Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
16. júl 2010

@alex aj ja by som sla k moruuu... ale cas mi to nedovoli, tak idem aspon buduci tyzden na par dni do Terchovej. Nech vam to vyjde, ja mam rada dovolenky v takej tlupe 🙂

zoska
16. júl 2010

ránko 😉
vy co nemožete spávat?? 😕
j som zle spala kvoli teplu a kvolitomu sa mi budila aj malá, lebo som suchotala perinou 😒
teraz je uz 24 stupnov robim prievan, ale uz je teplo...
vcera som pisala o tom nošteku, dnes to zasa robi, ma sopliky kdesi hlboko v dutinach upchate asi ☹
inak, ze ticha domacnost 😠
@zucana jo povadili, chcela som od neho, aby malej umyl hracku, lebo mrncala a ja som mala inu robotu a on ze najprv si pozrie prispevok v telev. novinach, potom ju isiel umyt a nedoniesol naspat....a odisiel si robit jedlo...tak som prestala robit co som robila, isla som utriet hracku a doniesla som jej ju...spytla sa ci mu tv noviny a jedlo su prednejsie ako mala a ze mu dakujem za pomoc.... a on ze to bolo mokre, ja ze no a co, tak si to mal utriet a on ze sa tak rozhodol, tak tak urobil 🙄 tak som povedala ahaa pán sa tak rozhodol, tak respektujeme, aj my sa nabuduce rozhodnemeee...som ho napodobnila, urazil sa a koniec debaty 😔

olifcek
16. júl 2010

bujaka!

@loginka ovocie do rucky este nedavam, ale zacnem 😵

@zoska ach joooo, chlapi

dnes som rano chcela ist po vymenny listocek ku novej pediatricke, nooooo, zavolam, ze nedojdem...saq slnecno a teplo jak v pekle...o tejto hodine v tieni 26??? a vietor na dovolenke....je nemyslitelne mat oliv na sebe v manduce..

olifcek
16. júl 2010

ina oliv sa naucila, ked sa cosi nepaci, akoby kaslat, hehe 😅

olifcek
16. júl 2010

baby, MMR ockovnaie je toto co teraz prebieha u nasich deticiek?

zoska
16. júl 2010

@olifcek ze vietor na dovolenke 😀
MMr ockovanie neviem ktore je 😕
no inak tu trieskaju opat ako sialení, asi vybíjaju stenu medzi dvoma miestnostami, vrtaju, buchaju a mam podozrenie na zbijacku....zacali 7.44, Neli sa tak strasne zlakla, ze som myslela ze ju neutisim 😔

takze balim švestky a idem ku kamoske na dedinu, pekný dník
papa

blumka
16. júl 2010

@bre ranko 😵 ☹ taky smajlik 😵 zato ze sme sa vyspali, Juli spala od pol deviatej do pol osmej a 2x pila...nehovorim ze papala, lebo jej na noc robim redsie mliecko, takze skor od smadu ako od hladu a taky smajlik ☹ ze sme sa hned rano povadili s mm...
ale ked odchadzal do roboty dal mi pusu, tak uz je asi ok

MMR je po roku, tusim 15. mesiacoch..rubeola, ruzienka a mums..preco @olifcek sa pytas?

olifcek
16. júl 2010

@blumka kvoli

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/mam-autisticke-dieta-cesta-a-vyzva-zaroven/

tam ma zena podozrenie, ze po tom ockovani sa jej syn dostal do stavu autistu 😔

mmaarrttiinnaa
16. júl 2010

ahojte
jej olif aj ja take chcem

olifcek
16. júl 2010
mmaarrttiinnaa
16. júl 2010

@olifcek jej mne sa paci to auticko s menom asi si to kupime
inak vdaka za kometare

blumka
16. júl 2010

@olifcek jj to som uz davno citala aj ine veci o tej vakcine

dorotka2
16. júl 2010

@maminnka no ja som z podunajskych biskupic a cukrosku mam hned pod domom na podunajskej. su tu skvele baby, aj majitelka, aj jej sesternica, co tu predavaju. A je tam uuuuzasne prijemne 🙂

olifcek
16. júl 2010

@blumka oliv je uzasne ziva, krasne uz spolu ,,hovorime,, neviem si predstavit...saq ja bych asi i zabijala...

hmmm....

olifcek
16. júl 2010

@mmaarrttiinnaa pridala par novyyych x;o)

kebyze nemame laserovu tlaciaren, ale atramentovu, urobim si ich doma sama, v laserovej by som znicila hlavu tlaciarne 😅

dorotka2
16. júl 2010

baby, vyhlasujem klimu za najlepsiu vec na svete, vcera namontovali a dnes mi vratili moje dieta. Klima je pistena v obyvke, my sme v spalni, ktora je odtial dost vzdialena, ale je to citit, ze je chladnejsie.Mala spinka ako anjelik, od pondelka mi cez den nespala skoro vobec, takze paraaaaadaaaaaaa. Inak tu v ba vcera aka burka bola, no neuveritelna, trieskalo to tu, aj vysielacka sa mi zapinala stale, no Viki nic, ona spala, bola unavena zlaticko, vcera dala za cely den hodku spanku. Ideme na vikend k mojmu tatovi do senca, velmi sa tesim, ze bude s malou, nema cas chudatko, stara sa o svoju svokru, lebo ja som v ba s malou a bracho nejak nema cas a jej uz posledny syn je z nitry a je to velmi daleko podla babky, takze chudacik nemoze chodit moc casto a babka je neviem ci senilna, alebo jej zacina alzhaimer ako jej sestre, lebo baby co ona dokaze si vykonstruovat, tomu by ste neverili, najnovsie ju chce niekto zavrazdit. ☹

katina2209
16. júl 2010

Ahojky babulky ako sa mate v tomto teple to je zufalstvo my v noci nespime stale sa budime furt sme pricucnuti 🙂
@olifcek po operacii uz dobre? Aj mala Olivka vonkajsie stichy?

@zoska my sa tiez s muzom kolko krat pochytime no co chces od chlapov? To by bolo nadlho 😀

blumka
16. júl 2010

@olifcek..ja vzdy po ockovanie sledujem zmeny..ci sa neprestane smiat alebo rozpravat alebo tak...chvalabohu vsetko ok..este dokonca lepsie ako po prvom ockovani, vtedy bola strasne nervozna aj v noci zacala horsie spavat..a teraz nic...akonahle sme vysli z ambulancie pohoda...a tuto noc spala uzasne
keby sa toto stalo u nas, tak neviem co by som robila asi by som sa sla sudit s celym systemom a keby bolo treba aj kdesi het na ludske prava...toto by nemalo byt povinne..
vcera kamoska z usa vravela ze tam mozes odmietnut ockovanie napr. z nabozenskych dovodov...to by som brala..malo by to byt na rozhodnuti kazdeho cloveka

@dorotka2...som rada ze sa nasiel niekto kto klimu chvali..kazdy len ze ludia su z nej chori..ale to pre jej zle pouzivanie..my pred dvoma rokmi ked sa narodila terezka sme ju pocas letnych mesiacov pouzivali 24 hodin denne, dokonca sme ju mali v spalni...v aute ide stale, a aj do noveho domu si davama centralnu klimu...ja bez toho v takychto horucavach zit nemienim...a zdravi sme vsetci

katina2209
16. júl 2010

@dorotka2 my mame s babkou to iste moja maminka sa o nu stara a babka si vymysla, stale,ze ju chcu odstranit no to bude vekom, no u nas na dolnych honoch len tak trieskalo maly sa na to budil s placom a blyskalo sa poriadne tuto noc sme skoro vobec nespali...

maminnka
16. júl 2010

@dorotka2 tak to nemame spolocnu 🙂

maminnka
16. júl 2010

aj u nas bola burka, vravel muz, ale ja som ju celu prespala, aj Nataly. Ale vzduch je hned sviezejsi!

katina2209
16. júl 2010

@blumka aj my mame pustenu klimu sice mame taku starsiu v obyvacke a nemam ju pustenu v kuse,ale tu na 4 poschodi ju musim zapinat,lebo by sme tu zhoreli a chodime von az okolo pol siestej vecer co je take teplo,ze sa von ist neodvazim..

katina2209
16. júl 2010

@maminnka jee maminnka ahojky ako sa mate? Co mate nove kedy nas pridete kuknut na kavicku alebo na kolacik? 🙂

olifcek
16. júl 2010

@katina2209 jo uz dobre veru x;o) a stichy ma vnutorne....stehy su vstrebatelne....x;o)

@blumka najhorsie, ze to by nam uz zdrave babo nevratilo, fnuk

ta klima...je bezpecnejsia, ked je doma a nie niekde na verejnom priestranstve x;o)

katina2209
16. júl 2010

Dievcata my mame ist na to preockovanie az 12.8. tak dufam,ze to bude v poriadku po 3 mesiacoch...

katina2209
16. júl 2010

@olifcek tak to som rada, no nech uz mate len radosti a ste zdravucki, a uz si skusala aj zeleninku?

olifcek
16. júl 2010

@katina2209 v sobotu chcem skusit..i ked mrkvicku cistu nedam, nech nezapecie...tu bude papat ako vyzivku, mrkvovo jablkovu...a zemiak nam podla mna chutit nebude...mamina, ze nech dam i maslo, ze je to v pohode... 😅

my sme boli ockovani 02.05. x;o))) preockovanie zatial ee...az koncom mesiaca zrejme...

blumka
16. júl 2010

@olifcek jj olif, to je jasne, ze je to bezpecnejsie doma ako niekde v supermarkete...ja len ze tu na SK s tym ludia nemaju skusenosti tak sa boja a chytia sa jednej negativnej veci a to potom prezentuju ze akoze je to uplne nevhodne...inde na svete ludia funguju s klimou a nie su chori, treba si zvyknut...a podla mna lepsie doma s mierou pustena klima ako 30 stupnov ked treba ist spat...to tiez nie je zdrave 😉

viem zeby nam to zdrave dieta nevratilo ale mozno by si kompetentni uznali ze asi nieco nie je ok....ja som zodpovedna za svoje dieta ale ked mi ho oni pichnu a vyvolaju v nom autizmus, tak nech zodpovednost preberaju oni...samozrejme to nie...takze my vlastne zodpovedne podstupujeme riziko ze nase dieta zostane postihnute... ☹ jasne ze zvelicujem ale no...kto chce pochopi

dorotka2
16. júl 2010

@katina2209 tak to ty niekde blizko mna byvas pocuvaj ma, ked dolne hony. Chodis do vrakuneskeho lesika? ja byvam oproti nemu takmer teda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre