Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
3. aug 2010

@svetlankat no my s mm sme obaja taki...proste verime ze nam bude dobre...a zatial to vychadza...a teda presli sme si obaja vselicim ale vzdy sme verili...raz podrzal on mna inokedy ja jeho...teraz mame take spokojne obdobie..konecne

svetlankat
3. aug 2010

@blumka jeeej az teraz som si vsimla tvoj cicat co mas napisany, to presne opisuje nasu debatu tu.

maculik
3. aug 2010

Ahojte 🙂
tak ja sa uz balim, drobci spia, aj ked maly bude o chvilu hore na dopapanie,stale spava hrozne zle, budi sa v noci aj kazdu 1,5-2h, ja som uz hotova. Sam nezaspi, len na prse, aj vecer, aj v noci, aj na obedny spanok, ziadne tapkanie po zadocku alebo hladkanie po chrbatiku nezabera.
A dnes mal teda riadne blby den, vela plakal, len nosit sa chcel, vlastne celkovo sa tu trosku pokazil, lebo stale okolo neho niekto je. Ked sa o 2t vratime do Nemecka, bude to tazke... 😒

pridala som nejake nove fotky a idem trosku precitat, co ste dnes preberali
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maculik/albu...

blumka
3. aug 2010

@svetlankat ja tak maximalne vo februarovkach 2013 😀 dajte pokoj...aj ked dnes ked mm prisiel z prace a sme sa vsetci salili v izbe a deti boli uplne bez seba ze sme vsetci tak mi tam este jedno chybalo... 😵

svetlankat
3. aug 2010

@blumka tak to som rada, nech vam to uz vydrzi navzdy a nech sa ti tie snicky o detickach naplnia. Budeme mat aspon viac kamosov v KE 🙂

svetlankat
3. aug 2010

@blumka 😀 🙂 😀 🙂

blumka
3. aug 2010

@svetlankat 😉

svetlankat
3. aug 2010

@maculik krasne foto, tie rucky mala dobre zmalovane, umelkyna mala. A petrik ake dlhe vlasky ma? no fesak

svetlankat
3. aug 2010

Idem hajat, dobru nocku babenky. Jutro se vydzime

laxity
3. aug 2010

@selyma nie nie...to som len dnes skúšala 😀 nebudem pokračovať až 22.8. keď bude mať tiež pol roka...ale šak som si teraz pozerala video ako Naty papala a tuším som to mala husté 😕

jaja32
3. aug 2010

@svetlankat dobrú 🙂

matesl
3. aug 2010

@jaja32 ved len pozicaj...nedavaj

maculik
3. aug 2010

no, tak citam odzadu

@maminnka jej, natalka sa uz plazi, vidis, asi prva z drobcov a si sa este pred par mesiacmi strachovala, ze sa neusmieva alebo nechyta hracky. A teraz je medzi prvymi lezunmi 😀

ten petrzlen som trochu dala, lebo som si odpovede od vas precitala az neskor, ale tak hadam to nevadi. Mozno to ani nebol petrzlen, lebo bol sladky a taky vacsi, ale uz teda to na chvilu vypustim.

inak, Petrik si niekedy celou silou tresne hlavou dopredu, napr.ked lezi na brusku (coj e takmer stale), tak krasne drzi, pozera okolo a zrazu mu hlava padne dopredu... Robia to aj vase? Ci to mam spomenut dr, ked pojdeme v auguste na poradnu. Lebo Adelka to nerobila.
A zase ked je na rukach tak sa niekedy tak strasne zrazu zakloni dozadu, ze az uplne by sa prevratil, keby ho nedrzim. Toto tiez mala nerobila, je to ok?

maculik
3. aug 2010

@svetlankat uz ich ma ostrihane 😀

blumka
3. aug 2010

@maculik mne sa tak juli zaklana za svetlom...mozno aj petrik za niecim..a ked je na bruchu tak obcas jej tak hlava kvacne akoze netresne s nou ale prudsie ju da dolu ako normalne...asi jej otazie alebo co

matesl
3. aug 2010

@maculik som s tebou, u nas len prso alebo kocik...tiez nic ine...
skusam dudel, ale on nevie co s nim, berie ho ako jednu z hraciek, dava ho do pusy, ale kuse do neho a otaca si ho a dava tym plastom do pusy, no proste neprisaje sa na neho

ja sa len divim, ze po tom co stale papal z flasky neodmietol nakoniec prso...coho sa vacsina mamiciek obava ked ma skusit dat pit z flasky

maculik
3. aug 2010

@blumka tak hadam je to v poriadku, lebo inak krasne drzi, ved na bruchu je stale. Ved uvidim, mozno to spomeniem dr, co povie.
A stale si skriabe usko, asi ho svrbi, uz asi 2-3t, musim aj toto spomenut, nech mu ho pozrie. Aj tvaricku si casto sucha o plachtu, ci ho tiez nostek alebo co svrbi, fakt neviem 😒

maculik
3. aug 2010

@matesl no ti nasi chlapi su si fakt podobni... som zvedava, dokedy to takto bude trvat a hlavne, ako bude zaspavat, ked uz po obednom papani prestanem kojit 😅

matesl
3. aug 2010

@laxity my potom budeme konzultovat tie prikrmy 😀 😀 😀

jaja32
3. aug 2010

@maculik natálka si tiež škriabe uško...možno je to tým, len že ho objavila, ale už sa mi to nepáči. Keby ju bolelo asi by sa inak správala. Od malička si stále trie očká, keď som to povedala dr. tak mi odpovedal, že ich má pekné. Viečka mala také červené už od narodenia, tak neviem. Natálka sa tiež pokúša loziť, zdvihne zadok, ručičky dá pod seba a odrazí sa hlavičkou vpred 🙂

matesl
3. aug 2010

@maculik no na prse, nebudes mu ho davat kvoli jedeniu, ale len tak...
tebe sa nestava, ze ked je maly unaveny, tak ho staci dat nabok, a len sa perami dotkne bradavky a hned spi? 😅
a mne sa asi 2x podarilo, ze som ho len zvrtla na bok, co je nauceny ze dostane prso a ide spat, a zaspal hned, len som mu trosku po ritke buchala...lebo to mu robim ked ma spat aj pri prse, ukludni ho to 😅

a ja si vravim, ze to budem riesit potom, ked k tomu pride...mozno nas sami prekvapia 😎

matesl
3. aug 2010

@maculik @jaja32 aj nas si objavil uska, kuknite ci za uskami nemaju taky ako zlty hnis, v tej rihe pri hlavicke, nas to mal take mokvave, davali sme framykoin a pomohlo...ale tiez si usi driape, asi to je normalne, nas si aj jazyk v puse nahana 😅

blumka
3. aug 2010

juli si strasne skrabe hlavu...normalne tam ma uz aj skrabacne..ona furt tymi ruckami robi take pohyby akoby chcela skrabat a ked je na bruchu tak skrabe koberec, ked je na chrbte tak hlavu a ked ju mam na rukach tak mna...normalne mam uz jedno miesto na ruke take citlive co vzdy ona tam zacne skrabat 😒

sesternicin maly si driapal usi ked bol unaveny, to vedeli ze uz je zle a treba ist spat..taky bol zlaty 😅

matesl
3. aug 2010

@maculik a mozno este treba k tomu uspavaniu nieco pridat a potom skusat bez prsa, na napr davam malemu stale plienku cez plece ked papa, lebo mu z pusy vyteka a on si ju takzmoli, a niekedy mu ju tak cez tvaricku prehodim aby nevnimal okolie a pekne papal, tak sa do nej aj tak zababusi ked zaspava...a mozno to tapkanie po ritke a pomaly sa pokusat mu nedavat tu bradavku ked uz zaspava a nechat mu len tie dve veci, plienocku a tapkanie po ritke, neviem, len uvazujem 😅

matesl
3. aug 2010

@blumka nas si sucha nos a oci, tiez viem kedy treba hajat...to uz je fajn na tych detoch ze davaju taketo signaly 😵

jaja32
3. aug 2010

@matesl mali sme za uškami také mokvavé, dávala som imazol, doktor nariadil. Teraz to nemáme. A možno ozaj len je unavená...väčšinou to robí keď papká a je čas na spanie

zucana
3. aug 2010

aj nasa si skrabe usi aj vlasy a hlavu a aoci a celu tvar hlane ked je unavena...preto sa bojim dat nausky 😅
tak som zobrala mm taky kapesnik do saka a to jej davam ked je uz zle 😀

blumka
3. aug 2010

@matesl ja som musela terezke davat plienku cez oci aby zaspala...najprv na rukach ked bola..bolo to komicke, decko na rukach a na hlave plienka..a potom v postielke lezala na brusku a cez hlavu plienka..a ja som len obcas nakukla pod plienku ci uz spi 😀

jaja32
3. aug 2010

@blumka mne by tú plienku malá požula...už som skúšala

blumka
3. aug 2010

@jaja32 ved ani u juli sa to neda lebo tiez by ju pozula...ja som zvedava ako mi ona bude spavat, respektive zaspavat ked bude vacsia...joj, s Terezkou sme si uzili...uz je to ok, uz je vacsia da si povedat aj ked niekedy musi este povystrajat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre