Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
20. júl 2010

@blumka dobruuuu 😉 a neboj dobra noc bude...oravsky vzduch 😉
ja uz tiez idem... mm sa isiel balit, zajtra leti do Danska 😒 tak ja teda vypinam a idem spat, lebo malá spí od 8mej dneska
sladke sny babatkam aj maminkam 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
21. júl 2010

bujaka

@macu kraasne fotky....juj, a stihla siiii

blumka
21. júl 2010

bujaka zeny 😀 ja som zas vyspata az nedobre toto...pride zla noc a budem na vetvy 😅 odporucam oravu ako region kde deti spia 😀 😀

blumka
21. júl 2010

teda aby som upresnila v noci spia, lebo cez den sa tu velmi spat neda kedze sa zatepluje vo velkom 😀

laxity
21. júl 2010

dobré ránko

@maculik krásne fotečky....a tiež sa pridávam k @rivatha mm sympoš 😀

My najnovšie sa zobúdzame ráno o piatej a pasieme koníky 😀 ...jedno ráno sa zobudím a Naty bude sedieť 😀

A už mám aj knižku Bystré dieťa doma sa teškujem...dám mm k meninám v nedeľu 🙂 , vyzerá byť fakt veľmi dobrá 🙂

laxity
21. júl 2010

@zucana som zabudla, kedy to budeš v Ba....aby sme vedeli nejak to stretko dohodnúť 🙂

zoska
21. júl 2010

cafte,
@maculik, vyzera to ze ste mali fajn dovču, pekne fotkos 😉 hlavne Adelka si to tam asi uzila, zlata 🙂

nooo a my sme mali taku naprd noc ze ju zaradujem do top 5 otrasnych noci... mala sa zobudila o 23.00 a 0 2.00, potom bola hore kazdu chvilku a o 4tej ráááánečko ☹ potom o 5.30 som ju uspala a spala do 8mej nastastie, inak by som bola grogy

mm uz odisiel 😢 @rivatha no casto cestuje, teraz do danska, bud. tyzden do anglicka, ale vacsinou lieta do finska...no co uz vyzaduje si to jeho praca 😒

olifcek
21. júl 2010

@zoska ale ved uz to mal mat lepsie s tym cestovanim..

zoska
21. júl 2010

@olifcek nooo olif ja uz radsej cusim, lebo ked mu nieco vycitavo poviem, tak je nervozny, lebo ani jemu sa moc nechce....no ale teraz mal tyzden dovolenku a 2 tyzdne bol na Slovensku, takze uuuspech 😅
v auguste maju Fini dovolenku, takze by to molho byt lepsie, ale kedze dodavatelia su aj z Nemecka a danska tak asi bude cestovat, uz teraz sa prekecol ze v auguste zas na par dni do finska.....
mne nevadi ani tak to ze je prec, to su vzdy len 2-3 dni ale to cestovanie- soferovanie do Viedne a naspat a lietanie....strasne sa bojim

olifcek
21. júl 2010

@zoska jj, i ja sa bojim, ked lieta, ci autom ide 😖

lenica81
21. júl 2010

caute kocky... u nas noc klop, klop fajn... teraz opat spinka, s medzipapanim, bo dole opat nieco buchotaju... opravuju kanal a menia vytah...
vcera sa vraciam z prechadzky, cakam pred malym vytahom a jeden robotnik, ze ci ma mozu predbehnut... 😕 a ja ze ci Vilkovi daju papat, ked zacne rucat... a on, ale hori vam bytovka... 🙄 😅 sikovnici... nieco tam rezali v sachte a asi iskry zapalili dajaky bordel a on sa ma pyta, ci ho pustim... sak volat hasicov... a oni sa na tajnaka s kolegom dohaduju, ze ci nejaky hasiaci pristroj nestaci... 🙄 to su vam profici... jak by to tam huklo... 😠

a co nam nesla voda... tak havaria u nejakeho tipka na stupacke, ale zjavne nie je doma, tak ten chudak pod nim musi byt hotovy, bo vcera take 2 hodky to kvapalo z co ja viem asi 8. poschodia az na chodnik... 🙄

lenica81
21. júl 2010

@laxity ja sa chystam na to nejstastnejsi miminko... uvidime... urcite tam nieco prakticke bude, i ked ako blum hovorila, tak toto obdobie je pomaly za nami... ale mozno este nieco stihame... 😀

@zoska no, ti nezavidim... ale hadam to budes mat s Neli postupne lahsie, i ked samo, aj ocino sa ma venovat... a jemu aj vela veci ujde, ked nie je doma...
moja jedna kamoska je teraz uz 3 tyzden u rodicov, si myslim, ze v takom rannom veku to velmi rychlo napreduje a vela veci sa tym padom premeska... 😕

zoska
21. júl 2010

@lenica81 ja na mm vidim ako mu je luto ked sa vrati, ze ju nevidel par, vzdy povie ze je zas trosku ina....ale na druhej strane ked je doma tak sa fakt venuje, prebaluje, kupe, hra sa, obcas sa podujme aj na uspanie 😅 a ja milujem vikendy...ked sa zobudi, vezme si ju a ja spim dalej....len kojim v podstate a mm sa venuje, minule mi vzal kocik, ze ved ty tlacis stale tak daj, teraz ja 🙂

blumka
21. júl 2010

@lenica81..ja som tu knihu precitala, zacala som nieco praktizovat aj ked uz juli ma 5 mesiacov a osvedcilo sa..mozno nieco aj tebe pomoze 😉

zoska
21. júl 2010

zase zacali vrtat a triskat, mala mi zaspavala na vankusi a oci dokoran a koniec...vcera bol klud a dnes zasa, porazi ma 🙄
no nic asi pojdeme vonku dnes na pol dna, len zase sama 🙄

lenica81
21. júl 2010

@zoska ved aj ja... aj teraz cez vikend ideme na chatu s kamosmi, lebo 1 ma oslavu 30., a ma o 2 mesiace mladsieho synatora od nas... a on ide na turu... a moj nie... ale moj ma i koleno nejake blbe, ma ist na magneticku rezonanciu, tak sa chce setrit... ale napisal, ze sa chce venovat synovi, kedze cele dni je v praci... ma to dojalo... 😵

@blumka uz citam... pokym Vilko spinka... 😉

olifcek
21. júl 2010

aby napiste paq par praktickych rad z tych knih...ja uz som tolko knih nacala, ze dalsie uz nemozem...

zoska
21. júl 2010

Merala so Neli prave a ma 71cm 😉 vcera ju dr. nezmerala.... tkze bez par gramov mame 7kg a 71 cm...modelka 😵

zoska
21. júl 2010

a este som vám zabudla napísať, že okrem martinusu je aj knihkupectvo littera, tiez maju aj internetovy predaj, obe su martinske knihkupectva 😉
ja si tam dnes pojdem asi kupit to bystre dieta 😉
a maju ho aj na nete 😉
http://www.littera.sk/index.php?action=obchod&s...

maculik
21. júl 2010

ahojte,
tak my uplne otrasna noc, uz tretia za sebou, pricom posledne 2 som spala minimum. Nechapem, co sa deje, ale nepaci sa mi to ☹ V kuse bol hore, fakt kazdu hodinu hadam, plakal, pocucal, zaspal, o chvilu to iste dokola.
A aby nebolo malo, tak mi rano spadol prvykrat z postele, tak celu noc som ho poctivo krmila po sediacky a vkladala naspat do postielky (spime teraz v spalni pri mm a Petrik spi v Adelkinej postielke), no rano o 6 som uz bola taka hotova, ze som ho krmila po leziacky a jasne, ze som zaspala a zobudila sa az na buchnutie a plac a on vedla postele na zemi, chuda male. Musel sa pretocit z brucha na chrbat a skotulat sa dolu, lebo som ho krmila z toho prsa, pri ktorom som bola ja vnutri postele a on na kraji. Tak si trosku poplakal, o chvilu uz dobre, lebo ho vzal mm, no ma trochu oskrety nostek 😒

a ja som uplne hotova, ledva vidim, rano sme uz boli na prechadzke, teraz som uvarila polievku, chvilu vydrzal divat sa na mna a potom spustil rev, tak som ho dala medzi hracky a reval, az kym som nezavarila halusky do vody, uplne cerveneho som ho nasla. Pytal papat, hlavne ze pred pol hodkou, ked pytal a dala som mu, tak sa na mna veselo vyskieral a len drzal prsko v pusine. Nepoznam ho takehoto, len sa modlim, nech je to len faza a vrati sa do "normalu" 😅

a diky za pochvaly fotiek, mali sme sa veru dobre, akurat vcera sme vecer hodnotili s mm pri fotkach, lebo sme vyberali starym rodicom do ramika (kupili sme take suvenirove 😀

andrea2603
21. júl 2010

ahojte kočky 🙂
vy tu vo veľkom študujete 😅 , tak len pekne čítajte, lebo všetky múdre rady sa vám zídu, hlavne tie, ktoré využijete v období vzdoru, ale to je ešte ďaleko, tak nestraším 😉

my dnes máme kontrolu u ortopedičky, no v tomto teple super program 😒 😠 a ja som dávno nemerala Liv, tak ju odmeriam, keď sa zobudí.

kočky, vám detičky spokojne zaspávajú? Liv normálne bojuje, metá rukami, nohami, mrví sa a to aj keď zaspáva na prsníku 😖

blumka
21. júl 2010

@andrea2603 u nas Juli vecer zaspavala normalne...len prisli tie horucavy a z vecerneho uspavania sa stal horor, tak som ju po 5. mesiacoch nezavinovania na noc, zavinula 😅 akoze v kosiciach zaspavala dlho ale necudujem sa pre tie tepla, ale uz sa tolko netrhala a nehysacila pri tom...tu u nasich mi zaspi do pol hodiny..az mi je to divne...ale ked tvrdo spi tak ju rozviniem a uz spi navolno..
vcera som skusila ju uspat bez zavinutia...no to ste mali vidiet...20 minut sa mi metala na rukach...som povedala ze dost, zavinula som ju, do 5 min bola tuha 😉

andrea2603
21. júl 2010

@blumka ja som Livku tiež dlho dávala do perinky zo zviazanými rukami, ale keď prišli horúčavy, tak som s tým prestala, ale ona stále tak nepokojne zaspáva akoby bojovala so spánkom, že ona nebude spať a hotovo 😅

matesl
21. júl 2010

@andrea2603 aj moj ma problem, jedine ka kupku v chladku v pohode na prse spi 😅

matesl
21. júl 2010

a inak ahojte, mala som tu segru tak mne sa venovali, musim pokukat co nove ste popisali

andrea2603
21. júl 2010

@zoska Nelka má ešte reflux? Tak si ma napadla, lebo včera som stretla sesternicu, jej malá bude mať v auguste rok a ešte voda jej robí problémy, že jej vyšplechne 😒

zucana
21. júl 2010

bBCE TU NEMAJU ANI KARFIOL ANI BROKOLICU ZE MOC TEPLO....
mama taku vyzivku ze bio kde je mrkva karfiol ale aj hrasok...ten sa moze???je to od 4.mesiaov

lenica81
21. júl 2010

@zucana hrasok od 4. mesiaca, ta to jaka divocina... 😨

zoska
21. júl 2010

@andrea2603 no reflux pretrvava, ale uz sa to da prezit, len ked je moc teplo a je nepokojna a metá so sebou tak grcia poriadne....vodu som jej dala dva razy a vygrcal ju vzdy tak uz ani neskusam, ale Neli je spokojna, ked sa vygrcia tak hodi usmev, uz si zvykla 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre