Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
27. júl 2010

@lenica81 jasné, že vo štvrtok sa vidíme. Už sa teším 🙂 Inak sa mi zdá, že si nejako schudla 😉

No mne malý spí už dve hoďky asi. To asi z toho očkovania, ale skúšala som ho a teplý nie je, takže teplotu nemáme, potom zmeriam, keď sa zobudí a budem prebaľovať.

njonja
27. júl 2010

@zucana s tym cestovanim - myslim si tiez, ze je to individualne. Kamaratka, co zije v usa, cestuje bezne s detmi hore -dole-aj s malinkymi... len si malu dobre zaockuj, nech ti nechyti nieco v lietadle alebo na letisku.. tu je inac epidemia cierneho kaslu a citala som niekde tu na konovi, ze si deti, resprodicia nesu detom domov zo sluzobiek z cudziny cierny kasel☹

lenica81
27. júl 2010

@garonka konecne... 😔

@alex dakujem... 😵 ide to nejako samo... mm sa tiez zda akysi teplucky, tak pomeriame teplotku pri kupani... 😕

olifcek
27. júl 2010

@alex vraj ak teplotka nepride do 12hodin, nebude...drzim paste

olifcek
27. júl 2010

@njonja jj, i mne vraveli, ze treba co najskor zaockovat, lebo cierny kasel ide od zapadu....preockovanie este nebolo, tak ale snad uz mame protilatky...

len mi povedzte, akoje mozne, ze clovek ochorie na cierny kasel, ked uz raz bol ockovany???

olifcek
27. júl 2010

my mame zajtra neuro..prislo postou, ze ak mozeme, nech prideme uz 28.07....mali sme ist o tyzden neskor...asi bude dovca abo co x;o)

alexo
27. júl 2010

Ahojte slečny, aj ja mám bábo narodené vo februári a rozmýšľam, s akým príkrmom začať. Ešte sme s nijakým nezačali-6.8. bude mať 6 mesiacov a priberá pekne, má už okolo 8 kg.

Včera nás očkovali a dnes má teploty okolo 38-39 tak neviem či sú z toho očkovania, alebo niečo naňho lezie.

A prosím kedy ste začali svoje deťúrence dávať sadkať?

Ďakujem

olifcek
27. júl 2010

@blumka jak hornad? nevies? dnes statocne prsi...cely den

olifcek
27. júl 2010

@alexo urcite ockovanie....

ja som zacala ovocim-vyzivkami...ale zo mna si priklad neber...Oliv mi nastastie ale zeleninku papa rovnkako dobre x;o))

a sadat? nedavam...sem tam ju tak drzim, ked je pri mne, ale velmi maaalinko a skor tak, aby mala chrbatik zagulateny x;o)

lenica81
27. júl 2010

@olifcek nechcem ta otravovat, ale ako si na tom s tym clankom... 😅 😕

alex
27. júl 2010

no už sme hore a teplotka 37,4 po odrátaní, tak hádam nebude ešte vyššie, budem priebežne merať.

laxity
27. júl 2010

@alex meraj ak budeš mať tú možnosť...ja som nemerala a v noci som malú skúsila a mala teplotu, tak som ju musela zobudiť a dať Nurofen 😔

njonja
27. júl 2010

@olifcek problem je v tom, ze nasa generacia sice bola zaockovana, al euz nie preockovana- ja som mala byt minuly rok - to som bola tehu, takze som nemohla ist. Gynekolog mirobil testy na vsetky detske choroby a pri nich sa aj potvrdilo, ze uz nemam protilatky na cierny kasel.... To sa teoreticky teda tyka asi viacerych z nas. Ja som rocnik 79. Takze sa teraz idem davat preockovat, kym este nie som znova tehu.
Mozem potvrdit, ze tu s tym maju problem a hlavne - niektre "zodpovedne" maminky nedavaju ich deti vobec ockovat a potom starsi surodenci infikuju mladsich, u ktorych ten priebeh cierneho kasla je potom veeeelmi kriticky, az smrtelny. U vacsich deti to nie je az taky problem, ale u malych ano. Mi nasa doki povedala, ze sa snazia teraz odchytit vsetky deti okolo 8-10 roku a preockovat ich, ale mnohi rodicia nespolupracuju.....

lenica81
27. júl 2010

Vilko ma teraz pasiu z toho, ze chyta mm za chlpy na nohach... 😀 😀 😀

olifcek
27. júl 2010

@lenica81 dnes vykonaaaam
@njonja fuuuha...mne lekar nic o preockovani....asi mu zavolam a opytam sa....ja som 81

olifcek
27. júl 2010

Prehliadka v 6 mesiacoch:
Rodičia majú niekedy predstavu, že si v šiestich mesiacoch dieťa vie samo sadnúť. Nie je tomu tak. Vydrží chvíľu v pasívnom sede. Ak sa dieťa samo neposadí, nemalo by voľne, bez opory, sedieť dlhšie ako niekoľko minút! Oveľa dôležitejšie je, že sa vie pretáčať. Zvláda kŕmenie lyžičkou. Základom lekárskeho vyšetrenia je zhodnotenie zdravotného stavu a pohybových schopností dieťaťa. Už v tejto dobe sa odporúča prvá návšteva zubného lekára (v závislosti od prerezávania prvých zubov. Najneskôr by sa táto návšteva mala uskutočniť do dvoch rokov).

olifcek
27. júl 2010

kupili ste si ohradky?

Prehliadka v 8 mesiacoch:
V 8 mesiacoch sa lekár pri preventívnej prehliadke zameriava opäť na vyšetrenie sluchu dieťaťa, prerezávanie zúbkov a predovšetkým na rozvoj pohybových schopností. Je to obdobie plazenia sa a začiatku lezenia.
Dôležitý míľnik vo vývoji dieťaťa.
Zopakujme si teda, čo všetko vie 8 – 9 mesačné dojča:
Skúma predmety rukami, ústami i očami, predáva si ich z ruky do ruky. Začína tvoriť slabiky, niekedy už vie povedať mama, tata, vie „paci-paci“. Začína prejavovať strach z cudzích ľudí vo svojom okolí a je výraznejšie fixované na mamu. Sedí s oporou a zvláda pretáčanie z chrbta na bruško a naopak, z bruška na chrbátik, začína samo sedieť.

Túto dôležitú schopnosť by malo zvládnuť v 9 mesiacoch. V tejto dobe, na prelome druhého a tretieho trimenonu nastupuje aktívny stoj. V následujúcom mesiaci by sa malo vedieť postaviť tak, že k opore používa nábytok a predmety okolo. Hovoríme tomu šplhanie po nábytku. Končí totiž vývojové obdobie prirodzene nižšieho svalového napätia a tým sa otvára cesta k budúcej chôdzi. Zatiaľ sa ale pohybuje plazením.
To sa postupne vyvíja z najrôznejších spôsobov pohybu, ktorými sa deti snažia presunúť z miesta na miesto. Niektoré sa gúľajú, akonáhle si osvoja pretáčanie z chrbátika na bruško. Niektoré sa zdvihnú na všetky štyri, vrhnú sa dopredu, pregúľajú sa cez rameno na bruško a znova sa zdvihnú a tak postupujú dopredu. Po tejto príprave sa vytvorí typické postavenie pri plazení, kedy sa opierajú o kolená a natiahnuté ruky, s otvorenými dlaňami.

Deti sa hojdajú dopredu a dozadu a vyvažujú rovnováhu. Nie je dobré dieťaťu brániť v pohybe a uzatvárať ho do ohrádky. Je lepšie sa snažiť mu byť nablízku a odstrániť z jeho okolia všetko, čo by mohlo viesť k jeho poraneniu. Po plazení a iných spôsoboch pohybu nasleduje koncom ôsmeho, alebo skôr v deviatom mesiaci lezenie.
Môže začať skôr, v siedmom, ale tiež neskôr, až v dvanástom mesiaci a sú aj deti, ktoré túto fázu pohybu prakticky preskočia. Pri lezení dieťa pohybuje súčasne pravou rukou a ľavou nohou a ľavou rukou a pravou nohou. Tento krížový pohyb je veľmi dôležitý pre prepojenie hemisfér a pre rozvoj mozgu. Hovorí sa, že lezenie je dôležitejšie pre neskoršie správne držanie tela.

lenica81
27. júl 2010

tak mame 38,1 po odratani... 😔 idem dat cipok, uvidime, ci to podrzi... 😅

olifcek
27. júl 2010

@lenica81

laxity
27. júl 2010

@lenica81 😔 ale tak vraj je to dobré, že je reakcia 😕

olifcek
27. júl 2010

no do kelu, skoro som infarkt chytila...Oliv si v lehatku uz kludne sadne a sedi...mierne sa kyvka...a paq sa vrati, alebo ide vpred, uff....kokso...ked som na nu kukla, sedela kludne a hrala sa, pozrela som z okna, periferne vidim, ze Oliv je nejak inak, a ona sedela, kym som sa k nej prehla, uz aj sla dopredu... 😕

zoska
27. júl 2010

@olifcek ja Neli uz v lehatku priputavam tymi popruhmi lebo,lebo si sada a vyklana s mi nabok....mam ju na gauci a ak je bedla nej polozena nejaka hracka tk sa nahne cez okraj po nu 😅

inak kralik naporcovany...no neviem ci to bolo porcovanie alebo druha pitva 😕
zabalila som asi 12 kuskov do alobalovych stvorcekov....nemam zasobnik na lad ale aj tak by s mi to zle do toho pasovalo

Mala uz spi, dnes nejak skoro som zvedava, kedy bude vstavat 😕

@zucana musis ty vediet ako mala zvlada cestovanie...ja by som si s Neli netrufla na 8hod. let, ale Viki je ina 😉 Pariz je tiez dobra volba, ale vsetko zavisi od malej...uvidis ako ti zvladne aj teraz let 😉

my vyrazame do BA zajtra skoro rano autom, snad bude mat mala dobru naladu 😨

zoska
27. júl 2010

inak baby uz ked je tema silvester...j mam uz teraz obavy ako to mala zvladne ak budeme doma, asi budeme musiet niekam vypadnut...to co sa tu doalo minuly rok 🙄 z kazdej strany hadzali ludia delobuchy asi do 4tej rano a este sa to medzi barakmi paradne ozýva...no ved sa mi mala zblazni, chudatenko 😔

blumka
27. júl 2010

sewas zeny...
juli mi zaspala pri flasi, cakam kedy sa preberie na druhu fazu uspavania 😀
inak k tomu ciernemu kaslu...ja som niekde na nete citala ze ta "epidemia" vobec nie je epidemiou...vraj len znova biznis 🙂 nieco ako halo okolo prasacej chripky

blumka
27. júl 2010

@olifcek, ja som presne toto o ohradkach vravela...len na cas kym nieco treba porobit a aby bolo pod dozorom, ked uz ale bude chciet lozit, nech sa paci po celom byte 😉

laxity
27. júl 2010

tak potom predsa sa zíde skôr ten koberec 🙂

olifcek
27. júl 2010

@laxity 😅 veruuu

laxity
27. júl 2010

a nám je to jedno...šak ja furt niekade labzujem 😀

laxity
27. júl 2010

neviem nájsť kľúče od bytu....už som z toho zúfala ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre