• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@garonka no tak co sa tyka sedenia, to nie je nazor so stredoveku...dieta si ma sadnut same..ziadnu motivaciu nepotrebuje...sadne si vtedy , ked bude mat dostatocne silne svalstvo chrbta, ak ho budes posadzovat sama, tak sa sam nepoposiluje, bude to pasivne sedenie a v dospelosti moze mat z toho problemy z chrbtom :wink: deti si sadnu same z polohy na styroch, cez tzv. sikmy sed...niekedy okolo 8. mesiaca...ak sa za nieco pritiahne a sadne si to je tiez pasivne sedenie :wink: treba ho dat naspat

lavaci to maju mozno tazsie ako pravaci, lebo je tazke zohnat vela roznych veci, napr. noznice, skrabku a pod ale je to sumafuk ci budu pravaci abo lavaci...hoc aj obojrucni nech su
20. júl 2010 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana abo jej znmiesaj s mlieckom svojim...
ja som dala vcera Juli do mrkvy, dnes len mrkvu cistu papala a kakala mi uz 2x :wink:
20. júl 2010 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka vybrala som gulicku z plienky a plienku zatvorila :grinning:
20. júl 2010 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka aha a ona trepala hlavne i to že nech ho teraz dam na bruško nech sa plazi a nech skusi i pomaly sadať ale až po pol roku fakt som z nej blba het ju vymenime lebo ma šľahne raz rozprava tak raz tak bože
20. júl 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garonka no ona zrejme dobre hovorila, len divnym sposobom....na brusku je stale poloha kde ma dieta travit tolko kolko zvladne..z tej polohy sa odvija vsetko..trenuju sa svaly chrbta, ked je babo dostatocne silne a najde sposob ako na to, zacne sa plazit, potom zisti ze vie dat nozky na kolienka a bude s hupat hore dole na styroch, potom zacne lozit po styroch, z tej polohy si sadne...jednu nozky vystrie, druhu pokrci a da sa do sedu...vtedy mozes povedat ze si Tobi sam sadol...Terezka toto zvladla az v 9 mesiaci :wink:
20. júl 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana fajne ne? :grinning: :grinning: ale chudatko viki, no..sa potrapila kus
20. júl 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka super članok hoci nesedíme a ak sa posadí sam to bude radosť :dizzy_face: mame času dosť :dizzy_face:
20. júl 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garonka moja dr. pre istotu ani neskumala ako neli chyta veci, otocila ju na brucho, ze ako sa drzi na rukach a to bolo vsetko...neskumala, ci sa pretaca do 2 stran , ani ako chyta hracky...iba sa opytala, ci reaguje na hlasy, ci si vyska, ci sa usmieva, ci chyta hracky.... je som na vsetko povedala ze ano a bolo vybavene :pensive: :rolling_eyes:

@rivatha to vy nejak casto chodite k dr :confused: Nasa bola u nas ked mala Neli tazden, potom sme sli ked mala 6 tyzdnov, potom kazdych 6 tyzdnov a teraz az o 2mesiace
20. júl 2010 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka ešte že ťa tu mame :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: naša doktorka vravi desať veci naraz keby to normalne vysvetlila tak oki ale ona miešala do sedenia i prirkmy i predkožku no všetko :angry:
@blumka nastastie neplakala...co mam dat zajtra brokolicu alebo karfiol co prve?
tu kalerab neexistuje.....
a my uz mame za sebou: mrkva, zemiak, cukina, tekvica :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Neli chce byt len na brusku ked je hore, urobila som jej v obyvacke taku hraciu plochu a ona sa stale pretoci na brusko, ani minutu nechce byt na chrbte :sweat_smile:
ked si spomeniem ze na zaciatku na brusku rycala ako tur tak to je sila :slight_smile:

a to co pises @blumka ze na brusku skrci nozicky a zacne sa kyvat, to robi kamoskina dcerka narodena 3.2. ale len v kociku, lebo sa jej paci ako sa ten koc hybe :grinning: ale aj tak sila, ze tak skoro
20. júl 2010 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoska Mozem popozerat v kalendari, ale veru dost casto chodime. Mam to na skok, tak som aj rada, ze ho popocuva, popozera. Radsej viac ako menej. V poslednej dobe sa nam odsuvalo ockovanie a cistili ramienko, tak preto sme tam chodili jak na klavir. Teraz uz budeme len raz za mesiac, potom mozno aj menej, neviem :confused:
20. júl 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ta moja Klaudika spala od 12 do pol 1 a konecne teraz zalahla. Sa jej nechce asi v takej horucave. Ale ohla by aspon hodku, lebo ked je hore nic neporobim. Aspon by som sa upravila a okolo piatej by som chcela ist von. Ale to by som chcela len ja, uvidime, co na to klaudika.Mohla by suhlasit
20. júl 2010 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoska Klaudika na bruchu len na sekundu, co sa pretoci a uz aj naspat, lebo nedobre jej tam
20. júl 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana a masko?
20. júl 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@selyma tak masko som chcela buduci tyzden....az po mesiaci sa ma nie?na to tiez moze byt alergia....tento tyzden chcem este tu brokolicu a karfiol a potom v uteri v blave zacnem masko a uz aj ovocicko
20. júl 2010 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze kocky, pisete teda riadne, chvilu tu nie som a 2 strany :slight_smile:
Petrik spal s 2 papaniami 3h 15min, potom sme este lezali na posteli a teraz sa hrame. Ja idem konecne stiahnut fotky a pojdeme von tak okolo 5.

My budeme mat poradnu niekedy v polke augusta, ked sa vratime zo Sk a asi aj posledne preockovanie.
20. júl 2010 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana myslim ze podla posledneho co som v telke od jednej dr. pocula sa masko moze skor...3 dni mrkva, 3 dni zemiak a potom uz moze byt masko, snad sa nemylim....bolo to v damskom magazine {lumk dobre vravim? ty si to tiez kukala ze?
ale kazdopadne mesiac netreba s maskom cakat, ale tak myslim ze sa ani nic nestane ked ho das neskor :wink:
20. júl 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka tam malo byt v tom predoslom prispevku...
20. júl 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: my sme tiez boli dnes na poradni aj preockovani.. maly ma 7030gramov a 66cm, pri ockovani si poplakal ale potom uz bolo dobre.. doma sme dali obklady a spinkal.. uz je hore, tak dufam ze bude vsetko ok.. stale sa pri ockovani bojim, ze sa nieco stane :confounded:

a chcela som sa opytat, co mate chlapcov.. stahujete im nejako predkozku? ja len pri kupani co ide samo trocha natiahnem, doktorka nieco spominala ked sme prisli z porodnice, ze ked bude mat 6 mesiacov mu to stiahne ona.. sa desim tej predstavy.. ako to vlastne je?
20. júl 2010 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dokelu no tak baby poradte lebo ked tak dam uz zajtra aj masko :rolling_eyes:
20. júl 2010 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka2 ja mu s pipikom nerobim nic. Dr mi povedala, ze ani nemusim cistit, proste nic, ze na to je cas. Ona raz skusila, ci to ide stiahnut, tak jemne, islo to, tak povedala, ze by sa tym stahovanim len zle urobilo, ze velakrat sa spravia trhlinky a pod. Takze ja nestahujem.
20. júl 2010 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoska aj mne doktorka povedala ze bud zltok alebo masko treba davat, presne ako pises mrkvicka 3 dni, zemiak 3 dni a potom bud masko alebo zltok 2 krat tyzdenne...
@lienka2 ano aj my stahujeme pri kupani...
20. júl 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana daj bud masko alebo ten zltok..ja som zacinala so zltkom...a po mesiaci som dala masko...
20. júl 2010 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha
20. júl 2010 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana ja som uz kuracie masko dala.. hned po mrkve a zemiaku a brokolici..
20. júl 2010 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka2 v ziadnom pripade predkozku nestahuj ani pri kupani prave vtedy sa tam nieco moze dostat. Daj si do google 'stahovanie prekozky' a najde ti to clanok z mama a ja a tam o tom jeden doktor pise
20. júl 2010 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana mozes dat masko...ved viki je uz skusena papkacka :wink: ten magazin som pozerala, len mne to pride skoro tak hned svihnut maso, kvoli zvyku....akoze podla mna by si trosku dieta malo zvyknut na chut zeleniny a masko potom, to inak travi, to sa aj inak zuje, asi by som dala, ked vidno ze babo uz papa normalne, nieze 5 lyziciek a ma problem...ale to je moj nazor...
a to je asi jedno ci karfiol ci brokolica len daj iba ruzicky ...stopky nie, naduvaju
@zoska, ale to kyvanie som myslela, ze pokrci nozky na kolienka a na rucky sa vytiahne..proste na styri :wink:
20. júl 2010 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienka tu je clanok
mamaaja.sk/print.cfm?Module=ActiveWeb&page=Webpage&DocumentID=1485
20. júl 2010 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok