Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
10. aug 2009

lienka neviem ci tu bol nejaky link...nepamatam, ale hranicne hodnoty su okolo 2,5mm a vyssie, vsetko co je pod tuto hranicu je dobre, cim menej tym lepsie....a este sa to nejak kombinije s krvou, ale mna to caka az bud. tzyden, takze ti moc neporadim.... mozno ostatne kocky.... alebo je tu aj samostatna diskusia o NT, tak sa skus pozriet tam 😉

olifcek
10. aug 2009

blum jaj jasneeeeee...prepac, ja hlava derava...

ja sice zijem v ke odjakziva, ale nejak som tehu obchody nikdy nekukala x;o) oblecenie pre babo budem mat iste od segry, ak o uz teda neslubili sesterke, o ktorej na rozdiel odomna vsetci vedia, ze caka baby, hehe..ale oblecenie...no neviem...snad sa cosi poriesi x;o)

a musim sa s vami potesit. volala som sestricke kvoli vysledkom krvi z NT...tak povedala, ze je vysledok vyborny. na otazku, ci mi povie i cislo, sa opytala, ze ake cislo, a ja, ze baby zvyknu mat pravdepodobnosti 1:XY, tak sa zasmiala a povedala, ze nech sa pochvalim, ze som zelena, nie cervena, co znamena, ze je to uplne vyborne 😉

lienka2
10. aug 2009

diky, ja si tak pamatam, ze tu bol nejaky link minuly tyzden niekedy, ale nie som si ista.. ja som bola dnes, vyslo nam 1,4 a vysledky z krvi budu bud tento alebo buduci tyzden, ale vraj je vsetko ok 🙂 sme v 11+5tt a male ma 49 mm.. taky maly zazrak 😵

olifcek
10. aug 2009

zoska jj, dnes i zajtra x;O) jeden z nich by sa nam sna di zapacit mohol x;o) ale este mame par bytov, ktore by sme radi videli....tak uvidime x;o)

blumka
10. aug 2009

olif a kde pozerate tie byty?

olifcek
10. aug 2009

blum no kade tade...ale dnes ideme na furcu, ovrucska ulica na furci
http://reality.bazos.sk/inzerat/2054833/2-izbov...

a zajtra tento http://reality.bazos.sk/inzerat/1951350/2-izbov...

a ak sa dovolam a dohodnem tak i tento

http://reality.bazos.sk/inzerat/1974957/2-a-pol...

tie, co niesu cez realitku prezenieme cez realitku...my nemame cas na vybavovanie veci a nemozeme si dovolit doplatit na podvodnikov...x;o( snad realitke postaci nejakych 15.000 - 20.000 za prezistenie a prepisanie papierov a tak

zusika
autor
10. aug 2009

lienka, 1,4 je super...aj ja som mala tak isto... takze bez obav.... 2,5 - 3mm je uz kriticke.....

olifcek
10. aug 2009

z tych, co sme videli uz nazivo, je tento este v pohode

http://reality.bazos.sk/inzerat/2065352/2-izbov...

len keby ho dali za kusok menej...

zusika
autor
10. aug 2009

aj u nas je babatkovo a tiez su udajne velmi drahy..v porovnani s ostatnymi, ale zase vedia vyborne poradit, najma co sa kocikov tyka.... takze na vyzvedy pojdeme tam....
ozaj kocky, ked uz spominam kociky - kedy si chcece kupovat kocik? a tie, ktore uz mate doma - kedy ste kupovali pri prvom tehu? kupovali ste niektora az po porode? ze uz ste napr. mali rezervacku ale domov ste doniesli az potom?? z kazdej strany nieco niekto radi...a ja neviem, kedy je ten spravny cas a ani dokedy sa mi bude chciet chodit po obchodoch...
a nepremyslate niektotara o kupe kocika v Polsku?

olifcek
10. aug 2009

ja kupim na inzerat a asi v decembri, mozno v januari x;O)

mmaarrttiinnaa
10. aug 2009

zusi ja som kočiar kupovala pri prvom dietati presne mesiac po narodeni a vobec nam ten mesiac nechybal teraz kočiar kupovat nebudem lebo mam ten prvy akurat sa chystam kupit potom ked uz bude male sediet ten taky golfač lebo ten co mame je velky a zaberie mi cely kufor v aute 😀

blumka
10. aug 2009

zusika, ja som kupovala kocik niekedy v 6-7 mesiaci, ked som este vladala behat po obchodoch, po porode je uz neskoro, behat, nebudes mat cas..jedine ze si ho zarezervujes a potom donesies domov, v com nevidim zmysel (na povery neverim, lebo by sa uz nikdy nikomu nenarodilo druhe dieta, kedze po prvom mas vsetko doma)...a jeden mam pegperego a druhy hlboky mam z polska 😉 a som s nim veeeelmi spokojna

mmaarrttiinnaa
10. aug 2009

este som zabudla ja sa chystam na ten golfáč do polska alebo madarska su tam velmi pekne kociare a nietore aj o polovicu lacnejsie hlavne v madarsku

blumka
10. aug 2009

no ja by som bola bez kocika teda odrezana od sveta...my sme boli vonku prvykrat asi tyzden a pol po narodeni 🙂

zusika
autor
10. aug 2009

vdaka za rady...
moj plan je asi taky, ze v septembri urobim prieskum tu.....a mozno v oktobri vybehnem do PL a kupim taky isty tam... presne, aj o polovicku lacnejsi ako maju tu....lebo si myslim, ze kazka korunka / centik bude dobra/dobry... ked sme v polovickou vcera preberali co vsetko musime v byte zariadit, prelozit a dokupit.... najma skrine pre nas a potom celu detsku izbu, to uz aby sme zacali behat po obchodoch...lebo ked som dnes pisala datum sa mi ani nechcelo verit..... ved ja ked pojdem na najblizsiu kontrolu, tak uz budem v 5. mesiaci...ide to strasne rychlo nejako

blumka
10. aug 2009

zusika, a cim dalej tym to pojde rychlejsie..akurat posledne 2 tyzdne sa budu vliect 😀
inak k tomu kociku, ja planujem druhe babo nosit v satke kym budem vladat, takze kocik bude menej vyuzity 😅

zucana
10. aug 2009

zusi a kedy ides na kontrolu?ja chcem zacat pozerat po 320 tom tyzdni ale uz viem ktory chcem 😀

olifcek
10. aug 2009

blum vidis? a ked sa babo narodi vo februari, este vo februari je mozne ho ist kocikovat? x;O)

zusika
autor
10. aug 2009

28.8. to budem v 17tt.....
32tt....to sa mi uz zda neskoro, ja mam rada veci vybavene skor....ale si na tom dobre, ked vies ktory chces...ja absolutne netusim.....

olifcek
10. aug 2009

blum satka je lepsie riesenie?

este tak vediet, ktore dva tyzdne budu tie posledne, hehe...mozno to pride rychlo a necakane, hehe

zusika
autor
10. aug 2009

inak satka nie je moj sen.... neviem.....

blumka
10. aug 2009

olif, terezka sa narodila zaciatkom februara, aj ked sme boli v NY tak bola kosa...nasi ju asi priniesli zo sebou z oravy...a vonku sme sli prvykrat uz po tyzdni a pol...prvy den len tak na 10 minut, potom na 20 az z toho bola hodinka...Terezka ma asi aj preto radsej chladnejsie pocasie...babo poriadne oblecies a ides...uvidis ako sa mu bude dobre spinkat
a co sa tyka satky, ja na nu nedam dopustit...nejde o to ci je lepsia ako kocik...v urcitych momentoch je lepsia, ked napr. mas ist nieco vybavit na 3 poschodie a nie je tam vytah, takze s kocikom si nahrata...alebo ked chces ist do nejakeho obchodu, kde maju nacapene na dverach ze zakaz vstupu s kocikom 😒 ...ale pri satke som mala taky uzasny pocit, ze je moje dietatko tak blizko pri mne...obe ruky mas volne, takze mozes popri tom aj nieco robit a mna napr. Terezka v satke aj spala...a ja som si upratovala alebo som bola len tak vonku s kamosmi..ona na mne zavesena drichmala a ja som si popijala vineu 😀

zusika
autor
10. aug 2009

olif, vyborna poznamka o tych poslednych tyzdnoch... kamaratka teraz rodila o mesiac skor...a necakane... takze som za teoriu nenechavat veci na poslednu chvilku...
idem si asi okukat kociky na nete 😀
baby, ake kriteria pri vybere kocika su tie NAJ?! ja by som chcela kombinovany, nech uz mam vsetko pekne pokope.... a viem, ze nechcem golface.... ale rucku pekne spolu...... a nakukovacie kolieska..... ale co dalej???

blumka
10. aug 2009

zusika, ja mam kocik, satku aj ergonomicky nosic beco... 😀
keby terezke nezacala v 3 mesiaci bojkotovat kocik tak to asi nemam ani ja...jednoducho nechcela byt v kociari, revala ako tur, takze som kupila satku...a div divuci decko sa ukludnilo 😀 😀 ...no a beco som si kupila neskor, ale satka je aj tak moja srdcovka 😵

blumka
10. aug 2009

zusik ak vela cestujes, tak taky aby bol spratny a aby sa dal dobre rozkladat, ked chces kombinovany, tak aby sa ti dala rucka prehadzovat...babo ma zo zaciatku rado ked vidi na maminu a ked je vacsie tak ked vidi svet...

olifcek
10. aug 2009

blum wow, tak krasne to znie...Ty musis byt skvela a oddanna mamicka...

jj, i ja hladam kombinovany, aspon dvoj, ak uz nie je troj v cene, ktoru som ochotna za kociar dat x;o)

blumka
10. aug 2009

olif, kazda mamina je skvela a oddanna pre to svoje babo...urobis vsetko pre to aby bolo spokojne. spokojne babo=spokojna mamina 😉

zoska
10. aug 2009

baby, no ja uz tiez pokukujem po kocikoch, padol mi do oka Jane - Nomad, stvorkolesovy, tie trojkolesove ma Jane tiez ale ja niesom ich zastanca, ked som videla ako s nim suseda bojovala v snehu 😨

inak tiez budem mat hadam vsetko nakupene okolo 7meho mesiaca... poucena vdaka mojej mame, ktorej som sa ja narodila o 7 tyzdnov skor 😝 takze dufam, ze som to po nej nepodedila, ale aspon viem ze treba byt ready...

inak ten kocik oj Jané ma hlboku vanicku dostatocne velku...co sa mi paci, pretoze tieto moderne kociare mi pripadaju dost mini, ze neviem ci do nich vobec fusak vojde... a budeme ho kupovat bud v Nemecku alebo v Polsku, drahy tam casto chodi na sluzobky, tak uvidime kde sa oplati.... zatial mi najviac padol do oka 😉 ved si kuknite www.janecz.cz
a rovnake rozmery ma ja quinny a implast bolder, tie su tiez fajn... no inak tie ceny hroza 🙄

vevoncek
10. aug 2009

tak som vás dočítala a musím sa priznať ja nemám ešte žiadne tehu oblečenie 😅 ale asi to tento týždeň napravím a niečo pôjdem kúpiť

a predstavy o kočíku ja mám ale taký kočík ako chcem ja som zatiaľ na internete nevidela a preto asi pôjdem do obchodu poviem predavačke svoje požiadavky a predavačka odpadne že čo od nej chcem ale nie
ja pôjdem pozerať kočík asi keď budeme vedieť pohlavie čiže nejako po piatom mesiaci začneme sondovať a podľa toho uvidíme aký kúpime ale moje požiadavky sú že mal by byť ľahký lebo ho budem nosiť asi na prvé poschodie potom by som chcela pružinky aby som mohla tieťa hompáľať ľahšie zaspí a veľká vanička a pretáčacia rúčka a tá má výhodu nie len kôli tomu aby sa dieťa mohlo pozerať na mamu a neskôr na okolie ale aj keď svieti slniečko si môžete otočiť aby bábu nesvietilo a ešte by mi bodla dolu kovolá ohrádka aby som v nej mohla nosiť aj ťažší nákup ale ešte neviem či chcem kombinovaný alebo nie, lebo auto nemáme takže škrupinku nepotrebujeme a dvoj kombináciu tiež zvažim podľa ceny ževraj to výjde lacnejšie ale nie všetky kočíky sa dajú tak spraviť a tým pádom by mi asi ani nevadilo keby sme museli kupovať dva kočíky hlavne aby splňal moje požiadavky a potom podľa ceny uvidím či kúpime kombináciu alebo dva kočíky

ivush
10. aug 2009

ahojte...tak ja dnes bojujem s migrénou, no parádna zábava...ale už mi je lepšie ako ráno, to mi bolo úplne na nič 🙄 🙄

Inak - to je fakt, že mnohé tie hypermoderné kočíky majú straaaašne malé vaničky, ja som si na to dávala extra dôraz keďže drobec bol septembrový tak som vedela, že v tej vaničke musí vydržať (zmestiť sa) aspoň do apríla....ale pri februárovom dieťaku by som sa tým až tak nezaťažovala, pretože naše deti budú vo fusaku možno 2mes a potom v lete vojdú i do menšej vaničky no a na ďalšiu zimu už budú i tak v šporťákoch...

Add Jané, je super (my ho nemáme) len som od známej počula jediné negatívum na neho, že sa zle manipuluje s košíkom...teda, že keď mimino má sklopenú opierku chrbta, že sa tam zle vkladajú veci....Ale zas dokonalý kočiar, ktorý má všetko super neexistuje, čiže len si treba vybrať to, čo komu najviac vyhovuje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre