Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
3. aug 2010

@zoska ale ved tam uvadza sumu 180-190 ecok, a my teraz do 2 rokov dostavame 253 ci tak nejak, je to tam dalej pisane, takze to asi uplne nema prepocitane 😖

matesl
3. aug 2010

@zoska juj zosi ci tebe to asi ako studentke nevyslo tak, ze? no nam co sme pracovali vlastne uberie. ja by som bola za, aby aj studentom radsej pridal...ved je to hanba, ze rodina v case ked ma navyssie vydvky a vychovva noveho obcana, dostava take almuzny...fakt vysmech

zoska
3. aug 2010

@matesl jj ja viem, ale k tej sume by sa este malo rozpocitavat j tych 20tis. co chce zrusit ko jednorazovy...
no nie je nic iste, musi sa to schvalit este....a este nie je ani navrh a myslim , ze ak by nas chcel ukratit tak mu to nedovolia ostatní...
mihal pise aj sem do fora, teda teraz uz asi nie..radi mmickam, co robit aby mali co najvyssiu matersku atd.
dufam, ze si vsimol aky je zivot matky tazky a vymysli to tak aby sme nedostavali menej 😕

zoska
3. aug 2010

@matesl j som si platila dobrovolne postenie kvoli tomu....takze som mala slusnu matersku a terz nabieham na vyssi rodicovsky....mala som dobre info, okrem ineho aj od neho 😉
takze mne to vyslo super...no stale sa mi nechce verit, ze by nam chcel ubrat, asi som naivka 😅

jaja32
3. aug 2010

Ja si myslím, že mu to odobria a my si naivne môžme myslieť, že nie. 😠

olifcek
3. aug 2010

@zoska aky tu ma nick? a je to ozaj on?

matesl
3. aug 2010

@zoska no on to ale rozdelil na 36 mesiacov, ale kto z nas si vie dovolit byt tak dlho na materskej, ked aj hypoteky treba platit, mnohy musia riesit vacsie byvanie, v tom pripade to nevyuzijes, ked nastupis skor do prace...ci zle hovorim?

jaja32
3. aug 2010

@matesl k tomu článku je aj diskusia....až ma trasie

jaja32
3. aug 2010

@matesl dobre hovoríš, ale aj tak to nepochopia... tí čo sa dostali k válovu. Škrtia tam, kde netreba. Som veľmi sklamaná. O druhom dieťati už ani neuvažujem.

zoska
3. aug 2010

@olifcek nick ma jozef.mihal a isto je to on 😉 len odkedy je v politike tu nebol

@matesl mas pravdu 😒 kto neostane 3 roky doma pride o peniaze.... ale ja sa zcnem rozculovat az ked to bue iste, naco sa nasierať dvakrat 😒

olifcek
3. aug 2010

nevyjde to tak ako nam...bude to menej....

olifcek
3. aug 2010

nam ale nehrozi nic..pri tychto babatkach...ked to urobi, verim, ze ho odvolaju kvoli nespokojnosti a paq bude opat bre x;o)

olifcek
3. aug 2010

to sa tyka tych dalsim MD, RD, ze? tych ktori po schvaleni pojdu na MD, RD...ci?

svetlankat
3. aug 2010

@zoska aj mne presne tak poradil a aj gapa, tiez som mala slusnu matersku a teraz mam ten zvyseny rodicovsky, dokonca my vysla do 29-ho materska+ rodicovsky za cely mesiac. Tak dobre poradili. Tak sa mi tiez nechce verit. Ale ak to schvalia ani ja neuvazujem o druhom ako
@jaja32

matesl
3. aug 2010

pocitajme:

teraz 256,- * 24 = 6.144,- EUR prve 2 roky a 164.- * 12 = 1.968,- EUR spolu za 3 roky 8.112,- EUR za 3 roky

podla Mihala je toto to iste 36* 180,- = 6.480,- EUR za 3 roky

a kde je tych 678 EUR priplatok k prispevku.....nevychadza
🙄 🙄 🙄

jaja32
3. aug 2010

@olifcek dúfajme, že odvolajú
...ale už sa nejedujme, lebo to detičky vycítia, že sa niečo deje 🙂

zoska
3. aug 2010

hej podla uvah to ma byt menej... tak ok nezastavam sa ho, jasne ze ma to sere, ale vsetko z niecoho vyplyva...

ja nechcem moc k politike, ale toto musim...
kradlo sa strasne za Meciara, aj za Dzurindu, ale taky bordel, aky sa tu narobil za posl. 4 roky to je nonsens a budu to splacat este vnuci nasich deti a je jasne ze teraz sa bude škrtit kde sa len da...
potesilo ma ze chcu napr. stopnut odstupne ministrom
v predoslej vlade sa vymenilo 14 ministrov, okrem 2 bolo vsetko pre skandály a vsetci ti debili dostali odstupne za polroka, aj ked boli vo funkcii len 3 mesiace....to je choreeee
okrem toho rozne zname kauzy, vymena kobercov v NBS za 200tis. eur pocas krízy, kožené sady kufrov so zlatym gravirovaním pre vsetkych sudcov Najvys. sudu... rozdavanie milionikov na Ihriska a stadiony v case ked uz sme mali rekordny deficit....

baby este len zaplaceme a nielen my, ale aj dochodcovia a mam pocit ze chcu zvysovat dochodkovy vek....bude veselo ☹

svetlankat
3. aug 2010

@matesl ☹ ☹ ☹

jaja32
3. aug 2010

@zoska už som napísala...kto je pri válove, ten si nahrabe. Bolo to pred 8, 4 rokmi a bude to aj teraz a zadĺžia nás ešte viac.

svetlankat
3. aug 2010

@zoska tak nejako

matesl
3. aug 2010

@zoska rusim dochodkove pripoistenia a kadejake piliere, ved sa ich nedozijem... 😅

svetlankat
3. aug 2010

@matesl 😀

zoska
3. aug 2010

@matesl aj moj mam povedala, ze dobre ze uz ma vnucku lebo dochodku sa aj tak nedozije, ze zachvilu sa pojde v 70tke asi 😒

svetlankat
3. aug 2010

@zoska ale radicova vravela, ze nebude zvysovat, tak uvidime.

olifcek
3. aug 2010

@matesl 😀

zoska
3. aug 2010

@svetlankat uvidime, uvidime 😉
nadavajme az ked to bude cierne na bielom....

som sa trosku asi moc rozpisala, tak sorry 😅

blumka
3. aug 2010

baby, to akoze myslite vazne ze ked dostanete menej penazi ze nechcete druhe dieta? 😕 ☹ ja viem ze sa tazko zije ale tak mna taky nazor trosku zaraza...ja chcem mat 4 ci budem mat 180 eur alebo 256 mesacne...podla mna to o tom nie je...

svetlankat
3. aug 2010

@zoska uplne v pohode, dobre pises, zdielam tvoj nazor

svetlankat
3. aug 2010

@blumka ale ked nemas co dat papat, tak potom je tazko mat deticky

blumka
3. aug 2010

@svetlankat a fakt si myslis ze ked budes mat o tolko menej fakt nebudu mat co papat.....az tak sme na tom zle? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre