Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
24. júl 2010

Ahojte 🙂
@hajdylca áno je to kalorické mlieko iba na predpis volá sa to infatrini a lepšie po ňom priberá, má viac kalórií ako materské mliečko. Materské mliečko na 100ml obsahuje 64 kalórií, ale infatrini na 100ml 100 kalórí. čiže stačí jej vypiť menej a je viac zasýtená. Malej to chutí, nevidí rozdiel oproti materskému. Infatrini je takej karamelovej farby a je hustejšie. Moje mliečko je o dosť redšie.

Ozaj baby mávate aj vy občas také priesvitnejšie (vodovejšie) mliečko? Čo to znamená, že je menej výživné?

olifcek
24. júl 2010

@suzon78 my tiez papame na poziadanie, cize netusiiim kolko spapa, ale asi dost x;o)

suzon78
24. júl 2010

toto som našla na nete: (a smotana aj mne v chladničke výjde na povrch, ale zvyšok je priehladnejší)

" Zloženie materského mlieka sa mení s vekom dieťatka. Prvé mlieko, kolostrum, je husté a žltasté. Po štyroch až piatich dňoch sa tvorí prechodné a po dvoch týždňoch zrelé mlieko. Zrelé materské mlieko je modravé a priesvitné. V porovnaní s kravským mliekom vyzerá naozaj „vodnato“. Takto však má materské mlieko správne vyzerať! Žiadne riedke mlieko neexistuje – ešte aj mlieko hladujúcich žien obsahuje adekvátne množstvo základných živín. "

andrea2603
24. júl 2010

ahojte 🙂
ja síce oneskorene, ale zato srdečne @olifcek všetko len to naj naj naj k včerajším meninám /babka mala včera nar.,tak som sa vôbec nedostala k PC/.

suzon78
24. júl 2010

@olifcek ahojky, kojacie matky sa aspoň nestresujú, lebo nevedia koľko detičky vypijú, možno tiež mávajú obdobia, kedy spapajú menej a im to stačí, mamka o tom nevie a aspoň sa netrápi. Dieťa vie najlepšie koľko potrebuje. Myslím si, že keby som to aj ja nechala na malú, tak možno pár dní by štrajkovala, ale hlad by ju prinútil potom spapať viac. Mne sa vidí, že je nesústredená a nemá trpezlivosť dlho papať....ale budem ju kŕmiť takto v spánku len keď sú horúčavy, aby nebola dehydrovaná, ale keď sa ochladí, tak to už nechám na malú slečnu, nech sa sama "potrápi" nech pochopí, že keď je hladn musí papať a nie zobudiť sa s plným bruškom a ani nevedieť, že sama jedla...opica škorica 😝

hajdylca
24. júl 2010

@blumka vobec to nie je OK, zase ma teplotku ale uz cez 39°..... ☹ ☹ dostal paralen- vygrckal... tak i zabal som su spravila, chudacik, len sa zatriasol a ani nemukol...

zucana
24. júl 2010

@hajdylca chod k lekarovi.....nech nieco nezanedbas ....aj na pohotovost bych asi sla....
inak prajem krasnu sobotu....juj bola som v centre este kupit nejaky darcek mamimu partnerovi a objavila som ciernu kabelku co nemam uz vela rokov tak som volala mamci ze ci mi nekupi na vianoce a tym padom su vybaveni...tak sa potesila a ja este viac
a inak asi pojdeme este do par outletov nech kupim par darcekov na vianoce lebo sa to teraz fakt oplati...
no a zajtra uz balim ;)
@laxi mala jaka zlata
ja som nasla vcera tych mojich takto prosim pekne
😅

andrea2603
24. júl 2010

@hajdylca ťažko radiť, ja si pamätám, že Lenka mala prvýkrát teplotu okolo 8 mesiacov a tak okolo 38,5 a keď ju to po 2 dňoch neprechádzalo, tak som išla k lekárke a hups ... ona mala zapálené hrdlo a inak bola tiež celkom spokojná, viac menej ju tá teplota ťahala do spania a medzitým stále prisatá na prsník.

olifcek
24. júl 2010

@zucana 😀 😀 😀

andrea2603
24. júl 2010

tiež som si myslela, že je to od zubov, ale lekárka, že zuby v žiadnom prípade nespôsobujú takú horúčku, nanajvýš môže byť zvýšená teplota, ale aj to tak 37,5 max.

andrea2603
24. júl 2010

@hajdylca a ešte pre takéto prípady je dobre mať doma čípky paralen, lebo detičky často pri teplote grckajú ☹

andrea2603
24. júl 2010

@zucana a kto skôr zaspal? 😀

olifcek
24. júl 2010

@zucana si mi pripomenula, ze som foto z noci chcela poslat....

vcera sme druhu noc spali tak, ze ja uz len na ortopedickom vankusi, oliv na posteli vedla mna, uz nie klinovy, vela miesta zaberal a Oliv uz putuje po posteli, tak bol i zbytocny, lebo vzdy som ju nasla kolmo na mna lezat x;o))

bola tma, fotene len mobilom ...

lezi na celej mojej strane manzelskej...takze ja som sa natlacila k mm x;o)

suzon78
24. júl 2010

@hajdylca moja mávala občas v týchto horúčavách tiež pár krát 38,5 ale rektálne. Na tvojom mieste by som tiež pre istotu zašla k lekárovi.

čosi o teplote:

O malej teplote nie je nikdy dosť informácií. Malá teplopta je zvýšená teplota, ktorá v konečníku je nad 37,5 stupňov C, pod pazuškou nad 37,0 stupňov C. Žiaľ, mamičky nám často oznámia teplotu už po odrátaní 0,5 stupňa, pretože ich informujeme, že teplota v konečníku je o pol stupňa vyššia. Teda, napred sa treba dohodnúť o meraní a udanej hodnote, meranej hneď po zobudení, či poobede, či tesne po najedení, alebo po kriku, pred alebo po stolici. Potom zvažovať údaje o zmenách, ktoré matka pozorovala na dieťati. Len po tomto postupe hodnotíme za zvýšenú teplotu v zadočku 37,6 a pod pazuškou 37,1 stupňa za zvýšenú. Rozsah zvýšenej teploty je v pol stupni C. Teda až do 38 a 37,5 stupňa /konečník a podpazušie/. S takouto teplotou netreba nič robiť, teda ešte neliečiť, ale dieťa pozorovať prakticky trvale a všímať si jeho prejavy zažívacie /vracanie, stolica, nechuť, smäd/, dýchacie /rýchlosť, námaha pri dychu, kašeľ, soplenie, kýchanie/, duševné prejavy /záujem o pestovanie, odmietanie pestovania, nadmerný nezáujem, nepokoj, spavosť, neschopnosť zaspať/, pohybové prejavy /nezáujem, alebo nepokojné pohyby/ a aj to čo dieťa vylučuje moč /častosť močenia, farba a zápach, či skalenie/, stolica /hustotu, častosť vylučovania, zápach, vzhľad/, zvratky /ako vyzerajú, množstvo, častosť, na akú vzdialenosť vyvráti/, grckanie /množstvo, vzhľad, ako často po najedení, ako skoro po najedení/, kožné prejavy /vyrážka, farba, kde sa zmeny nachádzajú, kde vznikli prvé vyrážky, svrbia alebo nie/, ústa /sliznice perí, povlaky na sliznici/, nos /výtok, kvalitu, zapchatie a nemožnosť dýchania bez otvorených úst/, oči /farbu spojoviek, zlepenie mihalníc/, uši /chytanie sa za uško, výtok/, genitál /u chlapcov možnosť presunu predkožky a prípadný obsah váčku, u dievčat zmenu farby sliznice, výtok/. Samozrejme, že na zmeny vplýva vek dieťaťa /rezanie zúbkov/, výživa /dojčenie, „umelá výživa“, zavedenie nového druhu potravy/, doterajší rast a vývin. Treba vedieť aj o doterajších ochoreniach /ich častosť a druh s ohľadom na vek dieťaťa/, ale aj o ochoreniach v rodine /súrodenci, rodičia, možno aj alergické sklony/ a dokonca aj ako choroby samlotného dieťaťa zvyknú začínať, alebo prebiehať.
Zdá sa, že je to veľa na opísanie zvýšenej teploty, ale takéto „okrajové“ a možno „minimálne prejavy“ sa najťažšie diagnostikujú a treba sa im venovať najviac.
Aj napriek ťažkosti stanoviť začínajúcu chorobu, učíme sa poznávať prvé náznaky, aby sa včasnou liečbou zabránilo splanutiu vážnejšieho, alebo aj vážneho ochorenia. Je to akýsi druh prevencie horšieho zachytením a liečením náznakov.

suzon78
24. júl 2010

@olifcek jééj akí ste zlatí a akí veľkííí 😵 😵 😵

zucana
24. júl 2010

@andrea2603 jasne ze mm 😀

@suzon78 olivka je dlha modelka 😉
a vy ste tiez krasni a velki 😉
my sme krani a gulati 😝

blumka
24. júl 2010

@hajdylca aha, ja som zle precitala si napisala od vcera a ja som precitala ze len vcera..nevidim ci co...
no radsej chod na pohotovost, radsej pre nic ako nieco zanedbat...zuby s teplotou 39 asi nie

olifcek
24. júl 2010

@suzon78 dakujem kraaasne 😵

olifcek
24. júl 2010

@blumka bo si sa bola vecer zabavit, zeeee?

olifcek
24. júl 2010

tu je to super...clovek ma dva dni meniny...
@andrea2603 dakujem kraaasne

blumka
24. júl 2010

@olifcek jj boli sme o deviatej sme zdrhli ale uz bola Juli ok 😉 moju kapelku som videla a odisli sme naspat bo zacalo liat 😀

olifcek
24. júl 2010

dufam, ze i ja si este ,,pozijem,, 😅

blumka
24. júl 2010

@olifcek urcite...aj to pride 😉

laxity
24. júl 2010

@olifcek a ani neprikryješ chrbátik alebo bruško? 😕

olifcek
24. júl 2010

@laxity ee, bi ked tak urobim, odkryje sa 😀

zucana
24. júl 2010

@laxity ja tiez neprikryvam....ved vid foto...max hlavku ked sa skriabe alebo ked zapinam klimu 😉

suzon78
24. júl 2010

@zucana naozaj všetky naše detičky neuveriteľne rýchlo narástli sú to už veľké osobnosti a ten ich temperament je už teraz badatelný...

suzon78
24. júl 2010

baby a keď máte detičky len tak v plienočke, nemajú studené ručičky a nožičky? Ja podľa toho usudzujem či jej je zima...i keď viem, že najlepšie je to kontrolovať za hlavičkou. Neviem bojím sa aby neprechladla, ja ju mám stále v opalovačkách, alebo v body bez rukávov...

i vám sa detičky potia pri papaní? ja normálne cítim, keď ju kŕmim na rukách, ako mi steká jej pot po ruke... 😕

olifcek
24. júl 2010

@suzon78 presne ako pises x;o)

a pohybovo ako tak citam, idu pekne v nadvaznosti zasebou x;o)

olifcek
24. júl 2010

@suzon78 jj, oliv ked papa, ma kvapocky potu na hlavke x;O) ked budes mat cas a chut, kuk fotoalbum, v tomto mesiaci mam Oliv odfotenu s navlhcenou vlhcenou utierkou na hlavke x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre