Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
31. júl 2010

baby prevárate vodu dietkam na pitie, myslím napr. Lucku vodu, ktorá je určená pre batoľatá? Lebo ja som doteraz dávala malej čajík pigi, taký veľmi slabučký (odporučili mi v BA), lenže ako jej teraz dávam železo, tak sa vraj nesmie piť čierny čaj, lebo znižuje jeho účinok, tak som jej chcela dať vodičku čistú...

garonka
31. júl 2010

@suzon78 ja davam Tobimu vodičku Lucka v ružovej fľaši tu netreba prevarať ale my tak vodu malo pijeme odmieta ju 😠

garonka
31. júl 2010

@olifcek mate tam stretkoooo?

ja zvedava na naš zajtrajší vyletik lebo naš tato štrajkuje, ale aj sa mu nečudujem je unaveny zo celeho tyždňa 😒

blumka
31. júl 2010

@suzon78 ja davam obycajnu z vodovodu prevarenu 😉

olifcek
31. júl 2010

@suzon78 ja Olivke tak ako @garonka Tobimu x;o) ruzovy vrchnak a ruzova flasa Lucka sa prevarat nemusi x;O) ale mne Oliv vodicku nechce, tvari sa, ze ju chcem otravit...ja ale ani nedavam, to som len skusala ako bude pit z poharika na ucenie x;o))

sadka01
31. júl 2010

@suzon78 ja tiez prevaram obycajnu vodu z vodovodu... starsia mi Lucku odmietala pit az do teraz... minuly tyzden jej zachutila

sadka01
31. júl 2010

@olifcek jeeej, urcite chcem a uz vopred dakujem 🙂

suzon78
31. júl 2010

@garonka ano takú aj ja jej dávam a robím z nej čajík 😉 , takže tá sa môže byť aj neprevarená super 🙂
@blumka uvaríš a aj skladuješ a potom prihrievaš? Ja sa bojím, že keď jej ju prihrejem, že ju preženie, čajík sa nebojím prihrievať, ale to by malo byť asi to isté nie? Keď je raz voda prevarená, nemala by ani po prihriatí uškodiť či?

suzon78
31. júl 2010

@olifcek oli lebo ju často kojíš, tak nemusíííš, MM obsahuje aj dostatok vodičky 😉 Len tá moja kukučka málo pije, tak musím čajík ponúkať, ale mojej chutí, lebo je naučená od cca 3 mesiacov v BA jej vždy ponúkali a hlavne vtedy, keď grckala, aby si žalúdok oddýchol a až po hodke som opäť mliečko dala...takže preto teraz ona už nemá problém..

suzon78
31. júl 2010

....teraz búva tá moja a o 14:00 ideme opäť na zemiačik, no som zvedavá koľko spapká.
Inak moja má radšej čajík a musí byť trošku osladený, taký jej šmakuje, ale to je opäť chyba DKC v BA, že len taký varili, tak preto teraz ona nad vodou ohŕňa noštek....Deťom by sa mala podávať len vodička, keď sú malé...
Manžel kúpil malej čajík od HIPP, že jablko a medovka, ale to sa jej ešte bojím dávať a obsahuje aj cukor, hlavná vec, že tam píšu, že od ukončeného 4 mesiaca!

blumka
31. júl 2010

@suzon78 nie neprihrievam, davam taku izbovej teploty..aj caj ked robim tak izbovej teploty, aj mlieko...tak si juli zvykla..aj prikrmy ma radsej take normalne, nie teple..nevravim ze studene ale no..take co sa daju hned jest a netreba ich fukat 😀
ja obcas urobim juli harmancekovy cajik tiez hipp granulovany, lebo jej pomaha kakat..ale to len vtedy ked fatk vidim ze uz 3 dni nekakala a toto zaberie.inak pije cistu vodu a dnes pohladam v lekarni nejaky sackovy cajik pre deti...ale ja osobne nie som velky zastanca cajov pre deti..podla mna to je do istej miery droga, ma nejake ucinky, na dospeleho caje rozne posobia a urcite aj na dieta ak treba nieco od smadu tak fakt radsej vodu

suzon78
31. júl 2010

@blumka súúúúhlasím 😉 🙂 , musím mojej len vodičku ponúkať, hádam sa ešte naučí.

suzon78
31. júl 2010

@blumka ak čajík, tak potom ovocný, ten by nemal uškodiť, ale bylinkový je fakt droga...

blumka
31. júl 2010

@suzon78 jj, ovocny by nemal asi skodit..ale predsa voda je naj 😉 pri terezke sme mali problem s vodou cistou..ona dost dlho nepila nic okrem mlieka...a teraz tiez radsej vypije dzus alebo sirupovu vodu alebo caj ako cistu vodu...no ale tak ja to vsetko riedim v takych pomeroch ze to je ako zafarbena voda ale musi to byt sladke...vodu sice vypije ale malokedy..to musi byt fakt poriadne smadna..preto teraz juli nukam radsej cistou vodou

suzon78
31. júl 2010

aha túto knihu čo je teraz na ňu reklama na koníkovi mám aj ja "Rodičovstvo je veda" je to super kniha a aj s praktickými ukážkami. Babky vy čo ste si kúpilu tú knihu o batoľati je dobrá o čom je? Zabudla som už jej názov...

olifcek
31. júl 2010

@suzon78 asi myslis bystre dieta batola x;o) asi i ja si ju kupim x;o)

no, mali sme byt vonku, ale mm uz hodku pracuje na telefone, tak az sa oliv zobudi asi pojdeme same dve sa niekam pomotat....mm dnes aj upratuje to, co ja som uz davno chcela ale som sa k tomu nedostala, hanba mi...

svetlankat
31. júl 2010

Caute babenky, my sme uz spat. MM si kupil rifle a aj dve tricka, uz aj popratane a teraz zavarame par flasiek broskýň. Miška bola dobrucka, ani sme nevedeli, ze ju mame. My vodicku tiez nedavame, Miska ju nechce. Ked mala 3 mesiace som do nej natlacila a vygrcala mi to vsetko, tak uz neskusam

mmaarrttiinnaa
31. júl 2010

ahojte ja len tak na skok
@olifcek bolo by super keby ste prisli do tej zoo kludne aj vsetky 😉

svetlankat
31. júl 2010

@mmaarrttiinnaa juuuuj to by bolo super, stretko v zoo. My asi pojdeme na chalupu. Tak mozno inokedy. Skoda. Ja by som sa hned pridala.

olifcek
31. júl 2010

my sme boli s oliv nakoniec same dve vonku, dve hodky a cosi...oliv fajne pospinkala x;o)) mm pracoval az do 19.00 ☹ bol na telefone a cosi tukal do PC...

blumka
31. júl 2010

@mmaarrttiinnaa my mame ist do bardejova na vikend ale ak nahodou nepojdeme tak by sme dosli aj my do zoo 😉

mmaarrttiinnaa
31. júl 2010

to by bolo super keby sme sa stretli @blumka aj @olifcek kebyze ste doma tak 8.8.2010 zoo Kavečany a všetky ktore mozete idem dat sprsku a spat dobru nocku vsetkym

blumka
31. júl 2010

no, my sme boli na party...teda deti boli, mali uzavretu spolocnost a dospeli sedeli v bare 😀 tete sa najprv hanbila ale potom sa rozkukala a zacala spievat a ked jej vsetci zatlieskali tak uz bolo setko ok 😅 fajne bolo akurat ze sme domov dosli o pol osmej 😅

blumka
31. júl 2010
jaja32
31. júl 2010

ahojte, tak mi už tiež máme zajačika v mrazničke, ale ešte som ho nevarila....veď krpček nechce ešte papkať zeleninku, tak zajačik má čas. Dnes som nakúpila tú zeleninku z DM, čo @olifcek poradila. Pripravila som druhú lyžičku, ktorá je zo silikónu, tak som zvedavá či bude papkať.
@blumka pozerala som na mrkvičku od Hame (mám ju doma) a je tam aj ryžová múka....to sa smie?

jaja32
31. júl 2010

juj, hanbím sa, akú hrubku som urobila...tak my už... tam má byť 😒

jja
31. júl 2010

@blumka blumi, ja 🙂 dakujem 🙂

blumka
31. júl 2010

@jaja32 neviem co je ryzova muka ale ryza je bezlepkova tak snad hej

olifcek
31. júl 2010

@jja aj ja Ti poslala linky vtedyyyy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre