie...ale viem, ze v nemocke poriesia x;o) asi infuzkou, ale oliv itak prso bude chciet, no to bude...ale prezijeme veru x;o))

@zucana veru malickej mliecko staciiii...olivka kaka stale az 5-6x denne, hehe, donedavna len 4x...asi preto, ze v tom hice viac papala x;o)

@janielah veru ideme....uz viem, ze az 29.06, na prijmu, 30.06 zop[eruju a 01.07 ideme dom...s tym, ze mam sledovat, ci to neocerveneje, nenapuchne, nestvrdne, alebo, ci nie je oliv moc nekludna....inak mame prist okamzite, a budu riesit prioritne....

olifcek
16. jún 2010

@zucana jj, ja som olivke vcera lyzicku hipp bio svestkovej dala x;oD veeelie chutilo, hehe

@janielah ale nie, jasne, ze placka...niekedy uz nemozem, a schvalne ju necham ...ale vtedy neplace hrdelne, len vymysla....tak ja stojim nad nou, pozeram na nu a oliv prestane, hehe x;o)) ale tak hrdelne uz neplakala nastastie dlho, vtedy jej pruh totiz rastie, naposledy vo februari az tak, ze ho chirurg napraval....

oliv iba vecer placka, ked uz chce prso, a nevie pockat, kym nam spanie nachystam, ale jakmile si lahnem, uz je klud, natoci sa ku mne, napoji sa a papa, paq spinka x;o)))

baby, ja idem na olivku pomalicky....vsetko skusame po kuskoch a ona vcydrzi viac a viac byt sama x;o) mna len posl. par dni slo zlozit, lebo bola ako kedysi, len na prse a len na mne byt x;o))) ale uz je zda sa, opat lepsie x;o))

uz sa vieme aj hodku hrat, rehunat sa, posedi i v lehatku, ci autosedacke, i pod hrazdickou sa uz hra...

mozno to teplo jej nerobilo dobre...x;o)

blumka
16. jún 2010

jani...plucka sa placom necvicia, a hlasivky uz vobec nie 😉 tazko sa nam radi, ked take dieta nemame doma..olivia je podla mna narocne dieta, to sa neda len tak odlozit a nechat poplackat 😉 a preco vlastne by si mala poplackat..akoze, celkom nerozumiem nazoru nechat poplakat..naco? ked zaplace tak asi nieco potrebuje, tak jej vyhoviem, nie? a dieta nepotrebuje len jest,prebalit a byt v teple ale aj blizkost mamy 😉
Terezka ma 2 roky a pride hocikedy s placom na krajicku, ze mami zober ma...len sa chce povarovat, lebo mozno je unavena alebo nema naladu..takju povarujem a Juli ked zaplace lebo ma chce pri sebe, mam nechat plakat? 😉
@zucana, ja tiez len take kupujem aj ovocne bez cukru 😉 teda kupovala som 😀

zucana
16. jún 2010

@janielah ona neni az taka .to ten fotak ale je taka buchta a davam len moje mlieko a to kazde 4 hodky a teraz napr. ani nechce stale sa kruti iba parkrat potiahne 😒

olifcek
16. jún 2010

@blumka dakujem x;o) vzdy ma posilni ked vidim, ze ma niekto chape a vie, ze so sebou nenecham mavat, ze len proste chcem, aby oliv bola spokojna a vedela, ze mama tu je pre nu, ze nemusi plackat x;o)

olifcek
16. jún 2010

@zucana som si predstavila, ze sa kruti ako husenka 😀 😀 😀

jaja32
16. jún 2010

@andrea2603 🙂 rozprávali počas obeda

blumka
16. jún 2010

@olifcek, keby vedela Olivka rozpravat tak by ti povedala, ze ta chce mat pri sebe, nie preto ze je rozmaznana, proste si pre nu bezpecie...starsim detom vysvetlis, ze ides len vedla do izby alebo sa len pripravis na spanie a chvilku pockaju, aj ked tak nad tym uvazujem, ked je Tete velmi unavena reve bez dovodu a darmo jej hovorim ze si len zuby umyjem a pridem k nej, neprestane kym nepridem....a malym babatkam toto budeme odopierat?
take male babo sa neda rozmaznat tym ze budes pri nej...akurat si zvykne ze mama je na blizku a ze dava pocit bezpecia..a neskor ked uz bude vacsie a pochopi ze si len vo vedlajsej izbe a nie ze si odisla navzdy, bude vediet ze sa vratis, lebo bude mat doveru, lebo to doteraz vzdy tak bolo, tak bude spokojnejsia

zucana
16. jún 2010

@olifcek ja neviem co to ma byt v poslednych dnoch si parkrat cucne a pak nechce kruti sa a kuka po vsetkom....napr musim pockat asi do 12tej ked je jej cas...je jedno ci jedla o 6tej.....

blumka
16. jún 2010

@zucana, keby jej nestacilo isto by pytala castejsie 😉 aj Juli papa menej casto 😉

janielah
16. jún 2010

Blumka ale ako ma dat najovo, ze chce byt s maminkou, ked nemoze zaplakat? Toto nechapem len, lebo ja som zastanca tiez toho, ze ziadne vyplakavanie deti netreba. Jednoducho budem s nou tolko, kolko chce, ale ako to ma dat teda najavo, ked ani zaplakat nemoze???

Zuzi a moja teraz papa kazdu 1-2 hodky a veru furt je ako zizalka, ziadne sunky navyse....ako to ? 😒

A prave sa ozyva veeelky rehot z kocika, tak sa idem kuknut, nad cim tak obdivne hika 😀

blumka
16. jún 2010

jani ale ona zaplace, ale ten plac sa nemoze rozsirit do vacsieho 😉

olifcek
16. jún 2010

@blumka oliv napriklad uz vie,ze rano idem na wc, pocka, diva sa na mna, ja nezatvorim dvere na wc, umyjem ruky, a pridem k nej...ked uz chce vstat z postele rehuna sa, ked este nie, zacne mrncat, ako ked chce uz vecer papat a vola ma do postele, tak si k nej lahnem, necham ju papat, ona este zaspinka ja s nou, niekedy sa vykradnem, ona sa nezobudi a haja este 5-30minut sama x;o)

to, ze ma vo mne bezpecie a istotu mi dala pocitit, ked namv pondelok bezpecnostne dvere robili...pri mm plakala a triasla sa od strachu, kym ja som bola na wc, ked som vysla, mm mi ju dal a hned bola pokojna x;o) a ked zacali znova, uz papala, pozrela na mna, ja somsa usmiala, a uz bolo dobre x;o)

ale po pape sme sli radsej von x;o)

olifcek
16. jún 2010

@zucana uz ma lepsi cuc, za minutku sa v pohode napapa x;o))

olifcek
16. jún 2010

@janielah oliv nastastie najprv mrnka, nejde hned do neskutocneho placu x;o) pomrnkat ju necham a ked zacina viac, idem k nej x;o) a uz je dobre x;o)

blumka
16. jún 2010

@olifcek a vies aky to je pocit, ked Terezka spadne, naokolo je 100 ludi vratane mm, svokry,, mojich rodicov a inej rodiny a ona si vyhlada mna aby sa vyplakala? ten pocit zaziju len mamy 😉

olifcek
16. jún 2010

@blumka 😉

zucana
16. jún 2010

no tak takto sa vytaca...nie za poctacom ako je mozno vidiet...ale proste od prsa....tak som ju dala do kosa uvidime ci bude drichmat...
a nepaci sa mi ked mi niekto hovori ze mala je tlsta....ved ani ja ani ona za to nemozeme .... 😔 ved ked bude behat to vybeha aj ja som vraj bola taka....

olifcek
16. jún 2010

@zucana zuciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, malicka je baculka, ako babatka byvajuuuuuuuuuuuuu, take krasne buchtickyyyy....

ale je podarena, hehehe x;o))

janielah
16. jún 2010

Zucana - ja som napisala ze - tlusťoška - sa mi to zdalo mileeee... ale ako chces, tak je tenucka ako slížik 😀 oki ? 😀

zucana
16. jún 2010

@janielah hahaha 😝 jak slizik nieje ale tak od tlstych amiciek ma dalakko 😀

zucana
16. jún 2010

vsak pockaj ja som bola ako 13cona ako anorexicka 😲

janielah
16. jún 2010

vsak ale co ti pipi? Mozes byt rada, ze ti tak prospieva, ci ne?

olifcek
16. jún 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre