• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@suzon78 nooo, mali sme problem s prisatim, nevedel to, zato teraz si to vynahradza :grinning:
ja tie nervy poznam ked maly na chvilu zaspi a niekto neda pozor a zobudi sa
a nevazim, ale viem cca kolko odsajem z 1 prsa, papaval davku z flase z oboch. teraz otiahne 5x z jedeho a je najedeny, ale v noci taha aj 15 glgov...tak podla toho usudzujem, ze cez den mi papa malo ale mame 7725g tak neriesim :sweat_smile:
31. júl 2010 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ako refresnes stranku ja stale klikam stranku spat a potom opat dopredu :sweat_smile:
31. júl 2010 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matesl Cez F5 alebo tym znakom hore na liste ze "obnovit", taka sipocka v kruzku :slight_smile:
31. júl 2010 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matesl @maculik fúúú babky, tak aj vy to máte ťažké, moja aspoň spí tak 1-2 4x za deň a v noci celú noc potiahne....neviem čo by som robila, keby mi ešte aj nespávala...a nejdú vašim zúbky keď sú takí nespokojní?
31. júl 2010 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha diky za typ :sunglasses:
31. júl 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzon78 Ja som tiez vzdy prekladala, ked tuhsie zaspal. No teraz sa budieva castejsie, kym idem aj ja do postele, tak sa normalne bojim, aby som ho nezobudila. Takze casto ho teraz necham pri nas. Neviem, ci je to zubkami alebo rastom, ale kvoli tomu, ze sa napr. 2 hodky po uspani lahko zobudi, nenajdem taku chvilku, ked tuhsie spi, ze by som ho neprebudila pri prelozeni. Niekedy v noci sa mi podari, ked nezaspim pri kojeni :sweat_smile:
No a nebojim sa uz, sme si tak zvykli. To dava clovek aj podvedome pozor. K posteli som prisunula postielku, takze ani spadnut nema kam :slight_smile: No a ked to porovnam s nocami, co som ho prekladala hore-dole a "nutila sa" nezaspat pri krmeni, tak som odpocinuta ovela lepsie :slight_smile: Mozno si tak zvykne, ktovie, ale tak robim, co sa mi zda najspravnejsie pre nas.
31. júl 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzon78 no moj ma od zaciatku take noci, take ked pojdu zby asi pojdem na drogy, aby som to vydrzala...
ja mam maleho v posteli, muz spi v obyvke aby sme mali miesto, nezvladala som kazdu hodku vstat a nosit ho takto ho prilozim, a ked reba grgnut, len tedy sa postavim...je to dost...tych 5,5 mesiaca takehto spanku a este ked ani cez den dobre nepospi.. :pensive:
31. júl 2010 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matesl pekná váha :dizzy_face: vieš možno sa ti nezdá, ale možno potiahne cez deň menej ale viac....či si potom doodsávaš a podľa toho vieš?
ja mám explorer a sú to také dve šípky ,ako keby do kruhu a je to napravo pri hornej lište, kde píšeš www....
31. júl 2010 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha no my sme na tom podobne...nezvladam uz vstavat tolko krat, mam ho pri sebe, bo niekedy nad ranom potiahne do 6 iba tak ked ho klepkam po prdelke :unamused: inak by uz o 5 bol hore
31. júl 2010 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matesl :sunglasses:
My tiez zaspime len na prse alebo v kociku. On dokonca hned vstane, ked odidem ja a moje prso :grinning: Obcas sa stane, ze od neho "ujdem", ked mi cosi treba spravit velmi surne. Niekedy je do 5-10 minut hore, no stalo sa, ze dal aj 45 minutiek. Dneska u svokrovcov tak polhodku spinkal. A v kociku dava tiez polhodinovky. A to si pred zaspanim pomrnci alebo v lepsom a nastastie castejsom pripadne si spieva uspavanku :grinning: Normalne vydava podobnu melodiu, ako ked mu spievam š-š-šš alebo a-a-aaa :sweat_smile: Stisuje, stisuje, az zaspinka :dizzy_face:
31. júl 2010 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzon78 ja uz nestiham pri nom odsavat, fakt nemam kedy...ale usudzujem podla toho ze len z jedneho prsa vypije, a niekedy ked som sksila veru odsala som aj 40ml este...ale neriesim ked nemame problem s priberanim...len potom pyta uz za hodku a zas len cuc :grinning:
31. júl 2010 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha jasné, hlavne, že ste našli riešenie, ktoré Vám všetkým vyhovuje :wink: ja strašne rada ležkám pri maličkej i keď ona bude asi taká, že bude potrebovať svoj plac a svoje súkromie...lebo keď zaspáva, vždy sa odvráti na druhú stranu, ku mne je otočená, len keď sa zabáva, alebo džavoce...
31. júl 2010 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ako by si o nasom spani pisala, aj v tom kociku...miekedy sa mi tam tak rozhadzuje, ze ho musim najskor rozosmiat a tak s usmevom prizmuri oci az ich zavrie od unavy
31. júl 2010 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matesl Takto aj mna vraj mamina capkala po ritke, aby som hajala este :slight_smile: Na Davida zaberie len prsnik :grinning: Ale nebyva prejedeny, kedze to nie je uplne stale. Nejake pritulenie by ho neuspalo, nechapem. No a my spime aj s mm, mame trosku sirsiu a dlhsiu postel, tak sa pekne vojdeme. A David po nakrmeni hned zaspinka, ani negrgame, takze mm sa zobudi ozaj len vynimocne alebo nadranom.
Ale ty to mas tazsie, musis byt vycerpana vazne :pensive: Keby ti ho aspon cez vikend rano mm vzal, ze by si si aspon hodku-dve pospala tak pokojnejsie :slight_smile: Dufam, ze uz zacne coskoro maly lepsie spinkat, ze nacerpas aj energiu v noci, nielen ze sa takto vycerpas :pensive:
31. júl 2010 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky idm dat sprchu a k malemu je tamzatial mamina, tak nech si moze lahnut...zajtra som tu zas...

bru nockuuuuu
31. júl 2010 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobrú nôcku babenky idem doodsávať a malú o 00:00 nakŕmiť....prajem pokojnú noc a nech vaši anjelikovia sladko spinkajú a nechajú aj maminky vyspinkať... :wink:
31. júl 2010 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matesl Jo, maju nasi chlapci viacere podobnosti vidim :sweat_smile:

@suzon78 Teeda, ze sa otoci, to je sranda. Ja take len obcasne poznam, vacsinou zahaja pricucnuty a ja ho "odpojim" alebo sa sam uvolni. Obcas sa stane, ze papame, papame a zrazu sa tak akcne rychlo odcucne a otoci hlavku prec :slight_smile: Asi si vtedy povie, ze ide radsej hajat :grinning:
31. júl 2010 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobru aj vam, kocky. Dobre sa vyspite!
31. júl 2010 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha moja asi preto tak, lebo ju kŕmim z flašky, vidíš o čo prichádzam? To dojčenie naozaj viac zbližuje :pensive: , ale tak aspoň mliečko jej moje dávam...my sa zase vyšantíme cez deň a vymojkáme, vtedy si to vynahradíme :wink: brú nôcku papa
31. júl 2010 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzon78 Naozaj je to krasny zazitok, cele dojcenie :dizzy_face: Velmi si to vazim a tesim sa, ze sa nam zatial darilo. Ale ked sa neda, tak sa netrap takym vobec a nebud smutna, urcite sa vymojkate dosytosti cez den, ako pises :slight_smile: To je dolezite. Veru je fajn, ze jej svoje mliecko mozes davat a obetujes cas na odsavanie :slight_smile:
31. júl 2010 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik my mame tiez otrasne noci @matesl bud rada, ze Ti zaspinka aspon na didiku ci v kociku, mne maly vylucne na rukach (ak sme doma tak skaceme na lopte), dobra noc u nas znamena ze netreba ist na loptu uspat, niekedy teda po ciciku zaspi- ale to ak vymenim didik za dudlik... neviem ci @zoska -e som sa chvalila na stretku ze nam haja cca od 20 do 23, tak dnes isiel spat o 21 a uz 22 krical (doslova krical, lebo neplakal, len plul a kecal) z postele... @suzon78 my mame maleho tiez medzi nami, na boku postielku prisunut, zo zaciatku som sa bala ze ho pripucim, a uz som ho par krat i buchla, ale som ovela vyspatejsia ako keby som ho mala prekladat- to by sa isto zobudil, a hlavne on sa rano budi usmiaty, ale asi ho pomalinky zacneme davat do postielky, lebo dnes huncutik uz dal kolena a ruky hore a zacal sa tak kymacat hore- dole, kym sme prisli pregulal sa z jedneho kraja postele na uplne druhy koniec, tak aby nahodou nebola nehoda....
ozaj kocky je mozne ze by maly mohol dostat teraz ten soor- zabku, ma v ustockach- na jazyku taky biely povlak, a i take 2 bodky, nieco som googlila, ale nasla som len tolko ze to vacsinou byva ak su bradavky poškodené, co ale ja uz dlho nemam...
31. júl 2010 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ránko, my noc v pohode. Zobudili sme sa na prve papanie o piatej a o siestej uz sme mali rano.
@suzon78 mas to tazke, to s tym odsavanim dokonale poznam. No my uz mesiac na ciciku. Odkedy jej vysli zubky. A nechce sa mi tomu verit. Neboj mozno aj tvoja mala sa este raz prisaje, sem tam ked mate pohodu tak jej skus ponuknut, nenutit a uvidis. Hlavne ze ste spokojnucke a zdravucke. To je to najdolezitejsie. Len to kojenie je fakt o dost jednoduchsie nez odsavanie.

Ja uz sa tesim na príkrmy robim si do zapisnicka od vas poznamocky. My zaciname 14.08. mm chce byt pri tom, tak preto sobota. 12-teho mame pol roka a 13-teho ideme do poradne. a potom prikrmy.
1. aug 2010 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A baby mate to tazke s tym uspavanim. Fakt obdivujem. Klobuk dole pred vami ze este vladzete fungovat
1. aug 2010 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka chcem sa len opytat. Dala si mrkvu tri dni a na stvrty pridala zemiak alebo uz na treti?
1. aug 2010 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko...
@svetlankat, na 3 dni mrkva, na stvrty plus nieco...
@matesl, vidis, mozno je na tom nieco pravdy, lebo my sme taka rozbehana rodina a stale u nas niekto je, takze Terezka mozno preto nemala take prejavy tej separacnej uzkosti.. asi od jej 2ch mesiacov sme stale na vikend niekde boli alebo teda u nas bola kopa ludi, vzdy sme byvali este s niekym, cize ani snad nenastala situaciua zeby som bola s nou len ja sama...

babky, mate to tazke s tym spanim ale naozaj sa teste ze kojite...ja sa len kazdy vecer modlim aby juli spala lebo ona ked sa v noci zobudi aj kazdu hodinu tak co? ja nemozem dat prsnik, musim brat na ruky a sup na loptu...ale musim poklopat uz davno sme v noci neboli skakat...sice dnesna noc bola trosku tazsia ale to asi zas kvoli tym teplam..ked je chladnejsie krasne spinka ani sa tak velmi nevrti...
1. aug 2010 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka dakujem uz zapisujem, skoda ze nemozes kojit, ale ako vravis ty aj toto obdobie prejde a bude dobre. Myslim to spanie a skackanie
1. aug 2010 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat jj urcite...mm vcera zahlasil, ze huraaaa o tyzden mame pol roka a uz bude zas kus lepsie.. :grinning:
1. aug 2010 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka to som citala v jednej knizke dost davno, u kamosky ked mala babo...som si to tak zapamatovala, ze treba od pol roka deti casto nechat aj s druhymi ludmi, pride mu to asi potom prirodzene...nas je teraz cely mesiac stale s niekym...teda minimalne 4 sme
1. aug 2010 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak my sme spinkali od večera až do 6,45h. Celkom slušne :slight_smile: Natálka, keď sa v noci prebudí najskôr jej skúsim dať vodičku a keď nezaberie, tak pekne mliečko. Zatiaľ sa v noci nekŕmime.

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-prikrmy-2/
1. aug 2010 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok