Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
20. júl 2010

@zucana myslim, ze nie. Lebo my sme si chceli dat trvaly pobyt tu, ale nam povedali, ze tym padom na vezmu OP a na Sk mozeme mat len prechodny pobyt.

zucana
20. júl 2010

fasa tak ja mam 2 trvale pobyty 😀

njonja
20. júl 2010

@zucana, ja mam trvale pobyty v nemecku a aj na Sk, prave z toho dovodu, ze ked si das mimo Sk a na SK si ho nechas vziat, ti vezmu OP a v mojom pripade by som potom bola bez obcianstva ☹ Je to ale taka somarina, lebo moj MM je belgican a ma v belgickom OP zapisany trvaly pobyt v nemecku a nie je to ziadne problem.

njonja
20. júl 2010

@zucana, len si daj bacha na to, ze ked mas trvaly pobyt aj na SK ako ja, musis pravidelne davat danove priznanie aj na SK!! Je to na nervy...

njonja
20. júl 2010

@maculik, a ako si to potom vyriesila? Lebo ved v nemecku musis mat nahlaseny pobyt... mas aj ty teraz dva?

olifcek
20. júl 2010

@zucana ako robis tu dynu malej? a das jej ciste len dybu?

dorotka2
20. júl 2010

bay, Viki sa neuveritelne meni, v noci sice haja, ale uz druhy den je strasna jedoska, stale sa hnevosi, placka, neviem, ci su to neni zubky, ale nic nevidim, nic pri nej nespravim, je ako vymenena. A vcera sa mi tri krat pokakala, tak to mozu byt tie zubky, ci?

olifcek
20. júl 2010

@dorotka2 aj rastovy skok

njonja
20. júl 2010

@dorotka2 som tu niekde citala, ze vraj siesty mesiac je pre deticky zlomov a menia sa..moj je tiez besny v noci a cez den mi spi aj 4 hod vkuse....

njonja
20. júl 2010

@zucana utekam na postu, posielam knizku🙂

maculik
20. júl 2010

@njonja no na Sk mam trvaly (tym padom som dostala aj prispevok na deti, inak by som nemala narok) a tu v Nem mame prechodny. Ty mas 2 trvale? To je divne, ze mne povedali, ze sa to neda. No to su slov.urady... 😒

garonka
20. júl 2010

@blumka aha takže ten ukončeny 6mesiac je v podstate ako začiatok toho 6 mesiaca ne? ja som hotentot 😠 tak Tobi bude mať pol ročka 19. augusta tak vtedy mam začať s mrkvičkou nie?
vyživky mi neodporučala doktorka a ani tie hotove jedla vyživkove tak ja som taka šialena z toho
ale zato kašičku to heeeeeeeeeej naj mu dam, šak nevyzera zle ale nedam keď v noci haja

njonja
20. júl 2010

@maculik, ja som sa nikoho nepytala🙂 Ale ty to mas ucite spravne. Ako sa povie prechodny po nemecky? si to vybavila na miestom urade, ci kde?

maculik
20. júl 2010

@dorotka2 to akoby si pisala o nasom malom - od nedele je uuuuplne zly cez den, v kuse place a reve, nevydrzi sam, hned zacne mrncat a jedovat sa a revat, no mam dost. A tato noc bola tiez hrozna, dufam, ze sa nejdu menit aj noci...
a tiez neviem, cim to je, ked bol takyto v nedelu, tak som myslela, ze to je unava z cestovania, ale uz je to 3.den a stale je taky. ☹

olifcek
20. júl 2010

@garonka domaca strava je lepsia, to je jasne x;o) a nedavaj nic, co dat nechces x;o) ja kasicku davat nebudem x;o)

blumka
20. júl 2010

@garonka ukonceny 6. mesiac je koniec 6. mesiaca zaciatok 7. 😀 😀 Tobi teraz taha 6. mesiac a toho 19.8 ho skonci 😉

maculik
20. júl 2010

@njonja to neviem, ako sa povie, ale nam to tu nahlasilo UN, kedze mm tam robi, takze oni to spravili za nas. Aj ja ked som este v Komisii robila, tak aj ti to vybavili za mna.

no nic, idem sa najest a povysavat a dat dalsie pranie, boze, ja v kuse periem, este ze v tom novom byte budeme mat na vodu fixnu sadzbu, lebo inak by sme sa nedoplatili 😝

njonja
20. júl 2010

@garonka ani mne neodporucili hotove. Vraj to mam radsej mrazit v sackoch na mrazenie a vyberat kazdy den. Tak nebudem musiet varit kazdy den..vela mojich znamch ma mraznicky plne detskych dobrot v mini porciach a len kombinuju...
Uz davas tu kasu? nejako som nerozumela... spekulujem, lebo ze spime....

zucana
20. júl 2010

@njonja ja poviem ze v IT mam prechodny 😉
a danove itak robim lebo prenajimam byt....teda mamca mi ho robi...dakujem 😵
@olif aj zemiak som dala a normlane no vode....varim

garonka
20. júl 2010

@blumka jaaaaaaaaaj už chapem tak to potom o mesiac budeme jesť? fuha 😀

blumka
20. júl 2010

@garonka no vedaaaaaaaaaaaaaaa...sak nacase neee? 😀

olifcek
20. júl 2010

@zucana varis zvlast dynu, zvlast zemiak...a dynu ako dlho?

garonka
20. júl 2010

@njonja no i mne do tych sačkov kazala ale hlavne to hovädzie mäso bože ja hovädzinu nejem a pred Tobim budem musieť robiť mňam mňam
nedavam kašičky lebo haja v noci mame myslím 2 krabice jedna sa robi s mliečkom a druha s vodou

olifcek
20. júl 2010

@garonka nedavaj hovadzinu, ked je Tebe proti srsti, joj

dorotka2
20. júl 2010

@maculik no viki je zatial v noci oka, aj ked vcera nam nejak dlhpo trvalo zaspat, normalne je to do 10 minut, vcera aj pol hodka, ale skor to bolo tym, ze este potrebovala grgnut. Aj ja sa bojim noci, ze sa zmeni, momentalne mi spinka tak od 20 do 5 rana bez budenia, uz mi znama povedala, ze zisti nejake homeopatika proti bolesti zubkov, no moc do nej nejake lieky cpat nechcem teda, aj ked homeopatika.

garonka
20. júl 2010

@blumka ježiš ja ťapa ani neviem datum narodenia vlastneho syna 😅
toho 16 je ten dnik 😀 nie 19 😀

olifcek
20. júl 2010

@garonka 😀 😀 😀 😀 😀

ako po ockovani? ziadna reakcia?

olifcek
20. júl 2010

my zajtra papame zemiak...podla mna chutit ale nebude...snad pojdeme v podvecer do billy, tak skusim ten sladky zemiak kupit...

olifcek
20. júl 2010

idem si ja s oliv lahnut...

blumka
20. júl 2010

@garonka sak mi bolo divne, ze preco sa vam vcera negratulovalo 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre