Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
27. jún 2010

dobre ranko 🙂
tak my zase papacia noc, Petrik bol casto hore, ale co uz. Asi si povedal, ze minula noc stacila, ze bol hore asi len 3x, asi vedel, ze som vstavala aj k Adelke, ked jej mm daval zabaly a vrieskala, tak ma nechal pospat.
Tuto noc vraj Adelka nemala teplotu, vlastne poslednykrat mala sirup o pol7 vecer, potom o 11 som jej v usku merala a mala len 37,1 (tiez sme kupili do ucha asi pred 2mes, da sa merat aj v spanku, je to super) a rano tiez nemala. Len je stale umrncana, pre vsetko sa rozplace, asi sa stale este neciti dobre. Teraz ju mm vzal na chvilu na piesok, ale len do tiena, lebo zase sa ukazuje velmi horuci den. Petik pol hodku spi, takze pocitam, ze o chvilu sa ozve a bud uz ostane hore, alebo ho este uspim na prse.

Ja varim polievku, mm uvari druhe, ked pride o pol3 z futbalu.

Vcera dosiel z mesta o 4, kupil aj vysielacky, lebo mame take sroty, tie vyhodime a teraz kupil Avent, zdaju sa super, tak hadam ich na dovci vyuzijeme a potom aj v novom byte.
O 6 som zacala bicykl., maly bol napapany a v dobrej nalade, Adelka buvala, tak som to vyuzila. POtom sprcha, A.sa zobudila,t ak som bola pri nej, takze mm bol s malym asi hodku v kuse. A tiez robi to, co pise @garonka - maly napapany a on si ho da brucho na brucho alebo ho zdviha na seba, som mu musela z bicykla kricat, ze sa mu pogrcia, ak bude pokracovat 😀

@selyma ja som kyslu kapustu jedla v kapustnici koncom maja, a Petrikovi nebolo nic.

garonka
27. jún 2010

@maculik jej vy tak pekne teplučko mate? tu zima ☹ aj pršalo ale sem tam vietor ustava

a hura, že Adelke je lepšie, tiež by ma taka vysoka teplota vystrašila 😒

ani som nestihla mm upozorniť, že žiadne šialenstvo maly je najedeny tak všetko skončilo na ňom 😀

@selyma aj ja som papala kyslu kapustu, teda tie halušky s kyslou kapustou a opražena slaninka aj koložvarsku kapustu a malemu zatim nebolo nič len včera ma mama nalakala na fazuľovu polievku s klobaskou ale nedala som si radšej 😅

@olifcek sa mi nezda, že by naša Olif hajala kde siiiiiiiiiiiiiiiiii? vstavameeeeeeeeee

sice my už spinkame 15 min uspali sme sa na prse inak nezaspime vôbec 😕

maculik
27. jún 2010

no my sme spali len 35min, ako som si aj myslela 🙂 A ked som tam prisla, on uz cumakoval dokola, oci dosiroka otvorene, tak uz som ani prso nenukala, aj tak by nezaspal 🙂

maculik
27. jún 2010

@garonka veru, aj ja som rada, ze tie horucky su prec. Uvidime, ako dnes, ci ju zajtra dame do jasli, alebo este ostane doma. V stredu je posledny den jasli a po lete pojde do novych (tieto su uplne super, len bohuzial straasne drahe ☹ , tak v utorok a stredu by asi este tam isla, nech sa zabavi.

olifcek
27. jún 2010

@garonka kukuc......my sme vstali okolo pol osmej, pochodili sme po byte, naplnili plienku na prasknutie, prebalili, zalahli,kusok sme bojovali, ale zaspala a vstali sme okolo 11.00...paq chytro som obed chystala, mm bol s oliv, paq nachystal ranajky, potom opat s oliv....

obed dovareny, ranajky spapane, este mam caro, mnam, oliv uz zaspava na prse... 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
27. jún 2010

@rivatha jeeej, a toto Dzuli este neviem 😵

my cakame kym sa vyspia deti a ideme do Optimy na vlacik a mzinku 😉

blumka
27. jún 2010

inak musim potvrdit to ze deti do polnoci spia najlepsie. Vcera Juli zaspinkala az o desiatej vecer, tak som bola zvedava kedy sa prvykrat zobudi. Ked spinka od osmej pol deviatej, prve zobudenie je o polnoci, niekedy o jednej a vcera sa tiez zobudila o pol jednej. Takze ten spanok je fakt do polnoci asi najtvrdsi 😉

maculik
27. jún 2010

@blumka tak prijemnu vychadzku 🙂

@rivatha jej, tak ste dalsi, kto si cumle palceky, super to vyzera 😵 My este nehrozi, neviem, ci mu brania tie spekove stehienka, ale zatial nema zaujem 😀

pripajam foto, ako sa ocko "hral" s malymi vo stvrtok, kym som bicyklovala, som ho teda "pochvalila", ci chce privodit Petikovi krivy chrbat, ale ubezpecil ma, ze taky nezodpovedny nie je a maly tam bola fakt len par sekund, aby urobil radost Adelke, ktora ho chcela vozit.
a este ako zuzleme hracky 🙂

blumka
27. jún 2010

@maculik..tomuto odolavam ja, lebo terezka by to stale chcela 😀

olifcek
27. jún 2010

@rivatha malicky je zlatucky
@maculik 😵 😵

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
27. jún 2010

@garonka no nám nefúkalo mali sme krásne počasie 27°C 🙂

cestu domov sme mali o ničom, malá sa dva krát pokakala a vôbec nespala, čiže štyri hodiny sa jedovala v sedačke, tak som jej musela spievať 😀

@maculik je šikovný, to Natálka vôbec ☹ , ale snáď čoskoro to príde 🙂

@rivatha tak isto Dávidko krásne pózuje, naša tiež necmúľa 😒 ...a ty pečieš často koláče? Bo ja koláče miľujem, ale nepečiem často bo nám to nie je treba...mm zakazuje 😀

laxity
27. jún 2010

tie čo cestujete ďaleko autom na dovču, tak ako to vaše detičky zvládajú? cestujete radšej na noc či? 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
27. jún 2010

baby, oliv asi ked mala 4 mesiace zacala vrcat...sem tam..ale posl dni casto, hehe...robioa to i vase babatka?

svetlankat
27. jún 2010

Caute baby ale ste toho stihli popisat, Fotky som uz preletela, su krasne, vsetky deturence a dakujem za vsetky gratulacie k narodeninam.

svetlankat
27. jún 2010

@olifcek normalne si ma vystrasila s tymi meteoritmi

blumka
27. jún 2010

ahojte 😉
tak uz sme doma a uz aj uspavame 😉 fajn vikendik sme prezili

laxity
27. jún 2010

@olifcek a čo brat ako sa má?

olifcek
27. jún 2010

boze je tak uzasne akotie deticky robia denne nove veci x;o))

oliv sa uz zdokonalila v tom, ze ked cosi chce, vypyta si to takym opakujucim ze hm hm hm hm, rucky natiahne pred seba a neprestane, kym to nechyti x;oD

@laxity zatial malilinke pokroky vpred...hlavne je, ze nema ziadnu infekciu, a nestagnuje ani sa nehorsi 😵 😵 iste mu pomaha, ze nanho tolko ludi mysli a myslelo najme v prvy den... 😵

svetlankat
27. jún 2010

@olifcek olivka je sikulka, my to tiez tak praktizujeme, aj ked mne to niekedy dlhsie trva kym pochopim, co vlastne chce

olifcek
27. jún 2010

@svetlankat hehe...ze je to uzasne...oliv presne pozera smerom, kde je to, co chce...ono..chce vsetko, co mame v ruke my, resp. co pribudlo v miestnosti...ma dobru pamat dietatko.. hehe..ale to asi vsetky, jasne, ale tesim sa, ze oliv je medzi nimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

maculik
27. jún 2010

@laxity laxi, ale my sme o 3 tyzdne starsi a tiez to nerobi dlho 🙂

Petrik zaspal pred 15min a Adelka uz tiez lezala a teraz na nas volala a nechce sa jej spat. A to sme si konecne chceli dopozerat film, kt.sme zacali pred tyzdnom 😒 Tak lezi s mm na mojej posteli tu v obyvke a hadam ju o chvilu prenesieme.
no nic, mm ma vyhana, tak zajtra pozriem aj videa, aj odpisem. dobru nocku 🙂

svetlankat
27. jún 2010

@olifcek jasne ze je, preco by nemala byt? O tom niet pochyb

olifcek
27. jún 2010

@svetlankat a ten uzasny zvonivy smiech, chi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre