• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@svetlankat mna to drzi pri zivote :grinning: :grinning:
no ideme varit s Terezkou
8. júl 2010 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, @blumka sa tešíš do nového :slight_smile: to ti verím. Ja som sa tiež tešila, keď sme len prerábali...ale to sme aj v dome bývali a to bola aj trošku hrôza. Hlavne, keď sa robila kúpeľňa, manžel sa ospršil v práci a ja v pivnici v detskej vaničke :wink: to bola podívaná :grinning: .
Ja už mám uvarené :grinning: Robila som cestoviny na sladko...mňam...3 vrstvy rezancov a každá má inú plnku a všetko je spolu zapečené, synovcovi chutilo :grinning:
8. júl 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka verim, ze tesiiiiis, juuuuj....
@jaja32 ja na sladko cestoviny nemusim...asi som divna
8. júl 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vidite, mna to ani nenapadlo, ze ved D vitamin je vo Vigantole!! SOm ja ale sprosta!super,tym padom je to vyriesene...
@svetlankat dik za opytanie:slight_smile:
@blumka, ti prajem pevne nervy pri stahovani..my to mame za sebou pred rokom a to sme b oli este bezdetni..ti poviem, stacilo mi:slight_smile:) moj mm mi nechal zlozit krabice od stahovakov do stredu obyvacky a siel do roboty. On chodi na tyzdnovky..takze som to cele robila sama..ku koncu som uz bola poriadne znicena..:slight_smile: no ale domcek stoji za to..
8. júl 2010 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja ja sa za posledne dva roky budem stahovat uz tretikrat, takze pohoda...a konecne do svojho :wink: najhorsie boo z usa do kosic s 5 mesacnou terezkou :confused:
8. júl 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek ja tiež veľmi nemusím, ale raz za čas si dám... a pre mm to je len zákusok :grinning:
@blumka v usa si ako dlho bola?
@jaja32 ja 2 roky, mm 13 :sweat_smile:
daj recept na tie cestoviny, ja zas take moooozem
8. júl 2010 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka, tak to klobuk dole!
8. júl 2010 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka robím na tento spôsob, ale samozrejme rezcance si radšej kúpim, dnes som mala 600g rezancov, ja dávam prvú vrstvu so slivkovým lekvárom, druhú makovú - posypem cukrom a tretiu vrstvu tvarohovú (do tvarohu vajíčko, vanilkový cukor) polejem maslom a dám zapiecť na cca 200 st.(http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4854)
8. júl 2010 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaj, som chcela...oliv som asi pred troma dnami dala kusok vodicky do poharika s naustkom na ucenie sa, a ona hned vedela z neho pit, chi
8. júl 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 ale mm by som mohla urobit take....ale ked ja to ani neochutnam, snad to dobre urobiiiim
8. júl 2010 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
helooooou

@blumka mne hrnček prišiel do tych 10 dni, a planujem v septembri objednať ešte 3ks :sweat_smile:
8. júl 2010 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 mňam tie cestovinky poznameeeeeeee, my ich robíme su užasne a veľmi syte :dizzy_face:
8. júl 2010 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja take zapekane nepoznam, ale isto vyskusam niekedy, ked budeme mat chut na sladky obed :slight_smile:
8. júl 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha daju sa robiť na sladko i an slano a my robíme aj zapekane s bešamelovou omačkou mňam

urobíme na večeru

dnes na obedík mam pečienky s hranolkami :grinning: dobra to kombinacia :grinning:
8. júl 2010 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, odbehnem si na chvilu a tu sa uz opat rozobera obed... mnam... mne sa uz pacuje to masko podla laxi myslim zo vcera... :sweat_smile:

ale to bude az na veceru... na obed budu rezance s vajcom, lebo sme navarili a vyvar skysol... :confounded: tak musim s tym nieco, inak skysnu aj tie... :grinning:

ja tych hrncekov budem brat rovno 6... :sweat_smile: :confused: svokrovcom, mm na meniny a mojej babus... :dizzy_face:
8. júl 2010 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garonka tAKY obed bych si dalaaa
8. júl 2010 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenica81 no a mm si objednal jogurtove lievance :grinning:
@olifcek my tote pečienky furt robíme lebo je to raz dva :grinning:
@garonka a tie sa ako robia... ja som bola v lidli, maju vafle za dobru cenu, tak cez vikend supneme s pudingom a ovocim... :dizzy_face:
8. júl 2010 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenica81 ako sa take vafle robia?teda tie kupim, ale kam dat ten puding?
8. júl 2010 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garonka :sweat_smile:

ale rezance s vajickom som daavno nemalaaaa...ale chystam sa zajtra si urobit hranolky s volskymi okami, mnam
8. júl 2010 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jake fajne recepty tu hadzete...ja uz niekedy neviem co mam varit, dochadza mi inspiracia...
@garonka daj na tie jogurtove lievance :wink:
8. júl 2010 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caaafte baby tak my sme boli na poradni....mame miery 7400 gramov a 64,5 cm....nie sme moc kratke????
no a mame este ten ekzemik....
a prave ohladne toho vitaminu D mi povedala...lebo berieme tiez vit D v kvapkach a vravi ze v lete mozem prestat...lebo ze presne cez kozu prijima a ze ked je pod mrakom tak nekremovat..... :wink:
a asi zacneme prikrmovat v nedelu ved uz iba tyzden chyba :wink: ze nech cim skor potom aj maso kvoli zelezu....a ze jahna a kralik :rolling_eyes: ze kura je viac alergen...ale ja tie masa neznasam tak neviem co mam robit....
a tu je napr. postup ako prikrmovat v IT ...co si o tom myslite???
od 6.5 mesiacov: pridavat k zelenine cerealie a cestoviny plus maso
od 7 mesiacov: ryby a strukoviny
medzi 7-8. ,esiacmi: zacat aj s vecerou;ak na obed bolo maso tak na veceru SYR
od 8 mesiacov: zacat pridavat zltko uvarene
po 12 mesiacoch: pridat sol, kravske mlieko a bielok vajca.

a tu recept vcerajsi:
uvarime si cestoviny
na cibulke a cesnaku oprazime kocky slaninky a dame prazit (aj s pridanim vody aby zmekla) hluzky zelenej fazulky pokrajanej (nezakryvame) potom pridame sol, cierne korenie a na hrubo nasekany syr.....pridame cestoviny do panvice a este zamiesame a poprazime chvilocku :wink:
8. júl 2010 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana super, ze ked je pod mrakom, nie je nutne natierat, lebo ja som enatierala...
a tie prikrmy...no dost inak ako u nas, ze?
8. júl 2010 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten syr sa mi nepaci....na veceru.....a to maso to jahnacie a kralicie...vy ake budete davat?
8. júl 2010 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana u nas sa odporuca i kuracinka v pohode...
8. júl 2010 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana, ja som davala terezke kralika lebo v kupovanych kurcatach je vela hormonov..ale najlepsie je podla mna kurca z domaceho chovu
urcite by som nedavala syr tak skoro, otazne je aj kravske mlieko, ja mam napr. doma skripta pre pediatrov a tam je o mlieku kadeco popisane a odporucanie je az po troch rokoch :wink: a ryby su tiez otazne...najlepsie sladkovodne, lebo morske uz v dnesnej dobe obsahuju kadejaky sajrajt, ale zas kvoli kostiam by som sa bala
cestoviny v podstate mozes do 7. mesiaca, lebo obsahuju lepok a ten sa odporuca v malych mnozstvach pridat do 7. mesiaca ,
no je zaujimave ako ma kazda krajina ine postupy..v usa napr. zacinaju ryzovou kasou a ovocim :wink: ono treba si precitat a pouzit vlastny rozum,, radsej s niecim opatrne ak by sa malo nieco stat...
8. júl 2010 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozik, a bielok odkedy sa moze, bo to nikde neviem najst... a tie syry ake... urcite nie plesnive, to ano, ale tucne 45%... :confused: alebo i tavene sa mozu, ked uz bude chlebik... ha...

ja budem i kralicie, od kasmosa, bio... :grinning: :grinning: :grinning:

vcul budz mudry... :sunglasses:
8. júl 2010 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok