Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
6. aug 2010

@blumka ahaaaa, okiii, toto je moj prvyyy, nooo x;o) dakujem za info a i ja veriiim, ze vydrziiii...budes s nim aj horucu zeleninku mixovat? a micovat budes len v plastovych nadobach?

blumka
6. aug 2010

@olifcek horucu budem ale zas nie ked bude este vriet...aj ked moja mamina mixuje polievky tesne po odstaveni a ma tiez plastovy...a mixovat budem zalezi od toho ze co..ak mas na mysli zeleninu pre deti tak to asi v tej miske co bola k tomu ale ked budem mixovat polievky tak rovno v hrnci..sak tie noze sa nedotknu hrnca

olifcek
6. aug 2010

@blumka takze ked v hrnci, tak tak aby si nepolozila na dno, jo? a jo, olivke i ja robim zeleninku tak, ze uvarim, zlejem, niekedy este oplachnem a paq ju tam dam do te nadoby, co bola ku mixeru, dam trosku prevarenej vody z kanvice a zmixujem, paq zlejem do dvoch vyzivovych flias, po 48hodinach co sa nespapa, vylejem

maminnka
6. aug 2010

@matesl aj moje obe deti pili najprv z flasky a po par tyzdnoch z prsnika. Neodmietli ho 🙂 Kamoskine tiez nie. Podlamna je to fama. Iste su deti, co to urobia, ale nie vsetky.
Co je ale paradox, syna som krmila z flasky 2 mesiace, potom sme sa uz iba kojili. Po roku sa odstavil, ale mlieko z flasky s cumlikom ani za svet! 😀

olifcek
6. aug 2010

oliv takmer mesiac pila z flase a po prichode dom len z prsa 😉

blumka
6. aug 2010

@olifcek nepozerala som poriadne ako su tie noze ale vacsinou su v tych mixeroch tak ze ked aj polozis na dno noze sa dna nedotykaju 😉

blumka
6. aug 2010

mne pediatricka este pri Terezke povedala ze neexistuje dieta, ktore by sa nenaucilo pit z flase...ide len o cas ktory k tomu potrebuje...prsnik je pre nich viac ako nejaka guma na flasi, preto flasu uz potm odmietaju ale keby nemali inu moznost tak tu flasu vezmu

matesl
6. aug 2010

@maminnka nooo inak aj moj uz ma problem s mliekom z flase, niekedy sa tak brani...ale vodu vypije
a co viem tak aj Simonko Matkin teraz len prso, uz nestiha tolko odsavat tiez 😀

olifcek
6. aug 2010

@blumka tak tak

matesl
6. aug 2010

@olifcek a k tym mixetom, sme kupovali svokre tak mam este cerstvy vyklad v pamati...takze rozdiel je len v tom ze so zeleznym mozes mixovat polievku kludne na ohni ked je, plastovym musis posunut z platne ale nemusis cakat na ochladenie.
a v poho sa neboj az na dno, noze su vysoko 😉

matesl
6. aug 2010

@blumka neviem ci si to tu aj ty nepisala, ze ziadne dieta este do hladu takto neumrelo 😉 potrapi sa, ale ked vyhladovie vytiahne

aj moj maly, striasalo ho z nutrilonu ale nakoniec ho vypil, najprv na lyzickach kym si zvykol na chut, potom striekacka a nakoniec aj z flase ju vypil..ked som nemala mliecko uz svoje pre neho 😕

matesl
6. aug 2010

baby amne maly dnes 60ml kase zjedol, nic mi nenechal, ale nejak ozil po nej, nie a nie spat, stale rapka pusou, trosku knuci...no uvidim kedy zaspi...ale vcera po kasi do 2:00 pospal bez budenia ale potom od 4 mrnkal, no ale aj tak uspech 😅

blumka
6. aug 2010

@matesl z vas deticky citia mlieko a nechapu preco im davate flasu ked ho doteraz dostavali inou pre nich krajsou a lepsou formou...ale ked sa neda, tak sa neda...od hladu dieta nezomrie

blumka
6. aug 2010

@matesl len pozor s kasou aby neozil kvoli tomu ze ho boli brusko...ono travit take nieco je pre male babo dost zataz a casto prave preto ze organizmus si neoddychne v noci lebo musi travit ta kasa detom nepomoze na lepsi spanok ale im ho zhorsi...tak si odsleduj ze kolko mu das aby lepsie spal aby uz pre neho nebolo vela

njonja
6. aug 2010

Dievcence, my zase teplotujeme..☹ Ozvem sa neskor..pekny vecer vsetkym a kludnu noc!!

blumka
6. aug 2010
matesl
6. aug 2010

@blumka s tym travenim mas pravdu isto, ale aj ked cucka kazdu hodku nema brusko v klude...
ja mu tej kase davam len tolko aby som dokojila a nemal to tam polepene ako maltou
pisu ze deto od 6m 150 ml, ja mu zarabam len 60ml a to ostane este na pohariku kopu a na plienke 😅
keby mal problem asi by sa mi prehazoval a mrnkal, ze?
a je tam ze kasa na dobru noc, tak hadam nie je taka tazka 😅 😅 😅

matesl
6. aug 2010

@njonja 😨 😨 😨

blumka
6. aug 2010

@matesl travenie materskeho mlieka je nieco ine ako travnenie kase 😉 ale ja len tak pisem aby ste vedeli ze aj ked to je kasa na dobru noc, nemusi po nej dobra noc byt...su deti, ktorym kasa pomohla, su deti ktorym uskodila...a ak vam ma pomoct tak len dobre robis 😉 a ak ho bude boliet brusko to zistis. 😉

matesl
6. aug 2010

@blumka zatial po prvej noci si musim zaklopt, spal do 2:00 bez problemov...a aj sa rano pekne vykakal...tk snad konecne nieco pomoze na tie nase prebdene noci... 😉

janlen
6. aug 2010

@matesl ahoj, mame doma aprilovcatko, maleho tomaska a chcela by som sa spytat aku kasu na noc davas riskovi. nas je tiez hore v noci kazde dve hodky, zatial zvladame a kasu by som chcela riesit az ako poslednu moznost. kasu mu robis taku redsiu a papa ti ju z flasky? dakujem za radu a drzim palce, nech riskovi lepsi spanok vydrzi. 🙂 lenka

raa2
6. aug 2010

@janlen ahoj, s tou kasou to tiez nemas este vyhrate ze maly prespi celu noc, my davame kasu, ale este sa budi dvakrat, raz okolo polnoci a druhy krat o 5 rano. a co sa tyka ako ju podavat to zalezi na babetku, nam ju matko nechcel pit z flasky, tak ho krmim lyzickou a este ked ju zje tak aj 100 ml mliecka vypije.

raa2
6. aug 2010

@blumka ty co davas na noc? davas kasicku alebo iba mliecko? 🙂

janlen
6. aug 2010

@raa2 dakujem za odpoved,2 x v noci by bola parada 🙂 ja chcem kojit co najdlhsie a zatial mi caste budenie a papanie neprekaza, malicky je dobry a len si cucne a spinka 🙂 myslim, ze kasa to skor nevyriesi ako ano, mam pocit, ze sa chce len mojkat, trosku si cucne a zaspinka. spi s nami v posteli a ja pri kojeni zaspim niekedy skor ako on a potom sa len zobudim s holym prsom 😀 chcem mat len informacie o moznostiach, ak by sa intervaly medzi papanim este skracovali...rastie pekne, na poslednej poradni mal 6 kil, a to sa narodil s 2650g, takze kvoli rastu nam kasu nie je treba, len kvoli spanku, no urcite chcem pockat min do pol roka. aku kas davate?

raa2
6. aug 2010

@janlen ja mu davam od nestle, ale mal uz aj od hami a aj babylove. chutia mu vsetky. zacinala som s tou kasickou od nutrilonu, lebo ja som mala malo mlieka a musela som prejst na nutrilon, tak preto som aj prvu kupila od nutricie, ale bola zbytocne draha a bolo jej malo. co sa tyka spania to mas super, ja ked som malickeho kojila tak som aj 7 krat do rana bola hore a vecerne a ranne kojenie nepocitam. ja som mu cez den aj kazdu hodinu davala a potom mu to uz nestacilo, tak mi plakaval chudacik od hladu..

laxity
6. aug 2010

@njonja dúfam, že s teplotami už je to lepšie držte sa 😔

@blumka tak ja som zistila, že sme nakoniec nekúpili dobre ten Bosch mixér...bo je na krabici nakreslené, že nie do horúceho 😕 a to mm nepovedal, že sa nedočítal nič také 😕 , tak som zvedavá čo svokra v nedeľu na to povie 😀

@garonka prepáč 😉 ale ja sa tiež niekedy musím pobaviť na tvojich príspevkoch a tiež keď si to predstavím ako @olifcek 😀

kokso ja som dnes malú vážila a má 7550g fúúúú 😕 😕 😕 to dosť 😀

blumka
6. aug 2010

@raa juli je zatial len na mlieku a raz denne zeleninka...kasu dam az ked sa mi bude zdat ze ma juli stale rovnaky jedalnicek, alebo ak by sa jej spanok rapidne zhorsil..zatial sa budi 2-3x za noc, su noci ked sice robi soromoro ale nie su pravidlom...takze ja dufam, ze k horsiemu to uz nepojde, teda kvoli hladu...mozno ked pridu zuby tak sa spanok zhorsi ale to teda kasa nevyriesi

@laxity juli ma o kilo viac 😕 😀

laxity
6. aug 2010

@blumka a o 2 týždne viac 🙂 a koľko meria? neviem či si písala....

mmaarrttiinnaa
6. aug 2010

ahojte zas som tu po dlhsej dobe aj my sme sa dnes vazili a mame skoro 9 kil a to este nemame ani pol roka .Ale co hlavne ze sme zdravy

blumka
6. aug 2010

@laxity 74 cm dnes som ju merala ja doma lebo sa mi to nezda ale fakt ma tolko ak uz aj nie viac o nejaky ten centimetrik ale sa pri tom vrtela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre