Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
29. jún 2010

@teuska tvojmu malému tiež všetko naj, naj, naj 😉
@lolka 😉 dakujem aj ja 😀

baby mi ideme na chlupu a v nedelu si zmysleli karneval 😅 aj dospelý maju mat masky, aby decka mali radosť.... no a teraz mi poedzte že co mam robit...akoze vyrabat sa mi nechce nic...este by som mozno segre povedala nech mi vyrobi čarodejnicky klobuk 😅 alebo vyhrabem niekde pasikave podkolienky a pojdem za pipi dlhu pancuchu...ale to tie decka nepoznaju 😕 akozeeee sa mi nechce tkto saskovat, ale nechcem kazit zabavu... 😨 🤐

zoska
29. jún 2010

huuups aka hrubka sorry 😔 😔

blumka
29. jún 2010

dobre ranko..
@olifcek, drzte sa, silno na vas myslime, obcas kukni, budes tu chybat 😉
vsetko najlepsie Petra, Petrom, Petkom a Petikom a Pavlom (asi tu nie je ziadny 😅 )...

@hajdylca kedy si jedla ten hrasok? ak si odsavala rano podla mna uz v mliecku nie je...a myslim, ze mu v prikrme vadit nebude 😉

inak s tym petrzlenom...mne sa to nejak nezda zeby sa nemal...idem pogooglit...

lucia411
29. jún 2010

ahojte, olifcek, budeme na Vás cely den mysliet 😉 drzte sa kocky

blumka
29. jún 2010

ste sa bavili o zaspavani...u nas cez den ok..zasadne len v kociari, 3x denne (vcera len 2x) doobeda okolo osmej-pol deviatej a spi sa hodinku, niekedy aj viac, na obed okolo pol dvanastej- dvanastej a spi sa 2 az 3 hodiny a potom podvecer na polhodku okolo stvrtej -pol piatej, rano zaspi skoro hned, na obed jej to trva okolo 15 minut, podvecer aj polhodinu, vecer sa kupeme okolo siedmej -pol osmej a uspavame sa aj hodinu dve...vcera mi napr. zaspala pri flasi, ale stale som ju mala pri sebe, lebo som vedela ze este tvrdo nespi...asi pol hodinu som ju drzala na rukach ked ona zrazu otvorila oci dokoran, akoze dobre rano ja som uz vyspata...dalsiu hodinu a pol som ju kolisala na rukach a skakala na fitlopte aby zaspala 😠 a v noci sa budi 2x...a po prvom raze ju prevalim na brusko a spi takto...

setko by bolo ok, az na to vecerne uspavanie...vcera som uz bola zufala, som sa tesila, ze ked nespala podvecer, ze vecer odkvacne, ale ona si urobila polhodinoveho slofika a chcela byt hore...proste jej ten treti spanok chybal...ale zas nemozem mat vsetko....terezka cez den toho vela nenaspala, bol problem ju aj uspat, ale zato vecer zaspala pri flasi...no...vo vseobecnosti je Juli lepsia 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
29. jún 2010

jo a idem sa vam pochvalit...teda deti sa vam idu chvalit...dedko z Hamejiky im doniesol oblecenie rovnake .... kratasy a tricka a krasne pasikave satocky...budu kocky, dve rovnake 😵 a Terezke doniesol saty vily Zvonilky, tak jasne ze od rana ich ma na sebe navlecene...kridla jej padaju lebo su jej tie saty kus vacsie ale tesi sa jak mala, ze je "vija" 😀

nieco taketo len v mensom http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://image...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
29. jún 2010

@rivatha ja si nemyslim,ze to je tym ze ti cez den tak dobre spinkal...podla mna to ani nie je vela na take babo..tak akurat 😉 ja ked si zratam kolko mi juli spi cez den tak mi to da 5 niekedy 6 hodiny...a zaspava okolo osmej deviatej a spi rano do siestej... 😉 ja som uz viackrat vyskusala (aj pri Terezke) ze cim menej a nekvalitne moje deti spia cez den, tak taku maju aj noc...Terezka napr. ked ma saleny den, ze sa vela jasi s detmi alebo ma vela zazitkov, potom v noci zo sna krici a place 😉 to uz vieme dopredu ze aka noc bude

ja myslim, co sa tyka napr. Juli, ze vcera to uspavanie bolo take dlhe preto, ze nemala ten treti spanok, ktory mava vzdy, tak bola dopletena a si ho urobila po kupani...pospala si pol hodinu a chcela byt hore...ona nevie kolko je hodin, ze uz bolo osem a mala by spat 😉 az potom po hodine a pol uspavania, uz bola zas natolko unavena ze uz si povedala ze je cas na nocny spanok...v podstate si ona sama dodrzala svoj denny rezim...len mne to nevyhovovalo 😀
a deticky su uz viac vnimavejsie....cokolvek ich rozrusi, len prejdem do inej izby ako zvycajne malu uspavam a uz je spanok prec, lebo si musi vsimnut novy nabytok 😉

blumka
29. jún 2010

@rivatha no vidis? len @zoska by to asi mala kus malicke 😀

lolka
29. jún 2010

zaspavanie.....ja mam pocit, ze Viki si cez den len zdriemne a potom je hned hore aby jej nieco neutieklo...
Rano vstavame okolo 7.00 -7.30, prebalim ju, trochu sa pohrame v posteli, ja sa idem dat do poriadku a ona este zaspi v nasej posteli tak na hodinu. Cez den spi tak 2x po polhodinke, ked je v nosici tak aj hodinu, ale nikdy neviem dopredu ako bude spat. v kociku niekedy nevie zaspat, ziva o dusu, ale nakoniec mrcni a nespi. Vecer uz par dni zaspala okolo siestej na hodinu. Kupeme pred 20 hod., potom kojime a na prse zaspi, prelozim ju do postielky a ajked sa preberie, tak sama zaspinka. V noci sme hore 1-2x, napapa sa a prelozim do postielky.
Posledne dni som nasla zlepsovak na uspavanie v kociku v meste - postavime sa pred fontanu, ona na nu pozera a pri tom sumeni pomaly zaspi 😀 😀 uvidime ako dlho nam to vydrzi 😅
Vecer a v noci spinka dobre, len cez den by to mohlo byt viac 😅 take nieco ako spanie cez den 2 hodiny, to bolo veeeeeeelmi davno 😅

blumka
29. jún 2010

@lolka musite si kupit fontanu 😀 inac ku tym zlepsovakom, moja kamoska uspava malu pri zapnutom digestore, ina kamoska zapinala fen, ja som obcas terezke zapla sustanie dazda na budiku 😀 alebo ked nam hucala klima v usa tak ju to uspavalo 😀 aj fen dobre huci 😀

katina2209
29. jún 2010

@laxity a ten teplomerik pomoze? A cim ho nakremujes mozem vazelinku dat? S Markom som taketo problemy nikdy nemala ten kakal aj 4 az 5 krat za den a aj teraz kaka 3 krat za den... on ma taku rychlu peristaltiku...

@lolka tak mi to mame skoro presne tak isto cez den ako vy no len v noci mi zacal byt hore kazde dve hodinky uz som z toho riadne vycerpana....a potom je hore a mrnci ak mu nedam prsko a dam mu iba dudlik....takze som rezignovala a dam mu radsej prsko 🙂

zoska
29. jún 2010

blumka, to je tvoj svokor ten dedko z hmejiky, ze?
a to svokra zije na SVK a on tm ci ko to mate? 😕

jo a dik ze na mna myslite s kostymom 😀 😀

katina2209
29. jún 2010

@blumka tak moj maly vzdy zaspi ked zacnem vysavat 🙂

blumka
29. jún 2010

@zoska jj svokor, a svokra bola do minuleho roka tiez tam, len prisla o robotu tak sa vratila...svokor tam ma dobru pracu, tak kym ju ma a kym su tam svagrovci ostane aj on..ale zas nie donekonecna, predsa ma uz svoje roky

zoska
29. jún 2010

@blumka ahaaa no vztah na dialku v takom veku... aspon su si vzacnejsi 🙂 😉

blumka
29. jún 2010

@zoska no oni ked su spolu len sa hadaju takto to je lepsie pre vsetkych

lolka
29. jún 2010

@blumka nastastie mame tu fontanu na skok, takze nasa prva cesta, ked ideme von smeruje k fontane 😉
@katina2209 my dudlik ani nemame, takze vzdy ide prsko, nic ine nepomoze.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorotka2
29. jún 2010

Ahojte, teraz sme sa s Viki dostali do obyvky, doteraz sme sa santili na postely, dnes sme vstali o siedmej, napapali sa a opat zaspali do dalsieho kojenia do deviatej. No v noci sa velmi metala, meta sa aj inokedy, no nie az tak, vcera sme boli totiz na preockovani a plakali sme ako o zivot, mozno ju to trochu bolelo malinku, aj vecer bola umrncana strasne, no kto by nebol po dvoch inekciach. olifcek aj my na vas budeme mysliet a drzat palceky, nech vsetko dobre dopadne, nech ste zdravucke. A vsetkym dnesnym oslavencom, malinkym ako aj maminkam zelam vsetko len to naj

dorotka2
29. jún 2010

@rivatha ono aj ja som sa stretla s nazorom, ze cim lepsie spi dietatko cez den, spinka aj v noci, no moja Viki da cez den maximalne 20 minut v kuse, jedine v kociku da hodinku, aj to vacsinou spinka kratsie. No tie 20 minutovky dava kazde dve hodiny, takze ak to tak zratam, nie je to az tak malo, no kedze stale papame kazde dve hodky takl maminka toho moc nestiha.
laxity ja viem, no bola som mimo, tak som sa nedostala k netu a notebooku, co uz, no stihla som a budem sa snazit castejsie, lebo zaujimave temy sa tu preberaju a aspon viem, co deticky ako Viki uz zvladaju, lepsie ako z kniziek 😉

lolka
29. jún 2010

my uz sme hore, prebalena, oblecena a pojdeme von
@rivatha nie, u nas uspavam len ja, kedze zaspina na len prsku 😉

babulky, pekny den, dnes ma byt horuco.
@olifcek, drzte sa, vsetko dobre dopadne !

lenica81
29. jún 2010

ranko baby... my sme hore uz dlhsie, uz aj jeden medzispanok sme dali... cuduj sa svete, dlhsi ako normalne, lebo vonku ujo kosi travnik... 😀

u nas uspava aj mm... na rukach... sme si zvykli, ze nadojcim, on ho vezme a ja dam zatial sprchu... 😉 takze s tym ani tak problem nie je...

vsetkym oslavencom a oslavenkyniam... hlavne zdravicko, aby ste sa mohli zo svojej pritomnosti len tesit... 😉

laxi, olif... myslim na vas, nech ste co najskor doma...

blumka
29. jún 2010

@rivatha moj manzel uspi juli ale u vas je to ine, z vas deticky citia mlieko preto sa im pri vas lepsie zaspava ako pri ockovi...aj ocko by uspal, len by to dlshie trvalo...mna vzdy mm poslal daleko ked uspaval Terezku a ked som este kojila 😉

maculik
29. jún 2010

dobre ranko 🙂
my sme sa prave vratili z prechadzky, isli sme o 9, Petik spal klasickych 35min, no a uz sa to tam neda vydrzat, taky vypek je. Uz pojdeme az podvecer.

Rano som ho mala posadeneho na stehne, kym som jedla jogurt a zrazu nieco teple a on sa tak prekakal, ze mi polovica vytiekla na stehno. a o pol hodku ma pre zmenu ogrcal, nech sa nenudim 😀

@lolka tak cez den to mame skoro rovnake, spi velmi malo, akurat vcera sa po dllllhej dobe stalo, ze spal poobede 2h, dokonca bez medzipapania. V kociku spat nechce, ale vo vajicku hej, tak sa vozime v nom.
Akurat noci mame horsie, velmi casto sa budi 😒

@rivatha vcera sme to mali take, ako vy. mlady pan zaspal az o 10, uspavala som ho od 8 tak isto, ako popisuje. ale potom nas nechal dopozerat film a zobudil sa az o pol1, ked som ho preniesla.

A zajtra ideme na preockovanie, tak super, som zvedava v tychto horucavach, ako to zvladne.

Kocky, aj vasi drobci su taki horuci? Uz neviem, ci ho mam nechat len v plienke alebo co, ved ma len kratke body a aj tak je teply. A aj v noci bol, a to spal len v opalovackach bez ponoziek, trosku prikryty.

Dakujeme za gratulacie a aj my sa pripajame vsetko naj oslavencom 😵

lenica81
29. jún 2010

@maculik Vilko je tiez len v kratkom body, a ponozkach, ale rano sa tak ci tak odkope... a jemne prikryty, a to celu noc bolo u nas 26 stupnov pri otvorenom okne, takze asi budeme mat otvorene balkonove dvere... ale najviac ma ser..., ze tu sa premavaju blbci na motorkach alebo autach v noci rychlostou blesku a v noci to iny hurhaj robi... 😠 🙄

lenica81
29. jún 2010

a ked ho kojim, normalne mu pot vyviera na hlavicke... ☹ 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre