Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
22. jún 2009

hajdy..celkom ta chapem..ja som zistlila ze som tehu 12.6 a 13.6 sme boli na svadbe kamosky...niektorym stacilo povedat, ze nepijem lebo nechcem ale niektori boli tak nenormalne otravni ze az...
my sme to nasim povedali este v ten den ako som si nasla na teste 2 palicky...a vlastne uz teraz to vedia vsetci..najprv sme to povedali rodicom a potom ostatnym aj znamym aj rodine aj kamaratom...ja som toho nazoru, ze ak sa ma nieco stat tak sa stane ci poviem, ci nie....
moja kamaratka potratila v piatom mesiaci, viem sice ze tie prve 3 su najrizikovejsie ale clovek nikdy nevie...
a co sa tyka porodu..prvy som mala cisarak, bola som pri vedomi, takze to bolo skoro ako prirodzeny porod ale aj napriek tomu, by som chcela druhe rodit prirodzene...no ale uvidime...poviem vam len tolko ze moj porod nebol vobec lahky, mozno by ine zeny po takej skusenosti uz viac ani rodit nechceli ale ja na to kaslem..tak ako moze byt ine babo, moze byt iny aj druhy porod...takze budem mysliet pozitivne a zvladnem aj druhy...a bat sa nebojim...ani po tych skusenostiach...Na koncii toho vsetkeho bude maly zazrak, na to myslim stale...

blumka
22. jún 2009

hajdy, neboj, mamina sa isto potesi..ono su to najprv keci ale potom ked to je skutocnost sa tesia viac babky a dedkovia ako rodicia 😀

olifcek
22. jún 2009

my to mame jednoduche...ja a ani drahy nepijeme 😉 on vobec vobec a ja len ked som mala chut tak cinzano na pripitok, ci pohar vinka, ale to tiez raz za uhorsky rok bolo.....

my to chceme nasim, a vlastne rodine oznamit az na svadbe, resp. po nej, len....to uz budeme vo 4 mesiaci, takze si to asi vsimnu uz skor 😉

zatial to vedia dve kolegyne v praci, z toho je jedna sefova, a asi len dvaja kamarati...

ked sa niekto opytal na baby, vzhladom ku kratkej dobe medzi zasnubami a planovanou svadbou, dostal odpoved : nic nie je vylucene 😉

olifcek
22. jún 2009

a jo, az sa to nasi dozvedia, budu velmi radi, uz sa bali, ze ja babo mat nikdy nebudem 😉

a ja som pritom len potrebovala stretnut toho praveho, aby som zacala citit, ze chcem 😉

zucana
22. jún 2009

baby no kedze tu v talansku sa pije dost vina a ja mam vinko rada tak je tazke vysvetlovat ze nechcem...vacsinou ze mi nie je dobre alebo ze ma bolela hlava a tak...ale radsej som doma
olifcek ja som babo vzdy moc chcela vraj v minulom zivote som bola matka velmi vela deti 😀
tiez som vsak cakala na toho praveho a tiez som ho nasla
gratulujem nam 😵

zucana
22. jún 2009

no a na veceru som si usmazila hranolceky, isla k svokre na risoto s cukinami a teraz to zajedla babanom a marcipanovym kolacikom co mi doniesol svokor zo sardinie takze asi pukne 😒

blumka
22. jún 2009

aj ja nam gratulujem 😀 😵 😵 je to super pocit, cakat dieta s tym najlepsim muzom na svete...
ku mne dnes prisla moja Terezka, zdvihla mi tricko, pohladkala brucho a povedala baaaaabo...uzasny pocit 😵

zucana
22. jún 2009

krasne blumka 😵

hajdylca
22. jún 2009

zucana mam 22 rokov, uz skoro 2 rok vydata... a blumka suhlasim s Tebou ze co sa ma stat sa stane, drahy sa uz ohlasil svojej mami, ze v piatok prideme... tak som zvedava komu sa to povie prvemu... ci nasim, ci jeho... a co svokrusa povie, ked povedali svagrovci ze budu mat 2.babo- svagrina uz bola skoro v piatom mesiaci, tak svokra ze jezisi kriste... uz necakala ze budu mat druhe...
jeej blumy to musi byt krasne🙂))
vsak ja este v ten den ked nasla 2 ciarky, tak prave isli s kolegynami si sadnut, a vsetky vinecko, a miesane napoje, tak som si objednavala tak akoze potajme take nealkoholicke.. a casnik to vzdy zabil ten nealko isiel Vam, vsak? no a bolo... tak som tvrdila, ze proste nemam chut...

olifcek
22. jún 2009

zucana, blumka: prepacte, ze sa tolko vytesujem z mojho draheho, asi to posobi az otravne, ale ked ja sa z neho a nasho malickeho tak tesiiiim 😉 a ked to napisem Vam sem, nemam potrebu hovorit o tom okoliu, chi 😉

blumka: ja take poznam len ked ma drahy tak pohladi, ale je to uzasne 🙂

dnes som mala prist domov az o 22.00, mala som sa ist divat na volejbal na draheho, kedze ja uz netrenujem...ale drahy mi o pol siestej napisal z domu, ze dnes na volej nejde, no tak som sa pobrala z prace dom i ja...povodne som chcela byt v praci do cca 19.00 a ist na volej, ten sa hra nedaleko mojej prace totiz...

a tak som o cca 15.30 spapala strapacky s kyslou kapustou, asi 150g, mozno o cosi viac, neviem, neskor jogurt a banan....
no a ked som prisla domov, urobila som drhahemu salatik /paradajky, uhorky, ladovy salat, masko z kuracieho stehna-kupene uz upecene, kecup/ a k tomu som mu dala tmave pecivo, ktore sa vola zrno....tak davno som to nepapala, ze som si i ja dala jedno pecivko a kusok salatu....taaaaaakeeee velke brusko sa mi urobilo z toho prejedenia sa, hech....

v praci male protestovalo, neviem, ci reagovalo na kyslu kapustu /vsimla som si, ze kysle mu nechuti, i ked ja to zboznujem/, alebo na to prejedenie sa, no doma mu chutilo co si dalo, ziaden protest....

akurat ja som ako balooonik a mam potrebu ist na dlhsiu toaletu ale nejde to, hech...snad sa mi nebudu snivat blbostinky 😉

blumka
23. jún 2009

olif, nemas sa za co ospravedlnovat, praveze to je krasne aka si vytesena aj zo svojho draheho aj z baba... 😵 v dnesnej dobe sa mi zda skor vzacnost, ze sii ludia vedia dat najavo lasku a ze sa to nehanbia priznat pred druhymi.

hajdylca
23. jún 2009

caute bambule... tak ma dalsiu hlupucku otazocku- vcera vecer nasla na nohavickach krv, teda nie krv, ale taky vytok- akokeby mi koncila MS- take spinenie, aj dnes rano to este mam.. myslite, ze mam ist k dr. ked mam ist v piatok? neviem, ci sa mam objdenat skor, ci pockat ci bude pokracovat aj dalej, ci cakat do piatku... na nete som citala hocico, aj to ze je to normalne, aj to ze to moze znamenat velmi zle veci....

sisiska
23. jún 2009

no hajdylca, presne ako pises, moze to byt ok, aj nemusi, ja by som pre istotu radsej sla k dr.

blumka
23. jún 2009

hajdy, pravdepodobne to nic nie je, vela zien to ma (ja som to tiez zazila pri prvom tehu) ale istota je gulomet...

sisiska
23. jún 2009

ja by som mala tiez jednu otazku - rano som sa zobudila na to, ako ma boli pravy vajecnik a bolest mi mierne prechadzala ako keby z pravej strany krizov, cez vajecnik a trochu do hornej casti stehna, teraz ma uz az tak velmi vajecnik neboli, ale pravu stranu krizov citim stale...nemal to nahodou niekto z vas? brucho ma inak neboli, len teraz neviem, ci som prechladla a boli ma ta cast krizov z toho alebo som krivo spala alebo to moze byt nieco vaznejsie, neviete mi niekto poradit?

sisiska
23. jún 2009

teraz mi napadlo, niekto tu nieco pisal o bolesti, ktora vystrelovala az do nohy? preslo Vam to?

nemina
23. jún 2009

haydlca držím palce nech to neni nic zle ale chod radsej k doktorovi. ja som take nieco mala pri prvom misede ale nemusí to byt take vážne ako sa zdá.drž sa!!

tinka76
23. jún 2009

Hajdy - nemusi to vobec nic znamenat, ale urcite chod hned k dokymu - istota je isota 😉
Ivet123 - chodim k Eliasovi a ty?
Blumka - kraaaasne aj ja mam doma taku slecnu, ktora mi obcas pohladka brusko "lebo je tam babo" ale ked sa jej spytam, ci che braceka alebo sestricku zatial jednoznacne odpovie "necem" 🙂 ... musim ju este ukecat 😎
A ked tu tak chvalite svoje polovicky musim aj jaaaaa .....

hajdylca
23. jún 2009

kocky a myslite, ze tam mam ja volat, ci rovno k nemu prist? (dnes robi od 7 do 13, a sestricka telefon zdviha az po cca pol 10). neviem, ale teraz bola na wc, a ako keby mi to uz skoncilo... som niekde na nete citala ze to spinenie moze byt po sexe.. a ja ho rano mala.. tak nem viem, ci ist, ci neist... ☹ 😒

blumka
23. jún 2009

tinka...Terezka ma fazu "nieeee", takze ked jej poviem, ze bude mat braceka alebo sestricku tak jaci nieeeeeeeeeeee.... :D
hajdy..ak to nemas daleko tak tam zajdi a zaklop im na dvere...istota je gulomet, ide o tvoje babo..aj ked ja si myslim, ze to je prave kvoli tomu sexu...ale ja nie som doktor..

olifcek
23. jún 2009

hajdylca: ja som to mala par tzydnov...nebola som s tzm u lekara, lebo som citala, ze je to normalne, nakolko sa Ti roztahuje maternica...x;O) a tiez po milovani, ako pises...urcite im najprv zavolaj...teda, ja by som to urobila tak 😉
ale v stredu idem ku novemu lekarovi, tak sa ho na to opytam...asi si zacnem pisat, co sa chcem pytat, lebo zabudnem, hech

blumka: dakujem 😉

hajdylca
23. jún 2009

kocky volala som sestricke, zdvihol to doktror, ze mam hned prist, tak letim... drzte palce... modlim aby neostala PN... a uz vobec nic horsie...caute..

blumka
23. jún 2009

drzime palce

olifcek
23. jún 2009

i ja drzim palce...

jablonka
23. jún 2009

hajdylca - ja som tiez mala vcera spinenie ☹ , strasne malicko - ani na nohavickach nebolo, len pri utierani na wc tam bol taky hnedy vytok, bolo toho malilinko a nastastie sa to nerozbehlo, ale predsa 😖 ...isla som domov, aj dnes som ostala doma a mam zvysene davky Duphastonua nezostava mi nic ine len mat kludovy rezim a cakat...prosim daj vediet co ti povie lekar

olifcek
23. jún 2009

baby...tak teraz je to asi prvykrat co uvazujem, ci som neurobila chybu, ked som si o bolestiach v podbrusku a o spineni len precitala...hmmm...pravdou ale je, ze bolesti v podbrusku uz asi tyzden aj cosi niesu a spinenie uz tiez nie...ale ked bolo, nebolo to cervene ani hnede...ale slabo ruzovucke aaaaa..nebudem sa rozpisovat...

vnutorne som ale presvedcena, ze je vsetko OK...

tak snad ma zajtra lekar nevyhresi...hmmms ☹

zoska
23. jún 2009

Ahojte, tak ak mozem pridavam sa k vam...
dnes som bola u dr., ale povedala, ze este je skoro, ze mi tazko nieco povie...ale vysetrila ma, s tym ze este sa neda nic presne povedat...aj som si to myslela, ale kedze som nikdy nebola tehotna, tak som tiez nevedela ako skoro treba ist k dr.
Na bud. tyzden utorok idem na sono a stredu na krv, tak snad budeme mudrejsi 🙂
Idem si vas precitat, co ste tu popisali, ako vidim tak je toho dost...na mam co robit
cafte 😎

tinka76
23. jún 2009

Hajdy - drzim palce!

Olifcek - hlavne sa nestresuj, zajtra uvidis ... ked je uz teraz vsetko OK, tak to aj bude OK 😉

A este som chcela - pisali ste ze sa bojite porodu ... ja uz mam jeden za sebou a bol to pre mna jeden uuuuuzasny zazitok a uz teraz sa tesim na dalsi ... vobec z toho nemusite mat strach, len si doverujte a ked nie su ziadne vazne komplikacie, tak to vase telo zvladne uplne same az sa budete cudovat 😎

My sme to tiez zatial "nikomu" nepovedali ... resp. vedia to len kamaratky na forach kam bezne chodim a jedna moja kolegynka, ktora ma teraz tak nepriamo trosku chrani od narocnejsej prace 😉
Rodicom by som to chcela povedat najskor az po UZV, ked uvidim srdiecko a ostatnim asi este trosku neskor (ked vydrzim 😀 )

tinka76
23. jún 2009

Zoska - vitaj a gratulujem ... vidim, ze mame rovnaky priblizny termin 😉 ... mne uz krv brali, ale sono idem az 7.7. ...

tinka76
23. jún 2009

Kam ste sa vsetky stratili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre