Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzik77
9. júl 2010

@raa2 ja len v rychlosti. tiez mam dojem, ze sedacka je nepohodlna, casto cestujeme 30 minut - 2 hodiny a mala sa v nej dost krci. Ale blumka ma pravdu, to je len taky "tvoj dojem" a myslim, ze je to ovela bezpecnejsie, nez vanicka, nech je akokolvek vystuzena.
Bezpecnost je prvorada, no a samozrejme dalsi faktor - pokuty, ci uz u nas, alebo v rakusku... Mas mat dieta riadne priputane v autosedacke, inak fasujes pokutu

blumka
9. júl 2010

@raa2 jasne..jedna vec je depka a druha nevedomost...ale jasne tie vanicky su schvalene, tak snad na nich robili chrash testy 😉
len mi nejde do hlavy ze ked vajicko musi byt v proti smere jazdy pripevnene kvoli narazu aby sa nezlamali vazy, tak preco vo vanicke je dovolene dietatu lezat..no ale na to asi odbornici maju odpoved

@suzik77 nad parou je setrnejsie kvoli vitaminom ale ani vo vode to nie je zle..ked nemas moznost nad parou tak normalka vo vode 😉

blumka
9. júl 2010

@suzik77 mna by v usa ani z porodnice nepustili keby som nemala autosedacku...a tu si chodia maminy len tak na rukach, v perinke v taskach od kocikov...trosku hazard podla mna...najviac nehod sa stava v okruhu 5 ci 15 km od domu

suzik77
9. júl 2010

@blumka no ved ja neviem, ci mam moznost, lebo som to nikdy tak nerobila, ako sa to prosim ta robi? to dam do nejakeho sitka nad paru alebo ako? a ako dlho to mam potom parit? ved vyskusat to mozem...
ozaj a zeleninu kupovat klasicky v supermarketoch alebo radsej na trhoch (kvoli chemii, ktoru obsahuju mnohe uz dnes) alebo je to uz mozno aj jedno? kde kupujes, ci pestujes?

kika58
9. júl 2010

@jaja32 no tak aspon vidim ze si tetusa nevymyslala povedala ze to posledny mesiac takto robia

blumka
9. júl 2010

@suzik77 ak mas take to cudo co sa robi knedla tak mozes na tom varit..alebo parne hrnce...a varit dokym nie je makka...tusim ale vo vode to ide rychlejsie
ja mam nieco od nasich zo zahradky aj od svokry bude..ale co nebude kupim asi na trhu...asi je to bezpecnejsie ako supermarkety kde sa pomaly nic z tuzemska nenachadza..sam dovoz..a ja tomu akosi neverim..sak ked to ide taku dialku musi to nieco vydrzat a aby vydrzalo bohvie co na to davaju

suzik77
9. júl 2010

@blumka ja som z nemocky sla s autosedackou. chudina mala sa mi tam krcila, ja sama som nevedela, ako ju tam napchat, bola zima, ona mala-krehka, no sranda.. Tak sme sa potrapili, dosli domov a par dni nato v telke davali, ze v pripade, ze ides z porodnice a mas to len kusok - teda si v meste a nie mimo, tak policajti ti nedaju pokutu. nie je to v zakone, ale prihliadaju na to. je to ich taky nepisany zakon. no a my co sme sa natrapili pri odchode, kym sme ju tam natrepali do tej sedacky 😀
to vies, prve dieta, som ani nevedela, ako ju vobec chytit a nieto este skladat do sedacky...

blumka
9. júl 2010

decko mi nechce spat...sa vyspala doobeda 2 hodiny potiahla, tak teraz vystraja... 😖 😅

suzik77
9. júl 2010

@blumka aha, tak to nemam, musim zohnat, hodim zatial do vody. A tiez som myslela, ze najprv zeleninu vyfasujem od mamy zo zahrady a potom trh. Dik

blumka
9. júl 2010

@suzik77 hej to som pocula...ale mi to pride ako trosku taky blud...akoze pokutu ti nedaju ale ked havarujes na tych 5 km tak co? sak predsa nejde o pokuty...myslim ze na tu pokutu mame kazdy keby nieco...
moje starsie decko este bez autosedacky v aute neslo a to jazdime velmi casto...moji rodicia raz chceli niekde ist ale som im to zatrhla lebo nemali sedacku, mala to byt kratka vzdialenost ale cert nikdy nespi..co ak? potom si to kto bude vycitat?

suzik77
9. júl 2010

mne vystrajala celu noc chudinka. asi sa hlasia zuby. ma hnacky, hadze sa ako ryba na suchu - aj v spanku, vsetko zurivo strka do pusy, krici ako najata, nepomaha niekedy nic, ani na ruky, ani vajicko, nic nic nic... a uz je taka 2 tyzdne... Teda aj predtym bola vyrevana casto, ale teraz vidim, ze ju nieco moc trapi a neviem si rady s tym. Nedajboze utisit niekedy...

kika58
9. júl 2010

inak vsade pisu ako su vysoko kontrolovane tie prikrmy v obchodoch ale ja tomu neverim baby vy si co myslite, radsej doma pripravovat vsak 😅

blumka
9. júl 2010

@suzik77 tak to je na prd...my akoze noci tiez nemame bohvieake, pravidelne kazdu druhu noc si ideme poposilovat na fitloptu bud ja alebo mm 😅 minule som bola dokona 2x za jednu noc 😅
zuby sa aj mne zdali ze uz idu ale teraz ked kuknem do pusy tak nic...a uz tam mala kopceky a teraz sa stratili 😕 a dnes je taka vychechtana...az podozrievam Terezku ci jej nedala daco si lognut, lebo jak zdrogovana..len sa smeje, lezi si v lehatku a sama sa smeje nahlas na hracky 😀

suzik77
9. júl 2010

@blumka no akoze, to mas svatu pravdu, ze pri nehode by to problem bol. ja sa priznam, ze niekedy, ked len tak vybehneme niekde tak do 2-3 km, tie davam len vanicku 😒 Sice trpnem, aby sa nic nestalo, ale je to pohodlnejsie hlavne pre nas. Ale mas pravdu, je to chyba... Zatial sa nastastie nic nestalo a chcem sa tomu vyhybat do buducna, myslim, ze cim bude mala vacsia, tym skor tu autosedacku bude vediet akceptovat. Uz teraz vidim rozdiel oproti tomu, ako to zvladala este pred 2 mesiacmi..

blumka
9. júl 2010

@kika58 najlepsie je ked mas vlastnu zahradku a vies co si postrekovala alebo nie...lebo ked kupis a urobis doma to moze byt to iste ako ked kupis hotovy prikrm...kupovana zelenina je tiez plna sajrajtu..takze to je asi tak zajedno

olifcek
9. júl 2010

@blumka
@suzik77 my sme sli dom s oliv v naruci 😀 mame to do 5 minut z nemocky dom autom....prisla po nas sesterka s hummerom 😀 😀 by sme nevedeli o nicom, kebyze sa stane 😀 😀

suzik77
9. júl 2010

@kika58 ja si myslim, ze z casu na cas (raz za 2 tyzdne) ked das (hlavne, ked niekam ides na vylet a nemas cas ani chut sa trapit s varenim a chystanim), tak sa nic nestane, ale podla mna to su umeliny...

kika58
9. júl 2010

moja Ivka teraz pekne spinka raz sa zobudi za noc na papanie ale zato skor ako o 22 nezaspi aj vcera som ju uspavala na 4 razy, potom rano potiahne tak do 9 potom hodi este jeden slofik doobeda necelu hodku a asi dva poobede tie necelu hodinu

olifcek
9. júl 2010

@kika58 ja sa nebojim dat vyzivku...aj ich papaame

blumka
9. júl 2010

@suzik77 my cestujeme raz za mesiac na oravu 300km a juli sice nereve v sedacke ale nespi...ale tak musi tam byt ci sa jej paci alebo nie..a zas ja kvoli tomu ze jej sa tam nepaci nebudem sediet doma 😅

suzik77
9. júl 2010

@blumka mne praveze kedysi prespala celu noc. Sice pocas dna som si nevydychla ani trosku (to mi spala tak 3-5x po polhodine, max. 1 hodinu tak 2-3x za den). Hodne vyzaduje pozornost, v podstate v jednom kuse, inak je zle, hned krivi usta, proste som neustale pri nej a hram sa s nou. Aj som skusala v minulosti, ze idem varit alebo zehlit, no ty kokso, to sa nedalo, darmo bola pri mne, darmo som sa s nou rozpravala, akonahle videla, ze robim este nieco ine, uz spustila krik... Jednoducho cele dni pri nej a nikde inde a aj to si este pokricala bezne tak 3 - 4 hodinky pocas dna....

No a teraz mi zacali aj tie noci, ale to sa da pochopit, ze ma nejaku bolesticku, akurat ja mam kruhy pod ocami 🙂

olifcek
9. júl 2010

my, kebyze mame auto a kebyze cestujeme, urcite len vo vajicku x;o)

suzik77
9. júl 2010

@blumka a kam na oravu?

blumka
9. júl 2010

@olifcek na zadok dostanes 😠 aj za 2-3 minuty sa moze nieco stat

ja som robila prikrmy doma ale ked sme niekde sli tak som kupovala...urcita kontrola tam asi je

kika58
9. júl 2010

@blumka
@suzik77 tiez si to myslim, budem varit z vlastnej zeleniny alebo potom z trhu, ale sa mi to nepaci ako popisu kadeco... som kedysi brigadovala pri presnidavkach a veru to nikdy svojmu dietatu do ust nevlozim...

suzik77
9. júl 2010

odchadza, mala je hore. ahojte!

suzik77
9. júl 2010

odchadzam tam malo byt 🙂

blumka
9. júl 2010

@suzik77 Namestovo, ja som odtial 😉
Terezka bola taka, na rukach nosena, sice nerevala 3-4 hodiny, jedine prve 3 mesiace ked kolikovala, ale tiez som pri nej nemohla nic robit...tak som nerobila..bola som s nou..na wc s nou, do sprchy s nou, jedla som s nou na rukach, niekedy ked som varila to bola groteska, ona vo vajicku na prac. doske a ja som tancovala, spievala aby som ju zabavila a popri tom som varila 😅 juli je za odmenu... 😀
ale keby mi vtedy niekto pvoedal co s Terezky vyrastie, neverim...zlate, samostatne dieta...sice mala papula ale kebyze maju byt vsetky moje deti take ako ona..tak si prosim aj 5

olifcek
9. júl 2010

@blumka uz za nami ;) nastastie...x;o) ale keby si videla aka som bola zaistena, nech sa nai nepohnem a oliv u mna...x;o)) dovtedy som nevedela, ze ma sesterka okrem audinky aj hummera 😀

ma super manzela, zlate deticky a aj peniazky...ale neohana sa nimi a pomaha svojej celej rodinke, je skvela...ale tazke detstvo mala...maminu ma alkoholicku, no...

olifcek
9. júl 2010

@kika58 mne teraz oliv papa vyzivky ovko, hame, a hipp sem tam....nestras x;O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre