Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
4. júl 2010

@zucana joj, my sme raz vzali k nasim postielku a zabudli sme vziat tu cast co drzi ten matrac hore..som nadavala ani som do toho malu nedala, lebo by som prisla o chrbat v noci 😉

my sme boli v meste...najprv v jednej Aide na zmrzlinke, potom na fontanu, potom ze sa ideme prejst zacalo prsat, tak sme utekali do druhej Aidy a ze ked uz sme tam, tak nebudeme na sucho sediet, tak sme si dali kolacik a kavu..Juli spinkala a ked sa zobudila, zacala kricat po ludoch co sedeli okolo..a rehotala sa z toho ako sa oni na nej rehocu 😀

olifcek
4. júl 2010

@laxity sice v nemocnici nemala problem...vsetkych zdravila, so vsetkymi kecala, i s kresbami na stene. hehe...akurat, ze nemala cas na spanok, takze cely den nespala...dala asi 2x10minut, he he...ale inak bola dobrucka


@lenica81 vidis? a poriesene...nejdeme nikam...same dve nemozeme...nevydrzim is na wc 5 hodin 😖 a ak nebudem pit, co by pomohlo, bude ma brutalne hlavaboliet 😔
@blumka jo, uz som bola rozhodnuta, ze ideme...ale to wc...nepojde to... ☹

olifcek
4. júl 2010

@blumka, ked si zamrazovala masko a zeleninku...tak uz uvarene? zohriala si to paq vo vodnom kupeli, ci v mikrovlnke?

lenica81
4. júl 2010

@olifcek joj, ale to som nechcela... ☹ ale nepit nemozes, pre mliecko...

olifcek
4. júl 2010

nevydrzim neist na wc tam malo byt

olifcek
4. júl 2010

@lenica81 praveze super, ze si to napisala....a veru, nepit a v takom horku...mi paq hlava vybuchne a na mliecko tiez nem bre

blumka
4. júl 2010

@olifcek, masko uvarene, zeleninu surovu.. a masko som hadzala do hrcna ked sa varila zeleninka 😉
a preco nemozes ist vo vlaku na wc? ved olivku mozes vziat zo sebou..viem ze to je krkolomne ale da sa...myslim ze wc by ti nemuselo stat v ceste ist niekam a zmenit vzduch....ked pojdes pocas tej cesty krkolomne na wc dajme tomu 2-3x stoji to za to ze si oddychnes a zmenis vzduch a hlavne by si uz olivka trosku mohla zvykat na inych ludi a na ine prostredie 😉 deticky nie su babiky oni znesu viac ako si myslime 😉
a ked pojdes do kupe s detmi mozno sa najde nejaka dusa co ti postrazi olivku na tych par minut...ona to zvladne

olifcek
4. júl 2010

@blumka ked vo vlakoch su tak hrozne wc...a oliv vsetko chyta, uz sa az moc mrvi na rukach...bojim sa ist na wc, kde budem jednou rukou drzat malu, druhou sa drzat, aby som nespadla, lebo is nesadnem....juuj....ale za popremyslanie to edte stoji...juuj, oliv urobi taky cirkus za tu chvilu, co ja budem na wc...x;o( nechcem ist moc do kupe s detmi...predsa len...rotavirusy a pod.

blumka
4. júl 2010

@olifcek no hej, viem v akom su wc stave to mas pravdu, ale nemyslim ze olivku treba tak izolovat od druhych ludi a od prostredia...ci ma ona nejake upozornenia od lekarov co sa tyka jej imunity? ak aano to je samozrejme o inom..
ak olivka na wc nieco pochyta utres jej rucky nejakou antibakterialnou vreckovkou a potom vodou umyjes....
aby si si nemyslela ze ta nejak prehovaram, to vobec nie...ja len ti mozno chcem dodat odvahu alebo ako to mam povedat aby si sa o olivku tak velmi nebala...netreba velmi mozno prehanat, deticky zvladnu casto ovela viac ako si myslime...ale jasne ze konecne rozhodnutie je na tebe a ako to ty budes citit 😉

olifcek
4. júl 2010

@blumka paq ma uz len strasi, ze ked budeme v kupe s nejakymi podivinmi a ja budem kojit...ale popremyslam moc moc moc nad plusmi a minusmi 🙂 tu som sa pytala, lebo viem, ze mi nenapadli vsetky plusy, minusi a strasti 🙂

blumka
4. júl 2010

@olifcek no s tym nemam skusenosti ale mozno ked prehodis cez vas deku bude ok, ci? ;) a nemozte to spravit tak, ze by si sla tam s mm a ked sa mm vrati zeby siel po vas a spolu by ste sli aj naspat ? viem ze to je jedna cesta pre neho naviac ale isto by to pre teba spravil aby si nemusela byt tych 10 dni doma sama 😉

olifcek
4. júl 2010

@blumka mozem ohriat vyziovku ovko 2x? vcera som v mikrovlnke kuusok, aby bola vlazna...a dala by som i teraz kusok...len je v chladnicke

olifcek
4. júl 2010

@blumka je jablkovo mrkvova a nepisu nic o ohrievani

blumka
4. júl 2010

@olifcek noooo ja som to neohrievala, len som nechala vonku nech sa na izbovu teplotu zohreje a to moes aj viackrat

blumka
4. júl 2010

mam doma jednu, neni to ovko sice ale pisu ze o 48 h po otvoreni zkonzumovat...tak mozes aj na 10x jest

selyma
4. júl 2010

@maculik raz si sa pytala na to kakanie, ale neviem isto ci to si boa ty. Klaudika mala tiez problem s kakanim. Kakavala tak raz dva krat do dvoch tyzdnov. V inej teme mi baby poradili probiotika pre deticky Biogaia a funguje to. Najprv som jej musela pomahat s teplomerom, ale to som sa dost bala, aby som jej neublizila a teraz kak sama. Kazdy druhy den. Ani ju uz brusko neboli. Stoji to 10€ a musi dsa to spotrebovat do 2 mesacov a dava sa to kazdy den po 5 kvapiek a uskladnuje sa to v chladnicke

Dners babky, Klaudika sa na gauci pre istotu pretocila 3x naraz. Vcera to bolo len raz a dnes nam ukazala, aka je sikovnica. Pre mna to len znamena, ze sama nemoze byt.

selyma
4. júl 2010

@blumka ja ta nemam na FB ☹ a neviem este koho

selyma
4. júl 2010

@zucana take bodynko mame aj my 🙂

blumka
4. júl 2010

@selyma aj ja davam juli biogaiu 😉 odvtedy co mala zapchu,a aj nam pomohla 😉

blumka
4. júl 2010

no..Juli uz lezi, som zvedava kolkokrat sa preberie do polnoci a kolkokrat po polnoci 😒 sme jej dnes kukali do pusy, tak na tych miestach kde idu trojky ci stvorky ma uz v tych kopcekoch aj akoby jamky..tak mozno uz vylezu

olifcek
4. júl 2010

@blumka my mame plno bielych kopcekov dolu...to su tie zubky?

blumka
4. júl 2010

@olifcek ano...len oni su tie biele pod dasnami...a ked sa rozhodnu ze idu von tak to dasienko tak napuchne ze viditelne sa zvacsi...juli mala kopceky na mieste jednotiek snad od narodenia ale teraz ma cele spodne dasno viditelne napuchnute...a na miestach kde idu zuby je este viac vystupene...

blumka
4. júl 2010

no prve zobudenie mame za sebou 😒

laxity
4. júl 2010

@blumka ďakujem, dúfam, že aj mi to využijeme často, tiež aj kvôli cestovaniu, aj aby som s tým mohla behať po byte 🙂 , ale s tým matracom neviem ako to je musím to kuk, prípadne sa na to spýtať 😕

tak a posielam foto ako moja dcéra stihla zaspať, kým som si odbehla do kuchyne 😀

maculik
4. júl 2010

ahojte, tak som vas docitala, @zucana super videa, teda Viki je riadna betarka, normalne som sa zlakla, ci ste stihli ju zachytit 😝 🙂 Ale krasne sa uz prevaluje 😵

my mame posledne 2-3dni take, ze Petik sa nechce sam zahrat, je sam chvilku a po minute zacne ziapat (musim to tak nazvat) a ked pridem a ponosim ho a dam znovu lezat, tak je vsetko ok, lebo som pri nom.
Akurat som si uz dnes hovorila, ze nech uz zacne plazit sa, aby sa vedel aj sam zabavit... Lenze potom zase nebude k ustriehnutiu 😀

mame tu na veceri V.kolegu, ktory nam bude chodit krmit vtaciky, tak sa idem venovat, len som sa chcela rozlucit.
Rano vyrazame okolo 8, o 11 mame let (ideme na let.vlakom, tak musime ist skor), prestup v Mnichove a okolo 3 sme v Terste. Tzn, ze ak vsetko dobre pojde, tak na farme by sme mohli byt najneskor o 5. Internet tam asi nebude, ale ak naaaahodou, tak sa urcite ozvem.
Tak prajem pekne 2t a 18.sa ozvem ako na koni 😀

blumka
4. júl 2010

@maculik uzite si to..krasnu dovolenku prajem 😉
@laxity, no popytaj sa na ten matrac, to je podla mna dost dolezite..lebo ak je len dolu, prides o chrbat a ak je len hore, vyuzijes ju len na spanie 😉

laxity
4. júl 2010

@maculik tak si to uži a príjemný oddych 🙂 a Peťko bude v niečom novom, tak snáď bude dobručký 🙂

laxity
4. júl 2010

@blumka ja som si na tom obrázku všimla, že je tak v polovici ten matrac, keď si všimneš takže myslím, že sa dá dať dolu...ale opýtam 😉

raa2
4. júl 2010

@blumka aj my 🙂

blumka
4. júl 2010

@laxity opytaj sa, ale pravdepodobne sa bude dat, lebo v popise je napisane, ze dve polohy umiestnenia vnutorneho matraca 😉 a to sa mi paci, ze je tam vchod 😅 na zips 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre