Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
17. aug 2009

zuci nemala, ja osobne nie, ale moja dobr akamaratka mala. ale to bolelo stale, a naozaj slzy sa udrzat nedali. no kazdopadne sa opytaj lekara...x;o)

janielah
17. aug 2009

ahojte kamaratky moje nalepsie, tak sa usmievam, ako vas citam....to je cele o mne 😀
dianka, uz som tu, skor sa nedalo. Takze bola som dnes u doktora, zobrali mi poslednu krv na tie triple testy a vysledky by mali byt v piatok, ci v pondelok, ak nebude nieco v poriadku, hned mi budu volat.
Potom som bola s doktorom, a ropravali sme sa o tom, ako sa citim a tak, trosku sa vylakal, lebo mam zasa este nizsi tlak..a ze preco mi ide hlavu roztrhnut....
A na babatko sme sa nepozerali 😢 hovoril mi, ze by to bolo asi zbytocne a nakoniec, ked som si dobre prezrela tu knizku nasu, tak tam ani nieje miesto na vysledku z ultrazvuku zo 16 tyzdna...

dianab
17. aug 2009

Ahoooj!!!! Tak si konečne tu!! No to ma mrzí...že Ti nevidela pohlavie baby, ale nevadi JANIE, veď sa to dozvieme neskôr.. ani ja to neviem naisto 😀
Jaaaj, aj mňa bolí často hlava a tiež to zvalujem na tlak, janie a aký presne je ten nízky tlak? Kolko? Ja inak musím mať kávu, lebo mi hlavu roztrhne... 😖

olifcek
17. aug 2009

janie takze i mne kolise tlak? mne ide niekedy hlavu roztrhnut, ale casto je to i cely den...

janielah
17. aug 2009

baby, tak ja sem pisem kilometrovy roman o dnesnej kontrole a niekde sa to stratilo... 😕

zoska
17. aug 2009

kočky j sa lúčim, som si zvykla vstavat okolo pol desiatej a zjtr treba na NT pred siedmou oci otvorit 🙄 takze idem do sprchy spinkat, dufam, ze sa nebudem prehadzovat ako ryba na suchu...

tak cauky mnauky, sladke snicky 😀 😀

blumka
17. aug 2009

janielah, povinne utz mas v 10, 20 a 30 tt a pomedzi to ak chces tak 3D, takze vydrz este mesiac a bude velky utz 😉

janielah
17. aug 2009

a tak je to tu predsa, nejak mi to blbne....
No tlak mam ze 105 na 60, lekar vravel, ze si mam dat kavu, lebo odpadnem kdesi, ale ja sa k tomu neviem odhodlat, lebo kava je ta vec, ktorej som sa vzdala najlahsie a nie je uplne jasne, ci to malemu neskodi...tak fakt neviem..
Ja som mala vzdy nizsi tlak, ale to som veselo davala colu a kavu, gyndos vsak povedal, ze by mi mal zacat coskoro pomalicky stupat, tak ja to asi preckam, a ak nie, tak budem prva, co umrie na rozcapenu hlavu 😀
Olifcek, ten tlak ti asi nekolise, ale zrejme ho mas tiez trvale znizeny, ked mas take bolesti...

dianab
17. aug 2009

Zosk&, to Ti len závidím, že pred siedmou, ja otváram oči pred 6.15 každý deň ☹ jasne okrem weekendu 😀
Janie, ale veď je to tu, tá kontrola rozpísaná

blumka
17. aug 2009

no ja mam tiez taky nejaky tlak 😲 ..ale mne sa akosi nic nerobi...asi som zvyknuta

dianab
17. aug 2009

JAnie.. káva 1 denne určite neublíži..si predstav, že ja som už dvakrát skoro odpadla z nízkeho tlaku. Mala som ho presne ako Ty. spodné som mala aj 58 tušim. Ale neboj, to sa fakt bude zvyšovať. Ešte vždy lepšie ako by sme ho mali vysoký, to je nebezpečné. 😒

janielah
17. aug 2009

blumka a preco sa to vola velky ultrazvuk? My sme napriklad krpceka pozerali hned v 8tt, potom v dvanastom, tak som myslela, ze by sme aj dnes mohli....ccc

zucana
17. aug 2009

jani no podla mna ste mohli....ja idem tiez na velky resp.morfologicky 15.9. vola sa velky lebo ti na nom pozeraju vsetky organy babatka...no ja by som mala ist 31.8. ale ja mu poviem ze chcem pozriet...mne ho ted apozrie lebo si za to vypyta 150 eur....
len neni iste ci sa babo ukaze...

blumka
17. aug 2009

janie, ten v 20 by mal byt morfologicky, pomeraju drobcovi hlavu, ruky, nohy, vnutorne organy, prsteky na rukach, nohach, chrbatik...no proste vsetko co sa da...a vtedy aj dobre vidiet pohlavie
ja som uz tiez bola asi 4x na utz...prvykrat hned ked som prisla s tym ze som tehu aby zisitli ci to je vnutromaternicove, druhykrat o dva tyzdne aby sme videli srdiecko, tretikrat ked soms a bala ci je vsetko ok a 4x uz si nepamatam, ale po tycho pociatocnych utz uz to nei je take podstatne...takze sa moze cakat do toho 20tt

janielah
17. aug 2009

baby, mam par otazok, budem vdacna, za kazdu odpoved. Je aj vam niekedy len tak do placu? Ja si pripadam uz ako trafena, niekedy revem aj hodinu, lebo sa mi zda, ze cely svet je nestastny, pripadne sa totalnu somarinu pohadam s frajerom a revem a revem a revem.
A co prsia? Tie moje, su jeden horor, uz prveho mesiaca mam na sebe non stop podprsenku, cez den, ci v noci, lebo ta bolest je neznesitelna. Ked sa v noci pretacam, tak sa na tu bolest budum, ma to aj z vas niektora? Gyndos sluboval, ze to postupne prejde, no mne sa zda, ze prave naopak, uz mam od tej podprsenky vytlacene ramienka do ramien.... ☹
to mam asi namiesto vracania alebo co....

zucana
17. aug 2009

jani plakala som tiez casto ked ma nieco dojalo...
prsia bolia na dotyp resp.su naliate a uz menej bolia ako na zaciatku...ale niekedy ma az tak pichne hore jak sa napaja prso akoby nejaka zlaza....to je vzdy hrozna bolest

blumka
17. aug 2009

jani, ja revem niekedy aj pri reklame na zubnu pastu...ale nieee 😀 ..ale som viac urevana ako inokedy a hlavne velmi nedotkliva..daco mi manzel povie a ja uz sa urazam... 😅
a prsia ma nebolia az tak velmi...teda raz za cas hej, potom to prestane a potom zasa

zucana
17. aug 2009

aj ja sa durdim blumi na muzika a som podrazdena velmo 😅
a teraz aj urazena na svokru lebo ked som v sobotu na obed doniesla vybornu hraskovu polievku k druhemu tak sa toho niktookrem mna nedotkol a povedala ze si to mam dat zamrazit...a dnes muzik ze mam ist po cestoviny k svokre a som povedala ze nejdem nech si da zamrazit 😠
ja je z toho smutny a ja veru nie

blumka
17. aug 2009

zuci 😀 😀 😀 😅 ...to by som ja takto nedokazala..ale dobre si povedala 😀 ...

olifcek
17. aug 2009

zosi sladke snenie x;)

janie ale ked mi ho doteraz merali, bol ako z knihy//zeby sa zmennil? bleh. ja nemam problem s placom, ale prsia i mna bolia...niekedy viac, inokedy menej veru...

olifcek
17. aug 2009

hehehe, zuci, blumi, ste podarene 😀 😀

janielah
17. aug 2009

jeeeej, zuci, to je aj smiesne, dobre si mu povedala, vsak ked mozes mat ty zamrazene, nech ma aj ona.
Lenze mne sa tie partnerske nezhody zdaju take neprekonatelne....napriklad ked mi povedal frajer, ze keby som mala hnede vlasy, tak si ma ani nevsimne (ked ma akoze prvy krat spoznal) no neni to otrasneee???
- lebo ja mam teraz hnede vlasy este k tomu... a zas sa mi chce revat...

blumka
17. aug 2009

jaaaj, olif...ked mas svokru po ruke treba sa vynajst a mat niekedy papulu 😀 😀 ..u nas ju nemam ja, zial, ale moj manzel...moja svokra je fajn ale tiez je niekedy veeelmi mudra a vsetko vie a vsade bola...a vtedy ma dobre hlasky moj manzel 😉

janielah
17. aug 2009

oli, nesuvisi to potom u teba s pocasim? myslim napr.ked je z nicoho nic zo slnecneho pocasia zrazu pod mrakom a dazd?

zucana
17. aug 2009

blumi tu je jedlo vacsia hadka ako neviem co....ona sa proste uraza ked si nieco nechcem zobrat a furt nam chce nieco davat a tak...tak si ju musim naucit ze aj ja som zena (mlade tu totiz moc nevaria) rada varim a mam muza ktory bude jest aj moju kuchynu....
si mala vidiet dnes vecer....vravim muzikovi ze idem spravit syr a tebe rezen a on ze ja by som si dal cestoviny...ja ze ake cestoviny co vymysla ked idem vysmazat...potom po tretom raze vravi ze tak dobre teda rezen (on totiz ma velmi rad moje rezne) a potom mi po veceri vravi ze ci nejdem pre cestoviny tak mi to doslo a urobila som akoze krik 😀
a to mam dole kluce od afta ani pre tie som si nesla akoze hram to na vazne.... 😎 tak je z toho hotovy ale aby si uvedomil ze bude jest aj slovenske jedla 😀 😝

olifcek
17. aug 2009

janie 😀 hehe...tak mu povedz, ze on keby bol mal take a onake, ze si ho nevsimnes 😝

blum normalne musim zistit u draheho, ci som i ja zmenena, hehe...viem, ze mi vravi, ze tehulky nepocuvaju svojich muzov..a cim su viac tehu, tym menej pocuvaju x;o) a ja na to ze, vidis? priama umera 😀 😀 a to len riadik chcel umyt, alebo, aby som lezala, no ja som nechcela, chi

dianab
17. aug 2009

Zuci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to som sa fakt rehotala takto na večer, to bolo veľmi podarené! 😀 Ešte sa smejem. No aj moja svokra je taká.. hm. zaujímavá,ale zato dá sa s ňou 😉

A ktej nálade... presne ako Vy.. revala som na takých sprostotiach... aj môj mangelík bol zúfalý a ako ma nahneval, keď som sa durdila, tak iba sa mi 😀 do tváre, že "ach jaj, 1. trimester, ja viem"

janielah
17. aug 2009

zuci...ty to mas asi jednoduchsie s talianom ako ja so slovakom, nije???

blumka
17. aug 2009

zuci 😀 😀 ..moja svorkusa zasa ma vzdy vsetko lepsie ako ja...minule mi vyklada, ze si mam kupit taky mop na zmyvanie zeme aky ma ona (taky co sa taka obdlznikova handricka nastokne a tym sa umyva) a ja ze mne sa dobre umyva tym mojim...ja mam taky ten motuzikovy, lebo ze ten jej nevojde poriadne do kutov a moj hej..tak ona mi na to hovori, ze nemozem byt taka leniva, ze na kuty sa mam zohnut 😅 ...som to vravela muzovi a sme smiali...si kupim taky mop, zeby som sa nemusela uz namahat a zohybat, nie? 😉 No ale jej je lepsi 😀 😀

olifcek
17. aug 2009

janie dost mozne, ale je to neznesitelne..pred tehu som take nemala 😉

zuci tak, tak, Ty si jeho zienka a mal by papa,t co mu Ty navaris, nie stale maickovske veci len 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre