Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
12. aug 2009

mozem triple testy odmietnut?

megg
12. aug 2009

blumka, myslim ze mozes. Moja svagrina odmietla.

blumka
12. aug 2009

este o tom pouvazujeme a uvidime...mam 28 rokov a sanca na spravnu predpoved u mna je 35%...co sa mi zda malo..ja verim ze moje babo bude v poriadku takze sa nechcem stresovat ak by mi vysli zle vysledky...Vela dievcat aj tu na konikovi mali kvoli tym triple testom poriadne nervy a zbytocne...a v niektorych krajinach sa tieto testy uz ani nerobia

alex
12. aug 2009

Ahojte kočky, megg mne hrozí amnio 😒

martinaj
12. aug 2009

ahojte 🙂 ja som bola vcera v poradni, robil mi aj UTZ a male je OK, akurat je trosku vacsie ( o 4 dni) ale to je v poho.... 😵

matka331
12. aug 2009

dobreee raanko.....tak ako sa dnes mate??kedy sa pocuva babetku srdiecko?

alex
12. aug 2009

martinaj a koľko máte mm? Super, že je všetko ok.

martinaj
12. aug 2009

od hlavicky po kostrc 6,1cm 🙂 minuly tyzden sme mali 4,9 tusim tak nejak 🙂

blumka
12. aug 2009

martinaj, super spravy...
matka, ja som srdiecko pocula uz vcera na NT 😵

blumka
12. aug 2009

martinaj, moje meralo 6.31 cm, tak to mame podobne 😉

alex
12. aug 2009

no teda, my máme len 47mm, ale všetko je ok, tak sa nestrachujem.

nemina
12. aug 2009

ahojte zeny! s tých triple testou mam aj ja nervy. pri emme som ich mala zle a ani si neviete predstavit ake som mala z toho nervy. nejednu noc som preplakala co som sa tak bala ako to dopadne. isla som na amnio a musela som tri tyzdne cakat, boli to hrozné tri týzdne v mojom zivote. pri minulej poradni ma doktor informoval ze asi budu aj teraz zle tak sa mam na co tesit. rozhodla som sa ale ze na amnio nepojdem. pojdem na 4d sono tam sa dá vselico poznat. niektorý doktory neprikladaju tým vyledkom nejaku extra dolezitost a radsej posielaju zeny na 4D sono ako ich stresovat amniocentezou. dufam ze to bude ok pre nas vsetky!

martinaj
12. aug 2009

ja som aj pri Veronike mala velke babo, ta uz pred terminom bola vacsia o vyse 2 tyzdne 😀 snad toto druhe bude mensie 🙂

blumka
12. aug 2009

nemina a na zaklade coho ti povedal doktor ze aj teraz budu zle vysledky z triple testov?

matka331
12. aug 2009

blumka.....a to vam doktorka sama pocuvala srdiecko ci si si to ziadala samaa?

blumka
12. aug 2009

matka, ja som bola vcera na tom NT a okrem sijoveho prejasnenia, popozerala babu aj nejake vnutorne organy, medzi nimi aj srdiecko, bolo vidno ako bije tak to potom aj prepla aby sme poculi frekvenciu

matka331
12. aug 2009

aha......a mam este jednu otayocku to tie vyvojove vady to su tie triple testy?

blumka
12. aug 2009

aj NT aj triple su na urcenie rizika vyvojovych vad..ale neviem velmi aky je medzi nimi rozdiel....akurat viem, ze tie triple su dost nespolahlive...aspon ja ich tak vidim

matka331
12. aug 2009

ja mam ist teraz 24 na tie vrodene chyby alebo ako to je vlastne ato mi sestricka zoberie krv rano a mam ju dniest do michaloviec ....tak neviem uvidiime ako to vlastne bude 🙂 🙂

zucana
12. aug 2009

caute baby hlasim sa z dovci...j tu krasn az na to ze som nspala lbo muzik chcel mat otvorene okno a tu to dost zilo....nastasti som ho potom zavrela ale mne sa tazko spi mimo 😒
blumi gratulujem a triple testy mne robit nebudu.vsade je pisane ze stacia but double- NT plus krv (co ti robili) alebo triple. Podla mna na Slovensku robia triple lebo nekombinuju NT s krvou a nie vsetci to NT maju moznost merat lebo nemaju na to dost dobre sono.
Ja idem v pondelok na krv a bude mi brat to AFP co je jdna zo zloziek co sa meria v triple testoch a uz to vie nieco povedat.
posielam cmuk a zajtra sa ohlasim 😎

janielah
12. aug 2009

Ahojte kocky. Ako dnes? Mna zatial ani hlava neboli, tak sa vytesujem.
Inak ja idem na kontrolu uz buduci pondelok a strasne uz chcem vediet, ze co to tam v brusku mam, ci chlapceka, ci dievcatko, len sa bojim, aby som nebola sklamana.
Tak velmi by sme uz chceli nieco babetku kupit, ale takto stale nemozme ☹

mmaarrttiinnaa
12. aug 2009

blumi na slovensku su tripple testy povinne vysetrenie v tehotenstve zatial myslim ze ich odmietnut nemozes NT je zatial nepovinne ale vacsina lekarov ho robi to sa da odmietnut

kejtty
12. aug 2009

Ahojte, aj ja idem na buduci tyzden na tie testy. Neviete ci mi po nich potom mozu povedat aj pohlavie babatka? Budu aj toto zistovat na tych testoch?

mmaarrttiinnaa
12. aug 2009

kejtty na tripple testoch nezistuju pohlavie babetka tam len zistuju ci nema nejaku vadu napr. dawnov syndrom

maculik
12. aug 2009

Ahojte
tiez cakam babo vo februari, len kedze uz chodim do juloviek, nestiham 2 temy 🙂
ale sem-tam k vam nakuknem a chcem sa nieco spytat:
nemina, ktore testy ti, prosimta, pri Emmke vysli zle, tie prve ci druhe? A ty si bola aj na tych NT testoch a krvi? Ci pojdes az na tripple, a o tych ti lekar povedal, ze mozno vyjdu zle?

Lebo mne teraz vysli zle krvne testy pri tych prvych testoch v 12t, NT sice ok - 2mm, aj nosova kosticka bola, ale riziko DS bolo 1:240 vzhladom na moj vek. To mi robili na SK, kedze sme tam zrovna boli na prazdninach, no na tie tripple som uz mala ist tu v zahr. A moj lekar tu mi povedal, ze mi ich nebude robit, ale rovno pojdem na amnio. Bud.stredu idem na kontrolu a mame sa na tom dohodnut.
Dakujem

Inak, aj ja som od PU, z Mestecka 🙂

kika58
12. aug 2009

Ahoj maculik, no toto konecne niekto z mojho okolia 😀 😀 😀
si predstav ja som zo Zariečia, 😅 ku ktoremu lekarovi v chodis?

maculik
12. aug 2009

kika, tak podla fotky ta neviem zaradit 😕
chodila som kedysi k Durkechovi, ale to bolo asi pred 8 rokmi, lebo potom som byvala v BA a uz 3r som v zahr.
Ale nebola som s nim spokojna, nikdy nic nepovedal, nevysvetlil, pripadala som si ako 1 z veci na pase, taky mal pristup. Akurat sestricka tam bola super.
A ty?

kika58
12. aug 2009

ani ja ta neviem zaradit podla fotky, ale nechodila si nahodou na Gympel???
ja chodim k Pecinovi, zatial som tam bola len 2 x a bol v celku v pohode ale uvidime...

blumka
12. aug 2009

martinka a aky je rozdiel potom medzi triple testami a NT, kedze oboje urcuje vyvojove vady? ked mi uz robili NT naco mi budu robit triple? nejako mi to nedava zmysel...no 3.9 idem do poradne tak sa popytam lekara

kika58
12. aug 2009

kocky drzte mi palce idem sefke oznamit tu velku novinu 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre